|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pranje belih puhovk!
23.11.2005 20:30:15   
m_m
Groza. Zakaj se pojavijo rumeni madeži? A obstaja način da grejo še kdaj dol? Pa niso po celi bundi, ampak bolj na sredini teh puhastih prekatov oz. trakov iz katerih je bunda sestavljena. Od česa sploh pridejo?

_____________________________

* Čas je najboljši učitelj, a kaj ko na koncu ubije vse svoje učence.
* * Ni bogat tisti, ki ima največ, ampak tisti, ki najmanj potrebuje.
* * * Če mislite, da zmorete ali da nečesa ne zmorete, imate v obeh primerih prav.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pranje belih puhovk!
23.11.2005 20:35:34   
Anonimen
Ne me strašit, jaz sem jo danes kupila. Kako pa si jo oprala? A na 30 stopinj, kot verjetno piše? Pa v centrifugo ali v sušilca? Meni je v trgovini rekla, da se da lahko v sušilca, da so oni prav poskusili.

(odgovor članu m_m)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pranje belih puhovk!
23.11.2005 20:52:40   
total
Lani je moja sestra kupila belo bundo in so tudi ratali kar rumeni fleki po njej,jo je oprala in niso šli stran.

(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pranje belih puhovk!
23.11.2005 20:54:19   
m_m
Ma na 30, brez centrifuge, brez sušilca. Da ja ne bi blo kej narobe... Pa še pol sezone je nisem nosla user posted image  


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pranje belih puhovk!
23.11.2005 20:57:31   
m_m
Čuj total, a veš ktera bunda je bla? Ma sej menda so vse iste, pa če daš 5 jurjov za njo al pa 10x več. Še sreča, da sem jo na razprodaji trofla.

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pranje belih puhovk!
23.11.2005 20:58:57   
Anonimen
O šit, kaj sem jaz kupila. Zdaj bom nesla kar v čistilnico. Še ti nesi, m_m, mogoče bo pa šlo stran.

(odgovor članu m_m)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pranje belih puhovk!
23.11.2005 21:09:42   
Maco
Tudi jaz imam belo puhovko, ki sem jo že parkrat oprala (na 30 stopinj in centrifugo) pa ni z njo nič narobe. Rumenih flekov pa na srečo (še) nisem staknila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pranje belih puhovk!
23.11.2005 21:09:59   
Marogica
Jaz perem puhovke na 40 stopinj, centrifugiram, pa je puhovka kot nova(imam jo 8 let). Otroško pa perem vsaj 1x na mesec. O puhu in sušilcih sem pa brala, da je ok, ker se puh od pihanja toplega zraka posuši in ni zlepljen. Nimam pa izkušenj, ker ga nimam.
Punce, zakaj kupujete bele puhovke? Jaz si je ne bi upala, zaradi otrok, pa ker sem kar nerodne sorte in vse "poberem".

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pranje belih puhovk!
23.11.2005 21:17:20   
Anonimen
Jaz sem jo zato, ker mi je bila lepa ... pa v bistvu nisem hotela puhovke, ampak ta je slučajno bila. Jaz sem hotela bundo, ki jo lahko enostavno vržeš v stroj in scentrifugiraš, pa čez eno uro oblečeš suho in lepo. No, zdaj pa tole. Zdaj pa sploh ne vem, če naj sploh poskusim sama oprati, centrifugo imam s 1.500 obrati, ali ne.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
23.11.2005 21:31:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pranje belih puhovk!
23.11.2005 21:45:51   
Anonimen
Nimam sušilca. A potem naj tvegam s centrifugo? Ojej! Ko je pa tako lepa!user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pranje belih puhovk!
23.11.2005 22:12:37   
Marogica
Splišni, na 1500 je jaz ne bi centrifugirala. Saj lahko reguliraš ali ne? Jaz jo na 700, mogoče bi bilo tudi 900 OK, samo nisem če probala.
Će hoćeš, da bo ostala tako lepa, si jo obleči, se fotografiraj, pa jo idi za drugo barvo zamenjat.user posted image user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pranje belih puhovk!
23.11.2005 23:10:15   
Bela
Jst tudi centrifugjram mojo puhouko, pa od tamalga tudi, perem vse na 40 stopinj .
Še prej počakam, da napovejo burjo in pol jih obesim na vetr da se fino posuši in premeta, pa je ku nova.


_____________________________

** Življenje je prekratko, da bi bilo malenkostno **

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pranje belih puhovk!
24.11.2005 0:33:50   
m_m
hm... od česa pa to rumeno rata? Kaj padate zraven ko perete?

_____________________________

* Čas je najboljši učitelj, a kaj ko na koncu ubije vse svoje učence.
* * Ni bogat tisti, ki ima največ, ampak tisti, ki najmanj potrebuje.
* * * Če mislite, da zmorete ali da nečesa ne zmorete, imate v obeh primerih prav.

(odgovor članu Bela)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pranje belih puhovk!
24.11.2005 7:56:34   
Marogica
m_m res ne vem, od česa so ti rumeni fleki. Jaz vsake toliko časa moje bele stvari operem s pecilnim praškom oz. pralnemu prašku dodam žlico ali dve pecilnega, venda je to, da "osvežiš" belino, fleke pa najbrž ne spraviš ven. Če sem pa kakšne imela, sem pa jih z Vanishom sčistila. Samo pri bundi si to ne bi upala.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pranje belih puhovk!
24.11.2005 10:41:36   
.ču
Tud moja je mela skoz rumene flekeuser posted image poj sm jobla pa že tko sita in sm jo tašči šenkala...k mal slabš viduser posted image ....


_____________________________

What's up :)


(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pranje belih puhovk!
24.11.2005 10:42:14   
.ču
jobla=jo bila

_____________________________

What's up :)


(odgovor članu .ču)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pranje belih puhovk!
24.11.2005 12:30:22   
riatia
Jaz mojo puhovko  perem na 30 in centrifugiram(1200 obratov), potem pa jo dam v sušilni stroj in je lepa bela, samo zdi se mi, da ni več tako polna. V čistilnici je pa nočejo očistit, ker ima znak da se ne sme kemično čistit.

Meni se pa pojavljajo rumeni fleki na preprogah, ki sem jih kupla v IKEI. So bombažne bež barve. Oprala sem jih v stroju na 30, sušila na zraku in ko so se posušile imajo rumene madeže. Potem sem jih spet dala v stroj in mokre so zgledale OK, ko se posušijo imajo rumene madeže.

Ima katera mogoče podobne izkušnje, ali ve zakaj do tega pride? Naj jih odnesem v čistilnico, ker takšnih kot so zdaj res ne morem imet zraven postelje...

(odgovor članu .ču)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: pranje belih puhovk!
24.11.2005 12:38:21   
pravljica
jaz ne vem, kakšno sem imela (draga glih ni bla user posted image  ), ampak sem študirala ali jo operem ali nesem v čistilnico...sem mislila, pa dobro, kar bo pa bo in sem jo fliknila v pralni stroj...ma popuser posted image - perja v vseh luknjah polno (sem s fenom not pihala, da je šlo v večini iz stroja user posted image  ), bunda kot nekaj tanka jakna...mah sam še v črno vrečko sem jo stlačila...tak da, drugič definitivno v čistilnico (če jo bom še kdaj imela)

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu riatia)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: pranje belih puhovk!
24.11.2005 14:34:37   
baguSka
Joooj te puhovke. Tud jst mam skoz probleme z njimi. Najprej sm si pred leti kupila bel brezrokavnik, ga oprala in zarad flekov nikol več oblekla. Ne gre vn. Pol sm reskirala in sm spet kupla belo puhovko, tokrat z rokavi do kolen, jo vržem v stroj in se perje v njej pokupčka in še zdej noč narazen. Grrr... Jo bom zdej dala še enkrat v stroj, na 30, pa na taužnt obratov, pa ene tri žogce bom zravn u bobn vrgla, pol bomo pa vidl..

Sm mela pa iste probleme z belimi tepihi. No, kar se flekov tiče.

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: pranje belih puhovk!
24.11.2005 14:50:59   
Anonimen
Ojoj, ojoj, ojoj! A zdaj je pa še čistilnica ne bo vzela. Grem gledat, kaj piše.
Ja, vse je prečrtano, vse živo, edino 30 stopinj ni prečrtano. Sicer je moja malo krem, ni čisto bela, tako da tistih rumenih flekov mogoče ne bo. Če mene vprašate, zakaj do njih pride, je to zato, ker so skubili kakšne umazane kure.user posted image Ampak zakaj so pa potem na tepihih?user posted image
Sem pa imela že včasih puhovke, pa se spomnim samo to, da sem skozi vmes, ko se je sušila, tisto perje narazen vlekla. Za centrifugo se pa res ne spomni, na koliko sem centrufirala. Ja, da se mi pa nastavit obrate, samo jaz bi najraje kar na čimveč, kaj pa vem, kar tak občutek imam ... Pa pri meni v stroj med centrifugiranjem zrak piha notri, tako da je perilo potem kao bolj rahlo. Ma, bom videla.

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: pranje belih puhovk!
24.11.2005 15:47:26   
niki5
jaz imam belo že 3 leta pa jo vržem kar v stroj in tudi v sušilca sem jo dala in je bilo vse vredu. Nobenih rumenih flekov nimam user posted image  na njej... Samo kar me moti, da preden se posuši ima tak čuden vonj.. ko je puh moker...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: pranje belih puhovk!
24.11.2005 16:38:35   
Anonimen
Punce, da vas pomirim...

Zakaj bela puhovka, ker je pač lepa. Tudi jaz jo imam, uno ta debelo, ki je kot iz nekega brušenega materiala povrhu. Tudi jaz sem jo oprala doma in se je posušila z rumenimi fleki. Nato sem jo nesla v čistilnico, kjer mi je gospa razložila, da ti fleki pridejo od perja, ki morda ni dobro prečiščeno in od predolgega sušenja, sploh če je puhovka ful debela. V čistilnici pa imajo za ta namen posebne sušilne komore (močan vroč zrak), ki docela presuši puhovko v najkrajšem možnem času. Jaz sem jo doma potem še vseeno poskusila oprat, vendar sem jo obesila v kurilnico in je bilo ok. Sicer pa kar v čistilnico! Brez skrbi, bo kot nova.

(odgovor članu niki5)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: pranje belih puhovk!
24.11.2005 17:12:51   
baguSka
Splišna tud jst mam bl tako kremasto barvo in se mi fleki zdej pri tej ne poznajo. Sm jo šla pa zdele feeejst zbutat in je kot nova.user posted image In btw: tud na moji je vse prečrtan in je iz 100% poliamida oz. najlona. Tko da Splišna ti kr navali.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: pranje belih puhovk!
24.11.2005 17:16:28   
Anonimen
Kaj pa če bi dale kakšno črno nogavico zraven prat, pa ne bi bilo rjastih flekov? Mogoče malo drugačni?

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?