|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mini živalce po steni v hiši
8.6.2009 12:58:33   
Tanik
ubadam se z enimi živalcami, ki so res mini in jih imam po steni v hiši, so v kopalnici, kuhinji, po vseh stenah jih najdem. ampak so res mini.

niso srebrne ribice, sem že gledala. bolhe tudi ne, ker jih mačka nimata. a ima kdo podobno izkušnjo?


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: mini živalce po steni v hiši
8.6.2009 13:38:05   
s.
A maš take črne male 2mm velke kefre- hroščke? ta hudič se zvrne na hrbet in se dela kot da je mrtev, drgač pa leze leze in leze...povsod. user posted image user posted image

Če ja, jih mam jaz tud in mi parajo živce. Sem jih nekaj polovila in dala sestrični biologinji, da bi ga identoficirala, da mu lahko določim bivanje in kemikalijo, ki ga uniči, da se spravim v napad. Ampak je teh hroščev 35.000 različnih vrst in ga je težko določit.

V parih dneh ga poslikam in objavim, če je to ta vrag. Že par let, ob enkaem času me napadajo.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: mini živalce po steni v hiši
8.6.2009 13:49:48   
Tanik
pozabila napisat, da so prozorno rumene barve, tiste ki bi lahko bili mladiči so še skoraj prozorne, une malce večje pa rumenkaste.

ne nimam hroščkov. upam da tudi ti rešiš. jaz jih ne morem polovit.


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu s.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: mini živalce po steni v hiši
8.6.2009 14:11:09   
s.
Kaj je to za ena golazen?

Poslikaj! Mogoče bomo lahko potem kaj podebatirali.

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: mini živalce po steni v hiši
8.6.2009 14:41:47   
Tanik
kako naj poslikam če je tako mini? sem cel net obrnila in nič pametnega ne najdem.

_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu s.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: mini živalce po steni v hiši
8.6.2009 19:19:11   
Kliki
IZVIRNO SPOROČILO: Tanik

pozabila napisat, da so prozorno rumene barve, tiste ki bi lahko bili mladiči so še skoraj prozorne, une malce večje pa rumenkaste.

ne nimam hroščkov. upam da tudi ti rešiš. jaz jih ne morem polovit.

Ja to sem jast prepisala vlagi imam jih pa tudi jast.

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: mini živalce po steni v hiši
9.6.2009 8:02:16   
ninocka
Ja jst jih imam in potem skoz samo gledam po stenah in jih ubijam. Ma so mi zoprne, pa jst tud ne vem, kaj so in kako se tega znebit....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: mini živalce po steni v hiši
9.6.2009 8:58:48   
Tanik
a potem nisem edina user posted image kako pa bomo ugotovile kaj to je? da se znebimo? a je katera že pofotkala?

a da so zaradi vlage?


< Sporočilo je popravil Tanik -- 9.6.2009 9:03:06 >


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: mini živalce po steni v hiši
9.6.2009 9:53:22   
strk
Zdravo!

Sem nova in sem se včlanila samo za to, da vam pomagam.

Tudi mi smo imeli ogromno teh malih živalic po stenah. Smo jih dali prijateljici, ki pozna ..... na analizo in smo ugotovili, da so to hišne bolhe. Hranijo se s prahom, starim lesom, starim papirjem, .... in težko se jih da odpraviti. Meni je šlo na živce, sem brala časopis in so hodile po njem. Pa ravno preselili smo se v novo hišo. Smo jih pa verjetno prinesli iz stare hiše, polne vlage, s pohištvom. Skratka, v specializiranih trgovinah od Pinus imajo tekočino, sicer ni ravno poceni (35 evrov ena steklenica), ampak se splača. Smo šli na dopust in nastavili po celi hiši v posodice( paziti je treba, kakšne posodice, ker mi smo dali plastične in jih je malo razjedlo). Smrdi za znoreti, v tem ne moreš živet. Po nekaj dneh so starši stanovanje začeli luftat, čeprav se je vonj po 10 dneh še čutil. Ampak se je splačalo. Zdaj po dveh letih res redko odkrijem kakšno, pa še ta ne ostane dolgo!

Tak da, poklicat v Pinusove trgovine in .....

LP

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: mini živalce po steni v hiši
9.6.2009 9:57:29   
Tanik
hvala za nasvet. jaz ne morem tega naredit, ker sem noseča in ne grem nikamor, kako naj  to izvedem? pa dva mačka sta v hiši. imaš kak nasvet?
naša hiša je tudi novogradnja.


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu strk)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: mini živalce po steni v hiši
9.6.2009 10:06:23   
strk
Težka bo!

Jaz sem jih vsake tolko sesala, sesalec nosila v garažo, če bi slučajno ven skakali, ampak ni pomagalo. So mi tudi rekli, da ljudem niso škodljive in nevarne, ampak občutek, da so povso, je bil uhh!

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: mini živalce po steni v hiši
9.6.2009 10:59:03   
Tanik
a obstaja še kaj drugega? predvidevam, da ni pametno s to tekočino zdaj probavat, ko sem noseča a ne?
jaz redno sesam, čistim. mačka me imata že poln kufer ko ju skozi preglejujem, če imata kaj na koži ali dlaki user posted image

bi se jih pa res rada znebila, ker se množijo kot po tekočem traku. prav vidiš, da so odrasle in mladiči, po velikosti.


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu strk)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: mini živalce po steni v hiši
9.6.2009 11:49:49   
ninocka
IZVIRNO SPOROČILO: Tanik

hvala za nasvet. jaz ne morem tega naredit, ker sem noseča in ne grem nikamor, kako naj  to izvedem? pa dva mačka sta v hiši. imaš kak nasvet?
naša hiša je tudi novogradnja.



Enako user posted image .

Hisne bolhe? Pr meni sicer lezejo samo po stenah (pa se to ne neke ogromne kolicine) pa nikjer drugje, po nobenih casopisih pa to. Pa zdi se mi, da jih je poleti ful vec, kot pozimi oz. zjutraj jih je vec kot zvecer. 


_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: mini živalce po steni v hiši
9.6.2009 13:37:42   
Tanik
IZVIRNO SPOROČILO: strk

Zdravo!

Sem nova in sem se včlanila samo za to, da vam pomagam.

Tudi mi smo imeli ogromno teh malih živalic po stenah. Smo jih dali prijateljici, ki pozna ..... na analizo in smo ugotovili, da so to hišne bolhe. Hranijo se s prahom, starim lesom, starim papirjem, .... in težko se jih da odpraviti. Meni je šlo na živce, sem brala časopis in so hodile po njem. Pa ravno preselili smo se v novo hišo. Smo jih pa verjetno prinesli iz stare hiše, polne vlage, s pohištvom. Skratka, v specializiranih trgovinah od Pinus imajo tekočino, sicer ni ravno poceni (35 evrov ena steklenica), ampak se splača. Smo šli na dopust in nastavili po celi hiši v posodice( paziti je treba, kakšne posodice, ker mi smo dali plastične in jih je malo razjedlo). Smrdi za znoreti, v tem ne moreš živet. Po nekaj dneh so starši stanovanje začeli luftat, čeprav se je vonj po 10 dneh še čutil. Ampak se je splačalo. Zdaj po dveh letih res redko odkrijem kakšno, pa še ta ne ostane dolgo!

Tak da, poklicat v Pinusove trgovine in .....

LP


kam na analizo ste jih dal? kdo se  s tem ukvarja, a veterina? ker iskalnik nič ne najde o hišnih bolhah. tok sem nesrečna zaradi teh živali user posted image

_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu strk)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: mini živalce po steni v hiši
9.6.2009 14:02:29   
strk
Na Fakulteti za kmetijstvo v Mariboru je en profesor, ki obvlada žuželke. Smo jih ene par ulovili v posodo in mu jih je skupna prijateljica odnesla, da jih pogleda.

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: mini živalce po steni v hiši
9.6.2009 18:49:41   
*bubi*
Po opisu se mi zdi, da smo tudi mi imeli te živalice. Predvsem po stenah, ko smo odmaknili sedežno. Drugje jih nisem opazila.

Kaj smo naredili? Posesali s stene in z biokilom pošpricali letvice (stena/parket). Pa jih ni več.

Moram prav it pogledat, zdaj ste me spomnile na to golazen.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu strk)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: mini živalce po steni v hiši
13.6.2009 21:44:07   
ninataja
Ja jst se tudi ne morem znebit teh micenih hroščkov. Dobila sem jih v stanovanje s čaji  (filter vrečke).

_____________________________

Za cilj si vedno izberi luno. Saj če padeš še vedno pristaneš med zvezdami.

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: mini živalce po steni v hiši
7.7.2009 8:47:45   
Tanik
IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

Po opisu se mi zdi, da smo tudi mi imeli te živalice. Predvsem po stenah, ko smo odmaknili sedežno. Drugje jih nisem opazila.

Kaj smo naredili? Posesali s stene in z biokilom pošpricali letvice (stena/parket). Pa jih ni več.

Moram prav it pogledat, zdaj ste me spomnile na to golazen.


jaz sem tudi to naredila pa so še kar. vedno več jih je.user posted image

čisto sem že obupana user posted image

_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: mini živalce po steni v hiši
7.7.2009 10:53:56   
Hope2
Novogradnja in ti hudiči tudi pri nasuser posted image . Res da najdem 1 na par dni, ampak sem zdaj videla, da se to hitro množi user posted image user posted image user posted image . Najdem jih pa sam tam, ko imamo na tleh rožeuser posted image

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: mini živalce po steni v hiši
7.7.2009 17:33:14   
lotoska
Isto  pri nas (novogradnja, pa to). Predvsem jih pa opazim ponoči okoli vtičnic in stikal, podnevi sploh ne. Baje da pajki radi hrustajo te žužke.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: mini živalce po steni v hiši
8.7.2009 8:31:02   
Tanik
ja se razmnožujejo, jaz jih že ločim po velikosti, otročki, najstniki in odrasli user posted image user posted image
so pa po stenah in na stikih sten, v kotih.
naša je tudi novogradnja. v glavnem jaz iščem rešitev, ki je primerna tudi zame, ker sem noseča, to mislim da bo strup bolj "neškodljiv" zame. ker izselit se ne morem.


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu lotoska)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: mini živalce po steni v hiši
8.7.2009 22:37:34   
Olivija
jaz sem te živalce povezala s plesnijo. Tam, kjer smo imeli plesen, so se tudi te živalce pojavila. Zdaj trenutno je pa mir, sva pa pošpricala stene z eno zadevo proti plesni (se pa trenutno ne spomnim imena). 

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: mini živalce po steni v hiši
9.7.2009 8:28:47   
Tanik
jaz nimam plesni,vsaj videt je ni. imam pa gips plate kot predelne stene.

_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: mini živalce po steni v hiši
16.7.2009 23:32:15   
MARTINŠČICA
Mi nimamo nove hiše, ampak obnavljamo 40 let staro. Imamo jih v kopalnici, kjer je ogromno vlage in plesni Dokler ne ronoviramo kopalnice, problem rešujemo tako, da vsake pol leta premažemo stene z varekino, pa izginejo. Sedaj, ko bomo šli na morje bomo poskusili s trgovino Pinus, da vidimo, če se bomo potem končno rešili teh žužkov. Pa ravno v kopalnici so, ki naj bi bila center čistoče, pišuka.

_____________________________

200% MAMI

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: mini živalce po steni v hiši
16.9.2009 17:14:13   
oxygen
Pozdrav.
Ob reševanju mojega problema sem naletel na vaš blog. Tudi sam sem se srečal s to nadlogo. pred cca. 10. dnevi sem na steni za sedežno opazil leglo teh živalic. Verjetno gre res za neko vrsto hišnih bolh - ker poleg tega da hitro tečejo znajo tudi skočit (cca. 5-10 cm).

Takrat sem jih odstranil z udarci časopisa in nato prešprical steno in sedežno z biokill-om. samo na tistem mestu.
Čez nekaj dni sem jih ponovno opazil po stenah, za slikami (tudi na hrbtišču slik), za LCD TV-jem... Odstranil sem omaro - tudi za njo je bilo leglo.

Opis: odrasle živalice imajo ovalno zavito telo, rumenkaste barve, spredaj dve daljši in dve krajši tipalki, mislim da 2 para nog - zadnje take, da lahko skočijo. Mlade bolhe so skoraj prozorne in se jih na beli steni komaj opazi.
Na ljudi očitno res ne gredo - najbolj jim je všeč stena. Med hrano  in v omarah jih nisem videl.

Z biokillom sem prešprical skoraj 50% površin v dnevnem prostoru in kuhinji, sedežno, hrbtišče sedežne še posebej, slike, stene za visečimi omaricami (od zgoraj našprical insekticid da steče za omarico), posebej prehode in področja kjer so se najraje zadrževale.

Po 24 h nisem opazil nobene več. Čez 14 dni bom postopek z biokillom ponovil zaradi mogočih legel in tako vzdrževal visoko koncentracijo insekticida.
Potem pride čiščenje in verjetno bo treba kaj tudi prebeliti na novo - ker kakšen flek od špricanja ostane... ampak - če ne prešpricate vseh področij se jih en boste znebili!
Tistim ki imate to nadlogo predlagam, da se takoj lotijo z vso silo uničevat bolhe - ker se mnozijo zelo hitro in lahko preplavijo celo stanovanje.


(odgovor članu MARTINŠČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?