|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pralno-susilni stroj
15.9.2010 23:13:39   
Freya88
Torej, ima katera? Vedno ko komu omenim da bi ga imela, mi rece samo tole: "a ves da ce crkne eno, crkne tudi drugo?" Torej, je to res tak problem?? Midva imava dokaj veliko kopalnico, ampak se vedno ne dovolj prostora da bi lahko imela in pralni in susilni stroj. Ker pa bi rada imela susilni stroj samo za pozimi, me zanima ce delujeta posamezno? Torej samo pralni in samo susilni?? Aja pa se to, ima katera tistega ki ni navadne globine? Namesto navadnih 60cm, 45cm?? Takega bi namrec rada mela, pa nism zihr?!

Torej punce... help?;)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pralno-susilni stroj
16.9.2010 6:35:51   
EKOGREEN
Tukaj je veliko napisanega:
http://www.gospodinjski-aparati.si/nasveti/pralno-susilni-stroj/

tole pa še moraš prebrat, preden se za karkoli odločiš!
http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=19562
http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=12840
http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=9256
http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=6425

Moje mnenje: poizkusi vse možne kombinacije obeh strojev skupaj skombinirat, tako, da ti vzame čimmanj prostora, saj lahko vzameš tudi oba stroja, ki se polneta od zgoraj in si tako le ob 65cmx80cm po površini prostora kjer ju postaviš, ali pa še manj, če vzameš za prat ali sušit manjši stroj, sušilca lahko postaviš tudi v kaki sobi ali... Skratka pralno sušilni stroj bi ti v vsakem primeru odsvetoval, ga imajo znanci pa nimajo čez njega nič dobrega za povedat.user posted image

< Sporočilo je popravil EKOGREEN -- 16.9.2010 6:36:58 >

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pralno-susilni stroj
16.9.2010 16:44:56   
Freya88
Hvala EKOGREEN!:) bom razmislila, ceprav nimam pojma kam naj dam susilca posebi...!:S Kaj pa rabim za susilc, za odtok in dovod vode se kaj?:)

(odgovor članu EKOGREEN)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pralno-susilni stroj
16.9.2010 17:20:45   
EKOGREEN
IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

Hvala EKOGREEN!:) bom razmislila, ceprav nimam pojma kam naj dam susilca posebi...!:S Kaj pa rabim za susilc, za odtok in dovod vode se kaj?:)


No pri pralno sušilnem ne rabiš nič posebnega, ker dotok vode je pač isti kot za pranje, odvoda za paro pa tudi ne rabiš, ker ti gre vsa kondenz ven skozi isto cev kot voda pri pranju, če prav razumem ta sistem. Če boš pa nabavila ločen sistem, torej pralni posebej pa sušilec posebe, je pa tako, da za pralni potrebuješ iste priklope kot za pralno sušilnega, torej dotok sveže vode in odtok za umazano vodo. Za ločenega sušilca, če je kondenzatorski pa ne rabiš nič drugega kot utičnico za 230V, torej le napajanje, in eno okno, ki ga boš odprla, ko boš sušila, da se ti ne bo stroj ali prostor pregreval, voda oziroma kondenz se ti pa itak zbira v posodi, ki je že integrirana v sušilca in jo sprazneš vsakič, ko ti sušilec posuši perilo, ali še prej če se slučajno napolne. Pa še to, če boš kupovala pralni stroj, moraš vedet, da večje obrate kot bo imela centrifiga, oziroma bolje kot bo perilo ožeto, manj časa ti bo sušilec rabil za posušit cunje, mi imamo recimo pralni stroj z 1300 obr/min, maš pa tudi takšne z več obrati, recimo do 2000, če se ne motim, a je nekje med 1100 in 1500 obrati, že kar vredu mašina. Upam, da sem ti vsaj mal pomagal.user posted image  Kaj je zate najbolje pa veš edino le sama.user posted image

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pralno-susilni stroj
17.9.2010 10:43:29   
soncek3
ZdravO!user posted image

TUDI MI imamo manjšo kopalnico in ne bi nikakor spravili noter pralnega in sušilnega, še pralni je šel komaj. Zato smo dali sušilni stroj na vrh pralnega in je Ok, še pripogibat se ne rabišuser posted image . So nam sami v trgovini predlagali to rešitev. Je pa res, da nikoli ne laufata oba skupaj (ko dela centrifuga se seveda stroj malo trese, pa tudi sušilca gor lahko zaniha). Sušimo pa samo v jeseni in spomladi. Poleti zunaj, pozimi notri, ker je suh zrak od kurjave.

Lp

(odgovor članu EKOGREEN)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pralno-susilni stroj
17.9.2010 10:47:25   
soncek3
Aha, še to. Ko smo se vselili in smo seveda kupovali vse te aparate, mi je več ljudi svetovalo, da rajši ne teh aparatov "2 v 1". Boljše vsako stvar posebej  pa to pravo.user posted image  Uspešen nakup.

Ja, glede, odtoka pa; mi imamo kondenzacijski sušilni stroj in je vse kar ima, vtičnica, odvečna voda se zbira v enem predalčku, ki ga po vsakem sušenju potegnem ven in zlijem vodo stran.

(odgovor članu soncek3)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pralno-susilni stroj
20.9.2010 19:40:30   
Paštetka
sušilca daš zelo enostavno na pralnega. Sušilni stroji imajo zraven ene prav posebne čepke zraven, s katerimi se prisesajo na pralni stroj.

Pri nas tako funkcionira že 10 let.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu soncek3)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pralno-susilni stroj
21.9.2010 21:51:46   
Freya88
Hvala soncek3 in Paštetka ampak nimam te moznosti, ker imam nad pralnim strojem bojler!:S

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pralno-susilni stroj
22.9.2010 20:20:12   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

Hvala soncek3 in Paštetka ampak nimam te moznosti, ker imam nad pralnim strojem bojler!:S


seveda gre. Jaz sem v prejšnjem stanovanju bojler obesila na strop in pod njim dala sušilec na pralni stroj, pa še na sušilcu je bio skoraj meter placa za zložene  brisače. user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pralno-susilni stroj
22.9.2010 21:11:37   
jar
IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

Hvala EKOGREEN!:) bom razmislila, ceprav nimam pojma kam naj dam susilca posebi...!:S Kaj pa rabim za susilc, za odtok in dovod vode se kaj?:)


sušilca lahko daš v kuhinjo, na hodnik ali v garažo.
samo takega za na (zaprt) balkon pa še ne delajo :-((

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pralno-susilni stroj
24.9.2010 13:47:56   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

Hvala soncek3 in Paštetka ampak nimam te moznosti, ker imam nad pralnim strojem bojler!:S


seveda gre. Jaz sem v prejšnjem stanovanju bojler obesila na strop in pod njim dala sušilec na pralni stroj, pa še na sušilcu je bio skoraj meter placa za zložene  brisače. user posted image


Jaz mislim da ne bo slo... bojler imam 80l, strop imam od navadne visine nizji za ene 20cm... dvomim... bom pa premerla, mogoce bo vseeno slo!:)

jar, na zalost bi tudi jaz imela prostor samo na balkonu, ker garazo popolnoma prenavljamo... tako da bomo zaenkrat brez...!:) Bomo ze kako!:)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pralno-susilni stroj
24.9.2010 13:54:05   
3Sonček3
Tut js tega nebi priporočala, kakor js vem se zadeva pokvari hitreje kot usak posebej pa še ena velika slabost zarat katere js nebi kupila tega...Ponavad majo taki stroji 8 kg pralnega in 5 kilogramov sušilnega dela, halo kaj bom vn zlagala pa vagala??? Če bi to porihtali bi si ga mogoče umislna. Mogoče so pa kakšni dobri, sej ni nujno da če ma 100 ljudi smolo da jo boš mela tut ti ali?


_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pralno-susilni stroj
24.9.2010 15:52:46   
onka
Mi smo imeli pralno sušilnega 5kg - candy. To pomeni, 5 kg opere, 2 kg posuši. Sušili nismo skoraj nič, za tako malo cunj je samo fajn elektriko žrl. Obstaja tudi ena varianta 6kg operem 6 kg posuši, samo to ni to. Zdaj imamo pa posebej, en na drugem. Če le obstaja možnost, kupi posebej, pa čeprav moraš imeti zato sušilca na balkonu. 

(odgovor članu 3Sonček3)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pralno-susilni stroj
24.9.2010 16:18:06   
enea
jaz sem imela tudi problem, kam dat sušilni, na pralnega nisem mogla, ker imam plinski bojler gor, pa se ga ne da prestavljat, ker je samo pokrov gor, vse ostalo je v zidu, pa imam na koncu kadi ravno toliko placa, da sem dala noter ožji model, (45 cm, jaz imam placa pa 48 cm). Zasteklili smo kad, samo tisti del, kjer je stroj, da ne teče voda po njem, ko se tuširamo in voila, sušim že eno leto brez problemov.user posted image

Aja, ožji model sušilnega je pa samo Brandt-ov, druge firme imajo samo kombinirane 2 v 1, odpira se pa z vrhauser posted image

< Sporočilo je popravil enea -- 24.9.2010 16:19:46 >

(odgovor članu onka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pralno-susilni stroj
25.9.2010 13:10:58   
Freya88
Oh well... we`ll see!:) Hvala vsem... itak se zdej ne kupujeva, imava se par mesecev casa... do takrat se bom pa mnda ja odlocla!:D

LP:)

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pralno-susilni stroj
13.10.2010 20:03:44   
Pigy
V soboto grem v nakup pralnega stroja in sušilnega. Pač mi vsi svetujejo ločeno. Sušilca bom dala na pralni stroj, drugače ne gre.

pralni:
http://www.gospodinjski-aparati.si/aparati/artikel/20233/

sušilni:
http://www.gospodinjski-aparati.si/aparati/artikel/9198/

Kake izkušnje?



_____________________________

Živi za učenje in naučil se boš živeti.

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?