|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mešani zakon
17.2.2009 8:23:41   
gita10
koliko vas živi v takšnem zakonu?  Moj mož je iz Bosne- musliman in na začetku, ko je bila zaljubljenost na vrhuncu, pa mali otrok, finančni problemi vse super. Toda sedaj ko imava svoje stanovanje, dobre službe se je začela pojavljati razlika med nama - odrasla sva v drugačnem okolju, drugačna vera, drugačno razmišljanje ali se je tudi pri vas to pojavilo- kako ste rešili? Ko je prišel v Slovenijo je živel tako kot sem živela jaz, v Bosno je odšel enkrat letno sedaj bi vsak mesec, poslušati je začel  njihovo muziko. vsako leto sva odšla vsaj na dva potovanja letos bi odšel na dopust v Bosno mogoče je samo domotožje sama ne vem .  da ne bo pomote tudi sama grem rada v Bosno za vikend ampak da bi cel dopusta preživela tam pa mi nikakor ne leži, da bi ga samega pustila v Bosno pa tudi ne. Mi lahko pomagate tiste, ki ste v takšnih zakonih in kako to rešujete
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: mešani zakon
17.2.2009 9:16:06   
Mišni
Jaz sicer ne živim v mešanem zakonu, poznam pa par, kjer je ravno tako on (napol) Bosanec, napol Slovenec, ona je Slovenka. In tudi pri njiju so razlike čedalje večje, ker prav tako kot pri tvojem se tudi pri njenem možu pojavlja čedalje večja navezanost na Bosno. Tudi vse lučke za novoletno okrasitev imajo npr. kar naenkrat vse zelene (muslimanska barva), vso posteljnino, vse okraske v hiši ...
Očitno iskanje in potrditev lastne identitete z leti vse bolj udarja na dan.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: mešani zakon
17.2.2009 12:04:28   
naja17
Najprej bi nekaj povedala o t.i. "mešanem" zakonu... Enkrat je tako moja mama predstavila najino vezo nekomu kot "mešano" in jo je takoj prekinil in povedal, da samo "mi na Balkanu" govorimo o mešanem zakonu... Je rekel: " Veste kaj je mešan zakon? To je takrat, ko se vzameta človek in koza! To je mešan zakon!" Vau sem si rekla, še obstajoj normalni ljudje... Vsi smo krvavi pod kožo....

Kar se pa tiče narodnostnih razlik... Se kažejo, vendar vseeno mislim, da je vse odvisno od sporazumevanja in kompromisov.... Pri nama se včasih zatakne, pa se sporazumeva. Ni mi smiselno nekaj svojega uveljavljat, samo zato, da dokazujem svoje korenine user posted image  Sem kar sem, to vsak ve zase, če pa si se odločil, da greš v tako vezo, moraš pristat na 100% kompromis (npr. vsi prazniki ali nič!). Najbolj se mi pa zdi, da se zatakne pri veri, ko enkrat pride dete... Tu sem pač mnenja, da enostavno pustiš otroka, da se sam odloči, ko odraste, glavno je, da ga vzgojiš v ljubečega in poštenega, kar pa narekuje vsaka vera....


(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: mešani zakon
17.2.2009 14:30:39   
mateyka
moj mož je šved, samo mislim, da ni primerljivo s tabo, ker naju nič ne moti bit "tam" ali "tle" ali kjerkoli že - sva bolj svetovljanska oba (v smislu, da nama je svet dom in naju noben "plac" ne moti) user posted image

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: mešani zakon
17.2.2009 15:24:12   
El Bandi
o
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

moj mož je šved, samo mislim, da ni primerljivo s tabo, ker naju nič ne moti bit "tam" ali "tle" ali kjerkoli že - sva bolj svetovljanska oba (v smislu, da nama je svet dom in naju noben "plac" ne moti) user posted image

A res sved? S kerga konca svedske? Marbit bi se pa kej nasli ko bostsa gor hodila? :)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: mešani zakon
17.2.2009 16:29:29   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

koliko vas živi v takšnem zakonu?  Moj mož je iz Bosne- musliman in na začetku, ko je bila zaljubljenost na vrhuncu, pa mali otrok, finančni problemi vse super. Toda sedaj ko imava svoje stanovanje, dobre službe se je začela pojavljati razlika med nama - odrasla sva v drugačnem okolju, drugačna vera, drugačno razmišljanje ali se je tudi pri vas to pojavilo- kako ste rešili? Ko je prišel v Slovenijo je živel tako kot sem živela jaz, v Bosno je odšel enkrat letno sedaj bi vsak mesec, poslušati je začel  njihovo muziko. vsako leto sva odšla vsaj na dva potovanja letos bi odšel na dopust v Bosno mogoče je samo domotožje sama ne vem .  da ne bo pomote tudi sama grem rada v Bosno za vikend ampak da bi cel dopusta preživela tam pa mi nikakor ne leži, da bi ga samega pustila v Bosno pa tudi ne. Mi lahko pomagate tiste, ki ste v takšnih zakonih in kako to rešujete



mislim, da te moti kakšno muziko posluša??
glede potovanj pa so razlike lahko povsod- eni hočejo na morje, drugi v planine...
kjer je ljubezen, je tudi pot...če me razumeš.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: mešani zakon
17.2.2009 16:54:16   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: El Bandi
o
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
moj mož je šved, samo mislim, da ni primerljivo s tabo, ker naju nič ne moti bit "tam" ali "tle" ali kjerkoli že - sva bolj svetovljanska oba (v smislu, da nama je svet dom in naju noben "plac" ne moti) user posted image

A res sved? S kerga konca svedske? Marbit bi se pa kej nasli ko bostsa gor hodila? :)


Luleå user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 17.2.2009 16:57:59 >

(odgovor članu El Bandi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: mešani zakon
17.2.2009 17:40:23   
bskrle
V Družini sem brala en dober članek od katoliško-muslimanski družini, oba sta slikarja, priporočam.
Gojenje dveh identitet je nujno.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: mešani zakon
17.2.2009 17:43:51   
bskrle
Kar se tiče glasbo, mož klasika, jaz pop.
Jaz bi potovala, on bi šel med počitnicami na svoj dom.
Jaz morje, on doma. Skratka kompromise je treba najti povsod.


(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: mešani zakon
18.2.2009 7:15:23   
MLADAMAMICA
Gita10 A ti tudi ne poslusas slovenske muzike, ker si porocena z bosancom? Preden sta se porocila, si vedela da je bosanc in da ima svoje navade, obicaje, ipd. Tudi ce bi se porocila z anglezem, mu nebi pustila da poslusa njegove muzike, ali bi ti slo v nos, ko bi hotu it domov? no, jaz mislim, da ce ze imata zakon dveh ver, morata spostovati obe ali nobene. tako je najbolj fer in samo to je odraz ljubezni do cloveka in ne do vere.

Jaz poznam veliko parov, ki so iz "mesanega" (sicer mi je to full neumna beseda) zakona , pa se super ujamejo. pac sprejemajo en drugega in hkrati praznike, muzko, obicaje ali kar se pac da od en drugega.

Mišni ti si pa tut. Jaz sem muslimanka, pa imam po hisi vse rdece, ali zato ker imam rada srbe in je to "srbska barva". matr, kero razmisljanje. sploh pa najbrz tvoja kolegica rihta stanovanje in okraske in ne njen moz.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: mešani zakon
18.2.2009 10:04:28   
Zanica
Absolutno se strinjam z Mladomamico!

Moram pa priznati da če (resno) poslušaš pesmi ala "za jednu vodku dajem po stotku", ali pa "kad mi kucne zadnji čas, ti češ bit moj bajpas", ali poslušaš da malo mrdneš z boki in se zraven dobr nasmeješ (kot midva), je to razlika...

Je, velikokrat se ta narodna pripadnost meri z tem, kakšno muziko poslušaš. Moj mož je bosanec, posluša pa vse- od metallice, do prodigiya, dj krmak, čolića, olivera dragojeviće, whitney houston, siddharta..... Skratka, zakaj bi človeka merili po tem kaj posluša!? A je zdaj manj vreden človek ker se v njegovem repertoaru najde dj krmak, ali se to "zravna" s tem da je tud Giuseppe Verdi prisoten v njegovi play listi?

user posted image  mal sam ga zasrala

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: mešani zakon
18.2.2009 10:14:55   
Zanica
Pa še nekaj kar je vezano na prvi post- midva sva tudi "mešana". Priznam, včasih se zataknilo-najbolj okoli praznovanja Božiča ali Velike Noči(z njegove strani-jaz nimam nič proti praznovanja Bajrama, celo naredim praznično kosilo če že ni možnost jesti jagnjetino). Ampak, zdaj se mi zdi da je mal progruntal da je treba bit pravičen-če praznujemo Bajram, bomo praznovali tudi Božič in Veliko Noč. Drugače vedno vošči meni in moji familiji, ampak se je zataknilo z tem, ali bomo šli na družinsko srečanje za te blagdane.... Drugače, moj je bil vedno vezan na Bosno, to je tudi prav! Šli smo na dopust v Bosno, šli smo tudi doma k mojim na morje. Ja, včasih mi malo gre na živce to, da skoz gremo nekam na kavo in spijem 100 kav v enem dnevu , pa se celo noč tresem, ampak sem se navadila... To je pravzaprav bilo v začetku, zdaj pa tudi njemu gre to mal na živce, pa smo rekli da bomo naslednje poletje del dopusta preživeli tako, da bomo prepotovali del Bosne katerega ne poznamo-kar je meni zelo všeč. Nadaljevali pa bomo na Hrvaškem!

Drugače, človek ne bi nikoli rekel da je moj mož Bosanec. To lahko sklepaš edino po njegovem imenu ter to da je obrezan user posted image  (dobr, to drugo seveda vidim samo jaz)





(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: mešani zakon
18.2.2009 10:15:38   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA
Mišni ti si pa tut. Jaz sem muslimanka, pa imam po hisi vse rdece, ali zato ker imam rada srbe in je to "srbska barva". matr, kero razmisljanje. sploh pa najbrz tvoja kolegica rihta stanovanje in okraske in ne njen moz.



Ne, včasih je ona rihtala stanovanje, zdaj pa ga želi mož in od takrat je vse v zelenem, ker je zelena muslimanska barva. Njegove besede so to, ne moje, Njegovo razmišljanje.


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: mešani zakon
18.2.2009 11:14:20   
gita10
Ne govorim o nobenem nacionalizmu govorim o odnosih med partnerji različnih ver in narodnosti. In trdim, da verjetno ko si mlad in zaljubljen si predstavljaš takšno vezo veliko bolj enostavno. verjetno je tudi drugače v vezi z partnerjem , ki je odrastel v Sloveniji in so mu nekateri naši običaji bolj jasni. V začetku ko je prišel v Slovenijo je seveda gledal vse novo in zanimivo, moraš pa vedeti, da na vasi v Bosni je ženska še vedno za kuhalnikom ne hodi na poslovna potovanja in moški tudi pod razno ne pospravlja in si gospodinjska dela ne delita. Npr moja svakinja je končala medicino pa v nemčiji sedi v stanovanju in peče pito. In ko so prvič njegovi prišli na obisk - jaz sem bila v službi on pa je kuhal sem mislila da bo nekoga od njegove žlahte kap. 
Že tako so moški ko so zaljubleni vse pripravljeni narediti za žensko potem pa se stvari spremenijo ampak njim je pa še težje te stvari razložiti.
Midva imava še vedno srečo, da se imava še vedno rada, da obožujeva svojega otroka, ki zna oba jezika, sicer je krščen toda pozna njihovo vero, svinjsko meso mi že tako ali tako prej ni odgovarjalo tako, da to me sploh ne moti če tega v naši kuhinji ni, ampak očitno je dejstvo da z starostjo bolj ceniš svoje in te bolj vleče domov ali mislite, da mu ugodim in letos dopustvojem pri svoji tašči.  ( si lahko mislite!!!- dopust pri tašči ).

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: mešani zakon
18.2.2009 11:27:20   
Zanica
Ah jooooj, en dopust v Bosni te ne bo pokončal! Pa še otroka lahko pustite mal z taščo, vidva pa lahko gresta mal na kakšen bazen ( odvisno v kateri kraj boste šli, tam pri nas je pa tko da imaš tudi bazene ), lahko greste na "cajke", lahko naredite izlet do Sarajeva, Mostara, Bihaća, Banja Luke- to so vse lepa mesta katera je treba videt!

Vse je pač odvisno od tega kako si boš ti nardila.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
18.2.2009 11:28:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Zanica)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: mešani zakon
18.2.2009 11:57:11   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA
Mišni ti si pa tut. Jaz sem muslimanka, pa imam po hisi vse rdece, ali zato ker imam rada srbe in je to "srbska barva". matr, kero razmisljanje. sploh pa najbrz tvoja kolegica rihta stanovanje in okraske in ne njen moz.



Ne, včasih je ona rihtala stanovanje, zdaj pa ga želi mož in od takrat je vse v zelenem, ker je zelena muslimanska barva. Njegove besede so to, ne moje, Njegovo razmišljanje.

sorry, sem slabo razumela. no, takemu bi pa jaz rekla, da bi na to mislu prej in se tud porocil z muslimanko. nevem no, to da se gleda kdo je kdo, je v zakonu (srecnem) full bedno. postuj moje postovat cu tvoje. edin tko se da funkcionirat. moja kolegica, muslimanka, moz slovenec in oba govorila bosansko v bosni, slovensko v sloveniji, s tem da on ne hodi u cerkev, ona ne v dzamijo, majo pa vse praznike, kar je kar dobro, skos se neki praznuje user posted image  ampak se pac spostujeta. zavedala sta se ze prej kdo je kdo pa ju ni motil, zakaj bi jo zdej. glede muzike pa tko. midva sva iste vere pa mava razlicno play listo user posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: mešani zakon
18.2.2009 12:04:46   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA
Mišni ti si pa tut. Jaz sem muslimanka, pa imam po hisi vse rdece, ali zato ker imam rada srbe in je to "srbska barva". matr, kero razmisljanje. sploh pa najbrz tvoja kolegica rihta stanovanje in okraske in ne njen moz.



Ne, včasih je ona rihtala stanovanje, zdaj pa ga želi mož in od takrat je vse v zelenem, ker je zelena muslimanska barva. Njegove besede so to, ne moje, Njegovo razmišljanje.

sorry, sem slabo razumela. no, takemu bi pa jaz rekla, da bi na to mislu prej in se tud porocil z muslimanko. nevem no, to da se gleda kdo je kdo, je v zakonu (srecnem) full bedno. postuj moje postovat cu tvoje. edin tko se da funkcionirat.


Ja ne, saj ona nima nič proti, saj praznujejo pa tudi vse krščanske praznike, ker ona izvira iz krščanske družine, on pa iz pol pol. Hotela sem samo povedati, da morda človekov izvor, korenine, čedalje bolj prihajajo na dan. Da človek, starejši, kot je, bolj išče svoje korenine. Morda je to povezano z miljivostjo vsega. Človek se začne zavedati, da je minljiv, in se pač počasi vrača k svojem izvoru.


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: mešani zakon
18.2.2009 12:06:09   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: gita10
Midva imava še vedno srečo, da se imava še vedno rada, da obožujeva svojega otroka, ki zna oba jezika, sicer je krščen toda pozna njihovo vero, svinjsko meso mi že tako ali tako prej ni odgovarjalo tako, da to me sploh ne moti če tega v naši kuhinji ni, ampak očitno je dejstvo da z starostjo bolj ceniš svoje in te bolj vleče domov ali mislite, da mu ugodim in letos dopustvojem pri svoji tašči.  ( si lahko mislite!!!- dopust pri tašči ).

Poudarjen del je bistvo. no, pa bom spet o nama. midva sva oba bosanca, on sicer priseljen, jaz rojena tukaj, pa se pozna razlika. ampak, kuhava oba, cistiva oba, skos sva skupi, nisem doma,... in ja, to je njegovim cudno ampak to naju ne zanima. ne financira naju noben, noben ne ve, kdaj sva skregana in kdaj srecna, noben ne ve kdaj mava denar in kdaj sva brez... torej noben ne rab vedet kako je pri nama doma. in v bosni je cudno ze to, da je on ob men, takoj je papak, ampak midva sva tko vajena in ziviva svoje zivljenje in srecna sva v tem, zato me niti najmanj ne zanima kaj si kdo misli.
glede bih oz letovanja tam je pa tako. midva greva skos en teden v bih in en teden na morje ker ma dva tedna frej. s tem, da ko sva v bih (pri njegovih starsih) greva "potovat" po krajih, ki jih jaz se nisem vidla. in verjem, da je full dobr. bla sva v travniku (mestece, ampak starinsko in lepo), bihacu, sarajevu,... no zdej sva se zmenla da greva za prvomajske v mostar, zenica, bugojno... in tko gre cajt in si v bosni.
hkrati pa moras razumet, da ga vlece predvsem to da vidi starse in druzbo. mojega vem da vlece to in mu ugodim tako da greva vsake dva meseca cez vikend dol. in je prov fajn, v dveh dneh ne strezem nobenga user posted image  in se spocijem. jaz mam svojo mamo tu in mi je veliko lazje, vidim jo vsak dan, on pa ne in tudi ko se mi kdaj ne gre dol, grem zato ker ga imam rada in ker kot ti pravis nocem da gre sam user posted image
no sem se full razpisala in upam da razumes jedro in zakljucek user posted image  

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: mešani zakon
18.2.2009 12:09:25   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA
Mišni ti si pa tut. Jaz sem muslimanka, pa imam po hisi vse rdece, ali zato ker imam rada srbe in je to "srbska barva". matr, kero razmisljanje. sploh pa najbrz tvoja kolegica rihta stanovanje in okraske in ne njen moz.



Ne, včasih je ona rihtala stanovanje, zdaj pa ga želi mož in od takrat je vse v zelenem, ker je zelena muslimanska barva. Njegove besede so to, ne moje, Njegovo razmišljanje.

sorry, sem slabo razumela. no, takemu bi pa jaz rekla, da bi na to mislu prej in se tud porocil z muslimanko. nevem no, to da se gleda kdo je kdo, je v zakonu (srecnem) full bedno. postuj moje postovat cu tvoje. edin tko se da funkcionirat.


Ja ne, saj ona nima nič proti, saj praznujejo pa tudi vse krščanske praznike, ker ona izvira iz krščanske družine, on pa iz pol pol. Hotela sem samo povedati, da morda človekov izvor, korenine, čedalje bolj prihajajo na dan. Da človek, starejši, kot je, bolj išče svoje korenine. Morda je to povezano z miljivostjo vsega. Človek se začne zavedati, da je minljiv, in se pač počasi vrača k svojem izvoru.

... moj pravi, da ga vlecejo dol starsi, ker so ze stari in se boji da ko jih jutri ne bo vec, bo prepozno. sicer pa je razumljivo, da vsak kdaj pa kdaj cuti domotozje. tudi jaz ga, ce sem predolgo v bosni. ker tu sem doma.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: mešani zakon
18.2.2009 12:15:09   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA
... moj pravi, da ga vlecejo dol starsi, ker so ze stari in se boji da ko jih jutri ne bo vec, bo prepozno. sicer pa je razumljivo, da vsak kdaj pa kdaj cuti domotozje. tudi jaz ga, ce sem predolgo v bosni. ker tu sem doma.


Če ima starše v Bosni, potem je itak razumljivo to, da bi jih rad, dokler jih še ima, čimvečkrat videl. Ampak ta mož od moje znanke pa nima staršev tam, ker sta itak živela v Sloveniji. Je imel stare starše v Bosni, pa brata, ki so ga starega 3 leta kar tja dali, ampak zdaj nima več nikogar tam. Pa ga vedno skozi bolj vleče tja in skozi več mu pomenijo običaji vere njegovega očeta.
Vi ste še mlajši, jaz sem ena generacija starejša od vas in te stvari gledam drugače. Prav tako ta znanec.
Ko si mlad in zaljubljen, ti je dejansko več ali manj vse vseeeno, si blazno prilagodljiv in ti nič ni težko, značajske lastnosti, če drugega ne, se pa z leti vse bolj kažejo in poglabljajo. In tako tudia nasprotja. Prav tako očitno človek začne iskati svoje bistvo.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: mešani zakon
18.2.2009 12:24:00   
MLADAMAMICA
zato pa nisem nikoli razmisljala o resni zvezi z drugo vero. pa ne da sem nacionalistka, ampak kolegi, znanci,... vsi so lahko tut cigani pa se lahko razumemo ampak se porocit z nekom in se kregat zarad imen otrok (je veliko primerov), ucenja jezika, spoznavanja kulture, obicajev,... nevem no, je pomoje se ena tezava vec skozi zivljenje. ampak ce se ze odlocis ziveti, porociti in imeti otroka s drugo "veroispovedjo" potem moras sprejemati kompromis. to je moje mnenje. doma sicer jemo svinjino (prsut npr.), pijemo alkohol, ne hodimo molt,... ampak se drzimo osnovnih obicajev in verjamem da je tesko nekomu "nemuslimanu" praznovati bajram in pec baklavo a ne "smeti" barvat jajcka.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: mešani zakon
18.2.2009 21:35:17   
komarka
Midva sva tud iz "mešanega" zakona: on je gorenc js pa štajerka.user posted image Zdej vsaj vem od kje tolk vicev....

Mal heca, resno pa želim to povedat, da če sta skupaj dva iz zelo različnih okolij(kar je vanjinem priemru zelo prisotno),
potem je res pomebno najprej ugotovit kdo si sam-kaj od tega kar si bil navajen ti pomeni nekaj in kaj nič, akj je tisto akr te moti...in jasno tud kdo je tvoj partner: kaj je pomebno njemu, kaj mu je neumno...
Seveda tako dobiš dolg seznam zelo navzkriznih zadev...

Vzorec iz druzine je res pomebne: kakšno vlogo je imela pri njih mama, kakšno oče in kakšno otroci. ker to se ti vsidra in to ti je vedno osnova, pa tud če ti je bedna in od tu moraš šatarta...

Pr nama je tu d"jezik" včasih problem. Kakšne besede imajo pr nama čist različen pomen in če si ne vzameva časa, da bi si obrazložila kaj pomeni, "prevedla", se takoj zapneve...

Vse to ti naštevam zato, da ne boš mislila da so mata probleme sam zarad različnih narodnosti... Če sta odrasla zreal človeka, bosta našla način kako obogatit svoj odnos z obe kulturama!

Veliko tolerance vama želim!!!

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: mešani zakon
19.2.2009 20:17:25   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: komarka

Midva sva tud iz "mešanega" zakona: on je gorenc js pa štajerka.user posted image Zdej vsaj vem od kje tolk vicev....


Pr nama je tu d"jezik" včasih problem. Kakšne besede imajo pr nama čist različen pomen in če si ne vzameva časa, da bi si obrazložila kaj pomeni, "prevedla", se takoj zapneve...



a ti to resno? ker me cist resno zanima...namrec jst sem v zvezi z Africanom. A si predstavljas te jezikovne in kulturne razlike, ce je ze med gorenjscino in stajerscino problem...user posted image

(odgovor članu komarka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: mešani zakon
19.2.2009 22:51:08   
komarka
Ok, malo je karikirano. Ampak hotla sem povedat da vcasih so problemi tudi ce na videz ni velikih kulturnih raznik...

je treba bit pozoren na to kak kdo nosi v sebi in kaj mu je samoumevno ker o tistem ponavadi ne govorimo...

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?