|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   neprimerna dedkova zabava
17.5.2008 18:13:07   
paničarka
od današnjega kosila pri tastu in tašči sem zelo razočarana nad svojim možem, pa tudi nad sabo, ker od samega šoka/presenečenja nisva protestirala pri previjanju sinčka... dedek/tast nam res ogromno pomaga pri varstvu dvoletnega otroka, še posebej, ker je malček res veliko bolan... varoval ga je izključno on tudi 6 mesecev preden smo dobili mesto v vrtcu.. vedno sem imela občutek, da se imata skupaj zelo fajn-veliko hodita okrog, sine zelo rad hodi k njemu in ima dedka nasplošno zelo rad..
dedku ni noben problem vnuka nahranit, previt (to celo zelo rad počne, ker potem skačeta po postelji in ga žgečka), tudi (vsaj po njegovem pripovedovanju) precej bolje (brez hudih protestov kot doma) mu je uspevalo malčku dajat zdravila, kapljice v nos, čistit nosek....

danes pa smo bili vsi skupaj tam na kosilu in malček je kakal v plenico, dedek in moj mož sta ga šla skupaj previt... tamali je ful protestiral (dedek si je to razlagal da je to zato, ker je bil moj mož zraven, če sta sama pa da nikoli ne), mož ga je držal, dedek brisal, potem namazal s kremo in ga potem kao v hecu parkrat potegnil za lulčka?! mene je totalno šokiralo in sem čakala, da bo mož kaj rekel svojemu očetu v smislu, da naj vendarle ne počne tega... pa nič.. jaz sem bila pa tudi brez besed, ker kaj takega absolutno nisem pričakovala.. ko smo prišli domov sem čisto ven  padla, ker se mi zdi, da svojega otroka nisva zaščitila oz. se postavila zanj.. upam da razumete kaj sem hotela povedat... zdaj mi mož hoče  dati občutek, da pretiravam, jaz pa ne vem..

res bi si želela vašega mnenja kaj naj storim(va) in ali pretiravam? naj dedku lepo povemo, da nam to ni všeč in da naj tega ne počne več? še posebej ker se malček zadnje čase zelo nerad previja in pelničke sploh noče dati dol.. mislili smo, da ima kakšno slabo izkušnjo iz vrtca ali pa da gre samo za fazo, ko se mogoče sramuje pokakane plenice...

res ne vem kaj naj si mislim..pretiravam?!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: neprimerna dedkova zabava
17.5.2008 18:39:12   
Freycha
Če misliš, da tole vlečenje za lulčka vpliva na otrokovo počutje in razpoloženje, potem se moraš nujno pogovoriti in zahtevati, da tega ne počne več.

je pa res, da ne vem, kako bi odreagirala, če bi našo malčico kdo po pipiki kaj čudno potrepljal ali kaj podobnega..... Zato ti v bistvu ne znam dati pravega odgovora, žal!

(odgovor članu paničarka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: neprimerna dedkova zabava
17.5.2008 19:01:03   
Skratek46
Mnenje je pa ful težko podati tu...Zato ker nismo vidli kako je to dedek izvedel...Dejstvo je da mogoče res malo pretiravaš, ker sama vem da je to tudi moj oče kdaj pohecal z vnukom...ampak res na smešen način in smo bli vsi zraven, pa še tamali se je smejčkal...
Če ti misliš da je to bilo tako grozno neprimerno, pa mu pač probaj povedat en dan ko bosta govorila. Težko je dajat tako mnenje ne da bi dogodek videli. Iskreno pa sumim da če bi dedek mislil karkoli slabega, tega nebi storil pred vami...Ne vem-res ne vem

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: neprimerna dedkova zabava
17.5.2008 19:09:49   
paničarka
to si tudi jaz mislim, da če bi bilo kaj bizarnega na stvari, dedek ne bi tega naredil pred nama.... vseeno pa mu bo treba povedat, da nam to ni všeč in da naj tega ne počne več , samo na en tak lep način.. dedek je drugače res zlat, ima mogoče malo drugačne poglede na vzgojo (npr. sposoben je reči mulčku, da če ne bo čevljev obul, da ga ne bomo imeli radi, pa ga potem tašča hitro skrega in popravi) in razvoj samozavesti pri otroku kot midva z možem, ima pa vnučka nedvomno zelo rad in uživa v njegovi družbi...
hvala za komentarja, sta me kar potolažili...user posted image

(odgovor članu Skratek46)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: neprimerna dedkova zabava
17.5.2008 19:10:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Skratek46

Mnenje je pa ful težko podati tu...Zato ker nismo vidli kako je to dedek izvedel...Dejstvo je da mogoče res malo pretiravaš, ker sama vem da je to tudi moj oče kdaj pohecal z vnukom...ampak res na smešen način in smo bli vsi zraven, pa še tamali se je smejčkal...
Če ti misliš da je to bilo tako grozno neprimerno, pa mu pač probaj povedat en dan ko bosta govorila. Težko je dajat tako mnenje ne da bi dogodek videli. Iskreno pa sumim da če bi dedek mislil karkoli slabega, tega nebi storil pred vami...Ne vem-res ne vem


Se strinjam.Sicer me je kar malo sokiralo takoj ko sem prebrala,vendar mene ni bilo zraven,sem si predstavljala pac po svoje,v bolj grozni varianti.Realnost je pa,da ce bi bil dedek kak "iztirjenec"sigurno tega ne bi pocel pred vama.Najbolje da se z njim pogovoris,pa mu poves da ti ni vsec ce ga slata po luleku.Samo seveda na miren nacin,in brez vnaprejsnjih obtozb.
Previjajo se pa otroci itak vsi bolj neradi.
Srecno.user posted image

(odgovor članu Skratek46)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: neprimerna dedkova zabava
17.5.2008 19:14:09   
Anonimen
Za mene je otrokovo telo nedotakljivo. To mislim v smislu, da ima tudi otrok svojo osebnost, svojo intimo in mi je kakšno koli šeškanje po riti, cukanje za lulčka, trepljanje po luliki,... karkoli, kar ni neposredno povezano s samim previjanjem ali pa mogoče zdravjem (če se gre za zniževanje vročine s svečkami ali kaj podobnega), neposreden in grob poseg v otrokovo intimo. Tudi če očka, mama, dedek, stric, vzgojiteljica,... ni hotel/a nič slabega, ampak ker je to srčkano ali karkoli že. Ker ni bistveno, kakšen je bil namen, temveč kako dejanje vpliva na otroka. In meni je to poseg v intimo, lulček ni tam zato, da se bo dedek z njim igral, tako ali drugače. Verjento ni bilo mišljeno nič slabega, ker je bil zraven očka, ampak to je za mene kljub vsemu dejanje brez spoštovanja do otroka.
Tako da, jaz bi ven padla, resnično. Oziroma bi rekla na en zelo hladen način, da mi je tako dejanje povsem nesprejemljivo in naj se to ne dogaja več.

(odgovor članu paničarka)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: neprimerna dedkova zabava
17.5.2008 19:21:03   
Skratek46
jst ne gledam na to stvar tako tragično-vem da je na žalost ta svet prepoln izprijencev in zmešanih ljudi...sam vseeno se mi zdi da si lahko tudi kaj zmisliš, da ubiješ 2 muhi na en mah-rečeš dedku, da si pač gledala po televiziji neko oddajo na kateri so prikazali da ni v redu če kakorkoli pač počneš to kar je naredu on in da so to utemeljili z bla,bla,bla...Starčki itak vse verjamejo kar je na TV-ju in mu bo samemu jasno, da to pač ni ok in tega več ne bo počel.
Po moje ne bo on užaljen in ti boš mirna...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: neprimerna dedkova zabava
17.5.2008 19:42:39   
natasaom
jest pa nebi več pustila dedka samega z otrokom.

(odgovor članu Skratek46)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: neprimerna dedkova zabava
17.5.2008 20:00:55   
Mandek
Huh...čist odvisno, kako neprimerno je zgledalo?
Ampak, če si ti občutila nelagodje, najbrž ni takšna zabava vse skupaj...

(odgovor članu natasaom)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: neprimerna dedkova zabava
17.5.2008 20:32:22   
Blejka26
ja težko je reči karkoli..toda vseeno otrok še prehitro oz.se otrok še prehitro začne igrati tam spodaj,tko da bi jaz na vajinem mestu dediju rekla naj tega ne počne več.čeprav je šlo vse v smislu heca.Sej mu lahko na lep način poveš in verjetno bo razumel..povej mu da mu zaupaš itd.samo da raje vidiš da se ne igra na tak način

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: neprimerna dedkova zabava
17.5.2008 20:37:02   
petja
Meni kaj takega niti pod razno ni sprejemljivo, tako da bi sigurno rekla možu, da se pogovori z očetom!

_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: neprimerna dedkova zabava
17.5.2008 20:40:38   
karmy
hja res je da je težko podat mnenje kako je to izvedel...če se je tvoj sine neprijetno počutil edino ti lahko veš ko si vidla odziv malega medtem... zdaj se zelo veliko zlorab zgodi ravno v krogu družine, tako da ti priporočam, da se pogovoriš z dedkom in spremljaš obnašanje malega zelo pozorno. 

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: neprimerna dedkova zabava
17.5.2008 21:03:06   
klarisima
Absolutno bi protestirala in rekla, da naj tega ne počne več, ker se ne spodobi!
Le kje vidi hec v tem dejanjuuser posted image user posted image user posted image
Kaj njemu bi pasalo da ga nekdo vleče za ...user posted image

Ni važno koliko je otrok mlad, zasluži si spoštljiv odnos, dedek gor al dol!!!


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela...še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. Ti si moj čudež življenja.

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: neprimerna dedkova zabava
17.5.2008 21:21:13   
frutka_
Po mojem pretiravaš.

(odgovor članu paničarka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: neprimerna dedkova zabava
17.5.2008 21:24:24   
Alfabeta
IZVIRNO SPOROČILO: klarisima

Absolutno bi protestirala in rekla, da naj tega ne počne več, ker se ne spodobi!
Le kje vidi hec v tem dejanjuuser posted image user posted image user posted image
Kaj njemu bi pasalo da ga nekdo vleče za ...user posted image

Ni važno koliko je otrok mlad, zasluži si spoštljiv odnos, dedek gor al dol!!!



Se podpišem pod tole!

(odgovor članu klarisima)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: neprimerna dedkova zabava
17.5.2008 21:25:16   
mama54
quote]IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Za mene je otrokovo telo nedotakljivo. To mislim v smislu, da ima tudi otrok svojo osebnost, svojo intimo in mi je kakšno koli šeškanje po riti, cukanje za lulčka, trepljanje po luliki,... karkoli, kar ni neposredno povezano s samim previjanjem ali pa mogoče zdravjem (če se gre za zniževanje vročine s svečkami ali kaj podobnega), neposreden in grob poseg v otrokovo intimo. Tudi če očka, mama, dedek, stric, vzgojiteljica,... ni hotel/a nič slabega, ampak ker je to srčkano ali karkoli že. Ker ni bistveno, kakšen je bil namen, temveč kako dejanje vpliva na otroka. In meni je to poseg v intimo, lulček ni tam zato, da se bo dedek z njim igral, tako ali drugače. Verjento ni bilo mišljeno nič slabega, ker je bil zraven očka, ampak to je za mene kljub vsemu dejanje brez spoštovanja do otroka.
Tako da, jaz bi ven padla, resnično. Oziroma bi rekla na en zelo hladen način, da mi je tako dejanje povsem nesprejemljivo in naj se to ne dogaja več.
[/quote]

Se popolnoma strinjam.

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: neprimerna dedkova zabava
17.5.2008 21:31:24   
Mandek
Moraš pa vedeti, da če gre za popoln nesporazum in to rečeš dedku, da se zna zgoditi, da zelo omajaš vaše odnose...
Ampak bolje prečiti kot lečiti, al kako že...

(odgovor članu mama54)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: neprimerna dedkova zabava
17.5.2008 21:55:01   
piščanc
jaz mislim da precej pretiravaš. otroci imajo radi dotikanje, povsod, in lulček ni nič drugačen od drugih delov telesa. še dobro da mu ni treba previjati v rokavicah.

glede na to, da je gor spravil tvojega moža, bi se jaz možu ornk opravičila in se zamislila nad sabo

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: neprimerna dedkova zabava
17.5.2008 21:57:20   
Anonimen
res ne vem kaj naj si mislim..pretiravam?!


Ne vem.

A drugace pa otrok noce biti pri dedku v varstvu? Se cudno obnasa, ko gre tja? Kaksni drugi nenavadni znaki?

(odgovor članu paničarka)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: neprimerna dedkova zabava
17.5.2008 22:18:46   
Anonimen
Koliko pa je otrok star?

Koliko časa že se ne mara previjati?


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: neprimerna dedkova zabava
17.5.2008 22:20:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: paničarka
še posebej ker se malček zadnje čase zelo nerad previja in pelničke sploh noče dati dol.. mislili smo, da ima kakšno slabo izkušnjo iz vrtca ali pa da gre samo za fazo, ko se mogoče sramuje pokakane plenice...



Jaz sem najprej pomislila, da ima kakšno slabo izkušnjo zaradi dedka...

(odgovor članu paničarka)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: neprimerna dedkova zabava
17.5.2008 23:25:21   
lelaval
IZVIRNO SPOROČILO: klarisima

Absolutno bi protestirala in rekla, da naj tega ne počne več, ker se ne spodobi!
Le kje vidi hec v tem dejanju
Kaj njemu bi pasalo da ga nekdo vleče za ...

Ni važno koliko je otrok mlad, zasluži si spoštljiv odnos, dedek gor al dol!!!



Se podpišem pod tole!


In jaz  -prav tako se strinjam s tem, kar je napisala Ankica.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: neprimerna dedkova zabava
17.5.2008 23:27:52   
Anonimen
Ne vem no, mene je kar streslo ob tem, ko sem to prebrala. Definitvno bi moral tvoj mož kaj reči. To se mi zdi nesprejemljivo, na tak način prijemati otroka, četudi v hecu. To je isto, kot ko kak star dec reče kakšni dvanajstletnici, če je po stopnicah padla, ker ji zize rastejo. user posted image  Povsem neokusno in bolano.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: neprimerna dedkova zabava
17.5.2008 23:36:21   
Marogica
TUdi moj prvi občutek ob branju je bil "čuden"....Ne vem no..... Res je težko reči, kaj je res in kaj ne. Sama otroka sploh ne prijemam za spolovilo, razen ko ga obrišem, ta večji si pa že od kakšnega 4 leta sam stušira "pimpija" in se ga sploh ne dotikam. Se mi nekao ne zdi primerno, pa mati gor ali dol...

Sama bi najbrž v isti situaciji tudi zapaničarila in najprej pomislila bolj na slabo, kot pa ne...in otroka ne bi več puščala z dedkom samega. V nobeni situaciji....Zaradi slabega občutka, ki je lahko sicer krivičen, pa vseeno..

Pa dedek še vedno čuva otroka? Koliko pa je babica aktivna pri čuvanju? Kaj pa tvoja starša, koliko sta ti onadva v pomoč pri čuvanju?



_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: neprimerna dedkova zabava
17.5.2008 23:43:57   
sneguljčica
IZVIRNO SPOROČILO: piščanc

jaz mislim da precej pretiravaš. otroci imajo radi dotikanje, povsod, in lulček ni nič drugačen od drugih delov telesa. še dobro da mu ni treba previjati v rokavicah.

glede na to, da je gor spravil tvojega moža, bi se jaz možu ornk opravičila in se zamislila nad sabo

Mah ne vem, meni se zdi velika razlika med tem, da prime lulčka, da okoli obriše z robčkom in med tem, da ga za hec pocuka. Saj hecamo se ne na ta način, mene nihče za hec ne uščipne v prsi, rit ali kam drugam.
Pa ne vem, zakaj bi se mogla zamišljat nad sabo. Tako kot je reagirala, je zaradi skrbi za svojega otroka, pa tudi če se je prenaglila. Čisto normalno je, da nas skrbi za otroka in da razmišljamo o nenavadnih dogodkih.
Jaz mislim, da če tebi to ni všeč, da se lahko pogovoriš z dedkom, naj tega ne počne več, pa če ima to vpliv na otroka ali ne. Otroka lahko crklja in heca še na 100 drugih načinov. Še raje bi pa možu naročila, naj mu on reče tako mimogrede, da nebi dedek zaradi resnega pogovora vzel situacije kot da ga česa obtožuješ ali da mu ne zaupaš.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?