|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   oče neznan
2.2.2009 17:52:47   
alice1
Pozdravljeni!

Zanima me, kako oz. če lahko domnevni biološki oče uveljavlja svoje pravice, če se mati opredeli, da je oče neznan?

Hvala za odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: oče neznan
2.2.2009 17:56:26   
metka_zone
lahko zahtva krvne preiskave in ti s tem povzroči še kopico drugih težav, češ da si prikrivala,...Bolje da mu poveš resnico, kaj boš pa naredila, ko bo hotel otrok očeta spoznati? lagala celo življenje? Te bo živčno pokopalo!

(odgovor članu alice1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: oče neznan
2.2.2009 18:01:35   
Goldy
Kakor so nas na faksu učili lahko - kako pa si poglej Zakon o zakonski zvezi in družinskih razmerjih, poglavje Razmerja med starši in otroci - od 87. člena naprej.

Lep pozdrav!

_____________________________

Pa smo 4!!!

(odgovor članu alice1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: oče neznan
2.2.2009 18:03:09   
Goldy
Mal ven iz teme, vidim metka_zone, da si bodoča mamica tudi iz Laškega. Jaz tudi, bodoča mamica in iz Laškega.user posted image

_____________________________

Pa smo 4!!!

(odgovor članu Goldy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: oče neznan
2.2.2009 18:20:30   
tonks
se mi zdi, da ima časa 5 let, da vloži tožbo, enako kot mama. Otroci pa imajo tudi 5 let časa potem ko dopolnijo 18 let. Če pa noben nič noče, pa pač ostane uradno neznan.

(odgovor članu alice1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: oče neznan
2.2.2009 20:42:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tonks

Otroci pa imajo tudi 5 let časa potem ko dopolnijo 18 let. Če pa noben nič noče, pa pač ostane uradno neznan.


Ta zakon je veljal do lanskega leta, do septembra, ko je uradno začel veljati nov zakon, po katerem lahko otrok tudi kasneje (se pravi tudi po preteku petih let po polnoletnosti) vloži tožbo za dokazovanje očetovstva.

(odgovor članu tonks)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: oče neznan
3.2.2009 10:45:32   
Mesečnica
IZVIRNO SPOROČILO: metka_zone

lahko zahtva krvne preiskave in ti s tem povzroči še kopico drugih težav, češ da si prikrivala,...Bolje da mu poveš resnico, kaj boš pa naredila, ko bo hotel otrok očeta spoznati? lagala celo življenje? Te bo živčno pokopalo!


Metka, skuliraj se malo, ni ti jo treba takoj napasti, no user posted image user posted image user posted image
Saj ni rekla, da sprašuje zase, torej si lahko prehitro sklepala.
Če pa sprašuje za očeta svojega otroka, pa tudi ne potrebuje moraliziranja, še zlasti ne od nekoga, ki ne pozna situacije.

(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: oče neznan
3.2.2009 13:10:56   
metka_zone
Pravim samo, da ji bo čustveno ful težko in se bo velikokrat znašla v kakšni situaciji,ko ji ne bo lahko.Pa otrok ima PRAVICO vedeti za svojega biološkega očeta,ne pa da mu pove,bodisi po nesreči ali ko bo polnoleten,da ima očeta drugje.Si predstavljaš kaj to pomeni za otroka? Ne le moralno,ampak ne verjamem da ji bo kmalu odpustil, saj bi to zanj pomenilo, da je celo življenje živel v neki laži, ki mu jo je posredovala njegova lastna mati, katero se spoštuje in načeloma je ena izmed redkih oseb, ki ji lahko zaupaš?V tej smeri mu lahko uničiš življenje, in na koncu sam ne bo vedel kdo je in za kaj se naj ima.Vem zato, ker se je to pripetilo osebi,inteligentni in uspešni na faksu, ki sem jo imela zelo rada in od tistega trenutka naprej ji je šlo življenje samo še navzdol,ko pa ni mogla več zdržati, si je dve leti po tem ko je izvedela to novico vzela življenje.
Nočem nikogar strašiti, ampak bolje bo da vprašaš kakšnega strokovno usposobljenega strokovnjaka za te reči in se z njim pogovoriš.

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: oče neznan
3.2.2009 17:20:32   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: metka_zone

Pravim samo, da ji bo čustveno ful težko in se bo velikokrat znašla v kakšni situaciji,ko ji ne bo lahko.Pa otrok ima PRAVICO vedeti za svojega biološkega očeta,ne pa da mu pove,bodisi po nesreči ali ko bo polnoleten,da ima očeta drugje.Si predstavljaš kaj to pomeni za otroka? Ne le moralno,ampak ne verjamem da ji bo kmalu odpustil, saj bi to zanj pomenilo, da je celo življenje živel v neki laži, ki mu jo je posredovala njegova lastna mati, katero se spoštuje in načeloma je ena izmed redkih oseb, ki ji lahko zaupaš?V tej smeri mu lahko uničiš življenje, in na koncu sam ne bo vedel kdo je in za kaj se naj ima.Vem zato, ker se je to pripetilo osebi,inteligentni in uspešni na faksu, ki sem jo imela zelo rada in od tistega trenutka naprej ji je šlo življenje samo še navzdol,ko pa ni mogla več zdržati, si je dve leti po tem ko je izvedela to novico vzela življenje.
Nočem nikogar strašiti, ampak bolje bo da vprašaš kakšnega strokovno usposobljenega strokovnjaka za te reči in se z njim pogovoriš.


Osebno imam zadrzek zaradi popolnoma eticnih razlogov, kar pa ni ovira, da je oce neznan - uradno je lahko tako, neuradno pa otroku lahko poves kdo je njegov oce. Vzroki zakaj naj bi bil oce neznan so razni in menim, da ce zenska presodi, da je tako boljse, naj tako naredi - s tem, da otroku v ustreznih letih pove.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: oče neznan
4.2.2009 9:00:57   
Mesečnica
IZVIRNO SPOROČILO: metka_zone

Pravim samo, da ji bo čustveno ful težko in se bo velikokrat znašla v kakšni situaciji,ko ji ne bo lahko.Pa otrok ima PRAVICO vedeti za svojega biološkega očeta,ne pa da mu pove,bodisi po nesreči ali ko bo polnoleten,da ima očeta drugje.Si predstavljaš kaj to pomeni za otroka? Ne le moralno,ampak ne verjamem da ji bo kmalu odpustil, saj bi to zanj pomenilo, da je celo življenje živel v neki laži, ki mu jo je posredovala njegova lastna mati, katero se spoštuje in načeloma je ena izmed redkih oseb, ki ji lahko zaupaš?V tej smeri mu lahko uničiš življenje, in na koncu sam ne bo vedel kdo je in za kaj se naj ima.


Jaz bi pa rekla, da avtorica teme sploh ni spraševala po mnenju RR-jevk, zato ti res ni treba delati takšnih analiz, predvsem pa ne nekih svojih prognoz. Če bi avtorica to želela, bi to tudi prosila, a ne?

IZVIRNO SPOROČILO: metka_zone
Vem zato, ker se je to pripetilo osebi,inteligentni in uspešni na faksu, ki sem jo imela zelo rada in od tistega trenutka naprej ji je šlo življenje samo še navzdol,ko pa ni mogla več zdržati, si je dve leti po tem ko je izvedela to novico vzela življenje.


Žal mi je za to osebo, o kateri govoriš, a prosim, ne posplošuj. Samomor ima vedno zelo kompleksno ozadje in dvomim, da je šlo pri tej osebi samo za to, da je izvedela določeno (slabo) novico, s katero se ni mogla sprijazniti.

(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: oče neznan
4.2.2009 11:52:03   
ronja
na koncu sam ne bo vedel kdo je in za kaj se naj ima.

Hm, mislim, da stari niso tako enostavne: krizo identitete imajo ljudje, ki poznajo oba biološka starša (ali pa vsaj mislijo, da juuser posted image ) in je nimajo vsi, ki pač ne poznajo svojega očeta. če bi meni mami rekla, da moj oče ni moj biološki oče, mislim, da se niti ne bi prav dosti sekirala - svojega očeta sem sprejela kot to, kar je in noben mu tega ne  more več vzetuser posted image . Poznam tudi par ljudi, ki ne poznajo svojega očeta, pa jim zato ni (več) hudo in niso imeli nikoli krize identitete. Ubiješ se pri 20-ih + ne zato, ker ti je mama celo otroštvo lagala, mora bit še kak večji razlog zadaj...

Bi pa absolutno povedala svojemu otroku, kdo je njegov oče, razen v primeru, ko bi bil rezultat posilstva, takrat pa verjetno ne.

(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: oče neznan
4.2.2009 14:11:36   
metka_zone
Tukaj vam dam prav, sem preveč gledala skozi svoje izkušnje in morda sploh ni bilo samo krivo to, ampak vseeno se mi zdi fer do otroka, da ve za pravega očeta.Razen v primeru zlorabe seveda!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: oče neznan
5.2.2009 22:49:42   
princeska29
tukaj vam povem en primer imam prijateljico ki je nedavno rodila in navedla oćeta kot NEZNAN pa to kljub temu da sta s fantom še skupaj pa sem jo enkrat kasneje vprašala zakaj je to naredila tak in mi je odgovorila da ona ve da on ne bo šel delat preiskave DNKa in da če gresta gdaj narazen(sta bolj v čudni vezi´)on njej ne bo mogel gnjavit zaradi otroka on pa njemu ne za preživnino!!!!in potem nisem raje dalje niti spraševala

(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: oče neznan
6.2.2009 12:39:22   
Balerina
Jaz bi samo dodala da za pravice napačnega sprašuješ. Otrok ima pravico do staršov, torej tudi do očeta, pa ne glede na to ali se mama s tem strinja ali ne.

(odgovor članu alice1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: oče neznan
16.2.2009 14:11:54   
harley
Ja otrok ima pravico do očeta al se mati strinja s tem ali ne, če je le-ta zanesljiv, odgovoren in človek na mestu. Zase vem, da bom podpisala oče je neznan ker nočem imet težav s preživninami in z očetovim obiski.


(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: oče neznan
16.2.2009 15:21:41   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: princeska29

tukaj vam povem en primer imam prijateljico ki je nedavno rodila in navedla oćeta kot NEZNAN pa to kljub temu da sta s fantom še skupaj pa sem jo enkrat kasneje vprašala zakaj je to naredila tak in mi je odgovorila da ona ve da on ne bo šel delat preiskave DNKa in da če gresta gdaj narazen(sta bolj v čudni vezi´)on njej ne bo mogel gnjavit zaradi otroka on pa njemu ne za preživnino!!!!in potem nisem raje dalje niti spraševala



user posted image user posted image

(odgovor članu princeska29)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: oče neznan
16.2.2009 15:26:17   
TomTaylor
joj, vse nekaj trobezljate, da ima otrok pravico vedeti kdo je oče. Ja, ok, kaj pa če je oče recimo neka zloglasna baraba, potem ima po mojem mnenju otrok PRAVICO biti zaščiten s strani matere. Jz mislim, da bi v takem primeru vsaka tako ravnala...Če še malo pretiravam za ponazoritev problema; si predstavljate, da že od malega veste npr. da je Trobec npr. vaš oče...? Ne mi torej zdaj da ima otrok pravico vedeti....

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: oče neznan
16.2.2009 16:05:08   
mama54
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

joj, vse nekaj trobezljate, da ima otrok pravico vedeti kdo je oče. Ja, ok, kaj pa če je oče recimo neka zloglasna baraba, potem ima po mojem mnenju otrok PRAVICO biti zaščiten s strani matere. Jz mislim, da bi v takem primeru vsaka tako ravnala...Če še malo pretiravam za ponazoritev problema; si predstavljate, da že od malega veste npr. da je Trobec npr. vaš oče...? Ne mi torej zdaj da ima otrok pravico vedeti....


user posted image

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?