|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   papagaj je ušel
28.8.2008 8:23:13   
ursa30
sosedu je včeraj ušel papagaj skobčevka, samička.
v kletki je bila skupaj s samčkom, ki je zdaj ostal sam user posted image
ful je žalosten, depresiven, non stop čivka, verjetno jo kliče user posted image
sosed noče kupiti nove papagajčice.
sem premišlevala, da bi mu kupili vsaj ogledalo, da bi imel namišljeno družbo. mislite, da bi kaj pomagalo?
hvala za odgovore
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: papagaj je ušel
28.8.2008 9:30:22   
Mišni
Ne, ne bi pomagalo.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: papagaj je ušel
28.8.2008 14:15:47   
ursa30
vseeno sem mu kupila ogledalo in igračko papagajčka, zgleda enako kot prejšnji, ko pa bo v njegovi bližini in ko ga bo kljunčkal, pa bo igračka čivkala kot pravi papagaj.
to je največ, kar sem lahko naredila za tega papagajčka..upam, da bo vsaj malo pomagalo in da bo lepo sprejel igračko..

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: papagaj je ušel
28.8.2008 15:06:46   
hmm...
Upam da se bo vrnil.user posted image

_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: papagaj je ušel
28.8.2008 15:18:24   
ursa30
močno dvomim. to se je zgodilo včeraj popoldne ali pa zjutraj. glede na to, da živimo na vasi, kjer je bolj malo hiš, je zelo malo verjetno, da bi se lahko kam zatekel user posted image user posted image user posted image
pa tudi noči po moje ne bi mogel preživeti, ker je premraz.user posted image user posted image
ful mi je hudo, ampak ne morem nič pomagati.
bom probala pomagati temu, ki je še ostal po svojih najboljših močeh.
bom poročala, če se je igračka obnesla.

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: papagaj je ušel
28.8.2008 15:25:18   
Mišni
Ursa, ko je pri nas psica samičko fentala, je samček žaloval še zelo dolgo časa. Smo mu kupili novo, pa je ni šljivil 5 posto.

Potem smo malo počakali, kakšno leto, in mu spet kupili novo, da je bil spet fajt, če ne drugega. Tokrat smo se vrtgovini zmenili, da bomo rpobali, če bo samičko sprejel, in smo jo lahko potem nazaj nesli. Prejšnjo smo pa šenkali.

No, potem smo počakali spet kakšno leto in smo spet kupili samičko. In to je začuda zdaj pa sprejel. Spet je tako čudovito lepo gledati zaljubljen parček, ki je kljunčka, počiva z glavicami eden na drugemu, da je kar toplo pri srcu. Zdaj celo skozi skupaj v eno banjo lezeta, tako da smo jima že kupili eno "steljo" za notri, za slučaj, če samička zleže jajčka. Pa še zdelo se mi je, da samček skozi po kletki nekaj neutrudno išče in potem spet gre malo v kopalnico, pa spet histrečično po kletki išče nekaj. No, ko smo jima dalai notri tiste mot ene oblance, ke samček (Sovi) vse tako pridno ven zmetal, to je imel dela u nulo kakšna 2 dni. Tako da je zdaj kopalnica spet prazna. Mogoče jima bom valilnico kupila, ne vem, kaj bi bilo najbolj pametno.

Tako da ne vem. Potreben je očisno čas. In pa potem prava samička, ker z vsako se ne bo ujel.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: papagaj je ušel
28.8.2008 17:04:31   
ursa30
 tudi ta samček je že menjal samičko, ker je prejšnja  poginila. z novo ni bilo nobenih problemov, jo je lepo sprejel. je pa res, da je  precej dominanten, najprej se je on najedel, šele potem je lahko prišla ona do posodice s hrano.
če bi bila žival moja, bi mu takoj kupila novo samičko. sosedu, ki je v bistvu fantov svak, sem predlagala, da bi kupil novo, vendar pa ni navdušen, še tadva papagajčka sta mu bila odveč.user posted image jaz sem skrbela zanju, kolikor sem sploh lahko. tudi za njegovega psa srkbim, drugače bi bil revež cele dneve na ketni user posted image
nimam besed za take ljudi user posted image user posted image

igračka je že notri pri papagajčku, malo se jo boji, vendar upam, da se bo navadil, drugače jo bom odstranila. trenutno je na balkonu, ful čivka, ne zgleda ne vem kako žalosten, verjetno še ne dojema vsega.
jaz sem storila vse, kar je bilo v moji moči. papagaja bi takoj vzela za svojega, vendar žal nimava  dosti prostora za kletko, pa tudi psa imava, ki je v stanovanju in mislim, da se tukaj zgodba ne bi ravno srečno končala.

bom še poročala. hvala za nasvete



(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: papagaj je ušel
28.8.2008 17:25:48   
baguSka
Mogoče jima bom valilnico kupila, ne vem, kaj bi bilo najbolj pametno.



hmmm... kot sem jaz enkrat zvedla, naj bi potem ko samicka znosi jajce, parcek dali narazen... ker naj bi samcek unicil jajce!? glej tko sem jaz slisala, vem pa ne... to je blo pri nimfah tko... ko smo jih imeli, so nam to povedali... u bistvu smo mi takrat tko nardil, da smo med njima mrezo postavli, da samcek ni mogu do jajcka pridt... pa full sta se kljuvat takrat zacela... v paritvenem obdobju je blo seveda drugace... pa brez mreze... no, u bistvu je ze tolko casa od tega, da sem jst ze mal pozabla...

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: papagaj je ušel
28.8.2008 17:27:50   
baguSka
vendar pa ni navdušen, še tadva papagajčka sta mu bila odveč


a nebi blo potem boljse, ce bi se tega nekomu senku!? podaril?? nekomu, ki bo zanj skrbel??? npr tebi, k si tko fejst in te ok skrbi zanj?? jst menim, da bi mu blo pri tebi fuuull lepse...

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: papagaj je ušel
28.8.2008 17:39:58   
ursa30
saj sem mu že rekla, da naj jih šenka komu. samo kdo bo vzel papagaja, ki ni socializiran? nikdar se ni nihče ukvarjal z njim, ko pridem zravn kletke, takoj utihne, tako se boji ljudi user posted image

on pravi, da je itak samo delo z njim, kletko mu sčisti enkrat na mesec, še to je veliko user posted image
meni se srca trga, ko slišim, da nekdo grdo dela z živaljo, da moram pa to še gledati in to v domačem okolju..user posted image user posted image
z veseljem bi vzela tega uboščka, ampak kakor sem že omenila, nimava prostora, trenutno sicer zidava prizidek in takrat bo prostor, samo to bo sigurno trajalo še najmanj leto ali dve, pa tudi psico imava in bi kletko sigurno prevrnila, takoj, ko bi imela možnost.
naj še povem, da papagajček v življenju ni bil spuščen user posted image user posted image
če katera pozna koga, ki bi papagajčka vzel, po možnosti, da bi imel ptičjo družbo, naj mi prosim javi..hvala


(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: papagaj je ušel
28.8.2008 21:19:02   
ursa30
problem sem nekako rešila. ko je fantov svak videl, da sem kupila igračko, je rekel, da sem to kupila čisto brezveze in da če že kupujem, naj raje kupim novega.
tako da grem jutri po novo papagajčico, upam, da jo bo lepo sprejel.
sem mu pa tudi ponudila pomoč pri oskrbi, tako da jima bom omogočila lepše življenje.
upam, da se bo zgodba končala srečno user posted image

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: papagaj je ušel
29.8.2008 0:36:13   
hmm...
naj raje kupim novega.
tako da grem jutri



Poročaj kako sta se ujela z novo papagajčico! user posted image

_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: papagaj je ušel
29.8.2008 10:42:04   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: hmm...

naj raje kupim novega.
tako da grem jutri



Poročaj kako sta se ujela z novo papagajčico! user posted image


ja, res daj.

Sicer pa se prostor za kletko v stanovanju hitro najde. Na steno našraufaš eno polico, pa je. Mi imamo tako.
Imamo pa tudi psa, ki je sicer eno skobčevko fental, ampak je ven ušla iz kletke, ker posoda za hranoni bila dodatno zaprta z elastiko, kot imamo to urejeno sedaj. Pač je treba malo bolj paiz, papagaja spuščat takrat, ko je pes npr na balkonu, pa gre.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: papagaj je ušel
30.8.2008 14:42:34   
ursa30
dolžna sem poročilo o papagajčku. včeraj, ko sem ju dala skupaj, je nekako kazalo, da se bosta ujela. danes sem pa vidla, da jo je samček parkrat kljunil po glavi. samička je ful tiha, boječa, kar je razumljivo, ker je v novem okolju.

tako da sem se odločila naslednje: papagajčka bom vzela jaz, fanta sem nekako pregovorila v to user posted image
prostor se bo tudi našel, sem že določila kam bom postavila kletko. na steno bom namontirala poličko, ki bo dovoj visoko, da jo ne bo dosegla psica.
kupila bom veliko kletko, ki bo ločena, zaenkrat, če se bosta navadila eden drugega, ju bom pa ponovno dala skupaj.
odločila sem se tudi, da ju bom spuščala, ni šans, da bi imela žival v kletki.
za samčka sicer ne vem kako bo, če sploh še zna leteti, ker je celo življenje že v kletki.
upam na najbolje. lp


(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: papagaj je ušel
31.8.2008 1:20:48   
hmm...
Upam da se bota vsaj sčasoma ujela.user posted image

_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: papagaj je ušel
1.9.2008 16:40:07   
Mišni
Super, Urša. Ja, tako naredi. Točno tako smo tudi mi. Kletko imamo na polici na steni, samčku smo kupili (sicer že 3.) samičko in smo kupili prav zato novo kletko, da smo ju lahko ločili, da je vmes bila pregrada. Ampak je bila ta naša nova samička tako radovedne narave, takoj se je videlo, da hoče k samčku, da hoče vse prešnofat.
No, in ko smo enkrat naslednji dan prišli domov, sem videla, da sta na isti šnagci, pa začudeno vprašam moža, že je on pregrado ven dal. No, in smo ugotovili, da se je lisička pod pregrado spravila na drugo stran. Ne vem, kako ji je uspelo, kakšen dober centimeter špranje je res bilo spodaj, ker smo dali ven un žičnat poden, da ni ves posran.
No, in tako zaenkrat živita srečno in upam, da bosta do konca svojih dni.

Drugače pa samček pri nas tudi ne zna več leteti, ker ga zaradi psa premalo spušamo ven. Ampak je ravno tako zelo zadovoljen, če je spuščen. Vse stanovanje prešnova, psu je hrano jedel (zadnjič enkrat, ko je imel na oko jajcauser posted image ). Ma je zoprno, ker moraš psa ven zapirat. Upam, da bo vaš bolj uvideven.
Enkrat nam je ptičke tačka pazila in ona ima tudi psa, border colija. Papagaj ji je iz kletke ušel, pristal seveda na tleh, pa ga je psička samo od blizu opazovala, drugače ga je pa čisto na miru pustila. Odvisno, koliko ima pes lovskega nagona. No ja, samo za probat ne vem, če je. Da ne bi prišlo do nesreče, še preden bi lahko ukrepali.



_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: papagaj je ušel
1.9.2008 17:21:22   
ursa30
včeraj sem kupila veliko kletko z pregrado, ki pa sem jo že odstranila.
kaže, da bosta lahko shajala eden z drugim. danes so se že zgodili prvi poljubčkiuser posted image
pet minut za tem sta se pa že kljuvala. prav lepo ju je opazovati, sta kot stara zakonca user posted image user posted image

jutri moram kupiti še poličko in kotnike, da ju dam malo višje.
našo psico ful zanimata. vem pa, da bi ju z veseljem pomalicala. ima ful lovskega nagona, pasma stafford terier.  na dvorišču, kjer je spuščena, pred njo ni varna nobena kobilica, vešča, kuščar, čebela , miška, enkrat sem na pragu celo našla vrabčka, ki ga je napol pojedla user posted image

malo mi je zoprno, ker skos cvili pred oknom, sliši čivkanje in jo zanima. vsake toliko časa jo spustim noter, da se ne bi čutila zapostavljene.
drugače jo imava v stanovanju, edino poleti oz ko je toplo je čez dan zunaj na dvorišču. no jutri, ko bo kletka dovolj visoko, upam, da ne bo več problemov.
komaj čakam, da ju spustim. prodajalka mi je predlagala, naj počakam 14 dni, da se malo navadita prostora. bom upoštevala njen nasvet.
evo, to so bile zadnje novice user posted image
če se bo še kaj zanimivega dogajalo, pa poročam user posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: papagaj je ušel
1.9.2008 20:37:07   
Mišni
Super.

Kletko pa le daj višje.user posted image

Pri nas lahko Miša še tako spi v najbolj oddaljenem kotu, ampak če ptičkoma rečeš samo eno besedico ob kletki, je že zraven. Kot blisk!

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?