|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pranje grozdja
25.9.2008 18:47:27   
Hope2
Meni je to postala ugankauser posted image . Prej se nisem sekirala, sem ga pod tekočo vodo splaknila, popivnala odvečno vodo s krpo in ajd v usta. Včasih je celo direkt iz vinograda šlo v usta. Zdaj pa berem kako nosečnice drgnejo jabolk pod tekočo vodo, pa pol še v krpi 5 minut, pa kako je treba solato in ostalo zelenjavo v milijon vodah umit...... In kak naj zdaj grozdje zdrgnem, ker je tak mehkouser posted image .

No kako ga ve perete in ali ste ga kaj bolj drgnile, ko ste bile noseče?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pranje grozdja
25.9.2008 18:57:49   
Pikapolonica_
Splaknila sem ga pod vodo, in to precej hladno vodo, ker toplo grozdje zame ni prebavljivo. Jabolko enako, prav taklo hruška in solata, pa vsa ostala zelenjava. Popivnam na hitro s krpo, niti ne obrišem temeljito?

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pranje grozdja
25.9.2008 19:28:52   
Naja30
Operem ga pod tekočo vodo, malo dlje časa kao. V cunjo ne brišem, ampak dam v posodo in jem. Nekateri ga perejo s sodo bikarbono. user posted image

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pranje grozdja
25.9.2008 20:04:53   
K_a_t_i
primem za pecelj, splaknem pod vodo in pojem
kje je tu znanost user posted image


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pranje grozdja
25.9.2008 20:15:11   
Laubica
Jaz tudi nisem nič komplicirala

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pranje grozdja
25.9.2008 20:41:54   
klavdiy4
čaw...

Tudi sama splaknem grozdje pod vodo...

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pranje grozdja
25.9.2008 20:43:30   
VRTNICA84
Operem pod vodo in pojem. Nič ne kompliciram, pa ga tudi direkt iz vinograda prinesem.

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pranje grozdja
25.9.2008 20:51:52   
cukr07
Tudi jaz vse sadje operem pod vodo in pojem - nič ne kompliciram.

(odgovor članu VRTNICA84)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pranje grozdja
25.9.2008 21:01:34   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

primem za pecelj, splaknem pod vodo in pojem
kje je tu znanost user posted image



Znanosti ni, vendar ko bereš kako nosečke komplicirajo pri pranju solate, sadja, kako pazijo pri prehrani, pri konzervansih, strupih, kako nekateri menjavajo brisače po vsakem tuširanju, ker so umazane........ se vprašaš kako hudiča pol zdrgnejo grozdje.

Pa ne samo nosečke, če pogledam temo pomivanje solate, vidim: 2x pomijejo liste, pa še pol namakajo v vodiuser posted image , zakaj pri solati tako kompliciranje, pri sadju pa neuser posted image

Sem pa ta teden dobila domače grozdje, ki je ful umazano, neki črnega je gor in samo s splahovanjem ne gre dol, zato sem začela razmišljat o temu malo bolj.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 25.9.2008 21:04:34 >

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pranje grozdja
25.9.2008 21:03:47   
ZARA
Hope, najboljše pod tekočo vodo in potem v sušilca user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pranje grozdja
25.9.2008 21:05:25   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Hope, najboljše pod tekočo vodo in potem v sušilca user posted image


al pa centrifuga na 1200 obratovuser posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pranje grozdja
25.9.2008 21:17:38   
CUKRČEK
kompliciranje naredi več škode, kot nezglancano sadje

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pranje grozdja
25.9.2008 21:24:22   
Balonchy
Ne kompliciram.
Pod curek vode in v usta! user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pranje grozdja
25.9.2008 21:40:57   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

primem za pecelj, splaknem pod vodo in pojem
kje je tu znanost user posted image



Znanosti ni, vendar ko bereš kako nosečke komplicirajo pri pranju solate, sadja, kako pazijo pri prehrani, pri konzervansih, strupih, kako nekateri menjavajo brisače po vsakem tuširanju, ker so umazane........ se vprašaš kako hudiča pol zdrgnejo grozdje.



Ok, nosečke bi jaz pustila na miru. Pa ne zato, ker sem sama noseča, ampak zato, ker je res treba malo bolj popazit zarad raznih bolezni, ki lahko sledijo iz slabo opranega sadja in zelenjave.

Sploh pa mi ni jasno, zakaj se toliko tem odpira in sprašuje, pol sepa pljuva vse povprek? Pač različno delamo. Ene komplicirajo bolj, ene manj.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pranje grozdja
25.9.2008 23:06:38   
Anonimen
Če je zlo umazano, ga v skledi namočim za nekaj čas, pa pol splaknem. Drugač pa sam splaknem pod vodo, al pa včasih še to ne, če ga kupim kje vmes in kr med potjo pojem.

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pranje grozdja
26.9.2008 6:53:44   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Naja30



Ok, nosečke bi jaz pustila na miru. Pa ne zato, ker sem sama noseča, ampak zato, ker je res treba malo bolj popazit zarad raznih bolezni, ki lahko sledijo iz slabo opranega sadja in zelenjave.




In kako pol to narediš? Kako bolj pazit, bolj oprat grozdje? To me zanimauser posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pranje grozdja
26.9.2008 8:09:39   
Anonimen
Osebno sem vse sadje sam pod vodo poplaknila,odkar pa je Timi,sem pa kupila čez mejo tekočino Amucina za pranje sadja.Je živilsko razkužilo.v skledo natočiš vodo zliješ zamašek amucine in za hip namočiš sadje in nato splakneš.
Od kar je pa večji pa jo ne uporabljam več.

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pranje grozdja
26.9.2008 8:20:09   
puncica
Vse sem delala (prala) isto kot takrat ko nisem niseča, tako da men se zdi tole pretiravanje, grozdje pa umijem pod tekočo vodo, obrišem v papirnato brisačo ali pustim da odteče v cedilu in to je to.

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
26.9.2008 8:33:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: pranje grozdja
26.9.2008 9:09:37   
moci
user posted image user posted image
bravo lukrecija. jaz se bom polulalauser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: pranje grozdja
26.9.2008 9:35:35   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija

Splaknem z 90% alkoholom. In vsi smo potem srečni. Tamali dve se podita po stanovanju, kot za stavo.
A mislite, da imam hiperaktivne otroke? Ali pa INDIGO?

Jst sem pa noseča.... ziher... sem full občutljiva.



user posted image . A se ne namakajo dude v šnops, da otrok bolj spiuser posted image , od kje pol tvojima energija za letanje, mogoče bi pa vseeno mogla mal razmislituser posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
26.9.2008 9:43:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: pranje grozdja
26.9.2008 9:53:15   
Pikapolonica_
IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija

Moji dve sta INDIGO. Zato tako tečeta po stanovanju, zato me tepeta, me zmerjata, preklinjata.... oh, ti moji dve špelci marelci. INDIGO... da je jasno user posted image




Če sta rojeni v letih od 2000 dalje, sta verjetno angelska otroka in jima divjanje naročajo majhni angelčki, s katerimi komunicirata.
Mogoče bi naslednjič namesto alkohola raje uporabila varekino.user posted image user posted image user posted image
Facauser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: pranje grozdja
26.9.2008 10:24:56   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Naja30



Ok, nosečke bi jaz pustila na miru. Pa ne zato, ker sem sama noseča, ampak zato, ker je res treba malo bolj popazit zarad raznih bolezni, ki lahko sledijo iz slabo opranega sadja in zelenjave.




In kako pol to narediš? Kako bolj pazit, bolj oprat grozdje? To me zanimauser posted image



Ne govorim samo za grozdje. Grozdje enako perem ko sem noseča in ko nisem. Pač ga slahnem pod vodo. In ostalo tudi. Ni treba delat znanosti.
Ah no, koker hočte. Vsaka po svoje. Ene s psoebno tekočino, ene z alkoholom, ene nič... pač kakor kdo. Da je treba take dizertacije iz tega delat... user posted image user posted image user posted image  Ženska je pač vprašala in smo odgovarjale, dokler se seveda spet ne najde ena, ki vrže kost in druge primejo. Mah, jaz ne kompliciram kot nekatere. Ko sem noseča, pa pri kakšni stvari malo popazim. In imam dobre razloge za to.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: pranje grozdja
26.9.2008 12:25:46   
Sulfinija
Jaz v eno skledo vlijem vodo grozdje dam noter namakam eno pol ure,nato še temeljito splaknem pod tekočo vodo.

LP Mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





3 odlične jedi za doječo mamico
Za mamice, ki dojijo velja, da to kar same pojedo, poje tudi njihov dojenček. V želji, da dojenček ne bi imel težav s pr...
Kdaj lahko otroku prvič ponudite jajce?
Jajca so precej alergeno živilo, zato naj bi jih malčkom uvajali v prehrano z nekoliko večjo previdnostjo. Vendar se tud...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?