|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: v 22 tednu,srček ne bije več...
3.4.2006 16:53:32   
sonchek
Lily25... nobenih težav v celem času in tudi preden sem šla na pregled ni bilo nobenih sprememb....baje mu pa že nekaj časa ni bil srček...samo sej veste...začutila se brce, potem dva dni ne...pa še to ne vem točno, ali so bile ali ne....
držite se....

_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu lily25)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: v 22 tednu,srček ne bije več...
3.4.2006 18:54:49   
PIKA
jaz sem svojo user posted image  izgubila prejšnji teden, v 9.tednu,  prijateljica pa je danes v bolnici iz istega razloga. Vsem je zelo hudo, jaz ne bom nikoli pozabila te grenke izkušnje. Upam le, da se ne bo ponovilo. Držimo se!

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: v 22 tednu,srček ne bije več...
3.4.2006 19:40:27   
petra*
Pozdravljena,
Naj ti najprej napišem, da v srcu čutim s tabo.
Hudo je – hudo, ko moraš doživeti tudi najbolj žalostno plat materinstva. Ja, tudi to je materinstvo.
Sedaj je čas, da se prepustiš – prepustita žalosti. Prepustiš času in si dovoliš žalovati.
Veš, čas naredi svoje. Nikoli ne boš pozabila svoje pikice, živela bo v vajinih srcih, spominih, ki ne bodo vedno tako boleči kot so sedaj. Obletnice ne bodo vedno boleče … in vedno bosta starša tudi te pikice.
Ja, tudi solzice se bodo posušile. Ne danes, ne jutri … ampak nekoč. Ko boš bolečino sprejela v svoj srček in se navadila nanjo. Takrat ne bo več bolelo. Do takrat pa prisluhni sebi … in verjemi, da bo tudi zate posijal sonček. Trenutno si v predoru, kjer je vse temno a na koncu predora te čaka svetloba.
Žalost bo splahnela in ostali bodo spomini in lahko boš živela naprej. Še bo posijal sonček, še bo smeha, objemov in toplih poljubčkov vajinih sončkov in nekje na nebu vas bo varovala zvezdica, ki bo prav močno in svetlo svetila za vas.
Drži se in pogumno v nove dni.
P.S.
PRAZNA ZIBKA, STRTO SRCE  je knjiga, ki je namenjena družinam, ki so izgubile otroka med nosečnostjo ali kmalu po rojstvu – mogoče ti bo pomagala.
 
 

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: v 22 tednu,srček ne bije več...
3.4.2006 19:54:21   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu petra*)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: v 22 tednu,srček ne bije več...
3.4.2006 20:59:55   
špelin@
Draga sonchek, meni je tako zelo žal... user posted image  Vem, kako je in vem, da tega trpljenja ne privoščim nikomur. Drži se, vedi, da zate sije ena posebna mala zvezdica, ki te ima neizmerno rada. Ki ve, kako zelo močna je tvoja ljubezen. In ki bo pazila na novo pikico pod tvojim srčkom.

Sama sem doživela enako usodo v 20. tednu druge nosečnosti - šla na rutinski pregled, srček ni več bil... user posted image  Zdaj crkljam desetmesečno mavrično deklico, ki se je rodila mesec dni pred prvim rojstnim dnem mojega fantička. Izjoči bolečino, jezo, nemoč. Ljubezen bo premagala vse, boš videla. Velik user posted image  ti pošiljam

_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: v 22 tednu,srček ne bije več...
3.4.2006 22:48:02   
HuAnita
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lily25)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: v 22 tednu,srček ne bije več...
3.4.2006 23:24:19   
rija
Grozno.user posted image
To je že drugi tak post, ki ga berem danes in jočem.

Pa se vedno izgibam tega foruma, ker me preveč boli za vse vas.

Sočustvujem z vami.

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: v 22 tednu,srček ne bije več...
10.4.2006 12:09:00   
sonchek
Špelin@, po kolikem casu si pa ponovno zanosila?
...res me zanima,   in hvala za odgovor!!
l.p. vsem in hvala za tolažbo ...ne veste koliko to pomeni....user posted image

_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: v 22 tednu,srček ne bije več...
10.4.2006 12:38:30   
Lili2
oje sožalje, zelo me je pretresla tvoja zgodba, kruta je vačsih usoda, polna žalosti....držim pesti, da kmalu spet posije sonček v vajino življenje. Vajino pikico pa najuser posted image  čuvajo!
user posted image

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: v 22 tednu,srček ne bije več...
10.4.2006 23:24:59   
Anonimen
DRAGA SONCHEK

Tudi meni se je to zgodilo pred parimi leti, bilo mi je hudo, vendar nisem niti za trenutek pomislila, da se bom predala. Vedela sem, da bom vztrajala in nekoč imela 2 ali 3 otroke. Preprosto sem se prepričala.

Imam 3 prijateljice, ki so splavile na tak način. Vse se oklepajo spominov, so v depresiji, ves čas se vračajo nazaj in si govorijo negativne misli, da se jim bo ti zopet zgodilo, da se bojijo imeti novega otroka, da jih je strah....

Jaz pa sem bila mnenja, da nosi svojo pikico v srčku, vendar se moraš za to, da boš spet srečna potruditi in ne obupati. Sama se nisem prepustila malodušju, želela sem si otroka, vedela sem, da ga bom ZAGOTOVO IMELA in od tega nisem odstopila. Moje prijateljice so še sedaj brez in živijo žalostne spomine, jaz pa sem v 2004 rodila sina Alexa, junija bom pa še punčkouser posted image

Torej, vse, ki se vam je to zgodilo, NE OBUPAJTE, VZTRAJAJTE PA ČEPRAV JE ŠE TAKO HUDO, splača se vam potruditi in malo potlačiti žalost in gledati pozitivno naprej, saj vas potem čaka NEIZMERNA SREČAuser posted image

DRŽIM PESTI ZATE SONCHEK IN ZA VSE OSTALEuser posted image

(odgovor članu Lili2)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: v 22 tednu,srček ne bije več...
11.4.2006 7:49:52   
povha
user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: v 22 tednu,srček ne bije več...
11.4.2006 8:54:56   
MIA38
sonchek!
Tako je, kot pravi DIANA 5. Ne obupaj in vstrajaj naprej, da boš lahko mamica svojemu user posted image . Saj pa te ne more taka grda usoda doleteti kar 2 krat. Tudi jaz ne verjamem, da me bo spet doletelo, da bi otroček imel kromosomsko napako. Komaj čakam, da preide prva Muser posted image  in bom začela spet na začetku; delati na novem user posted image  in vsak mesec upati, da se Muser posted image  ne prikaže. Zelo hudo mi je bilo, ampak rešitev ni zapiranje vase in samota. Treba je iti naprej in se boriti za tisto, kar si želimo. Držim pesti, da ti čimprej uspe pobrati se.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu povha)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: v 22 tednu,srček ne bije več...
11.4.2006 15:10:14   
melitkica
Iskreno sožalje ob izgubi user posted image user posted image user posted image  Sem brez besed.user posted image

(odgovor članu MIA38)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: v 22 tednu,srček ne bije več...
12.4.2006 10:54:04   
špelin@
Zanosila sem v tretjem ciklusu po izgubi. Oz. sva z user posted image  počakala dve menstruaciji, namesto tretje sem dočakala user posted image  na testu.

V drugo (ko nama je fantiček umrl) sva se trudila skoraj pol leta, v tretje je pa uspelo takoj. Tudi moj ginekolog mi ni odsvetoval hitre ponovne zanositve, je pa dejansko potrebno, da si najprej dovoliš čisto odkrito žalovati, ker ti povem, da ni prijetnejšega občutka, kot da se razveseliš nove pikice brez grenkega priokusa pretekle izgube. Meni je izredno pomagalo nekaj dejanj:
- najprej to, da sem TAKOJ po izgubi poiskala pomoč pri psihologinji (ge. Metki) z društva Hospic, ki me je v mojem brezupu usmerila na konstruktivno pot žalovanja, po njenem nasvetu sem tudi takoj obiskala Park zvončkov in mi je neverjetno odleglo
- da sem poiskala sotrpinke ne le v Sloveniji (društvo Solzice), ampak po vsem svetu - tudi tule http://www.nationalshareoffice.com/ 
- da sem ogromno govorila, delila z okolico to t.i. tabu temo
- da sem mojemu fantičku oblikovala spletno stran http://www.babiesonline.com/babies/t/tomaz/ 

Moja tretja nosečnost se je začela (no, v 8. tednu) z rjavkastim izcedkom. Ampak sem se enostavno prepustila usodi. Tokrat sem vedela, da sem dovolj močna, da grem skozi vse. Pa je izcedek ponehal in sem imela najbolj čudovito nosečnost. Vbiti si moraš v glavo, da razvoj dogodkov ni odvisen od tebe in da tudi, če se sekiraš, ne moreš ničesar spremeniti.

Iz vsega srca ti želim, da pod tvojim srčkom kmalu zraste nova pikica, dvigni glavo in pogumno poglej usodi naproti. V mislih sem s tabo.

Topel objem ti pošiljam user posted image

_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: v 22 tednu,srček ne bije več...
12.4.2006 12:24:01   
mojca75
Špelin@ zelo lepo si napisala, zate sonchek pa moje iskreno sožalje.
Običajno ne berem telih zgodb ker mi je prehudo, solze kar lijejo,  ampak iz tele sem se naučila, da moram biti vsak trenutek neznansko hvaležna za vsako brco mojeuser posted image ! in sem je res ful vesela, naj kar še brca mamico tiste 4 tedne do PDP!!!!!

Drzi se sonchek in želim ti čim prej novo, zdravo user posted image  ali user posted image !!!!!

mojca

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: v 22 tednu,srček ne bije več...
12.4.2006 12:33:09   
tinaaja
To si pa tok lepo napisala.. sedim za mizo v sluzbi, 15 dan po UPN.. in jokam ko berem tvojo spletno stran..
sem se odlocila, da grem v park zvonckov ta vikend! in ena svecka bo za mojo pikico, eno bom pa prizgala za vse vase angelcke..

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: v 22 tednu,srček ne bije več...
12.4.2006 13:48:11   
MIA38
tinaaja!
Hvala, da boš prižgala še eno svečko za naše user posted image . Meni je Lj 120 km, tako da bi za pot tja in nazaj potrebovala kar nekaj časa. Bi moral biti kar že manjši izlet. Če bi mi bilo bližje, bi že verjetno bila tam, tako pa bom enkrat že...
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: v 22 tednu,srček ne bije več...
13.4.2006 10:56:50   
Anonimen
Kot tvoji predhodnici sotrpinki za izgubo deteca prav enako povem.
Sveža bolečina je sedaj skeleča,s časom bo veliko majn boleča,v spomnu pa bo večno,dokler boš živa ostalo to drobno bitje,ki je moralo predčasno zapustiti toplo mamino telo,ker mu narava in usoda nista dovolila zaživeti.
Večno bo bitje ostalo tvoje v tvojem spominu v tvojem srcu bo zanj vedno dovolj prostora,tudi takrat,ko bo novo ljubljeno bitje v tvojem objemu.
Tudi za tvoje dete prižigam lučkouser posted image

(odgovor članu MIA38)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: v 22 tednu,srček ne bije več...
13.4.2006 12:11:40   
sonchek
špelin@...
...ful si lepo stran naredila-pohvaljena...res, ampak jaz še vedno tok težko to berem, solze k same polzijo po mojem obrazu...GROZA...zakaj se mora to dogajat, zakaj ne moremo vsi srečni in brez bolečin živeti v ljubezni...miljon zakajev????

Tinaaja...
še za mojga sončka prižgi eno svečko, ker jaz še ne zmorem it tja...no, glede na špelin@-in post, bi mogoče res mogla že obiskat Park zvončkov, sam ne vem še...Ko bom pa šla bom pa gotovo prižgala svečko za vse angelčke ki nas čuvajo...

Vsem ostalim puncam pa res HVALA iz srca za vse lepe besede...
Mamicam pa tistim ki to še bodo, pa imejte svoje sončke rade vsaj pol toliko kokr imam jaz svojega angelčka...user posted image ..
no, pa oglasite se še kaj z kakšno vzodbudno besedo...
papa



_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: v 22 tednu,srček ne bije več...
14.4.2006 9:30:25   
tinaaja
Draga Sonchek - ves, da bom!
Ko bo pa cas pravi, bova sli pa kdaj skupaj a ne ... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: v 22 tednu,srček ne bije več...
14.4.2006 12:59:19   
sonchek
ja...ko o pravi čas bova šle lahko skupaj...user posted image ,,
,,,en led sem že prebila, včeraj sem namreč sla na dolenjsko (tja ker s mojim lubijem renovirava hišo), sicer je bilo ful hudo, k ta hiša mi je res pomenila eno prihodnost v življenju, seveda da z user posted image ... tko da....en led je prebit, zdej pa naprej korak za korakom...



_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: v 22 tednu,srček ne bije več...
26.4.2006 21:53:58   
buča
ne pozabiš nikoli,včasih te boli bolj,včasih manj,včasih pa sploh ne...včasih si zaželiš videti njegovo slikico iz uz,potem pa jokaš,včasih greš mimo predala,ne da bi pomislil,da imaš tam shranjene spomine nanj,včasih,pa te nekdo ustavi..včasih moraš iti na vrat na nos na grobek prižgat svečko,včasih pa rečeš,bom šla jutri in ta jutri je potem čaz 5 dni...včasih jokaš ob tisti izbrani pesmi,včasih igra,pa je ne slišiš igrati...jokaš takrat,ko hočeš jokati,a če nočeš,ti ni treba.Za mano bodo 4 takšna leta,kot sem jih opisala...čeprav imam doma skoraj 3 letno punčko,se od nje učim,kako se je smejati...jaz sem takrat pozabila veliko stvari,ne pozabi še ti,sonchek tega.Ironija je le ta-Svojo Piko imam naaaaaajrajjjj na svetu,njena lička rdeča...a če bi imela tistega mojega fantka-ne bi imela Pike-Pike pa ne dam za nobeno ceno!!Saj bo...

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: v 22 tednu,srček ne bije več...
26.4.2006 22:16:03   
cmokec
user posted image  user posted image user posted image   z vsemi vami, ki morate in ste prestale tako hudo življensko preizkušnjo. Naj vas in vaše bližnje čuvajo user posted image user posted image user posted image .

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu buča)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: v 22 tednu,srček ne bije več...
26.4.2006 23:48:42   
eva1
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: v 22 tednu,srček ne bije več...
11.5.2006 10:09:26   
sonchek
No, danes je točno 6.tednov, odkar sem izgubila svojo pikico...danes bi bila v 29.tednu...groza, groza...
Počasi se pobiramo in gledamo naprej,kakšen dan je še hudo, ampak se popravlja in vem, da bo vse skupaj ostalo zapisano nekje na dnu srca....user posted image

Sedaj gremo naprej novim zmagam naproti....zaenkrat je še grenak okus, pa vem da bo tudi ta minil in takrat bo vse lažje, sploh, ko bom v svojih rokah držala največjo srečo...

Punce, vse ki to prestajate ali ki ste prestale, želim vam največ sreče v tem življenju, kajti mislim, da je ena taka grenka izkušnja več kot dovolj....

Gremo naprej, z izkušnjami in z veliko poguma, kajti če smo to prestale, mislim da lahko tudi kaj drugega....
gremoooooooooooooo!!!!user posted image


_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




Takoj po menstruaciji?
qloq

Imam eno bolj splošno vprašanje, zanima me namreč kakšna je pri ženski možnost zanositve takoj po menstruaciji, kakšen dan ali dva ali 5.dni po mesnstruaciji ali je možnost večja ali manjša?

Da (60%)

Ne (9%)

Mogoče (12%)

Nevem (5%)

Obstaja (13%)

Ali je sploh ni (1%)


Število vseh glasov: 108

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!