|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   praznična peka
15.11.2012 14:10:33   
mini86
a že kaj študerate katere piškote bote letos pekle decembra/pred prazniki?

ideje, predlogi, recepti...user posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: praznična peka
15.11.2012 14:48:20   
malaMravljica
Jaz bom spekla vsaj enih 10 vrst piskotkov in zato se ze vsi veselimo praznikov. Delala bom linske oci, cokoladne polnjene s cololado, mandeljnove oblite s cokolado, lesnikove in orehove, ene take krhke poljnene s cokolado in zlimana po dva skup in povaljane v zmletem cukru, pa se beljake bom porabla in delala z lesniki, mandleljni, kokosom in orehi. Verjetn se kaj, se sedaj ne spomnim tko na pamet. Bodo pa piskotki tudi moje darilo moji druzini in bom napekla skor kot kaksna slascicarna user posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: praznična peka
18.11.2012 13:31:00   
Tutan
Mravljica, prosim za recept za te čokoladne polnjene s čokolado. Mmmmm user posted image
Drugače pa - na božično dopoldne pečem potico, eno še pred novim letom - tako z veliko file. Ne maram potice z samo vzorcem orehov ... orehov mora biti toliko kot testa, najmanj user posted image Recept: po naši omi, ki si je pisala recepte takole: dodaš jajca, mleko itn. Brez vseh količin user posted image user posted image Ne vem, ali vsako leto utrofim količine, si nisem ziher, da so vedno enake, ampak je vedno za prste polizat. Kalorična bomba. user posted image
Pred božičem pečem tudi maslene kekse z različnimi oreščki - mandlji, orehi, lešniki - vse po istem sistemu, z malim jih izreževa z modelčki (smerečice, angelčki, tisti možički) in jih okrasima, močkava v čokolado, kokos, okrasiva z barvami, mrvicami itn.
V decembru ima mali rojstni dan, zato spečeva najmanj 2 torti - pa ponavadi še eno za novo leto - jo vedno zmažemo user posted image ... letos še nimam ideje, kakšne bodo, ne znotraj, ne zunaj, ampak bo čas, da začnem delat neke načrte.
V glavnem preveč vsega user posted image

Ima katera kakšen dober recept za cimetove/ingverjeve piškote?
Pa za tiste, ki zgledajo kot oreh, ki so polnjeni z nugatom?
Priti plisss user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: praznična peka
18.11.2012 13:32:02   
Tutan
Zdaj sem se spomnila, da bosta naslednje leto decembra 2. rojstna dneva user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: praznična peka
18.11.2012 16:28:08   
malaMravljica
Tutan, sem ti dala recept na zs. So pa v bistvu polnjeni in obliti z nugatom.

Za torto, jaz sem za rd od malega delala lesnikovo in moj moz je preden sem pekla rekel, da njemu lesnikova ni fina. No, moz ima ta teden rd in sem ga vprasala kaksno torto bi imel. Je rekel, da lesnikovo kot mali user posted image user posted image Sam je pa fortna v nulo. Pa fina tudi ja.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: praznična peka
18.11.2012 17:01:42   
mateyka
a je kera "pekla" une piškote, ki se jih kuha? zgledajo ko eni rogljički pomočeni v čokolado..
aha, evo, tele:
http://www.kulinarika.net/recepti/5841/sladice/orehovi-rogljicki-brez-pecenja/
baje zdržijo tud 3 tedne (prav shranjeni), kot cimetove zvezdice..

me zanima če bom jaz prva, ki se jih bom lotila za božič, al je že kera probala..?

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: praznična peka
18.11.2012 18:38:23   
Tutan
Mravljica hvala user posted image , sigurno sprobamo...
Matejka, sploh prvič slišim... user posted image
Daj jih peči pred Božičem, da vidimo kak ti bodo ratali user posted image , me ful firbec daje.
Jaz bom dodala še makronse, zdaj ko mi ratajo... pa jih napečem, pa dam različne kreme not....

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: praznična peka
18.11.2012 18:40:33   
Tutan
Aja, babe, zadnjič je mel Hofer burbonsko vanilijo 2kom za 89centov. Kar je cca 2€ manj od Merkatorja user posted image
Upam, da jih bodo še imeli, sem sicer kupila zalogo, pa sta mi ostala še samo dva pektka. A v LJ na tržnici jo imajo slučajno?
Pa še to - v KIKu sem kupila vrečke za okraševanja, 20kom + 3 nastavki - 1€. Mam zaloge za par let user posted image
Mateyka, kakšna ideja za cupcakese? Božične user posted image , kičaste v nulo user posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: praznična peka
18.11.2012 19:01:10   
malaMravljica
Lej, Tutan, tako morejo zgledat. Pejdi pa na link pogledat, smo ze lani imele to temo in sem dala slikoco mojih gor. Sicer sem jih pol kar nekaj vec naredila, je ratalo kar na enkrat malo morje najljubsih piskotov. recept sem ti dala za tiste, ki so s cokoladne mase, jih bos takoj nasla, delam pa jih v dveh oblikah.
http://www.ringaraja.net/forum/bozicni-piskotki/m_5824838/mpage_1/tm.htm#5830157

Sva pa za pokusinjo letos ze delala linske oci in sva jih mogla takoj naslednji dan spet delat.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: praznična peka
18.11.2012 19:04:48   
malaMravljica
Mateyka, teh tvojih piskotov se nisem delala in ne poznam, sam domaci piskoti pravilno zapakirani verjetn vsi zdrzijo 3 tedne.Jih mores dat v zaprto plasticno posodo ( jaz imam take od sladoleda) in tam so po 3 tednih prav fini.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: praznična peka
18.11.2012 19:05:50   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Delala bom linske oci


MalaMravlijca, po katerem receptu?
Delali smo jih dvakrat, z mandeljni, in niso bili dobri tako kot bi rada.

Drugače pa se bomo letos, vsaj po planu user posted image , lotili medene hišice:


user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: praznična peka
18.11.2012 19:10:27   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

sam domaci piskoti pravilno zapakirani verjetn vsi zdrzijo 3 tedne.


Uf, pri nas še neposrečeni linški očki ne zdržijo tako dolgo user posted image user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: praznična peka
18.11.2012 19:15:18   
malaMravljica

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

sam domaci piskoti pravilno zapakirani verjetn vsi zdrzijo 3 tedne.


Uf, pri nas še neposrečeni linški očki ne zdržijo tako dolgo user posted image user posted image


user posted image user posted image ej, moji bodo mogli kar nekaj zdrzat in nimam pojma kaj bom z malim naredila, ker mi zelo pridno pomaga pri peki, sam kako naj pol 3 letniku razlozim, da ne smemo takoj pojest.

Ti dam recept za moje linske oci na zs, ok.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: praznična peka
18.11.2012 19:18:27   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

sam domaci piskoti pravilno zapakirani verjetn vsi zdrzijo 3 tedne.


Uf, pri nas še neposrečeni linški očki ne zdržijo tako dolgo user posted image user posted image


user posted image user posted image ej, moji bodo mogli kar nekaj zdrzat in nimam pojma kaj bom z malim naredila, ker mi zelo pridno pomaga pri peki, sam kako naj pol 3 letniku razlozim, da ne smemo takoj pojest.

Ti dam recept za moje linske oci na zs, ok.


Tnxuser posted image .
Ker tretjič jih pa več ne grem neposrečeno pečt user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: praznična peka
18.11.2012 19:46:14   
blaža
Jaz sem zaljubljena v Istrske Cukarine, evo še njihovo slikico http://www.kulinarika.net/albumslika.asp?hash=zCGFIG2J8oE9KGt5

Tele delam vsako leto z otroki iz navadnega testa za otroške piškotke, včasih pa iz mase za moje mehke medenjake.

http://www.kulinarika.net/albumslika.asp?hash=HGJ5JoHzK29GKvLI

Hišice smo delali kot nori predlansko leto, letos jih po mojem ne bomo

http://www.kulinarika.net/albumslika.asp?hash=4FyEGI57IIt7H0Cs

Obvezno naredim orehove paličice, le da izrežem srčke, zvezdice,..

http://www.kulinarika.net/albumslika.asp?hash=K5H4AHFJ1EL5yt7M

http://www.kulinarika.net/albumslika.asp?hash=uLJBqD1KFwnMKEM1

http://www.kulinarika.net/albumslika.asp?hash=rwB5CHpFLGwCEDn4

Tele tudi obvezno naredim, so pa podobne le na izgled Linškim, ker drugače je mandljevo testo
http://www.kulinarika.net/albumslika.asp?hash=F0MGtH90GHxEL24M

tale pomarančna kolesa so tudi ful dobra, še ne vem, če jih bom letos
http://www.kulinarika.net/albumslika.asp?hash=FJvx1KL6HLsuKzEq

No poleg vsega, me čaka še orehova potička, pa pehtranova.

Kooomaj čakam, da začnem pečt, se res ful veselim, otroka pa pridno pomagata.



_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: praznična peka
18.11.2012 20:15:10   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: blaža


Kooomaj čakam, da začnem pečt, se res ful veselim, otroka pa pridno pomagata.


Lušno, ste zelo pridni user posted image .

Vidim, da obvladaš - kaj priporočaš za obesit na jelko in da je še primerno za pojest?

Potem imam pa za letos več kot dovolj user posted image

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: praznična peka
18.11.2012 20:21:09   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: blaža


Kooomaj čakam, da začnem pečt, se res ful veselim, otroka pa pridno pomagata.


Lušno, ste zelo pridni user posted image .

Vidim, da obvladaš - kaj priporočaš za obesit na jelko in da je še primerno za pojest?

Potem imam pa za letos več kot dovolj user posted image


Ma po mojem, edino vetrci, da delaš obročke, ker se v bistvu sušijo. ( beljakovi vetrci), ker vsi ostali piškotki, če niso zaviti v celofanu, se navzamejo vlage in so za jest škifo.user posted image

edino uni ta stari betonski medenjaki, ko se prav morajo navlažit in se jih tolko prej speče, .. so pa fajn za take zadeve, samo meni pa niso lih dobri user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: praznična peka
18.11.2012 20:22:36   
blaža
Dam še slikico od teh vetrcev,..

http://www.kulinarika.net/albumslika.asp?hash=Hv6AItBB1AHFLq2u

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: praznična peka
18.11.2012 20:24:49   
Stanislava_
Blaža, to misliš:
http://www.kulinarika.net/recepti/8111/sladice/spanski-vetrci-pence/

Saj je fino, če so kje beljaki za porabit. Koliko dni lahko visijo, da so še primerni za jest?

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: praznična peka
18.11.2012 20:26:46   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Dam še slikico od teh vetrcev,..

http://www.kulinarika.net/albumslika.asp?hash=Hv6AItBB1AHFLq2u


Lepi user posted image

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: praznična peka
18.11.2012 20:28:58   
blaža
ne jaz, ne delam po tem receptu, delam po enem, za indijančke, ko se dela z sirupom in pol jih sušim. Je tudi nekje na kul slo, se nardi sirup iz malo ma res malo vode, pa sladkorja, da rata res lepljivo in se pol to vrelo v beljake in sladkor vlije in stepa, pol nabrizga in pol suši v pečici.

Jaz delam po enem receptu iz revije Dober tek od ene posebne izdaje. Imam pa vse njihove posebne izdaje in čisto vse kar spečem od tam je zeloo zeloo dobro. So res recepti ok, niso prepisani iz kakih revij šlampasto, kot se to rado zgodi pri kaki Anji, pa še marsikje,..user posted image

Te revije so pa samo po ene 4 e, al neki takega in se jih res splača kupit.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: praznična peka
18.11.2012 20:30:40   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Dam še slikico od teh vetrcev,..

http://www.kulinarika.net/albumslika.asp?hash=Hv6AItBB1AHFLq2u


Lepi user posted image


user posted image hvala. drugače pa lahko delaš tudi oblačke, tako, da brizgaš z navadnim okroglim nastavkom kroglice in nabrizgaš šest kroglic, da dobiš oblačke, al pa smrekice, lahko dodaš tudi jedilne barve,..


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: praznična peka
18.11.2012 20:34:07   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

ne jaz, ne delam po tem receptu, delam po enem, za indijančke, ko se dela z sirupom in pol jih sušim. Je tudi nekje na kul slo, se nardi sirup iz malo ma res malo vode, pa sladkorja, da rata res lepljivo in se pol to vrelo v beljake in sladkor vlije in stepa, pol nabrizga in pol suši v pečici.


Hvala, bom pobrskala.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: praznična peka
18.11.2012 20:40:23   
blaža
Če ne najdeš javi, bom probala poiskat.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: praznična peka
18.11.2012 21:19:09   
rozilu
Uh sem vam kar fouš, letos bom najbrž malo štrajkala pri peki (no, že lani sem menda?). Kak vikend se bova s tamalo že lotili česa, ampak načrtno **** vrst ne bo šlo user posted image . Mam pa že po vseh knjigah in revijah označeno kateri so bli dobri in se jih splača še kdaj pečt, če kaj uspem nardit, bom objavla (tega pa res nisem nikoli slikala in mi je kar malo žal...).

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Gluten oziroma žitarice uvajajte postopoma
Marsikateri starš je v dilemi, kako zgodaj lahko žita, ki vsebujejo gluten ponudi svojemu otroku, ki se na gosto hrano š...
Jedi, ki ustavljajo drisko
Preverite, s katerimi jedmi lahko preženete drisko pri otroku, ki pogosto spremlja gripozna in virusna obolenja oziroma ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?