|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prezgodnji porod pri dvojčkih
21.3.2006 13:43:15   
zmajčka
Lep pozdrav vsem mamicam in tistim, ki to še niste.

Škoda, da se na tem forumu ne piše malo več. Sem user posted image  z dvojčki in sem v tem obdobju, ko me vsaka informacija ali vaša izkušnja, dvojne mamice, zelo zanima. Sem v 25. t.

Imam tudi konkretno vprašanje, glede poroda. Znano je, da se dvojčki ponavadi rodijo pred predvidenim rokom. Zanima me, kdaj ste ve rodile, v katerem tednu in, če je bil za prezgodnji porod kakšen poseben vzrok, in če je bilo z otrokoma vse ok.  Vprašala bi tudi, če je bil porod zelo dolg in če ste rodile z EA?

Upam, da ne dajem vtisa, da sem zelo prestrašena glede tega. Sprašujem predvsem zato, da se bom lažje psihično pripravila na ta velik dogodek. Po eni strani že komaj čakam, saj se nosečnost že kar vleče.

Že vnaprej hvala za vaše odgovore.

Lp, Zmajčka
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prezgodnji porod pri dvojčkih
21.3.2006 14:03:20   
manetka
zmajčka sem slučajno videla, da si srečnica, ki pričakuje dvojčkeuser posted image

Pa me samo zanima kdaj so ti prvič povedali da bosta dvauser posted image user posted image , v katerem tednu.

Tudi sama imam namreč možnost dobiti user posted image user posted image  ker se po fantovi strani dedujejo...

No saj še nisem user posted image  imam pa take namene, pa me zato zanima, ker sem kar sem do zdaj prebrala o tem videla, da je čisto različno možno odkriti.

LP M.

(odgovor članu zmajčka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prezgodnji porod pri dvojčkih
21.3.2006 14:21:23   
anitaz
manetka-baje se deduje po njeni oz. ženski strani in ne po moški. user posted image  Se opravičujem, če sem malo zašla. user posted image

(odgovor članu manetka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prezgodnji porod pri dvojčkih
21.3.2006 15:17:41   
lutka
Jaz sem ju rodila 17 dni pred rokom. Drugače pa ponavadi 14 dni pred rokom porod sprožijo.

Sem že komaj čakala, da grem rodit, ker sem bila kot omara user posted image . Rodila sem normalno in je bil dosti lažji porod kot pri hčerki.  V treh urah in pol je bilo vega konec user posted image

Z dvojčkoma je bilo vse vredu. Težka sta bila 2920 g in 2530 g. Drugače sta bila zdrava ampak Matic je imel zelo močno zlatenico.

Če te še kaj zanima vprašaj , rade volje ti bom odgovorila če bom le vedela user posted image

lp



_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu zmajčka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prezgodnji porod pri dvojčkih
22.3.2006 8:28:10   
pi
Anitaz, mi smo živi dkaz da se ne deduje samo po ženski strani. Po moji strani nimamo dvojčkov, je pa dvojček moj mož in midva imava tudi dvojčici.

Zmajčka jaz sem rodila 36 2/7 s CR zaradi medenične in prečne lege. s punčkamo ja bilo vse ok, smo šle že 5 dan domov. Obe sta bili veliki 47 cm, ena je tehtala 2430 g, druga pa 2360.
30.3. bomo stari že 6 mesecev in sta že pravi velikanki.

Nič se ne sekiraj in uživaj v nosečnosti, saj še prehitro mine. Sploh pa uživaj še teh nekaj tednov, saj tam po 33 tednu več ni tako lepo, saj z dvojčki ne.


Lp


(odgovor članu lutka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prezgodnji porod pri dvojčkih
22.3.2006 8:42:18   
manetka
Tudi jaz poznam dva primera, ko se je podedovalo po moški strani, no saj dvojčki niso samo vpliv dednosti, je še kup drugih dejavnikov.

Mene pa še vseeno zanima kdaj ste izvedele, da sta dvauser posted image user posted image ?

LP vsem dvojnimuser posted image user posted image  

M.user posted image

(odgovor članu pi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prezgodnji porod pri dvojčkih
22.3.2006 8:48:38   
pi
Jaz sem izvedela komaj na NS. Sta pa enojajčni in sta se skrivali ena za drugo.
V albumu imam sliko z NS, ko smo prvič videli da sta user posted image user posted image .

(odgovor članu manetka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prezgodnji porod pri dvojčkih
22.3.2006 11:34:45   
zmajčka
Jaz sem zvedla da sa dva že na prvem pregledu, pri 8t. Sta pa dvojajčna in se je verjetno zato takoj videlo, čeprav mi G še ni mogel povedati ali sta eno ali dvojajčna. To sem zvedela na NS pri 12t.
Zanosila sem pa s klomifenom - tablete za spodbujanje ovulacije, saj sva se prej matrala eno leto, pa ni bilo nič, ampak to je zdej pozabljeno, saj pričakujemo kar user posted image user posted image .  :))

(odgovor članu pi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prezgodnji porod pri dvojčkih
22.3.2006 21:15:35   
darja.grm
Mi smmo pa med tistimi srečneži, ko je uspelo ne da bi bli v rodu al pa brez
kakršnekoli nmed. pomoči. Tko da smo res srečneži.Drgač sta se pa naša škrata rodila koknec 38 tedne, pa še to se nebi če nebi sprožil.POorod je trajal 4 ure in ni blo tko hudo.Težka sta bla 2700 in 2400g, kar precej velika pa okol 50cm.Tko dans smo pa stari že skor 9 mesecev in pol in se imamo super.Drgač se pa ne bati sej ne bo hudo.Če tre še kej zanima pa napiš na privat sporočilo pa bova še kakšno rekle.

_____________________________

carpe diem

(odgovor članu zmajčka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?