|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: klub klomifenk
5.6.2006 12:14:05   
Tia-na
Tajči84, a obstaja možnost, da si noseča? Mogoče ne bi bilo slabo, da bi preverila s kakim testom ...
Glede jemanja klomifena bi pa jst na tvojem mestu počakala na pravo, rdečo kri. Rjav izcedek baje še ne velja za M. Srečno!!! user posted image user posted image

(odgovor članu Ninika1)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: klub klomifenk
5.6.2006 12:19:49   
Tia-na
Pozdravljene punce,
da se vam še jaz pridružim....
Za se trudima že 2 leti in pol vendar brezuspešno. Cca. 1 leto in pol jemljem klomifen s presledki. Moj G mi je predpisal od 5-9 dne. Vmes sva bila tudi pri Rešu. Spermiogram je bil vredu, meni je predpisal klomifen za 4 mesece od 3.-7. dne. pa spet nič. Potem sem šla na laparo, kjer so ugotovili, da je vse vredu in tako imam neke vrste nepojasneno neplodnost. Še vedno raje vidim, da je tako kot, da je kaj narobe z mano, vendar sem že čisto zmešana kaj to pomeni?' Ali nama bo sploh kdaj uspelo??
Torej zdaj spet naslednji mesec klomifen od 05.-09. dne. Se mi zdi, da sem spet na začetku...Klomifena se nič kaj ne veselim, ker sem po njem strašno razdražljiva in se takoj razjočem ...Torej bomo spet

TEJČI84 a si naredila test???

Lp,
Ninika



Pozdravljena Ninika user posted image

Tudi midva sva že krepko presegla eno leto  pa še vedno brez uspeha. Tudi prve preiskave (HSG; spermiogram) kažejo, da je vse OK. user posted image
Zdej čakam M, da znova začnem s klomifenom, čeprav tudi meni ni všeč. Vpliva na moj vid pa tečna sm tud. No, za user posted image  se že splača potrpet. Se tolažim, da pač pri enih traja mal dlje ... pa še stara modrost: otroci, ki se jih dlje dela, so lepši user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ninika1)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: klub klomifenk
5.6.2006 12:59:33   
tajči84_
Pozdravljene punce!

Hvala za odgovore. Test sem naredila že 2 x in sicer 27.5. prvi dan po zaostali user posted image in kasneje še 30.5.06 in seveda je bil rezultat negativen. Sem klicala malo prej ginekologa in mi je sestra rekla naj ponovim test danes ali čez nekaj dni. Za jemanje klomifena pa moram res počakat na tapravo user posted image ....



(odgovor članu Tia-na)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: klub klomifenk
5.6.2006 13:24:01   
Ninika1
Tia-na to modrost pa še nisem slišala...mi je pa zelo všeč user posted image  To pomeni, da bomo imeli mi prave lepotce in lepotičke user posted image user posted image user posted image  (kar je tako ali tako nedvomno)user posted image

Tejči84 držim pesti zate!!!! Še je možno, da zagledaš user posted image ! Čakamo tvojo lepo novičko!

Lp, Ninika



(odgovor članu tajči84_)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: klub klomifenk
5.6.2006 21:30:37   
tajči84_
No danes sem ponovila test, sicer enega ki sem kupila v muller-ju, ker je bila lekarna že zaprta in uganite kakšen je bil rezultat....bravo une ki ste mislile na negativen....user posted image user posted image user posted image
No sicer pa sem nekaj dni nazaj kupila prvič tudi ovulacijske teste, enega sem poskusila naredit danes in vsaj ta je bil pozitiven, tako da zdaj morava z mojim user posted image  pridno user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  . Upam da se bo kaj prijelo.... Pa javim ko bo kaj novega seveda....

(odgovor članu Ninika1)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: klub klomifenk
5.6.2006 21:37:36   
pot
tajči84_, drzimo pesti in navijamo zate user posted image user posted image user posted image .

Tia-na tale modrost je pa tudi meni vsec. user posted image user posted image

No, cez par dni pa tudi jaz preiskusim ˝radosti˝stranskih ucinkov nasega kluba user posted image . Klomifena, ne?

(odgovor članu tajči84_)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: klub klomifenk
5.6.2006 21:41:40   
tajči84_
Hvala punce....vi držite pesti zame in navijate zame jaz pa za vas....

vse za eno... ena za vse.....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pot)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: klub klomifenk
5.6.2006 22:06:21   
pot
tako kot si rekla

(odgovor članu tajči84_)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: klub klomifenk
7.6.2006 13:37:40   
pot
mene pa zanima kdaj ste opazile stranske ucinke? ze prvi dan ali sele po koncu jemanja?

jaz sem danes ravno zacela...

< Sporočilo je popravil nasapot -- 7.6.2006 13:38:07 >

(odgovor članu pot)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: klub klomifenk
7.6.2006 22:49:27   
pot
pa se to me zanima: ali ve jemljete zdaj tudi tifol?

(odgovor članu pot)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: klub klomifenk
8.6.2006 7:41:47   
tajči84_
Ejla punce! Kako ste kaj danes?
No sonček je pri nas, tko da danes bo treba mal na sprehod popoldne...

Uh te moje tetke pa še ni...kaj mislite meni se uni rjav izcedek pokaže vsak dan zjutaj, čez dan zgine, naslednji dan zjutraj pa je spet tu....in to že sedmi dan! user posted image user posted image user posted image  Kaj bi ve naredile na mojem mestu? Test sem naredila in je negativen... Ok sej test od ovulacije je bil pozitiven sam 7 dni rjavega izcedka pri O je možno????

nasapot na tvoje vprašanje ne znam odgovorit, ampak ti bo sigurno katera druga vedla odgovorit... Želim ti da čimprej zagledaš user posted image user posted image ....pa pa

(odgovor članu pot)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: klub klomifenk
8.6.2006 8:02:48   
NMJ
Ojla. Tudi sama čakam, da se mi že enkrat ulije user posted image . Včeraj sem že imela rjav izcedek, tako da ni več upanja, joškice so padle skup,..znak da prihaja. No bom vsaj lahko začela že s tem klomifenom. Jaz sem imela prvič (lani) kar nekaj stranskih učinkov: napet trebuh, samo prdela sem (sory, tako je ) in imela sem bolečine ko sva se user posted image  ljubila, pa občutljiva sem bila bolj. Ampak tretji mesec jemanja sem imela pa že manj težav.Tako da zdaj ne vem kaj me čaka in kako bom reagirala nanj.UPAM SAMO, DA BO KAJ DELOVALO!!!

Aja, tifola pa v času user posted image  ne jemljem. Ko je bo konec bom spet začela.

lep sončen dan vsem user posted image

(odgovor članu tajči84_)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: klub klomifenk
8.6.2006 8:08:02   
tajči84_
NMJ jaz sem na začetku tega tedna klicala ginekologa in je rekla sestra naj ne jemljem klomifena dokler se mi menstruacija ne ˝ulije˝ ker ta izcedek ni menstruacija...je rekla da je lahko tudi nosečnost in naj naredim test...ki pa je povdarila da tudi če test sicer pokaže - in menstruacija še kar ne pride je možnost nosečnosti...ali pa ovulacija....sam ne vem če je to vse ok da 7 dni traja ta rjav izcedek....user posted image user posted image user posted image
No če je še ta teden ne bo grem naslednji teden do ginekologa....

< Sporočilo je popravil tajči84_ -- 8.6.2006 8:10:01 >

(odgovor članu NMJ)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: klub klomifenk
8.6.2006 8:42:50   
Ninika1
Ojla punce,
tajči84 ovulacijski testi so ob jemanju klomifena lažni in jih ni smiselno uporabljati. Je pa tud meni G reku, da je prava user posted image  takrat, ko se ulije kri in se ne šteje noben izcedek.Tako, da še vedno držimo pesti zate, da čimprej ugledaš user posted image !!!
Če se ti čez vikend ne pojavi user posted image  najbolje, da še enkrat narediš test in greš k G..vsak tako bi jaz naredila! Srečno!
Danes pa nas res tak prijetn sonček greje user posted image user posted image user posted image

Lp, Ninika

(odgovor članu tajči84_)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: klub klomifenk
8.6.2006 8:48:30   
tajči84_
Ninika1 morem ti povedat še to da test ovulacijski sem šla naredit ker klomifena sploh nisem uspela še zaužit ker menstruacije še ni....

(odgovor članu Ninika1)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: klub klomifenk
8.6.2006 8:56:07   
Ninika1
Aja...no potem pa ja. Jaz držim pesti zate in user posted image !! Javi kaj bo.
Jaz pa jo pričakujem 18.05. po laparo in upam, da mi ne bo kaj zamujala. Enim je kar konkretno zamujala user posted image .Potem pa začnem ZOPET user posted image  ..tud jaz s klomifenom!!!
Enkrat bo že ratalo in zdaj bi že res bil skrajni čas, ker sem se že dosti na čakala user posted image

Lp.

V nove boje!!

(odgovor članu tajči84_)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: klub klomifenk
8.6.2006 9:02:34   
tajči84_
Ninika1 verjetno si mislila da jo pričakuješ 18.6 ne pa 18.5. ok sej ni panike....
No tudi jaz držim pesti da ti ne bo zamujala in da čimprej zagledaš user posted image user posted image  lepo se mej še naprej...


pa pa

Tanja

< Sporočilo je popravil tajči84_ -- 8.6.2006 9:03:47 >

(odgovor članu Ninika1)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: klub klomifenk
8.6.2006 9:06:19   
Ninika1
user posted image  Ja, seveda 18.06...sem čist out...user posted image

(odgovor članu tajči84_)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: klub klomifenk
8.6.2006 10:11:49   
Tia-na
nasapot, jst ne jemljem več tifola. Po skoraj letu in pol truda za user posted image  se mi ga ne da več jemat. Če mi uspe user posted image , ga bom potem začela jemat ... do takrat pa ...


Stranski učinkio pa so se mi pojavili med jemanjem tabletk sm slabo videla, v času ovulacije pa sm precej bolj čutila špikanje v jajčnikih.

Me pa neki drucga zanima ... mal me je strah, kr bom zdej dva meseca zapored v času ovulacije na mroju in se mal bojim, da zaradi klomifena ne pride do hiperstimulacije pa ne bi blo glih fajn po hrvaškem iskat bolnice ... pa še precej deleč stran od prih bolnic bom. user posted image
Hmmm, bi mogoče zdej čez poletje kar preskočila klomifen, sej se ga bom verjetno še kar precej najedla ...


(odgovor članu Ninika1)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: klub klomifenk
8.6.2006 11:10:50   
pot
tajči84_, s tem te ne bom potolažla, samo mogoče boš vsaj vedela, da je vse možno.
jaz sem imela lani rjav izcedek ene 2-3mesece skupaj, vmes par dni pavze, drugače pa več ali manj skozi. tako da sem porabila goro dnevnih vložkov. sele potem, ko je po 90ih dni koncno prisla user posted image  je bilo samo začasno z njim gotovo, potem sem ga pa spet imela med vsakim ciklusom po 7-10dni, mogoce celo več. do zdaj pa ga samo 2 ciklusa ni bilo. zal user posted image . tako je to pri meni. zato sem sla ze na dodatno mnenje, kjer je G videla ta rjav izcedek in rekla samo: ˝A to je to?˝ Potem sem sla se na HSG, da bi moja G vidla, ce je v jajcnikih kak problem, pa ga razen PCO, ni.
Jaz pa upam, da mi vsaj en stranski učinek prime: da se malo zredim. A ve katera kak pameten recept za zdravo rejenje? Do zdaj še nisem imela sreče pri tem, da bi mi znal kdo odgovorit na to vprasanje.

Za tifol pa sprasujem zato, ker sem ga lani jemala 4 ali 5 mesecev, potem mi je pa moja G rekla, da naj kar preneham in ga raje takrat zacnem spet jest, ko bom dejansko zanosila. Češ: saj ga je zaenkrat kar dosti v tvojem telesu.  

Ampak, a ni hecno? Takrat, ko jo končno čakamo, da že enkrat pride user posted image , pa kar z veseljem zamuja. Packa!

Drugače, pa samo da je sooooonce!!! user posted image  Da nam da malo svojih srečnih vitaminov...

(odgovor članu tajči84_)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: klub klomifenk
9.6.2006 15:10:38   
VITA74
Pozdravček

z današnjim dnem tudi sama začnem z jemanjem klomifena, zato bi se rada pridružila vašem klubu, lahko user posted image  

da se na hitro predstavim, stara sem 32 let z močno željo po user posted image , doma že imam enga škratka, do sedaj sem imela 3 ss, lansko leto so mi opravili histeroskopijo in opdstranili pregrado maternice, sedaj pa mineva leto dni pa nimava uspeha user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Sedaj sem končno prišla do pregleda v Leonišču in sem dobila klomifen za 3 mesece (5. do 9. dne po 2tabletki). Se veselim, da napredujemo in da se je končno tačelo dogajat, me pa tudi skrbi. Prebrala sem o možnih težavah, predvsem o hiperstimulaciji - mene pa moj ginekolog ni na nič opozoril user posted image  a mi lahko poveste ali je imela katera te težave in na kaj naj bom pozorna???

Mislim na vas in držim pesti za vse user posted image

Lp user posted image user posted image


_____________________________

srečna

(odgovor članu pot)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: klub klomifenk
10.6.2006 10:47:07   
pot
Živjo, Blaboma, pozdravljena v klubu!user posted image

Meni je G rekla, da če me bo karkoli bolelo ali se mi napihnilo v področju jajčnikov naj grem takoj na urgenco. Mislim, da je rekla, da se voda notri nabere v jajcnikih ali kje in da oni to pol prešpikajo.
Torej, če se ti na lepem poveča teža, te začne karkoli izredno močno bolet in ti rata slabo: na urgenco!

Še enkrat v miru preberi navodila. Možno pa je, da boš imela malo trd trebušček. Samo jaz tega ne opažam.
Sicer pa nikjer ne piše, da se to lahko zgodi ravno tebi. Opozarjajo, da je možno. Zato nič ne skrbi, razen če do tega pride. Pa veliko uspeha, poročaj o kakšnih stranskih učinkih, tudi user posted image user posted image  takih. Saj bo še katera povedala, ki ima kaj več izkušenj.

Drugače jaz ne opažam kakšnih večjih stranskih učinkov, mogoče manjše motnje z očmi...večji apetit (sladko - slano), čeprav mislim, da tega ni v navodilih. user posted image  Zaenkrat nič takega. Res pa je, da jem ta mesec le 1 klmf. Jutri zadnjega. user posted image

Lep pozdrav vsem user posted image  (Rožicam)!

(odgovor članu VITA74)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: klub klomifenk
10.6.2006 11:29:32   
Anonimen
Živjo punce!
Vidim, da se zelo ubadate z rjavim izcedkom. Kaj nakazuje rjavi izcedek? Ponavadi se pojavi po ovulaciji in traja vse do prave menstruacije. Izcedek ni menstruacija, ampak nakazuje, da po ovulaciji rumeno telesce, ki je v jajčniku ne proizvaja dovolj progesterona. Če ni dovolj progesterona, imaš lahko probleme zanositi. So pa tudi ženske, ki so kljub rjavemu izcedku zanosile. Jaz sem tudi bila na klomifenu in imela rjav izcedek. Ampak takoj po punkciji, mi je dohtar predpisal progesteron svečke za v nožnico. Takrat tudi izcedka ni bilo naslednjem ciklu. Je pa pri meni drug problem in sicer, da imam prazne folikle ali pa nezrela jajčeca. Zdaj dobivam tablete za sladkorne bolnike in to bi naj pomagalo.
Nasaport zakaj bi se pa ti rada zredila? Jaz sem stalno mislila, da sem presuha (kar tudi sem) in da je to vzrok neplodnosti, ampak ni. Po teh tabletah, ki jih dobivam za sladkorno (čeprav je nimam, imam odličen sladkor), še bolj hujšam, ampak vplivajo na glukozo, ki je sovražnik jajčec. Zato tudi jajčeca  ne morejo dozoret in lahko požreš še ne vem koliko klomifena, ti ne bo nič pomagalo. To je zdaj neka nova metoda zdravljenja, ki jo v tujini že nekaj časa uporabljajo, pri nas se je šele začela, so pa ženske ki so imele nepojasnjeno neplodnost ali PCO s to metodu tudi zanosile.

(odgovor članu pot)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: klub klomifenk
10.6.2006 12:08:26   
tastara
Naj se vam pridružim, kot še ena bodoča klomifenka.

Pred dvema letoma sem zanosila v tretjem IVF-ICSI poskusu.
V vsaki od stimulacij sem se slabše odzvala na Menogon oz Gonal.
Prvič sem pridelala 6 celic, opolodili so 2 z ICSI postopkom, sledil je transfer, poskus se je končal neuspešno.
V  drugem poskusu sem pridelela 4 celice, 2 so oplodili z ICSI postopkom, sledil je transfer, poskus se je končal neuspečno.
Nato v tretjem poskusu sem pridelala eno samo jajčno celico, ker sem se odzivala tako slabo je stimulacija z Menogonom in Diferelinom trajala skoraj tri tedne, vendar so celico uspeli oploditi, sledilje transfer, in ne veliko presenečenje vseh tudi nosečnost.

Zdaj, ko je hči stara dobro leto, sva se z možem odločila, da poskusiva znova.
Vendar sem tokrat v četrtem poskusu (oz. prvem po porodu), kljub 3 injekcijam menopurja, pridelala en sam folikel, ji je bil po estrogenu sodeč sicer poln, vendar je na punkciji sledilo razočaranje, saj celice ni bilo.

Zdaj mi je dr. Reš predlagal, da zaradi tako slabega odziva na Menogone in podobno, nima smisla nadaljevat na ta način. Zato je predlagal, da poskusimo še s Klomifenom, da vidimo, če se bom na Klomifen odzvala kaj bolje.

Ima katera podobno izkušnjo?
Ali je sploh kateri uspelo zanosit s kombinacijo: stimulacija Klomifen + punkcija + oploditev IVF (ICSI).

Mišek, kakšne vrednosti sladkorja pa imaš in kako/na podlagi česa so ugotovili, da bi bil lahko razlog za prazne folikle in nedozorevanje jajčec v sladkorju?
In katero zdravilo so ti predpisali?

Hvala vsem za odgovore


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: klub klomifenk
10.6.2006 13:07:33   
Anonimen
Nekje pred novem letu sem bila ne pregledu krvi (ker sem že celo življenje slabokrvna) in takrat so mi zmerili tudi cuker. Bil je nekje med 3 in 4, točno ne vem, ker se nikoli nisem s tem obremenjevala, saj če ti nekdo reče, da je odličen rezultat, pozabiš na vse skupaj.
Predpisal mi je Reš. Najprej sem bila v dvomih in sem rekla, pa kaj hudiča še bojo delal z mene, ampak sem se pozanimala pri drugih, preštudirala na googlu nekaj strani in jih takoj začela papcat. Na podlagi česa? Reš je reku, da se ponavadi tako odzivajo sladkorne bolnice (ne proizvedejo zrelih jajčec) in tudi tiste, ki imajo PCO. Zdravilo je aglurab in če boš to na googlu vtipkala, boš našla velik informacij. Lahko še dodaš besedo PCO. Poleg tega pa aglurab tudi preprečuje splav v prvem trimesečju.
Še preden sem začela z aglurabom, sem na menogon dobro reagirala, 12-15 foliklov, ampak od tega 4 jajčeca in nobeno zrelo. S klomifenom (polovička na dan, 3-7 dan cikla) sem pridelala 4 folikle, vendar vse prazne. Kot vidiš, tvoj primer se malo razlikuje, zato ti tudi najbrž ni nič povedal o tem.
Ne vem v čem je fora, ampak jaz jih jem, rezultat pa se itak pokaže čez nekaj mesecev. Ali deluje ali ne, pa ti lahko sporočim šele avgusta, ker imam takrat ponoven postopek. Baje pa so punce, ki jim je predpisal to zdravilo vse zanosile.

(odgovor članu tastara)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?