|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pralni stroj-dilema
12.9.2005 15:09:27   
Tejka
Kupujem svoj prvi pralni stroj. Želim si pralno-sušilnega zaradi pomanjkanja prostora (pa tudi če ga ne bi bilo bi izbrala takega, ker bo sušilni v uporabi res samo občasno in izjemoma).

Nagledana imam dva modela, vendar ne vem katera bi bila boljša izbira (tudi zaradi (ne)kvarjenja, vzdržljivosti,...).

Skratka, bom napisala kar karakteristike obeh, da boste lažje pomagale.

1. INDESIT WIDE 126
- elektronsko upravljanje
- zmogljivost pranja 5,5 kg; sušenja 4 kg
- ožemanje 1200vrt/min
- nastavitev ožemnaja
- izklop ožemanja
- prilagajanje porabe vode
- velika vrata
- elektronsko sušenje
- številčni zaslon
- nastavitev zakasnelega vklopa
- program lahko likanje
- hitri program
- možnost vgradnje pod delovno ploščo
- energijski razred B
- učinkovitost pranja A
- učinkovitost ožemanja B
- poraba vode za pranje 54l
- poraba vode za pranje in sušenje 75l
- poraba el. energije za pranje 0,95 kWh
- poraba el energije za pranje in sušenje 3,80 kWh
- mere(VxŠxG) 85x59,50x53,50 cm
CENA 124.990,00 SIT

2. ARISTON AL 108 D
- zmogljivost pranja 5,5 kg; sušenja 4 kg
- ožemanje 1000 vrt/min
- velika vrata
- nastavitev ožemanja
- polovično polnjenje
- prilagajanje porabe vode
- časovno sušenje
- nastavitev zakasnelega vklopa
- program ročno pranje
- program lahko likanje
- hitri program
- energijski razred B
- učinkovitost pranja A
- učinkovitost ožemanja C
- poraba vode za pranje 54l
- poraba vode za pranje in sušenje 90l
- poraba el. energije za pranje 0,95 kWh
- poraba el. energije za pranje in sušenje 3,80 kWh
- mere (VxŠxG)85x59,50x53,50
CENA 130.990,00 SIT

Zdaj Vas pa sprašujem katerega bi vi izbrale in zakaj?

Hvala za vašo pomoč pri tako težki izbiri.

LP
Mateja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   pralni stroj-dilema
12.9.2005 15:28:37   
SaaS
Jaz imam pralno sušilni stroj Indesit WD 105T. Po pol leta mi je šel programator ali kako se že temu reče. Je bilo še v garanciji, tako da ni bilo večjih problemov. Serviser pa je prišel zelo hitro, mislim da naslednji dan, ko sem klicala.
Razen tega pa sem zadovoljna z njim. Pere, suši...

(odgovor članu Tejka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   pralni stroj-dilema
12.9.2005 15:31:11   
kofetek2010
ne poznam nobenega od teh modelov, a že samo glede na št.obratov bi vzela tistega, ki jih ima več

(odgovor članu Tejka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   pralni stroj-dilema
12.9.2005 15:38:32   
MarijaPo
Jaz sem imela ariston pomivalni stroj, pa se je stalno kvaril.

Kupi rajsi preverjeno znamko (candy, gorenje...).

Veliko srece pri nabavi!

(odgovor članu Tejka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   pralni stroj-dilema
12.9.2005 16:42:15   
GATA
Ne poznam ne enega ne drugega. Če bi se odločala samo med tem dvema sigurno Indesit

(odgovor članu Tejka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   pralni stroj-dilema
12.9.2005 17:23:20   
ines2001
Jaz imam pa ločeno pralni stroj. Na pralnem stroju pa sušilni stroj. Oba znamke Gorenje. Imam ju že polnih 7 let v uporabi, pa še nobene okvare, moram potrkati. So mi svetovali da kupim ločeno.

                               Lep pozdrav
                               ines2001

(odgovor članu Tejka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   pralni stroj-dilema
12.9.2005 19:15:03   
Tejka
Hvala vsem za vaša mnenja. Upam, da so mi vsajmalo olajšala izbiro. Čeprav popolnomaprepričana še vedno nisem. LP

(odgovor članu Tejka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   pralni stroj-dilema
12.9.2005 19:51:19   
Jančika_
Indesit in Ariston je od iste firme - samo da je Indesit cenejša in manj kakovostna linija, tako mi je povedal pooblaščeni serviser.

Imam Aristonovo Margherito (kombiniran pralno-sušilni stroj, 1200 obratov, energijski razred A). Po letu in pol uporabe nimam nobenih pripomb. Vse dela tako, kot je treba, prav tako pri moji prijateljici, ki ima enak stroj kot jaz. Upam, da bo tako tudi vnaprej.

(odgovor članu Tejka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   pralni stroj-dilema
18.9.2005 22:57:30   
mala Tinka
Prej se pozanimaj, kje v Sloveniji je servis teh strojev. Jaz imam stroj, star nekaj let in neke X firme. Ko se je pokvaril, smo imeli velike probleme s servisom. Na koncu je nov rezervni del stal toliko, da mi je bilo žal, da nisem kupila kar novega stroja.

(odgovor članu Tejka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   pralni stroj-dilema
18.9.2005 23:19:19   
Pinja
Tistega ki ima manj elektronike (nižji stroški servisa, pa upam da ga ne boš rabila) in definitivno tistega z višjimi vrtljaji centrifuge

(odgovor članu Tejka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   pralni stroj-dilema
19.9.2005 15:05:31   
teta beta
Jaz bi raje kupila ločeno. Kupi raje kakovosten, malo dražji pralni stroj (npr. Gorenje) in **** cenejši sušilni stroj, če ga ne nameravaš uporabljati pogosto. Če bo šlo kaj v maloro, lahko peš še vedno sušiš, prala pa verjetno ne boš na roke .

(odgovor članu Tejka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   pralni stroj-dilema
19.9.2005 16:13:48   
gaja*
Če si že definitivno odločena, da boš vzela kmbiniranega, bi jaz vzela prvega, sicer pa bi ti raje priporočala, da kupiš ločeno. Če se ti s sušilcem ne mudi tako zelo, raje kupi en dober pralni stroj (ko boš vedela, kje je servis) pa še potem en sušilec kasneje.
Jaz imam candyjeva oba, pa mi že eno leto oba ful dobro delata. Meni so odsvetovali kombiniranega, pa tud prostora imam dovolj. Strinjam se tud s teto beto.. če bo šlo kaj u maloro...
LP, gaja*

(odgovor članu Tejka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   pralni stroj-dilema
19.9.2005 17:20:56   
Baldi
Tejka je napisal/a:

Kupujem svoj prvi pralni stroj. Želim si pralno-sušilnega zaradi pomanjkanja prostora (pa tudi če ga ne bi bilo bi izbrala takega, ker bo sušilni v uporabi res samo občasno in izjemoma)

Ločen sistem ima toliko prednosti, da bi na tvojem mestu še enkrat temeljito premislil, kako in kaj.
Torej,
celotno žehto naenkrat prestaviš iz enega v drugi stroj (ni potrebno delit na dva dela) ,
kadar je več zaporednih žeht(pri nas se to redno dogaja), lahko hkrati pereš in sušiš perilo ,
odpade prenašanje perila, obešanje in ...škoda cajta ,
odpade likanje perila, razen redkih izjem ,
kar se tiče okvar je že zgoraj obdelano...,
mogoče ti še možek kdaj pa kdaj priskoči na pomoč...za nas mora biti enostavno, pol pa gre
...pa še kaj bi se našlo

LP


(odgovor članu Tejka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?