|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   naraščaj
26.10.2009 14:21:59   
truncus
Pozdravljene,

Pred kratkim sva bila z mojim na kratkem dopustu (vikend paket) skupaj z njegovimi starši in mlajšim bratom. Razumemo se dokaj dobro (sploh zadnje čase) in lahko samo upam, da bo tako tudi ostalo. Se je pa zadnje čase večkrat zgodilo (še posebno v omenjenem vikendu), da je  njegova mama med vrsticami izjavila, da bi bilo lepo, če bi kmalu povečali našo družinico z user posted image Ni namigovala direktno, ampak lahko bi rekli, da se ve kam pes taco moliuser posted image
Oba se zavedava, da je to najina osebna odločitev in bova z otrokom verjetno še malo počakala (jaz sem stara 21 on 28, nimam še končanega faxa, živiva v najemu) ampak vseeno me zanima, koliko ste ve upoštevale "dobronamerne" nasvete vaših staršev, tašč, tastov,... oz. ali ste kaj dale na to, kar so oni mislili (pozitivno ali negativno)glede naraščaja?

Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: naraščaj
26.10.2009 14:23:44   
zvesta
nič... to je pa res samo najina odločitev....

(odgovor članu truncus)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: naraščaj
26.10.2009 14:23:58   
ZARA
Ne, nikoli nisem gledala na to kaj si mislijo drugi. Življenje si pač začrtaš sam, tako kakor tebi odgovarja, in ne drugim.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu truncus)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: naraščaj
26.10.2009 14:28:26   
piko12
Nikoli jih poslušala in še danes dobim ošpice, če kdo komu deli take dobronamerne nasvete. Trudim se bit tolerantna, ampak enih stvari pa ne prebavljam...

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: naraščaj
26.10.2009 14:29:40   
livia
Oh, ja. Midva sva vsaj 5 let poslašala za vsak rojstni dan, novo leto, .... voščila na temo, da bi kmalu bil kak naraščaj.
Midva sva to preslišala, čeprav nama je šlo na živce. Mogoče sva ene 2x omenila, da ne delava še na tem, da še ni čas, itd..., samo se jih ni kja dost prijelo. Oni so še zmeraj malo namigovali na to temo. Pač preslišiš in greš dalje. Važno, da sta vidva enotna, da si zaenkrat pač oba še ne želita otrok. Če sta enotna, jim lahko namigneta, da bi ti rada najprej končala faks, šla ven iz najema,...., pa bo mogoče kaj pomagalo, da ne bodo tako vsiljivi.


(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: naraščaj
26.10.2009 14:32:27   
valentinčica30
Nisva nič upoštevala, saj sva lepo zmeri zanosila z metodo pazi in varni dneviuser posted image user posted image user posted image user posted image , to pomeni da nisva nič naredila da bi preprečila. Sicer pa moraš biti ti in tvoj pripravljena in to mora biti vajina odločitev. Prvo sem dobila med faksom v tvojih letih in se mi je zdelo lih prav, sedaj ko sem v tretje noseča pri 30 se zdim sama sebi že mal starauser posted image user posted image .
Torej ko bosta za naj vama čimprej rata.

(odgovor članu piko12)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: naraščaj
26.10.2009 14:42:18   
Anonimen
nisva se dala motiti.

(odgovor članu valentinčica30)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: naraščaj
26.10.2009 14:43:23   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Majch
nisva se dala motiti.
V nobenem položaju? user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: naraščaj
26.10.2009 14:46:46   
julieb
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Majch
nisva se dala motiti.
V nobenem položaju? user posted image





user posted image user posted image user posted image

hahaha

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: naraščaj
26.10.2009 14:55:27   
tweety83
Jaz sem jim direkt povedala da bova otroka imela takrat,ko bova mi2 pripravljena nanj,ker bova itak mi2 skrbela zanj in ga vzgajala in vse....Sem pa še dodala,da bolj kot bodo tečnarili okrog tega kasneje se bo zodilo.
To je čisto vajina osebna odločitev,saj bosta vidva otroka živela in nobeden drug.

Imejta ga takrat,ko bo vama za to!

(odgovor članu julieb)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: naraščaj
26.10.2009 14:57:37   
ronja
jaz sem vesela, če nihče ne nasprotuje najinim odločitvam, ker je tako lažje oz. se je treba manj zagovarjat, zakaj si se tako odločil. Od vedno sem vedela, da bom imela otroke (tudi če jih ne bi mogla imet, bi jih posvojila, kar sem povedala vsem svojim fantom, da ne bi bilo kakih nesporazumov kasnejeuser posted image ), zato mi je bilo všeč, da bi tudi babice in dedki imeli radi vnuke. Vendar pa dostikrat kasneje reagirajo drugače: najprej ti namigujejo, da komaj čakajo kakega vnuka, ko pa dejansko zanosiš,so pa čisto paf - v smislu: kaj pa tvoj doktorat? (moj primer, recimo, lahko daš kaj pa tvoja služba, potovanja, karkoli pač...)

Skratka, bodi vesela, da si želijo imet vnuke, imejta jih pa takrat, ko si bosta vidva zaželela. Torej: na odločitev ne vplivajo, si pa vesel, če jo podpirajo.

(odgovor članu truncus)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: naraščaj
26.10.2009 15:43:03   
Felicita
no, na srečo ne moji starši ne vd tast in tašča nimajo idej o naraščaju (nobenih idej whatsoever). ker so na srečo oboji zelo prizemljeni in ker sva oba redna študenta, z zelo zahtevnim full-time študijem, brez službe in še oba živiva pri starših tko da pomoje tut nočjo kake sreče izzivat user posted image
so pa oboji izrazli željo da nekoč poroka in otroci, ampak KO končava šolo. to se mi pa zdi dovolj časovno nedefinirano da se ne počutim ogroženo user posted image


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: naraščaj
26.10.2009 15:48:16   
Anonimen
No men je šlo pa zelo na živce k mi je tašča na vsake tok omenila da bi bila pa ona zelo rada že babica (pa ima že 2 vnuka). Neki časa sem se še trudila in ji odgovarjala da pač pri nama še ni čas za to, ker imam jaz še faks ter da se bova sama odločila ko bova pripravljena. Sam ko mi je pa tok težila, sem jo imela pa zadost in sem ji povedala svoje, od takrat naprej je bila tiho. No sedaj ko pa smo v pričakovanju, je pa itak vsa vesela.
Moj nasvet je, imejta otroke ko bosta sama na to pripravljena, ne poslušajta staršev, babic,....

(odgovor članu Felicita)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: naraščaj
26.10.2009 16:38:05   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: truncus

ampak vseeno me zanima, koliko ste ve upoštevale "dobronamerne" nasvete vaših staršev, tašč, tastov,... oz. ali ste kaj dale na to, kar so oni mislili (pozitivno ali negativno)glede naraščaja?



zelo sva upoštevala.
starši so le starši in pozneje dedki in babice.

sva malo skratila obisk in šla domov in v posteljo v akcijo.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu truncus)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
26.10.2009 17:04:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: naraščaj
26.10.2009 20:37:49   
josephine27
jaz takih dobronamernih nasvetov nisem dobivala, pa tudi če bi jih jih ne bi upoštevala ker mislim da je starševstvo osebna odločitev.


_____________________________



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: naraščaj
27.10.2009 0:03:31   
VRTNICA84
So dajali te dobro namerne nasvete, vendar jih midva nisva upoštevala sigurno 5 let ne oziroma dokler se nisva sama odločla, da je prišel pravi trenutek.
Ni mi žal, da sva ravnala po svoje in ne4 po dobronamernih nasvetih.


_____________________________

Ko se otrok rodi, si ne moremo kaj, da ga ne bi ljubili in skrbeli zanj.
Epictetus

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: naraščaj
27.10.2009 0:05:06   
Ajvy
čist nič.....vse sva storila po svoje...ene razveselila ene ne...konec koncev....sva midva skupaj....

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu truncus)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: naraščaj
27.10.2009 7:47:57   
roberta
IZVIRNO SPOROČILO: zvesta

nič... to je pa res samo najina odločitev....


točno tako.

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: naraščaj
27.10.2009 8:47:40   
cukr07
Če bi midva imela otroke takrat, ko so nama najini starši začeli ˝težit˝ s tem, potem bi jih imela že najmanj pred petimi leti. Midva jih nisva nič upoštevala, ker je to bila samo najina odločitev. Sprva jih je bilo mučno poslušat, vendar sva se z leti navadila.user posted image
So bili pa zato toliko bolj veseli, ko se jim je letos septembra rodil vnuček.

_____________________________

"Če hočete, da bodo vaši otroci pametni, jim pripovedujte pravljice! Če hočete, da bi bili še bolj pametni, jim povejte še več pravljic." Einstein

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: naraščaj
27.10.2009 9:05:37   
Njumi
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: truncus

ampak vseeno me zanima, koliko ste ve upoštevale "dobronamerne" nasvete vaših staršev, tašč, tastov,... oz. ali ste kaj dale na to, kar so oni mislili (pozitivno ali negativno)glede naraščaja?



zelo sva upoštevala.
starši so le starši in pozneje dedki in babice.

sva malo skratila obisk in šla domov in v posteljo v akcijo.


Super! user posted image


_____________________________

Ljudje velikokrat opazijo le tisto, kar njihovo prepričanje podpira.
Danes je čisto lep dan! :)

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: naraščaj
27.10.2009 16:35:40   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Skratka, bodi vesela, da si želijo imet vnuke, imejta jih pa takrat, ko si bosta vidva zaželela. Torej: na odločitev ne vplivajo, si pa vesel, če jo podpirajo.



Ja, jaz to tudi tako vidim. Nikdar ne bi vzela za nadlegovanje, če bi mi rekli, da si želijo vnučka. Vesela bi bila, da tako čutijo. Res vesela. Je pa tako,d a sem tako zelo svoboden človek, da ga ni, ki bi mi to svobodo lahko omajal, razen če se s puško pred mano postavi. Zato nikdar ne dojemam nekega dialoga kot pritisk na mojo svobodo. Vsak ima pravico mislit po svoje in delat po svoje. Tako stari starši kot jaz. Čudi me, ko berem po forumih na različnih področjih, kako vas te reči jezijo, če vam kdo reče, kaj je njegova želja, ali pa kakšne stiske nekateri doživljate ob tem - pa ni važno sploh za katero stvar gre. Zdite se mi resnično zelo občutljivi in žal mi je, da ne morete tega sprejemati bolj odprto in z manj osebne sekirancije ob tem, če nekdo pove svojo željo. Saj je zgolj želja - povedal je svoje mnenje. Nič narobe ni, če imate vi drugačnega in on drugačnega. Svobodo imate, popolno svobodo, da se odločite, kot vam paše. Če bi le vi sami zavestno čutili, da vam je dana in po njej brez jeze in strahu delovali. Predvsem pa brez občutkov krivde, ker ste kar ste in ker si želite kot si želite.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: naraščaj
27.10.2009 18:09:18   
Anonimen
ampak vseeno me zanima, koliko ste ve upoštevale "dobronamerne" nasvete vaših staršev, tašč, tastov,... oz. ali ste kaj dale na to, kar so oni mislili (pozitivno ali negativno)glede naraščaja?



Nic.
Tasca je prefejst, da bi jih dajala, ostalih pa ni zanimalo.

(odgovor članu truncus)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: naraščaj
27.10.2009 18:54:57   
brkn83
no tudi midva sva kr nekaj časa poslušala, kdaj bo user posted image , ampak se za njihove besede nisva zmenila prav nič. Saj sva midva skupaj in midva odločava o svojem življenju in o tem kdaj bova imela otroke.

_____________________________

2.6.2007 - sva si rekla usodni DA
4.2.2009- smo dočakali našega novega družinskega člana- Nika

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: naraščaj
27.10.2009 19:26:24   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Majch
nisva se dala motiti.
V nobenem položaju? user posted image



ne, tudi ko so naju zalotili, ne. Da bi pa poslušala nasvet,e pa itak da ne.user posted image

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?