|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   odhod partnerja- kako naprej?
22.4.2015 18:44:26   
somic
lep pozdrav!

pred nekaj tedni mi je partner naznanil, da se je odločil, da odhaja in da naju s sinom tako zapušča.

skupaj sva 12 let, neporočena, s sinom starim 5 let in brez skupnega imetja.

zaradi bolezni sem jaz že dve leti invalidsko upokojena (stara 33 let). prihodek, ki ga dobivam je minimalen in skrbi me kako bova s sinom živela naprej.

partner sicer obljublja, da bo na daljavo še vedno skrbel za naju, a nekako v to dvomim, ker se je do sedaj bolj slabo izkazal.

glede na to, da on ne želi, da bi najin razhod reševala po pravni poti, me zanima kaj lahko naredim, kaj mi pripada, kaj lahko pričakujem...

hvala za pomoč

lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: odhod partnerja- kako naprej?
22.4.2015 19:11:33   
LuLu
prvo urediti skrbništvo in določiti preživnino. Če imaš ti slabe pogoje za zaposlitev in tvoj bivši je zaposlen, si kar vzemi realne stroške, ki jih imaš za otroka. Ne bodi preveč prijazna.
Pravno ali ne... potrebuješ papir, da si skrbnica in da je preživnina določena. Če ti je ne bo plačeval s tem papirjem vložiš tožbo in si upravičena do nadomestila preživnine, ki ga izplačuje prež. sklad. Nikakor se ne dogovori, da ti plačuje na roko, ker nikoli ne boš imela dokaza, da je oz. ni plača. Nakazilo na tvoj račun edina varianta.

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: odhod partnerja- kako naprej?
22.4.2015 20:19:34   
somic
hvala za odgovor.

skrbništvo in preživnina se ureja kje? in določitev preživnine se najverjetneje določa glede na njegove prihodke, ali?

kam moram najprej? mora on z menoj?

jaz nimam slabih pogojev za zaposlitev, ampak jih nimam sploh, ker sem 100% upokojena.

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: odhod partnerja- kako naprej?
22.4.2015 20:29:52   
LuLu
Priporočam ti, da greš za začetek sama na CSD, najdi pristojno osebo in ti bo povedala vse, kar moraš vedeti.

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: odhod partnerja- kako naprej?
22.4.2015 20:51:29   
somic
hvala!

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: odhod partnerja- kako naprej?
22.4.2015 21:03:56   
LuLu
prosim user posted image

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: odhod partnerja- kako naprej?
22.4.2015 22:31:48   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: somic

lep pozdrav!

pred nekaj tedni mi je partner naznanil, da se je odločil, da odhaja in da naju s sinom tako zapušča.

skupaj sva 12 let, neporočena, s sinom starim 5 let in brez skupnega imetja.

zaradi bolezni sem jaz že dve leti invalidsko upokojena (stara 33 let). prihodek, ki ga dobivam je minimalen in skrbi me kako bova s sinom živela naprej.


Uredi ustrezno prezivnino.

partner sicer obljublja, da bo na daljavo še vedno skrbel za naju, a nekako v to dvomim, ker se je do sedaj bolj slabo izkazal.


Ne dovoli, da sta odvisna od njegove dobre volje.

glede na to, da on ne želi, da bi najin razhod reševala po pravni poti, me zanima kaj lahko naredim, kaj mi pripada, kaj lahko pričakujem...



Glede na zoraj navedeno o tem kako se je izkazal verjamem, da si ne zeli pravno urejenih zadev, prav zato pa verjamem, da si jih ti mocno zelis.
Razhod torej resujta po pravni poti. Ce se misli drzat dogovora ni nobene ovire, da ne bi bilo urejeno tako, kot mora biti. Lahko pricakujes sranje, lahko ga pa tudi preprecis. Pamet v glavo in srecno!

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: odhod partnerja- kako naprej?
23.4.2015 10:49:46   
ronja
NI treba, da imata pravnika, ampak stvari morata vseeno uradno dorečt. To lahko naredita na csd, preživnino pa mislim, da določi sodnik/ca. Vsekakor si to uredi, ker sicer si res odvisna od njegove dobre volje.
Vso srečo in veliko poguma! Imaš najlepše, kar si od tega moškega lahko dobila in tega ti ne more nihče vzet:). Zdaj pa poskrbi samo še, da bosta lahko lepo živela dalje. Povej mu, da se to splača tudi njemu, da so urejeni tudi stiki itd... Imej v mislih, da če zahtevaš več, lahko še vedno greš na manj in bojo vsi okoli samo veseli, če boš že štartala na minimumu pa se boš vedno počutila izkoriščana in na več je težje it, ker moraš dokazovat, zakaj so se stroški povečali.

Nekateri moški so namreč glede teh stvari malo čudni... Znanec recimo plačuje za svoja otroka iz 1. zakona 200€, pa mu je to težko in se mu zdi veliko, češ, saj imajo tam dovolj denarja. NIma veze, hudiča, tvoja sta, 100€ za enega otroka ti je veliko? POtem je en nehal študirat in je bil jezen, češ da mora še vedno plačevat. Sem rekla, da če želi, lahko ne, pa mu bojo spet določili preživnino samo za 2. otroka. To pa ne bi, ker ve, da bo preživnina za 1 otroka zdaj višja od 200 €. TO ti samo napišem zato, ker se ljudje čez čas spremenijo. On ima zdaj 3. otroka z drugo žensko in gleda na tistih 200€ kot "izgubljen prihodek" in isto se lahko zgodi s tvojim nekoč. Rajši se zasiguraj, sploh če si v taki nezaposljivi situaciji... Ne misli, da zahtevaš zase, pomisli na otroka, ko bo hotel it s sošolci na končni izlet, to bo že drugo leto... Večji otroci več pojejo, ne dobiš več toliko oblek, ker otroci bolj ponosijo,... računaj na to in si vzemi rajši malo rezerve.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: odhod partnerja- kako naprej?
24.4.2015 21:53:24   
somic
hvala za odgovore

zakaj noče po uradni poti v bistvu ne vem, sumim pa, da ga je kdo v to nagovoril, ker nikoli ni tako govoril ali razmišljal.

pravi, da če se odločim, da greva po uradni poti, da se bo striktno držal sklenjenega dogovora glede preživnine in nekako je prišel do zneska 250 eur, da jih bo moral prispevati. od kje mu ta izračun- ne vem.

če se pa "razideva" prijateljsko, pa mi zagotavlja, da se ne bo nič spremenilo, da bo še vedno prispeval toliko kot je do sedaj (to je cca. 350 eur mesečno), če ne celo več, glede na to, da bo menjal službo in naj bi zaslužil več.

je pa sicer postal mnenja, da se ne "ločimo", ampak ostanemo družina (na daljavo), da bo prihajal k nama ko bo lahko.

daleč od oči, daleč od srca pravijo...


bojim se kako bo, ker tudi če urediva vse uradno, če ne bo imel rednega prihodka ne bom dobivala preživnine. ali kako je s tem?


_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: odhod partnerja- kako naprej?
25.4.2015 21:59:50   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: somic



bojim se kako bo, ker tudi če urediva vse uradno, če ne bo imel rednega prihodka ne bom dobivala preživnine. ali kako je s tem?



če 3x zapored ne dobiš preživnine lahko vložiš tožbo in dobiš nadomestilo prež. iz prež. sklada. Če se boš "prijateljsko" zmenila za preživnino "na roko" boš pa težko dokazala, da je ni dal. Ne poznam tvojega partnerja, koliko je resen pri tem nimam pojma. Je pa čudno že to, da če boš šla po uradni poti bo otroka za kazen prikrajšal za 100€. Ne gre mi to skupaj s poštenimi nameni. Velikokrat bivši partnerji pomešajo komu je namenjena preživnina. To je za otroka, ne za bivšo in iz jeze do bivše nekateri ne plačujejo redno.
Še enkrat ti priporočam ...zapisano, potrjeno od uradnih oseb višino preživnine, ki se obvezno nakazuje na tvoj račun. To je zagotovilo za vajinega otroka in če tega ne razume, ima velik problem.

< Sporočilo je popravil LuLu -- 25.4.2015 22:02:09 >

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: odhod partnerja- kako naprej?
25.4.2015 23:24:02   
Vijoličarka

Strinjam se z ugotovitvijo, da če je v resnici pošten, če resnično želi svojemu otroku samo dobro in najboljše, potem ne postavljal pogojev v smislu: če neuradno potem toliko, če uradno, potem 100 EUR manj. Vse to je videti zelo dobra začetna luknja za gnojnico. Bo šel, ti bo kdaj dal. kdaj ti ne bo dal, nato se boš končno postopila uradne poti in sledila bodo leta in leta nategancije po sodniji in vseh mogočih uradih in vse bo ustno: kaj ti je dal, koliko in kdaj.

Ni pa treba ostro nastopiti. Čisto mirno mu povej, da se je on pač odločil, da vaju zapusti in te stvari je treba lepo uradno urediti, da ne bo kdaj kakšnih problemov. Ne se kregat, samo vztrajaj, da se uredi, kot je treba.






_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: odhod partnerja- kako naprej?
26.4.2015 4:40:54   
Hope2
Ce je tako zelo radodaren, da ti bo dal 100 vec kot po sodni poti, potem ze postavlja pogoje in te mota okoli prsta. Pa pejta po sodni poti, placuje naj 250 in naj da tistih 100 razlike se na roko oz otroku v sparovcek. Kot je ena ze omenila, ne gre se zate- gre se za otroka! En normalen ne more kar spakirat kufre in oditi in potem se nakladati, da boste normalna druzina na daljavo in da ko se mu sprdne da pride mal nazaj pokukat. user posted image user posted image .

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: odhod partnerja- kako naprej?
26.4.2015 10:31:17   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: somic

lep pozdrav!

pred nekaj tedni mi je partner naznanil, da se je odločil, da odhaja in da naju s sinom tako zapušča.

skupaj sva 12 let, neporočena, s sinom starim 5 let in brez skupnega imetja.

zaradi bolezni sem jaz že dve leti invalidsko upokojena (stara 33 let). prihodek, ki ga dobivam je minimalen in skrbi me kako bova s sinom živela naprej.

partner sicer obljublja, da bo na daljavo še vedno skrbel za naju, a nekako v to dvomim, ker se je do sedaj bolj slabo izkazal.

glede na to, da on ne želi, da bi najin razhod reševala po pravni poti, me zanima kaj lahko naredim, kaj mi pripada, kaj lahko pričakujem...

hvala za pomoč

lp

Ko si čustveno vpleten, je stvar zagotovo težja. Težje je realno pogledati na zadeve,težje se je distancirati in situacijo oceniti od daleč. Zato verjamem, da bi nekako v sebi tudi ti rada zadevo uredila tako, " da bo za vse prav". Brez neprijetnih situacij, brez misli na to, da je pa vseeno k zadevi pristopiti z glavo in nekako pustiti srce malo ob strani. Zakaj? Zato, ker je trenutna situacija, ki jo doživljaš ti in ostali vpleteni le trenutna in nikakor zabetonirana za večno. Tudi če je na prvo žogo partner trenutno resnično iskren in naklonjen temu, da bo " na daljavo" lepo skrbel za vse vas, ta zadeva ni večna. Kljub družinskim tragedijam, in razhajanjem, gre življenje naprej. Čez čas bo najverjetneje bivši spoznal novo življenjsko sopotnico in si zastavil novo življenje. Mogoče boš podobno nadaljevala tudi ti. Otroci bodo rasli. Z njimi potrebe in želje. Ljudje , ki bodo na novo prišli v vaše življenje, bodo nekako izvzeti iz tega trenutnega dogovora med vama. Novi partnerici zagotovo ne bo všeč, da on vsakomesečno veliko financira za prejšnje otroke in posredno tudi za bivšo partnerico, če bo mogoče ona težko shajala in bo zmanjkalo sredstev za novo družino. Podobno tvoj novi partner ne bo mirno gledal, da bo tvoj prejšnji pošiljal denar za svoje otroke kadar in kolikor se bo pač njemu zdelo. Tako je življenje. Vse še kar nekako gre, če se zadeva ne zakomplicira. To pa se bo. Zagotovo. Tako ali drugače.
Zato sem sama mnenja, da se zavoljo čim boljših odnosov za naprej, zadeva uredi čisto zakonsko-po predpisih in zakonih, ki so zato nastali in so zato tu. Če je oče otrok tako dobrega srca, bo to vse skupaj lahko še vseeno izkazoval in poleg predpisane vsote vseeno veselo dodajal tiste fičnike, ki jih sedajle obljublja. Vendar mi nekaj pravi, da brez zakonske podprtosti in njegovega podpisa, ne boš dobila veliko. Če ne prej pa takrat, ko se bo zgodila kakšna od situacij, ki sem jih kot primer navedla zgoraj. Če pa gremo že tako daleč- menim, da je tale " skrb na daljavo" tudi nastala zato, ker on ob sebi ima eno tako situacijo, ti pa zanjo še veš ne.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?