|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ponovna rekreacija po porodu
3.6.2009 12:42:05   
apollo
Zanimajo me vaše izkušnje, kdaj približno ste se zopet začele rekreirati in v kakšnem obsegu? Sama sem bila pred nosečnostjo zelo aktivna, na teden sem pretekla cca 50 km včasih sem šla še plavat, pa 2x tedensko fitnes in komaj čakam, da bom lahko zopet, čeprav se zavedam, da to ne bo tako kmalu; predvsem zaradi dojenja. Kaj menite, a bi lahko po 6t oz. glede na počutje, začela s 15minutnim joggingom...tako pogrešam tek...user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ponovna rekreacija po porodu
3.6.2009 14:00:18   
end1
pomoje, da ti kvečjemu koristi kot škodi, če se dobro počutiš seveda.

(odgovor članu apollo)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ponovna rekreacija po porodu
3.6.2009 14:26:49   
hubi
Začni, samo konkreten modrček si nabavi, ker te znajo polna prsa fajn boleti. Morda hoja ali pa kolo tudi prideta v poštev.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ponovna rekreacija po porodu
3.6.2009 14:47:25   
Naja31
Jaz sem obakrat začela po 4ih mesecih. Pred tem se nisem počutila dovolj pri sebi. V drugo se sploh nisem nič upala, ker sem imela CR. Se strinjam glede modrca. (če dojiš seveda). 

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ponovna rekreacija po porodu
3.6.2009 16:12:51   
t5t6
Jaz sem po obeh porodih začela takoj, že prvi teden s hojo in z vajami, za krčenje maternice, kmalu za tem s hitro hojo, potem z rolanjem in kolesom. Nisem tako strastna športnica kot ti sem pa vseno čutila, da moram takoj začet migat in mi ni prav nič škodlo.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ponovna rekreacija po porodu
3.6.2009 19:42:39   
otročnica
Začela sem z aerobiko  2x na teden, 3 tedne po porodu in mi je dobro delo.

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ponovna rekreacija po porodu
3.6.2009 19:48:54   
Anonimen
Jaz bi pa rekla takole - glede na to, da je zunaj toplo, lahko povežeš dve stvari - torej greš na daljši sprehod z vozičkom - verjemi, če boš dve uri na sprehodu rinila voziček, sploh kam v hrib, bo to prav tako telovadba. Jaz dokler sem polno dojila, nisem hodila nikamor laufat in na nobeno aerobiko - ker sem slišala primere, ko so ženske nehote začele pretiravati in predčasno ostale brez mleka - sploh pa v tej vročini ti ne bi tega priporočala. Sicer pa, itak se boš na koncu odločila samauser posted image

(odgovor članu otročnica)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ponovna rekreacija po porodu
3.6.2009 19:50:58   
Anonimen
Vse tiste, ki ste zgodaj po porodu začele s telovadbo, a ste kdaj pomislile, zakaj je fino po porodu počivat? Če niste, se boste morda na moje besede spomnile čez 20 let. Pa upam, da vam ne bo treba.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ponovna rekreacija po porodu
3.6.2009 20:30:47   
Dashenka
Začela sem 6t po porodu, pa sem rodila s CR.

(odgovor članu apollo)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ponovna rekreacija po porodu
4.6.2009 8:49:09   
apollo
nya, na kaj točno misliš? se strinjam, da ni dobro prehitro zaceti sploh pa ne v večjem obsegu. Gotovo se je treba prilagajati počutju, ampak mislim, da hitra hoja/lahkoten 15 minutni tek in pa vaje za trebušne, prsne, hrbtne mišice, mišice rok in medeničnega dna ne bi smele škoditi. Seveda vse "z glavo".

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ponovna rekreacija po porodu
4.6.2009 10:58:08   
Anonimen
apollo - se strinjam - sam veš, potem začnejo mamice pretiravat - oziroma delat več in več in več. Men se zdi tri tedne po porodu ful prezgodaj. Sicer to je le moje mnenje, sam sej najbrž si že kdaj slišala, da ima ženska, ki rodi 6 tednov krsto pod posteljo. Res je, da so danes drugačni časi kot so bili, ko so rojevale naše babice in mame, sam telo se vseen skozi nosečnost preoblikuje, pri porodu se kosti razširijo - to je ostalo isto - in zato največ dobrega sebi, vsaj po mojem mnenju, naredimo s počitkom. Za telovadbo bo še veliko časa - tiste prve tedne po porodu pa z nobenim kasnejšim počitkom ne povrnemo.

(odgovor članu apollo)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ponovna rekreacija po porodu
7.9.2009 16:16:05   
PC Baby
Joj, blagor vam, jaz sem tudi hotela začeti z aerobiko takoj 6 tednov po porodu pa po 5tih mesecih še vedno dojim na max 1,5 uro in je tehnično neizvedljivo. Pogrešam pa ful!

Tako da z malim sicer šibava vsak dan po enih 10-15 km hitro hoje, vmes ga pa dojim, ampak to ni to...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ponovna rekreacija po porodu
25.1.2010 1:38:20   
lotu
Kot jaz vem je priporočljivo 6 tednov po porodu oz po opravljenem obisku pri ginekologu.
V Agniyoga centru imajo postnatalno jogo z dojenčki (kar v praksi pomeni, da probaš sestavit nazaj svoje telo med tem, ko te otrok začudeno gleda zakaj se ti nekam čudno razteguješ :), lahko med vadbo tudi v miru dojiš, previjaš, pa ni nobene panike, da otroci tudi malo jokajo...
So pa v Ljubljani, v centru mesta.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?