|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   poletne počitnice-predolge?
15.6.2009 13:26:14   
bacekjon
Zanima me, kako gledate na to, da so otroci poleti 2 meseca doma? Kako jih animirate, a jih date na kakšne tečaje, tabore? Kako skombinirate, da niso sami doma? Ker v službi tako dolg dopust ni mogoč, vsaj večinoma ne. Mi imamo tretješolca, ki bo večinoma doma. Ker sem še na porodniškem do srede avgusta, bo to še nekako šlo, ampak kaj pa prihodnje leto? Na tabor noče, najraje bi bil ves čas doma, buljil tv in nabijal pc. To pa meni glih ni... je OK, da da možgane za nekaj časa na off, ne pa, da se mu skisajo.user posted image  Sosedovi otroci grejo vsi nekam ali k babicam ali na tabore ali kamorkoli. Pri nas so dedki in babice še v službi, za kak teden jih bodo že vzeli.
Eh, mrbit mal preveč kompliciram, sam res bi rada, da bi bil otrok tudi malo aktiven.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: poletne počitnice-predolge?
15.6.2009 13:36:46   
bori2
Počitnice so prekratke - za šolarje, seveda. In upokojene babice so danes luksuz - za mamice, seveda. Imaš pa en miljavžent opcij, kam otroka poslati, če imaš denar, veliko denarja, seveda.

Izven dveh tednov morja, ki jih tudi nam odraslim"dovoljujejo" službene obveznosti, in enega tedna raznoraznih "izmenjav" otrok pri nonah so naši otroci celih 5 tednov prepuščeni sami sebi. Če straši nekih luksuznih animacijsko-jezikovnih-ustvarjalnih kampov ne morejo sami finančno pokriti.

Kako bo pri nas? Dva tedna skupnega morja (beri 10 dni tečnega šefa), nato 2* po teden (5 dni) na smeno z možem, teden none, in potem zmanjka.

Letos bomo kombinirali z družinskimi prijatelji, in sicer, ko bom jaz doma bomo imeli še njihovega sina na hrani - druženju, nato pa bo naša en teden tam na hrani - beri dokler pridem domov. Še vedno nam hodi 2 tedna počitnic viška, ko dejansko nimam pojma kam bom prvošolko dala, ker doma pač sama ne bo, verjetne se ti od 10 ur dnevno cartoon networka skisa, kajne?...

< Sporočilo je popravil bori2 -- 15.6.2009 13:37:19 >

(odgovor članu bacekjon)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: poletne počitnice-predolge?
15.6.2009 13:37:46   
Volga
Ja, pa ga adj na kakšen tabor , tako za en teden,d a se kaj dogaja. Jaz bom sicer imela nekaj dopusta, pa na morje gremo za 10 dni, ostalo bo ali pri tašči ali pri moji mami ali pri moji sestri - no, ta ima še dva fanta, tako da potem imajo kaj za počet. Ampak za en teden bo šel pa en tabor, no, aktivni tedni se reče...skratka, zjutraj gre, popoldne pride domov, dopoldne pa ali grejo jahat ali se kopat, ali ribe lovit, ali kaj bolj športnega, skratka, ni da ni,.,....lani je bil in me je za letos spet prosil.

zdaj ne vem, pa nima nobenega prijatelja recimo, da je tudi doma med počitnicami? ker potem bi se lako nekakos  s to mamo zmenili, da sta mroda en dan pri vas en dan pri njih, tako, da se malo podružita. Ali pa kakšnih sosedov nimate, da bi se z njimi zunaj preganjal? no, saj verjamem, da ne, ker jih mi tudi ne in je res malo bedno.

(odgovor članu bacekjon)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: poletne počitnice-predolge?
15.6.2009 13:44:23   
bacekjon
Ja, če imaš veliko denarja, pol najbrž ni problema. Jih šibaš sem in tja povsod, kjer je fajn. Mogoč lahk vzameš še celo neplačan dopust. Sam, ko pa maš 3 mulce, fajn kredit za nekretino, plačo tko-tko, pol pa lahk o teh stvareh sam sanjaš. In mularija nabira dioptrijo pred ekrani.
Bi morali dat pobudo za skrajšanje poletnih počitnic, pa da se ti prosti dnevi razporedijo čez leto.
Joj, bi me zdele vsi šolarji linčal...user posted image

(odgovor članu bacekjon)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: poletne počitnice-predolge?
15.6.2009 13:50:32   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: bacekjon

Ja, če imaš veliko denarja, pol najbrž ni problema. Jih šibaš sem in tja povsod, kjer je fajn. Mogoč lahk vzameš še celo neplačan dopust. Sam, ko pa maš 3 mulce, fajn kredit za nekretino, plačo tko-tko, pol pa lahk o teh stvareh sam sanjaš. In mularija nabira dioptrijo pred ekrani.
Bi morali dat pobudo za skrajšanje poletnih počitnic, pa da se ti prosti dnevi razporedijo čez leto.
Joj, bi me zdele vsi šolarji linčal...user posted image


Koliko so pa stari? ker res bi se lahko morda še s kakšno mamo od sošolcev povezale, pa so potem na smeno enkrat tu, drugič tam.

Moja sestra je bila tako povezana še z enimi v vasi, so se družili cel dopoldne, potem pa je tista, ki je bila pač doma tisti dan, skuhala kosilo za vse.

(odgovor članu bacekjon)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: poletne počitnice-predolge?
15.6.2009 15:00:58   
nuala
Pri nas trajajo pocitnice od 15. junija do 11. septembra.
Kam dajo mame otroke, mi ni jasno. No, veliko jih itak ni v sluzbi, pa vsi imajo babice, prababice, tte, nekoga pac.

Jaz sem mojega prvosolca uspela za 1 mesec vpisati v vrtec, privatni, kamor hodi tudi mlajsi. Odprejo cez poletje eno tako skupino soloobveznih otrok, ki nimajo kam. Cuva jih pa sefica sama. potem gremo pa v Slovenijo na dopust ( res je, da nisem zaposlena v klasicnem smislu besede ) kjer bom z njimi jaz, pa moja mama, pa sestra pa soseda po potrebi, jaz pa vzamem sosedinega in sestrine vcasih. Hodila bosta pa tudi na plavalne dopoldneve, se mi to varstvo s plavanjem niti ne zdi zelo drago ( ce malo pobrskas po netu ). Pa tudi razne delavnice in podobno se najdejo, cene nekaterih so cisto zmerne. Sicer pa, jaz si raje ne kupim novih cot ali kozmenite, pa da otrok nekaj pocne, kot pa da bi ga pustila doma cel dan gledat TV.


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: poletne počitnice-predolge?
15.6.2009 16:20:37   
sanja nk.
Hmm zakaj predolgeuser posted image user posted image , pri nas so vedno prekratke zato jih ponavadi še podaljšamo...nas že poznajo tajnice...da v septembru še kak teden vzamem za mulca frejuser posted image
Čas jima tako hitro mine, poleg hobijev ki jih imata, čas preživljata na igriščih z prijatelji, sosedi...
počnemo razne aktivnosti....kolesarjenje, tek....itd.
tako ali tako pa nas skoraj nič ni doma,...(morje, kampiranja, izleti, potovanja, toplice)...
Potem vsako leto gresta tudi babici in dedku na Dolenjsko...tam mal na vasuser posted image ..mal kmečkega življenja pa tista natur mularijauser posted image ....samo letos gre samo še mlajši (12) ker ima starejši (14) deklco....tako da bo zdaj preživljal čas še z njouser posted image ..., potem so pa tukaj še tabori...mlajši je že vpisan na tabor...izbral si ga je sam....gre za 7 dni.....
Kar pa še ostane časa, je pa za domače lenarjenje, tv in računalnik...
aja pa seveda še spanja pri prijateljih....in obratno.....če so prečitnice predolgeuser posted image ..že jaz se ne strinjam, kaj šele mulcauser posted image
lp

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: poletne počitnice-predolge?
15.6.2009 17:31:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sanja nk.

če so prečitnice predolgeuser posted image ..že jaz se ne strinjam, kaj šele mulcauser posted image


Ni slabo biti tvoj mulc user posted image user posted image .

Ce jim je ze med pocitnicami dolgcas-poskrbite med letom za dovolj zanimanja (poleg televizije user posted image ), pa boste oboji pocitnice radi cakali.

(odgovor članu sanja nk.)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: poletne počitnice-predolge?
15.6.2009 20:36:42   
tajtaja
Jaz se prav veselim počitnic, da dam malo možgane na off skup z mojo mladino!!! Pravi raj, ko ne bom več dnevno trikrat ali več letela v 10 km oddaljeno mesto, kamor hodijo v šolo, jih prevažala od glasbene do treningov, vskega v svojem terminu-jasno.user posted image
Včasih se mi zdi, da je dan sestavljen iz vožnje v mesto in nazaj, eno uro doma, pa spet...pa spet ...in spetuser posted image .
Evo, to je pa cena življenja na idilični vasi, kjer ni nič razen oštarije in mini trgovine.



_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: poletne počitnice-predolge?
15.6.2009 22:46:55   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: bacekjon

Ja, če imaš veliko denarja, pol najbrž ni problema. Jih šibaš sem in tja povsod, kjer je fajn. Mogoč lahk vzameš še celo neplačan dopust. Sam, ko pa maš 3 mulce, fajn kredit za nekretino, plačo tko-tko, pol pa lahk o teh stvareh sam sanjaš. In mularija nabira dioptrijo pred ekrani.
Bi morali dat pobudo za skrajšanje poletnih počitnic, pa da se ti prosti dnevi razporedijo čez leto.
Joj, bi me zdele vsi šolarji linčal...user posted image


No, to pa ni res, da rabiš veliko denarja. Jaz prihajam iz vukojeb** pa imamo za otroke cele počitnice poskrbljeno. Lokalno društvo mladih s prostovoljci organizira razne aktivnosti, od plesa, jezikovnih delavnic, likovnega ustvarjanja, rolanja in ostalih športnih aktivnosti... da se dopoldne otroci zaposlijo (namenjeno je osnovnošolcem). Vse je brezplačno.
In če je za to poskrbljeno pri nas, ki smo sto let za kamnom, dvomim, da tega drugje ni. Samo pozanimat se je malo treba. Povprašaj v šoli. Če je otrok vajen druženja in športanja tudi med letom, mu bo tak ritem med počitnicami ugajal, če je pa mali vajen, da presedi veliko čaa pred tv in računalnikom, ga pa sedaj za 2 meseca ne boš odvadila. user posted image

(odgovor članu bacekjon)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: poletne počitnice-predolge?
15.6.2009 23:02:58   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: bacekjon
Zanima me, kako gledate na to, da so otroci poleti 2 meseca doma? Kako jih animirate, a jih date na kakšne tečaje, tabore? Kako skombinirate, da niso sami doma?

Starejši sin bo šel letos za cca. 14 dni k očetu in za cca. 14 dni na vikend z mojo taščo in s tastom, vmes pa najbrž za 7-10 dni na tabor (seveda zadnje momente izbiram, kam). V preostalem času pa si bo doma kisal možgane z računalnikom in TV-jem. user posted image

(odgovor članu bacekjon)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: poletne počitnice-predolge?
16.6.2009 12:00:27   
Lenny
Nas letos čakajo prve prave šolske počitnice. Glede na to, da je mali precej aktiven, me ne skrbi dolgčas in gledanje TV. Za en teden gre na taborjenje, pol avgusta smo na morju, vmes bo malo pri babici in dedku, malo pa imam še jaz lanski dopust. Udeležil se bo izletov in aktivnosti, ki jih organizira Zveza prijateljev mladine Maribor in na koncu bosta ta dva meseca mimogrede minila.

_____________________________

Oči: "Sine, kaj delaš?"
Sin: "Nič oči. Pa to počasi!"

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
To storite, ko se otrok grdo obnaša
Kaj storiti, ko se otrok grdo obnaša? Ga kaznovati? Kričati nanj? Ne, strokovnjaki pravijo, da je v takšnih primerih naj...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?