|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   MARČEVKE 2023
15.9.2022 9:36:14   
katty84
Pozdravljene🙂.....mi pa imamo predviden datum poroda 5.3.2023. Nuhalna in dvojni hormonski test je sicer pokazal povečano tveganje za DS....sedaj sem opravila še NIFTY in čakamo izvide...ginekologinja mi pravi da izvidi niso slabi in da se je tveganje povečalo zaradi mojih let-38. A me vseeno zanima če je katera v podobni situaciji in kaj je pokazal potem NIFTY? Vse dobro vsem in lepo in mirno nosečnost naprej🙂🤗🥰
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: MARČEVKE 2023
23.9.2022 9:24:58   
Julija123
Živjo,
Jaz sem kljub starost 37 imela zelo dobro ns+dht, ampak sem se vseeno odlocila za amnio, ki jo imam v prihodnjih dneh. Nipt me ni preprical, saj je zanesljiv le za 3 trisomije, ampak ostaja vseeno se dosti drugih genskih nepravilnosti, ki jih amnio zazna.
Kako to da se ti nisi odlocila za amnio?
Kako drugace poteka nosecnost? Imas kaksne tezave?

(odgovor članu katty84)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: MARČEVKE 2023
23.9.2022 10:16:21   
katty84
Pozdravljena Julija123😊Da prvo povem,da je izvid Niftya pokazal zelo nizko tveganje in je vse ok in pričakujemo zdravo punčko💜Za amnio se nisem odločila zaradi pikanja v trebuh in nočem da se plodu kaj zgodi,pa niti moji mi niso dovolili in so rekli da naj grem na nifty. Na nifty odkrijejo veliko več in ne samo 3 trisomije (to je osnovno-basic testiranje) imaš še pa potem standard in plus,kjer je res vse zajeto oz.veliko več trisomij in preko 60 drugih sindromov....tak da ja...je pa v vsakem primeru možno da je kaj narobe...a upati moramo na najboljše in tako bo🥰Zdaj sem že vredu,celodnevne slabosti so minile, utrujenost tudi....tak da sem sedaj polna energije in dobro funkcioniram čez dan....le lulat hodim nonstop se mi zdi😉😁 koliko si pa ti noseča oz.kdaj pričakujete veseli dohodek? Se vredu počutiš ali so kake težavice? Lepo nosečnost želim🥰

(odgovor članu Julija123)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: MARČEVKE 2023
23.9.2022 21:04:33   
Julija123
Juhu, cestitke za super Nifty :) in puncko.
Glede teh ostalih trisomij, sindromov… ki so v vecjih paketih…vem, da se testira za vse to, anpak zanesljivost za pravilen rezultat je dosti manjsa kot za osnovne 3 trisomije.Tudi mene skrbi pikanje in tveganja pri amnio ampak sem pozitivna in vem da bo vse ok. 🍀
Jaz sem trenutno konec 15t, pocutim se ok, nimam vec nobenih tezav, le trebuh je vsak dan bolj okrogel :) bo treba pocasi kej za oblect kupit.Ze cutis kaksne gibe?

(odgovor članu katty84)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: MARČEVKE 2023
24.9.2022 13:38:32   
TistaPikaPoka
Živjo, Tudi jaz prvič v tem ☺️ stara sem 37 in zaradi let sem se odločila za nifti. Sicer sem imela izvid NS bp, DHT-ja nisem naredila, ker so mi sami rekli da ni potreben glede na dober izvid NS. Pri teh letih pripada na napotnico, kar je super 💪☺️, izbrala sem pa nipt, ker je neinvaziven in ne amnio. Se pa caka na rezultat 14dni, tako da...čakam 🤣

(odgovor članu Julija123)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: MARČEVKE 2023
24.9.2022 15:49:55   
katty84
Julija123 verjemi da bo vse ok in tudi bo.....moramo biti pozitivni in se nam potem pozitivno vrne🥰 kakšen "metuljček" ob mirovanju že čutim,tak da bo kmalu kakšna brca priletela....pa pri tebi? TistaPikaPoka jaz sem nifrty naredila v torek popoldan in sem v torek čez teden dni zjutraj že prejela klic,tak da kar hitro gre.....in ni lepšega občutka-trenutka ko ti nekdo reče vse je vredu....kar kamen se ti odvali od srca...sedaj je pa res nosečnost bolj sproščena🥰Kdaj imate kaj rok in kje boste rodile?

(odgovor članu Julija123)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: MARČEVKE 2023
26.9.2022 16:37:26   
Julija123
TistaPikaPoka
Meni pa je bilo naročeno, da naj ravno zaradi starosti opravim še DHT in rezultati so bili močno boljši kot samo z NS.
Koliko pa si imela rezultat?
Upam, da kmalu dobiš izvide za NIPT :)

katty84
Joj, jaz pa še nič ne čutim. Pa tako komaj čakam da bi me kakšen metuljšek požgečkal. Je to tvoja 1. nosečnost?
Jaz bom najverjetneje rodila v LJ. Nisem še raziskovala ostalih porodnišnic, ta mi je pa najbližje. Pa ti?

(odgovor članu katty84)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: MARČEVKE 2023
26.9.2022 17:44:06   
TistaPikaPoka
Julija123Ja tudi meni je moj ginekolog rekel, daj naj naredim tudi DHT, ampak mi je potem zd.  na nuhalni rekla da ni potrebe, ker so bile številke super in nizko tveganje + še nifty me je čakal. Je rekla škoda denarja, ker ni potrebe ☺️
Jaz sem šla na nifty oziroma nipt v porodnišnico v Lj na napotnico. In so rekli da pred 14dni rezultatov ni. Pa ne razmišljam preveč o tem, vse je/bo krasni😁Konec marca imam pdp, porodnišnica bo Jesenice, čutim pa prav nič še. No tudi ostalih simptomov imam že cel čas bolj malo, tako da predvidevam da bo to tudi bolj pozno 🤣

(odgovor članu Julija123)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: MARČEVKE 2023
27.9.2022 8:48:19   
katty84
Julija123 to je moja 3.nosečnost,zato baje tudi metuljčke začutiš prej kot pa pri prvi nosečnosti....saj bo tudi pri tebi in pri vseh ostalih prišel ta dan...pri enih prej,pri drugih pozneje,saj se vsaka nosečnost razlikuje😊Jaz imam pdp 5.3. oz.verjetno bo tak že februarja😉sicer pa vglavnem da bo vse ok🥰Dvakrat sem rodila na Ptuju in bilo je vse brez težav kot tudi osebje je bilo za pohvalit....tak da tudi sedaj imam namen iti na Ptuj,čeprav mi je M.Sobota-Rakičan bližje.Kako pa razmišljate kaj glede samega poroda oz.protibolečinske terapije? Epiduralna,spinalna.....razmišlja katera kaj v tej smeri? 

(odgovor članu TistaPikaPoka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: MARČEVKE 2023
28.9.2022 21:04:35   
dvojčica6
Živjo punce,

vsake tolko sem pofirbcala, če že imamo marčevke 23 :) še ena izkušena, to bo moj 4. user posted image , PDP 21.3.

katty84 še ne razmišljam, če bo šlo kot v tretje, bi moralo iti kar hitro, res pa da je bilo to že nekaj časa nazaj. Kakšne so tvoje izkušnje?
Julija123, tudi jaz komaj čakam na kake metuljčke... že zato, ker se mi ne zdi resnično, da sem noseča... Če ne bi delalo slabo, in ajde, prsa so XXLuser posted image , ne bi vedela...

Čakam še nipty, so mi prestavili na naslednji teden, ker sem bila prehlajena, tako da bo kar pozno, NS ni bila neki dobra, ma menda zaradi let... smo že stari user posted image

A trebuh se vam že kaj vidi?


(odgovor članu katty84)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: MARČEVKE 2023
29.9.2022 8:44:37   
katty84
Dvojčica6 tudi jaz sem prvič in drugič kar hitro rodila,tak da zaenkrat ne razmišljam nekaj.....pravijo pa prijateljice,ki so imele kaj protibolečinskega,da niso skoraj čutile bolečine in da se naj odločim za nekaj tudi jaz.....bomo vidli😉
Trebušček že kar lepo raste in se že fajn vidi...pa prisotni so tudi metuljčki,ki pa jih čutim zaenkrat samo jaz....na dotik se še ne čutijo....a mislim da bo hitro tudi to🥰
Zdaj pa je potrebno samo še uživat v nosečnosti in s trebuščkom,ker bo hitro minil ta čas in bomo rodile😉

(odgovor članu dvojčica6)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: MARČEVKE 2023
14.10.2022 22:56:33   
bella11
Pozdravljene.Mene je zdaj zecelo tudi malo skrbeti , NS sicer ni bila perfekt, slaba pa tudi ne...za nifty se nisem odlocila.Mogoce bi se mogla 🤔Stara sem 38 let in je to moja 3.nos.Upam, da bo vse v redu🙏Drugace pa puncica pride okrog 18.3.so rekli🥰🥰🥰

(odgovor članu dvojčica6)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: MARČEVKE 2023
15.10.2022 14:40:12   
katty84
Bella11 tudi jaz sem stara 38.let in je to moja 3.nosečnost😊Enako je bilo pri meni ko sem šla na nuhalno.....izvid ni bil slab,bil je v mejah normale,a so rekli da je vseeno malo povečano tveganje za DS zaradi let...ker leta povečajo tveganje....nisem bila mirna in mi je ginekologinja rekla,da se bomo celo nosečnost obremenjevali in nebom mirna,ker nebom vedela do poroda kako in kaj bo....zato je predlagala naj vseeno opravim še dodatno preiskavo. Amniocenteza je na napotnico brezplačna za naša leta ali pa Nifty,ki je plačljiv...vseeno sem se odločila za Nifty-srednji paket in čez teden dni sem dobila klic,da je tveganje zelo nizko in da bo punčka...tak da mi je pošteno odleglo in je čist drugačen občutek....tako da ti priporočam,da vseeno greš narediš še kaki pregled in boš vidla da je vse ok,a vseeno ti odleže,ko ti povejo dobre novice in je potem nosečnost dalje bolj sproščena🙂 in kako je drugače počutje? 

(odgovor članu bella11)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: MARČEVKE 2023
19.10.2022 10:05:54   
Admin
Punce, če bi katera rada kaj vprašala dulo in mamico 5-ih otrok - je na forumu ta teden V ŽIVO. user posted image
Debata poteka tukaj: https://www.ringaraja.net/forum/V_%C5%BDIVO%3A_Dula_Ur%C5%A1ka_odgovarja_na_va%C5%A1a_vpra%C5%A1anja/m_6265337/tm.htm
Priporočam!


(odgovor članu katty84)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: MARČEVKE 2023
22.1.2023 23:25:25   
bella11
Punce👋Kako ste? Se že pripravljate?Jaz sem že utrujena in komaj cakam da se punčka rodi 🥰

(odgovor članu Admin)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: MARČEVKE 2023
9.2.2023 22:59:27   
bella11
Večer.🤗Sem v 35.tednu in zadnje 3 dni imam zvecer redno otrdevanje trebuha/ popadke in sicer na 45 min cca.Cez dan samo občasno.Se vam tudi to dogaja? Imam pregled v ponedeljek in bom bolj pdrobno vedela..upam da pocaka vsaj 2 tedna se, malo me strah prezgodnjega poroda.Prva dva otroka sem rodila 38+5 ( Oba BP - 3300g)Ampak teh rednih" laznih" popadkov ni bilo.Upam da vam dobro gre .lp🥰

(odgovor članu bella11)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: MARČEVKE 2023
23.2.2024 3:52:29   
bekean

IZVIRNO SPOROČILO: Admin

Punce, če bi katera rada kaj vprašala dulo in mamico 5-ih otrok - je na forumu ta teden V ŽIVO. user posted image
Debata poteka tukaj: https://www.ringaraja.net/forum/V_%C5%BDIVO%3A_Dula_Ur%C5%A1ka_odgovarja_na_va%C5%A1a_vpra%C5%A1anja/m_6265337/tm.htm heardle
Priporočam!



Sodelovala sem v tej razpravi, predporodna in poporodna zdravstvena vprašanja so vedno odlična tema.

(odgovor članu Admin)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





FOTO: Novorojenček v prvih sekundah po roj...
photo
Fotografije so precej nazorne, saj so posnete v prvih sekundah po porodu, ampak dejstvo je, da prikazujejo čudež rojstva...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?