|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   premalo vode v pralnem stroju
12.10.2010 16:01:43   
alenkica
Pralni stroj mi je slabo pral, pa sem po maminem nasvetu začela dodajat vodo in zares bolje pere. Vendar mi gre točenje vode na živce, pa me zanima, če bi mi serviserji to popravili (stroj je še v garanciji).
Imam gorenjev stroj in sem zeeeeeeeeeeeelo nezadovoljna z njim. Že 3x je bil na popravilu, zdaj pa še to. in serviserji so ful neprijazni, kao zakaj me pa kličeš, ne da se mi popravljat.
Se da torej povišat količino vode v stroju?


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: premalo vode v pralnem stroju
12.10.2010 16:12:07   
sekunda
Alenkica, glej, že kakih  let so v prodaji stroji ( sploh boljši modeli ), ki vodo natočijo glede na količino perila v stroju. To pomeni, za razliko od tastarih strojev, da vode v bistvu sploh ne vidiš. Pri tastarih je avtomatsko vodo natočilo do pol bobna in si jo spredaj videl, pri tanovih, ki imajo v bobnu "rebrca" z luknjami, pa prvih petnajst, dvajset minut stroj perilo obrača in prši vodo. Pere res z manjšo količino vode ( kaj češ, ekologija?!), ampak mora biti dobro oprano. Sicer pa povej bolj točno, kakšne težave imaš, kaj si že 3x reklamirala, morda ti lahko kaj pomagam. Sem kar nekaj let delala na servisu in zadeve dobro poznam. Aja, možno je samo to, da daješ preveč praška. (Ena od pogostih napak nas, uporabnikov)

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: premalo vode v pralnem stroju
12.10.2010 18:38:20   
Dashenka
Ja, to šparanje z vodo pri pralnih in pomivalnih strojih je preseglo vse meje razuma.
Jaz imam zato konstantno vklopljen program pranja "ekstra umazanega" perila (pri vseh temperaturah in programih) - le v tem primeru natoči več vode in pa obvezno dvojno izpiranje.

Poskusi, mogoče bo pomagalo.

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: premalo vode v pralnem stroju
12.10.2010 18:57:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sekunda

Alenkica, glej, že kakih  let so v prodaji stroji ( sploh boljši modeli ), ki vodo natočijo glede na količino perila v stroju. To pomeni, za razliko od tastarih strojev, da vode v bistvu sploh ne vidiš. Pri tastarih je avtomatsko vodo natočilo do pol bobna in si jo spredaj videl, pri tanovih, ki imajo v bobnu "rebrca" z luknjami, pa prvih petnajst, dvajset minut stroj perilo obrača in prši vodo. Pere res z manjšo količino vode ( kaj češ, ekologija?!), ampak mora biti dobro oprano. Sicer pa povej bolj točno, kakšne težave imaš, kaj si že 3x reklamirala, morda ti lahko kaj pomagam. Sem kar nekaj let delala na servisu in zadeve dobro poznam. Aja, možno je samo to, da daješ preveč praška. (Ena od pogostih napak nas, uporabnikov)



ravno to sva ugotavljala tudi midva z možem, ker je on navajen videt vodo do pol bobna. zdaj pa imava nov stroj, ki ravno tako toči "manj" vode. a kot sva ugotovila, je odvisno tudi od količine perila. ta kratek program je namenjen cca. 3-4 kg perila, ta dolgi pa cca. 6 kg. pri prvem natoči cca. 35 litrov, pri drugem pa cca. 55 litrov.

(odgovor članu sekunda)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: premalo vode v pralnem stroju
12.10.2010 22:35:10   
čmrgelj
verjetno imaš tak stroj kot moja tašča ...kupi si novga

serviserji, dodajanje vode, pa spet serviserji ..nič pomagalao ... vrjetno so imeli zanič serijo ki so jo vsen prodali ...katastrofa


_____________________________

Nasmeh in prijazna beseda sta nevidno orožje dobrega,
ki razoroži še tako nedostopno osebo. Lepota je v drobnih
stvareh in majhnih pozornostih. In ko boš drugim polepšala
dan, bo tudi tvoj dan postal povsem nekaj drugega,

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: premalo vode v pralnem stroju
13.10.2010 15:37:12   
alenkica



IZVIRNO SPOROČILO: čmrgelj

verjetno imaš tak stroj kot moja tašča ...kupi si novga

serviserji, dodajanje vode, pa spet serviserji ..nič pomagalao ... vrjetno so imeli zanič serijo ki so jo vsen prodali ...katastrofa

 
Se mi zdi da je pri našem točno to! V treh letih od nakupa 4x serviser pri nas!
Gorenje ni več kar je bilo!

(odgovor članu čmrgelj)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: premalo vode v pralnem stroju
13.10.2010 18:59:27   
EKOGREEN
IZVIRNO SPOROČILO: alenkica

Pralni stroj mi je slabo pral, pa sem po maminem nasvetu začela dodajat vodo in zares bolje pere. Vendar mi gre točenje vode na živce, pa me zanima, če bi mi serviserji to popravili (stroj je še v garanciji).
Imam gorenjev stroj in sem zeeeeeeeeeeeelo nezadovoljna z njim. Že 3x je bil na popravilu, zdaj pa še to. in serviserji so ful neprijazni, kao zakaj me pa kličeš, ne da se mi popravljat.
Se da torej povišat količino vode v stroju?




imamo podobne izkušnje, le ,da nam je perilo zaradi tega smrdelo, vode je danes po vseh pralnih in pomivalnih strojih premal in to vsaj za 30-50%, pol pa so razne alergije na kemijo, smrdeče perilo, včasih tudi na pol suho perilo po 2 in več urah pranja pa tudi takšno, ki sploh vode ni videlo. Tudi sami smo želeli, da bi nam programsko povečali porabo vode, pa ni šlo zaradi ušivih standardov ali ne vem česa???user posted image  Sem pa opazil, da je možno pri dveh ali več višjih modelih gorenjevih strojev naknadno spreminjat-prilagajat programe pranja pa ne vem, če to velja tud za porabo vode, ker se nisem še zanimal.user posted image  Kot vidim ti hočejo danes vsi trgovci poturit stroje AAAAAAA+++++++ klas, kar se tiče varčnosti, tako, da ti stroji morajo v enem pljuncu vode oprat recimo 7 kg perila, pa ni važno kolk kemije v cunjah ostane, pa tud, če so napol suhe, ko jih pobereš iz stroja. Obstaja pa en trik kako vsaj mal prelisičit tisti fuzzy logick al ne vem kako se že reče tistemu sistemu, ki uravnava nivo vode v bobnu glede na težo oziroma količino, to pa narediš tako, da daš v stroj neke gumijaste pralne kroglice, podobne velikosti kot za bilijard, le mehkejše, ki se menda imenujejo pralne želve ali nekaj podobnega in te pomagajo, da se cunje bolje premešajo in premencajo med pranjem, in hkrati povečajo težo v bobnu, tako, da ti stroj pljune za kak liter več vode v boben kot bi jo sicer. Na tisto z dolivanjem smo pa tud pri nas že pomislili, a so eni stroji tolk prebrisani, da ti odvečno vodo ven izpumpajo, no vsaj naš je takšen, tako, da si pol spet na istem.user posted image  Ko večina našteva kakšne igrice- (funkcije) vse mora imet danes stroj pa jaz povdarjam, da mora porabit le dovolj vode, če želiš, da ti kaj opere vse drugo je larifari cincamarinca! Me je že imelo in še vsake toliko me ima, da bi ta nov stroj prodal za male pare, pa enga rabljenga starega 15 let nabavil, kot je od mojih staršev, serviser jim je rekel, da to je tank napram temu, kar se sedaj dela in prodaja, enkrat samkrat je videl serviserja v 15 letih in še to je bila le malenkost, mi smo imel pa že tolk serviserjev po hiši v 3 letih, da smo se že kar tikat začeli.user posted image No mogoče so pa ti novi stroji dobri, da kaka nova znanstva dobiš pa čeprav so to le serviserji.user posted image user posted image user posted image  Skratka stroj mora koštat čim manj da je čim bolj potraten, drgač si ga oplel z vso **** tehnologijo, ti bo bolj mal opral! No pa upam, da nisem preveč zatežil.user posted image

< Sporočilo je popravil EKOGREEN -- 13.10.2010 19:01:15 >

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Kdaj po klomifenu ste zanosile?
metuljcek27



1-3 mesece (68%)

4-6 mesecev (6%)

6-12 mesecev (5%)

1-2 leti (3%)

več (18%)


Število vseh glasov: 626

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!