|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mami vs. ati
23.3.2005 18:38:47   
viv_
Mene pa nekaj zanima... Kakšen odnos imajo vaši otroci do mamice in kakšnega do atija.

Pri naši Mirni (15 m) imam občutek, da je mami nekaj čisto samo po sebi umevnega, ati je pa zakon. Tudi kar se tiče klicanja - vsa žlahta ima "skupni imenovalec" ATA - pa naj bo to mami, babi, dedi, kuža... Vsi smo ATA, samo ati je pa ATO. Zjutraj, ko se zbudi, je vsa nasmejana in se me razveseli in dobim ponavadi tudi lupčka, ampak ko zagleda v postelji atija se ji pa zmede: "Ato!!!!" in hop na posteljo, pa valjat se po njem... Tudi ko pridem iz službe, saj je fino da je mami doma, ampak niti pol tolk ne kot če ati pride...

A se to še pri kom dogaja??

LP, viv
Neposredna povezava do sporočila: 1
   mami vs. ati
23.3.2005 18:42:24   
Vera*
ja tako je pri nas.Ko se recimo Roki joče kliče atiiii atiiii,vedno in povsod samo atiiiiii.Zvečer ko gremo spat,velja samo ati.tako da ni tako samo pri vas.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   mami vs. ati
23.3.2005 18:57:40   
ZARA
...joj isto!! ATA je zakon,MAMA pa za drek kidat!
Kr ocke ji zasijejo k ga vid...pr njem se crkla,meni se ne pusti :((!

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   mami vs. ati
23.3.2005 18:59:30   
viv_
Potem nisem edina... Mi je kar malo lažje...

Ampak vseeno mi gre včasih kar malo do živega :((

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   mami vs. ati
23.3.2005 19:01:48   
Jančika_
Pri nas zaenkrat ni velike razlike, verjetno zato, ker sva oba doma. Je pa res, da se Joeju ful smeji, ko ga zagleda po celodnevni odsotnosti. Mene pa je zadnjič, ko sem šla za cel popoldan k ženskam v MB, komaj pogledal, ko sem se vrnila. Kot da sem šla pred tremi minutami:zmeden2:.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   mami vs. ati
23.3.2005 19:02:44   
ZARA
ja res...ne mors verjet kako so zamerljivi...

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   mami vs. ati
23.3.2005 19:06:00   
viv_
Ja, res so zamerljivi... Pa ne znajo cenit časa, ki ga mame v njihovo dobro prebijemo na RR! :)-

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   mami vs. ati
23.3.2005 20:30:09   
Jutra
Mogoče ne sodim v to debato, ker je najina Zarja stara šele 5,5 meseca. Čeprav sem cele dneve jaz z njo, pa se ji njen očka intenzivno posveča, ko pride iz službe in med vikendi.:bravo:

Kot opažava, ima oba enako rada in se nama podobno odziva. Edino prednost pa je naklonila meni, ker jo dojim. Takrat sem deležna njenih posebnih pogledov, nasmeškov in dobrikanja. Da se mi kar srce topi:love:

Kako bo pa čez nekaj mesecev, bomo pa še videli:zmeden2:



(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   mami vs. ati
23.3.2005 20:47:34   
Anonimen
Pri nas je bil tudi dolgo oči zakon, sedaj pa niti ne več. Po moje je že toliko odrasel, da vidi, da na mamico lahko vedno računa, na očija pa včasih, če se mu ravno ljubi.

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   mami vs. ati
23.3.2005 21:18:10   
LaLi
V principu: isto!

Je pa, mislim da, res, da smo otročkom same po sebi umevne. Saj smo praktično od rojstva dalje skoz z njimi, velikokrat tudi po 24ur, 7 dni na teden. In na žalost zato postanemo tudi malo "nezanimive in dolgočasne".


(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   mami vs. ati
23.3.2005 21:28:30   
tjaga
Jaz bi lahko cel dan skakala okrog nje, pa mi nameni kak nasmeh (sicer sladek kot cukr), oči se pa samo prikaže med vrati, pa bi se okol glave zasmejala, če ne bi imela ušes. :)-:)-:)-
Pri ta velkem mam pa včasih filing, da me tretira kot šumenje (sej radio je tud prižgan, pa ga največkrat kr preslišimo ane). :zmeden:

Drugače sem pa ravno danes po mejlu prejela en kvazi intervju na temo, kaj si otroci mislijo o svojih mamah. Če slučajno ponavljam že kdaj načeto temo, se opravičujem, sicer pa prijetno branje:

:angel: OTROCI O MAMAH :angel:

:rozica: Zakaj je bog naredil mame?
- Ona je edina, ki ve, kje je selotejp trak.
- Večinoma za pospravljanje po hiši.
- Da nam je pomagala ven, ko smo se rojevali.


:rozica: Zakaj ti je bog dal tvojo mamo in ne kakšne druge?
- Ker sva v sorodu.
- Bog ve, da me ima rajši, kot me imajo rade mame drugih ljudi.

:rozica: Kakšna je bila tvoja mama kot deklica?
- Moja mama je bila vedno moja mama in nič drugega.
- Ne vem, ker me ni bilo tam. A po mojem mnenju je bila precej gospodovalna.
- Pravijo, da je bila včasih prijetna.

:rozica: Kaj je mama morala vedeti o očku, preden sta se poročila?
- Njegov priimek
- Njegov izvor. Recimo, ali zna kuhati? Ali se napije piva? Ali zasluži najmanj 800 dolarjev na leto? Ali je rekel »ne« drogam in »da« gospodinjskim opravilom?

:rozica: Zakaj se je mama poročila z očkom?
- Moj očka naredi najboljše špagete na svetu. In moja mama veliko je.
- Prestara je postala, da bi počela kaj drugega z njim.
- Moja babica pravi, da takrat ni imela glave na svojem mestu.

:rozica: Kdo je šef pri vas doma?
- Mama. To lahko ugotoviš po pregledovanju sob. Vidi stvari pod posteljo.
- Po moje mama, ampak samo zato, ker ima veliko več dela kot oči.

:rozica: Kakšna je razlika med mamami in očeti?
- Mama dela v službi in doma, očka pa dela samo v službi.
- Mama zna govoriti z učitelji, ne da bi jih prestrašila.
- Očki so večji in močnejši, ampak mame imajo pravo moč, kajti njih moraš prositi, če hočeš prespati pri prijatelju.

:rozica: Kaj dela tvoja mama v prostem času?
- Mame nimajo prostega časa.
- Če bi verjel temu, kar govori, plačuje ves božji dan račune.

:rozica: Če bi lahko spremenil kaj pri mami, kaj bi to bilo?
- Ima to čudno zahtevo, da moram čistiti svojo sobo. Tega bi se znebil.
- Mamo bi naredil bolj pametno. Potem bi vedela, da je moja sestra kriva za kakšno stvar, in ne jaz.


:kava::kuza::kava::kuza:

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   mami vs. ati
23.3.2005 22:23:12   
frutka_
Viv, mislim da je to normalno. So obdobja v življenju, ko otrok bolj potrebuje mamo, se poistoveti z njo in ji zaupa in enako velja za atije. V prvem letu starosti se po mojem mnenju lahko očetje na trepalnice postavijo in so oh in ah udeleženi pri vzgoji, ampak v resnici je mamica tista, ki jo potrebuje. Mamica ga nosi v sebi, ga rodi, doji, skrbi zanj, najprej vidi njen obraz, sliši njen srček,...

Na poti k samostojnosti pa otrok postaja drugačen, drugačne so tudi njegove potrebe. Zdaj se več ne hrani pri mamici, tudi mamica želi imeti malo časa samo zase in tako nekako naveže pristnjši stik z očetom. Saj ne bo dolgo, ko bo tvoja Mirna v atija zaljubljena. Če bi bil sinek bi bil pa v mamico zagledan.

To so pomembni mejniki v otrokovem razvoju, ko se začne otrok istovetiti ter posnemati starše. Vidva ji bodita vzgled z zdravim načinom življenja in vedi, da njen srček bije tudi zate. Samo počakaj, ko bo mamica enkrat ona in ji boš ti dajala nasvete...


Ups, malo sem zašla...


(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   mami vs. ati
23.3.2005 22:30:17   
Bela
Tud pr nas tko...ko ga zagleda kar zažari:)

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   mami vs. ati
23.3.2005 23:10:15   
Pupica
Kar potolaži se.Pri nas je isto. Najina princeska se kar stopi ko zagleda očija.9nebesa9nebesa9nebesa9nebesa9nebesa

No sicer tudi, če mene dlje časa ni, ali pa če onadva prej ustaneta, pa potem ko tudi jaz ustanem in me zagleda, se ji ustka razpotegnejo v širok nasmeh. :)-:)-:)-:)-

Mislim, pa da smo jim res nekam nezanimive, k smo skoz zraven njih.:zmeden:


(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   mami vs. ati
24.3.2005 9:38:45   
simona1
Res da je Juta stara že 4 leta, a vseeno je pri nas ravno obratno, sem jaz tista ki je zakon, ki je naj naj. Moram rečt da ustvarjava zelo prijateljski odnos in zaupljiv, v vsem se pogovarjava. Vem kako je če rasteš brez ljubezni in pozornosti obeh staršev in zvesto sem si prisegla ko sva se z možem odločala za otroka, da najini otroci tega ne bodo niti malo občutili, nikoli, raje premikam gore. Oba z možem sva taka in včasih trpi najin odnos ker nama je Juta prva, a ni nikoli ljubosumja, zamer, oba jo obožujeva in sva se pripravljena tudi odreči kinu pa kakšnim žurkam samo zato da smo lahko skupaj. Smo kot ena hrbtenica, se včasih hecava, povsod skupaj.

Kljub temu, da je bila Juta 2 leti in pol pri možu doma ker je bil na bolniški, pa je pri njem shodila, naučil jo je mnogo stvari, pohajkovala sta skupaj po mestu, tivoliju, šoping centrih, se je Juta stopila kadar sem se prikazala jaz.
Jaz sem odraščala pri babici in dedku, pa je bil dedek zame zakon, kljub temu da je babi večino časa prebila z mano.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   mami vs. ati
24.3.2005 10:19:12   
Anonimen
Pri nas je pa čisto drugače. Pri nas je mamica zakon, ko pridem iz službe dobim klopa in tudi na stranišče ne morem več brez nje.

Očija ima sicer zelo rada ampak če sem doma tudi jaz, potem je samo "mamica, mamica, mamica".

Če sta pa sama z očijem, potem je pa oči zakon in se name sploh ne spomni.

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   mami vs. ati
24.3.2005 10:33:04   
Anonimen
Ej Alja, super, da si to napisala, ker sem jaz ravno začela tuhtati, da tudi pri nas ni tako kot zgoraj.

Najbrž zato, ker je z mano precej časa, okol 4 ure na dan, z atijem pa mogoče pol ure na dan. Pa še to je to pol ure enega samega smejanja, dretja, metanja v zrak, žgečkanja... Sicer vse OK, en sam adrenalin, ampak za kakšne nežnosti pa zmanjka... medtem ko se midve strašno rade objemava in lupčkava.

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   mami vs. ati
24.3.2005 11:32:31   
BokiMB
Pri nas je tudi mama na prvem mestu, nonstop poljubčki pa cartanje pa stiskanje, če pa je ata zraven, pa včasih tudi on dobi malo sladkih poljubčkov...

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   mami vs. ati
24.3.2005 14:28:40   
karmy
hmmm... ne vem kaj se tako buniš.. resnično @ viv
naj ti bo v veselje da tud tvoja tamala obrajta ati-ja in da lahk ti kej druzga delaš kakor samo: ješ, dojiš ( če še dojiš) jo hraniš, pospravljaš, kuhaš, pomivaš,... ipd.. a si ti ne zdi da je fajn met mau časa zase in prepustit malo k moški polovici 9nebesa jzt bi bla takooo blažena 9nebesa

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   mami vs. ati
24.3.2005 16:28:21   
dejčka2
Ja tudi pri nam je ati za ljubčkanje in cartanje, pa seveda popuščanje in streženje. Mali princeski sta si ga pri 5 in 3 letih, po svoje zdresirali, on pa se topi, ko ju ponoči streže s sokovi, nosi vse k riti, zato pa dobi polno poljubčkov, objemov in nežnih ;ATI TI SI SAMO MOJ!!!...
Zdaj pričakujemo tretjo punčko, ki jo bo ati lahko razvajal.
Seveda pa je mami samo mami, brez katere tudi ne gre.:rozica::rozica::rozica::rozica:

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   mami vs. ati
24.3.2005 16:37:08   
Pia73
Pri nas pa imava tako enakovredno vlogo, da ne moreš verjeti. Ati je sicer s tamalim - 4,5 leta manj časa kot jaz a je to bolj kvaliteten čas. Veliko ljudi me je že vprašalo kako smo uspeli doseči, da je tako, pa nimam recepta. Tamal skoraj nikoli ne pogreša starša, ki trenutno ni pri njem. Je pa res, da je na naju zelo navezan, niti slišati noče, da bi npr. prespal pri babici in dediju na njuno željo. Bo že, saj je fajn, da je rad doma.
Skratka imamo se radi in radi smo skupaj.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   mami vs. ati
24.3.2005 20:32:31   
mamsi
Ne vem, moja je stara 9 mesecev in je strašno navezana name, kar preveč se mi zdi. če jo ma ati hitro začne cmevkat in hoče mamico nazaj. Pomoje zato, ker se velik beckinim z njo in jo hecam pa žgačkam pa frise pokam, da je zabavno. Probej, verjetno bo palilo.;)

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   mami vs. ati
26.3.2005 20:57:39   
bskrle
Pri nas je tudi aTata zakon. To se zna igrati s ta malo,da je veselje.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   mami vs. ati
26.3.2005 22:36:35   
mehurčica
Pri nas je tudi obratno. Sem tudi tak tip človeka, ki je težko pri miru, če ima kakega otročka zraven, sploh če je to lasten sin.:)Midva noriva, se loviva po stanovanju, ga nosim na hrbtu, delava prevale...itd. Atiju pa je tak ritem malo prehud:zmeden: in ima raje večerni obred čez(večerja, kopanje, pižamica). No, spat ga dam ponavadi jaz.

Morem pa povedat, da bi mi kar pasalo, če bi kdaj pa kdaj hotel bit več v atijevem naročju.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   mami vs. ati
27.3.2005 17:05:07   
india
Ah, moji so sicer veliki,...pa mali tudi.... ful navezani name. Res pa je, da Mark zelo rad zjutraj divja z atijem, kadarkoli ga kje opazi stegne rokice proti njemu, pa tudi Pia nemalokrat ponoči zleze nanj in tako spi. Drugače pa so vsa opravila glede otrok bolj na meni, pa tudi zaupne besede med velikimi in menoj so pogostejše, kot z atijem, saj so to že pravzaprav "ženski pogovori".
Kadar pa pride do kakšnih težav, pa jih vedno delimo vsi, saj smo vendar družina in menim, da za vse,kar se z otroci dogaja, morata vedeti oba, oče in mati.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?