|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   povabilo na poroko-par vprašanj
26.4.2010 11:13:37   
*alja*
Povabljena sva na poroko njegove sestrične (jaz sem jo vidla le enkrat).
V vabilu piše da je zaželjen denar, zdaj pa me zanima koliko denarja se to daje? V mislih imava 100 evrov, a je to premalo? Če je to res dosti premalo, razmišljava o tem da nebi šla, ker trenutno najino finančno stanje kaj več ne zmore in potem raje ostaneva doma kot da izpadeva "škrt"

Pa še, a je primerno vzet zraven skoraj 5-letnico na poroko, ki traja od 10 ure pa vse do poznih ur?

Pa kako se primerno oblečt za tak dogodek? Nekaj si moram kupit, ker take garderobe doma sploh nimam ki bi bila primerna za poroko. Razmišljam o kaki obleki, kje dobit kaj lepega in ne preveč dragega (MS oziroma MB)?

Hvala za odgovore!


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: povabilo na poroko-par vprašanj
26.4.2010 11:40:55   
bučkabb
100 ni premalo, se men zdi ravno dovolj
ja pomoje bi 5 letnica lahko zdržala zraven in verjetno ne bo edini otrok, tak da se pol lahka igrajo in družijo, jaz bi jo vzela zraven, zvečer ko bi se pa utrudila bi pa šli domov, ali pa bi se zmenila da jo zapeljem spat kakšni babici

z oblačili pa ne kompliciraj, kupi si eno preprosto oblekico al pa krilo in bluzico kombiniraš, (H&M, C&A,...) pa jo lahko nosiš pol še večkrat.

to da si moraš dat kostimček delat in ne vem kaj še ni več v modi..

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: povabilo na poroko-par vprašanj
26.4.2010 11:45:38   
koala
100 evrov niti slučajno ni premalo, vsaj za moje pojme ne.
Glede 5-letnice čisto odvisno, če bo imela družbo potem bi jo vzela zraven drugače ne, ker bi ji bilo enostavno dolgčas.
Pa še glede oblačenja, ne kompiciraj, hlače ali krilo (v čem se pač bolje počutiš) in elegantna bluzica, pa je čisto OK! Jaz si za bratrančevo poroko nisem kupovala ničesar novega.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: povabilo na poroko-par vprašanj
26.4.2010 12:13:19   
Ela123
100 evrov zagotovo ni premalo. Otroka bi jaz zagotovo vzela zraven, ce bi tam bili tudi drugi otroci, drugace bi bil v varstvu. Najbolje pa je, da si kupis kaksno lepo oblekco ali pa krilo in srajcko, zraven pa se balerinke.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: povabilo na poroko-par vprašanj
26.4.2010 12:17:13   
blaža
Po moje se da nekako takole, da je pokrita vaša večerja in da še kaj malega ostane, da si kupita mladoporočenca.

Mi gremo tudi v kratkem na poroko bratranca od mojega.

Ma lej, če vama ne znese več, vama pa pač ne znese in je 100 ečisto ok. Itak, če so ljudje " normalni", ne vabijo ljudi, še posebaj pa ne ožjih sorodnikov zaradi denarja.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Ela123)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: povabilo na poroko-par vprašanj
26.4.2010 12:21:06   
Najaa
100 evrov je čisto dovolj.
Otroka bi jaz vzela s sabo dopoldan, da malo vidi vzdušje pa nevesto in mogoče še na obred potem pa ga dala v varstvo. Ker preveč ceremonij je za otroka mučno, pa še vroče bo verjetno.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: povabilo na poroko-par vprašanj
26.4.2010 12:23:35   
jera3
Midva sva se lani poročila in na kraj pameti nama ni padlo da bi gledala kdo je dal več in kdo manj, daš toliko kot zmoreš.
Nama je bilo bistvo, da so vsi, ki so bili povebljeni prišli in sva tudi rekla da nočeva nobenih daril, če je pa že treba kaj dat, pa rajš vidiva če je kakšen vrednostni bon, ker sva si opremljala stanovanje.
Mislim, da je dovolj 100 €.
Lp

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: povabilo na poroko-par vprašanj
26.4.2010 12:40:31   
baguSka
1) 100€ je se prevec za moje pojme.. das po svojih zmogljivostih in ce mata krizo, je ze 50€ cist super.. ocitno ne rabita daril in si zelita le ojrote in v takem primeru pride vsak (tudi) kovancek prav..

2) komot vzamete sabo 5 letnico in si prilagodite dan tako, da boste z njo zdrzali glede na njo.. ce pa si ne zelita prilagajat njej, potem jo dajta pac v varstvo.. ampak verjamem da bo tak dogodek vsec tudi njej, ce je pridna se toliko lepse in boljse za vse vas..

3) obleke na rabis ne vem kaksne.. predvsem je najbolj pomembno to, da se bos fino pocutila.. in v cevljih tud, ker bos v njih ves dan.

_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: povabilo na poroko-par vprašanj
26.4.2010 13:31:06   
*alja*
Najlepša hvala za odgovore!
Torej bomo verjetno šli na gostijo, šli bomo jaz z partnerjem in njegov brat (je še samski), rekel je da bo on dal 100 evrov pa midva 100, pa da damo skupaj v kuverto in se vsi podpišemo, torej bo to 200 za nas 3 + mala če bo šla zraven.

Poroka je v Ljubljani mi pa smo iz Prekmurja, torej ne morem jo dopoldan vzet z sabo zvečer pa dat v varstvo. Iz Ljubljane pa nimam sorodnikov, da bi jo kam odpeljala spat. Če bo šla zraven bo tam tako dolgo kot mi.

Obleko bom pa šla iskat (rabim že en vikend prej za obhajilo, čist drugi ljudje, tako da lahko imam isto obleko). Kam naj grem pogledat za kake lepe obleke, rabim tako da ni preveč oprijeta čez pas in da skrije kak kg prevečuser posted image user posted image


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: povabilo na poroko-par vprašanj
26.4.2010 13:31:39   
carbene
100 EUR (verjetno misliš za oba skupaj, ali ne?) se tudi meni zdi čisto dovolj. Pri nama so dajali tudi manj ali več, kolikor se je pač komu zdelo in so bili zmožni oziroma pripravljeni dati. In midva pač tudi nisva gledala na to, koliko je kdo dal (to bi bilo tudi neolikano in neokusno).

Kar se pa tiče hčerke - sta prepričana, da sestrična vabi celotno familijo? Mogoče bi bilo dobro se prepričati o tem.  

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: povabilo na poroko-par vprašanj
26.4.2010 13:44:30   
pomlad08
se strinjam, 100 eurov je čist kul.

tud jaz ti svetujem kakšno lušno kiklo in srajco, vsaj jaz imam to raje kot obleko.

po mojih izkušnjah otroci uživajo na porokah (večina bolj kot odrasli), tako da 5letnico bi jaz vsekakor vzela sabo. mi smo imeli par ohceti v zadnjih letih in to je za otroke taka žurka, da ne morš verjet.

lepo se imejte!

(odgovor članu carbene)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: povabilo na poroko-par vprašanj
26.4.2010 13:49:25   
*alja*
Ja sem prepričana da vabi  tudi malo, ker je kljub vabilu tudi poklicala in rekla da si želi da pridemo ker je malo nazadnje videla ko je bila stara nekaj mesecev.

_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: povabilo na poroko-par vprašanj
26.4.2010 13:50:28   
ajataja
Midva sva se poročila lani in sva v povprečju dobila v kuvertah od 100 do 150e oziroma tud več, manj kot 100 nama ni dal nihče in tud midva greva maja na poroko sestrične in bova dala 150e,tako da ja 100 je čist dovolj.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: povabilo na poroko-par vprašanj
26.4.2010 13:51:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: carbene
Kar se pa tiče hčerke - sta prepričana, da sestrična vabi celotno familijo? Mogoče bi bilo dobro se prepričati o tem.  

Ja tole se pa strinjam, da preveri ... v familiji od mojega je bila ena taks scena, ko so bili vabljeni samo odrasli, pa so eni vseeno otroke s seboj pripeljali in je bilo malo nejevolje potem.

In ja 100€ se meni zdi povsem dovolj.

(odgovor članu carbene)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: povabilo na poroko-par vprašanj
26.4.2010 14:05:45   
aleunam
IZVIRNO SPOROČILO: *alja*

Najlepša hvala za odgovore!
Torej bomo verjetno šli na gostijo, šli bomo jaz z partnerjem in njegov brat (je še samski), rekel je da bo on dal 100 evrov pa midva 100, pa da damo skupaj v kuverto in se vsi podpišemo, torej bo to 200 za nas 3 + mala če bo šla zraven.


Več kot dovolj, če mene vprašaš, bi bilo tudi 150€ (vidva+brat) dovolj. user posted image

V MS pa imaš kar nekaj trgovin. Predlagam H&M ali Vögele, se da dobiti poceni in elegantno. Če boste šli na poroko poleti, pa sploh "ni problema", saj ne potrebuješ niti jaknice... Kot so svetovale ostale, krilo ali hlače in srajčko zraven, pa bo. user posted image

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: povabilo na poroko-par vprašanj
26.4.2010 14:31:42   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: carbene
Kar se pa tiče hčerke - sta prepričana, da sestrična vabi celotno familijo? Mogoče bi bilo dobro se prepričati o tem.  

Ja tole se pa strinjam, da preveri ... v familiji od mojega je bila ena taks scena, ko so bili vabljeni samo odrasli, pa so eni vseeno otroke s seboj pripeljali in je bilo malo nejevolje potem.

In ja 100€ se meni zdi povsem dovolj.



KAJ?

a njen otrok ni njena familija? A res se otrok ne jemlje na poroke? prvič slišim. Jaz sem bla na prvi poroki, ko mi je bilo šest let in mam še sedaj zelo zelo lep spomin.

Tudi na moji poroki je poročna priča od mojega pripeljal z seboj ta malo, ki je takrat mela nekje leto dni, le toliko, da je bila en cajt z nami, nato so jo pa domov peljali.

Pet let star otrok lahko zvečer že dlje zdrži in se napleše na veliko, pa posladka z dobrotami s poroke.user posted image

Meni je to čuden folk, če je kao samo za odrasle. Jaz na poroko, samo za odrasle sploh šla ne bi.user posted image

Se opravičujem, samo moje mnenje.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: povabilo na poroko-par vprašanj
26.4.2010 15:11:19   
Arwenko
100 eur e čisto dovolj, glede otroka pa bi jaz vzela samo če bodo tudi drugi otroci tam, drugače je brezveze. Pomoje lepo pokličeš in vpraša kako in kaj so z otroci predvideli...

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: povabilo na poroko-par vprašanj
26.4.2010 16:16:55   
carbene

KAJ?

a njen otrok ni njena familija? A res se otrok ne jemlje na poroke? prvič slišim. Jaz sem bla na prvi poroki, ko mi je bilo šest let in mam še sedaj zelo zelo lep spomin.

Tudi na moji poroki je poročna priča od mojega pripeljal z seboj ta malo, ki je takrat mela nekje leto dni, le toliko, da je bila en cajt z nami, nato so jo pa domov peljali.

Pet let star otrok lahko zvečer že dlje zdrži in se napleše na veliko, pa posladka z dobrotami s poroke.user posted image

Meni je to čuden folk, če je kao samo za odrasle. Jaz na poroko, samo za odrasle sploh šla ne bi.user posted image

Se opravičujem, samo moje mnenje.

Nekateri pač ne bi radi imeli otrok na poroki (težave z varstvom, vedno jih je treba imeti na očeh, da ti kaj ne ušpičijo ali da se jim kaj ne zgodi itd.). Drugi imajo pač ta problem, da v primeru vabila celotnih familij enostavno številčno ne bi zmogli take ohceti. Mednje spadam tudi sama, ker imam že jaz toliko sestričen in bratrancev, med katerimi imajo nekateri že vnuke (!), da bi v primeru vabil še njihovih otrok število svatov lahko poskočilo skoraj za faktor 2. Pa jih je bilo že brez tega okoli 130. Je pa bilo tako, da jih je nekaj vseeno pripeljalo svoje otroke, pa smo k sreči nekako zorganizirali. Če bi pa to storili vsi, bi bil popoln kaos. Vem pa - če se ne bi vabila praktično celotna žlahta, bi hitro prišlo do zamer. Tako da je bil to edini kompromis (tudi vabila so bila osebno naslovljena, tako da so vedeli, kdo je vabljen). Torej je treba gledati tudi s te strani.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: povabilo na poroko-par vprašanj
26.4.2010 22:47:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: blaža


IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: carbene
Kar se pa tiče hčerke - sta prepričana, da sestrična vabi celotno familijo? Mogoče bi bilo dobro se prepričati o tem.  

Ja tole se pa strinjam, da preveri ... v familiji od mojega je bila ena taks scena, ko so bili vabljeni samo odrasli, pa so eni vseeno otroke s seboj pripeljali in je bilo malo nejevolje potem.

In ja 100€ se meni zdi povsem dovolj.



KAJ?

a njen otrok ni njena familija? A res se otrok ne jemlje na poroke? prvič slišim.

Meni je to čuden folk, če je kao samo za odrasle. Jaz na poroko, samo za odrasle sploh šla ne bi.user posted image

Se opravičujem, samo moje mnenje.

Meni je pa logično, da če želiš poroko v kolikor toliko malem krogu in da če drugače v familiji ni malih otrok, da tam ne želiš imet recimo otrok od bratrancev, ki jih vidiš 2x letno ... pač poroka je dan ženina in neveste in naj poteka v skladu z njunimi željami in se morajo svati prilagajat in ne obratno ... moje mnenje.

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: povabilo na poroko-par vprašanj
26.4.2010 23:42:06   
eva1
Ja dovolj je 100€!

Kar se tiče otrok-mi smo dobili tako vabilo...naslovljeno samo na naju z možem, ampak če mi nebi povedali da ne smeva otrok s sabo peljat, nebi vedela...ker otroci sodijo k nama in niti pomislila nebi na to(mislim, da je to logično samo tistim ki nimajo otrok )..moj sin je totalno žalosten ker ne more it z mano..še včeraj zvečer me je prosil naj pokličem in vprašam če lahko gre zraven..meni to ni všeč..sicer pa itak ne vem, če bomo šli, ker imamo 4-mesečnega otročka doma, ki ga še dojim (za poroko bo star 6 m)-tako da vprašanje če bo sploh kdo šel!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: povabilo na poroko-par vprašanj
27.4.2010 16:47:50   
BarbaraO
Če bi mene povabili na poroko in mi obenem rekli, da otroci niso zaželjeni, potem tudi mene ne bi bilo. Mislim, da je to predvsem odločitev staršev, ne pa mladoporočencev. Jaz do sedaj še nisem bila na poroki, kjer ne bi bilo nič otrok.

_____________________________

Če imaš 3 sončke, dan ni nikoli oblačen :-)))

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: povabilo na poroko-par vprašanj
27.4.2010 19:11:14   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: BarbaraO

Če bi mene povabili na poroko in mi obenem rekli, da otroci niso zaželjeni, potem tudi mene ne bi bilo. Mislim, da je to predvsem odločitev staršev, ne pa mladoporočencev. Jaz do sedaj še nisem bila na poroki, kjer ne bi bilo nič otrok.


enako.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu BarbaraO)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: povabilo na poroko-par vprašanj
27.4.2010 20:24:21   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: blaža


IZVIRNO SPOROČILO: BarbaraO

Če bi mene povabili na poroko in mi obenem rekli, da otroci niso zaželjeni, potem tudi mene ne bi bilo. Mislim, da je to predvsem odločitev staršev, ne pa mladoporočencev. Jaz do sedaj še nisem bila na poroki, kjer ne bi bilo nič otrok.


enako.

Kakor komu paše ...

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: povabilo na poroko-par vprašanj
27.4.2010 20:41:33   
babyloverka
še moje mnenje:
100evrov je dovolj, če boste dali skupaj z bratom se mi zdi 150 evrov več kot dovolj. tudi mi smo navajeni tako računati da pač pokriješ svoj meni in da kao malo ostane.

glede tamale: pomojem da bo ful uživala sicer pa sama najbolj veš kako je z njo na zabavah, s tem da bo ta zabava pač malce bolj uradna in dolga.

glede oblačil: hm, marsikje najdeš lepo oblekco, tako ki bi skrila kilograme? najboljše da izbereš tako ki gre pri pasu navzven. sicer ti pa svetujem da si vzameš eno popoldne, greš po trgovinah, poskusiš in potem kupiš tako oblekco da ti bo všeč in tako boš lahko lepo samozavestna.


in glede vabil in otrok: če se grem jaz zdaj ženit imam nekje 130 ljudi za povabit, od tega je npr. 40 otrok od majhnega pa do 15 let jih štejem za otroke. in nikakor mi otroci prvo kot prvo ne predstavljajo takega finančnega zalogaja da če se že ženiš da ne bi mogel še tega pokrit in drugo kot drugo me pa res ne moti če bo kateri froc kakšno rožico pohodil, kaj razbil ali razsipal ali pa bo pač glasen. saj v bistvu vsak starš poskrbi za svojega otroka in ve kje so meje, saj ne bo nevesta letala za temi otroki ali pač? in tudi jaz menda ne bi šla na poroko če ne bi bil povabljen tudi moj otrok. če predstavlja petletni otrok problem ali grožnjo da bo pokvaril poroko potem pa tudi mene ne bi videli.

_____________________________

Bastian...največja ljubezen
30.04.2010

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: povabilo na poroko-par vprašanj
27.4.2010 21:11:55   
Arwenko
Tako je, če gre za eleganten večerni tip poroke, potem res otroci niso zaželjeni, saj nobenemu ne pade na pamet pripeljat otro na nek ples Lionsov, ali podelitev Viktorjev, ali? Če p gre za sproščeno poroko, kjer je za otroke poskrbljeno, pač ni težav. AQmpak mislim da bi gostje v takšni situaciji morali respektirati želje mladoporočencev in ne zgolj sebično gledat ali z otroci ali pa nobenega...meni je to tak bedno rahlo, saj se ne gre za vas, ampak za njiju. user posted image

(odgovor članu babyloverka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?