|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   preveč mleka
31.12.2008 14:10:56   
katjuša79
maša malčica se prav pridno doji in veliko poje, težava pa je da imam preveč mleka in čez eno uro po dojenju me že vse boli od pritiska tako da si moram malo ščrpati ker nebi rada dobila mastitisa. kaj naj naredim, da bi bilo mleka ravno prav, ker sedaj bi lahko podojila še dva otročka zraven . Hvala za nasvet in vse lepo v novem letu.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: preveč mleka
31.12.2008 14:15:45   
melanija
Prvo kot prvo ne si ga črpat, ker s tem ti ga še več nastaja. Tudi meni se je to dogajalo, sem raje pustila da me je malo tiščalo, da je otrok naslednjič pojedel pač kolikor je in v 2 do 3 dneh je bilo mleka ravno prav, kolikor ga je potreboval. Pri meni se je dogajalo da če sem pomislila na otroke ali pa kaj v zvezi z njimi se mi je zgodilo da je mleko kar samo začelo teči in s tem se mi je tudi sprostilo, da me ni tako tiščalo.
Aja še to pri 3 otrocih nisem nikoli dobila mastitisa, vedno sem tako delala.

(odgovor članu katjuša79)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: preveč mleka
31.12.2008 14:40:57   
Petr_a
katjuša delaš pravilno.malo si moraš sčrpat in ne smeš pustit tako kot pravi melanija

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: preveč mleka
31.12.2008 15:04:56   
melanija
Meni so odsvetovali črpanje tako pediatrinja, kot ena gospa, ki sem jo dobila na seznamuu v primeru težav z dojenjem.

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: preveč mleka
31.12.2008 15:09:48   
ajataja
Jaz sem pa imela mastitis ker si nisem črpala.Prvi mesec sem imela veliko mleka me je skoz tiščalo samo mi pa ni ven teklo,ker si nisem črpala,sem čakala en teden da bo boljš pa sem fasala mastitis in posledica tega -zmanjkalo čist mleka in sva mogla it na flaško.Kar stiskaj si ven  sej s časoma se samo poštima,da ti le ne zastaja  v dojkah.

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: preveč mleka
31.12.2008 15:18:06   
Petr_a
melanija če melka na črpaš je psoledica tiščanje in tzdu mastitis.
Če pokličeš svetovalke za dojenje ti bo vsaka napisala in rekla da si malo mleka iztisni ven.
Imaš tudi na forum,kjer si lahko prebereš

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: preveč mleka
31.12.2008 15:18:54   
evi28
Izčrpaš si samo toliko, da ti odleže oz. neha boleti, tako se ti bo v parih dneh ponudba sama uravnala na toliko, kolikor user posted image potrebuje, če si boš pa vse izčrpala, boš pa posledično imela vedno preveč mleka in te bo skoz tiščalo.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: preveč mleka
31.12.2008 15:20:53   
Petr_a
Joj se opravičujem za napake.Se vidi da mam malega na rokahuser posted image

(odgovor članu evi28)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: preveč mleka
31.12.2008 16:44:24   
melanija
Ja sem vprašala svetovalko za dojenje in točno to kar sem napisala mi je rekla, da ne črpat, ker se ti potem še več mleka ustvari.

Glej 3 otroke sem dala skozi z dojenjem do 1 leta pa nisem fasala nikoli mastitisa in počela sem to kar sem napisala.

Pač če ne verjameš pa nič. Smo pa eni taki drugi drugačni, samo če kljub črpanju- da ti samo odleže kot ste napisale in da ti ne pomaga, da je iz dneva v dan isto ne vem no,  pa predlagajte še kaj drugega. Kaj bo to počela iz meseca v mesec - če ne pomaga.

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: preveč mleka
31.12.2008 16:57:01   
Petr_a
zaradi mene imaš lahko tudi 10 otrok,ne pomeni absolutno ničuser posted image

Dojke si tudi masiraš
http://www.kellymom.com/bf/concerns/mom/rev_pressure_soft_cotterman.html

http://www.dojenje.net/vprasanja.htm#_5._DOJKE_POSTANEJO_1

tudi tukaj piše da si izčrpaš tolik oda ti odleže :))

In imaš forum,pa si lahko pogledaš

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: preveč mleka
31.12.2008 20:36:06   
pikicai
ajs sm bla v bolnici za mastitis, pa je ena sestra....zdravnica....rekla crpat, druga ne crpat....ena je rekla hladit, druga se gret....sej se sami ne vejo s temi nasveti....no v glavnem js nism crpala nc....

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: preveč mleka
31.12.2008 20:38:45   
pikicai
IZVIRNO SPOROČILO: melanija

Ja sem vprašala svetovalko za dojenje in točno to kar sem napisala mi je rekla, da ne črpat, ker se ti potem še več mleka ustvari.

Glej 3 otroke sem dala skozi z dojenjem do 1 leta pa nisem fasala nikoli mastitisa in počela sem to kar sem napisala.

Pač če ne verjameš pa nič. Smo pa eni taki drugi drugačni, samo če kljub črpanju- da ti samo odleže kot ste napisale in da ti ne pomaga, da je iz dneva v dan isto ne vem no,  pa predlagajte še kaj drugega. Kaj bo to počela iz meseca v mesec - če ne pomaga.


no to je spet ena bedna....jst tut verjetno ne delam nc tko grozn narobe, da sm mela ze parkrat mastitis...zamaseno pa pravkar.....ene so pač bolj nagnjene k temu druge pa ne...

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: preveč mleka
31.12.2008 20:39:58   
pikicai
je pa res verjetno bolš da se mal izčrpa pa pol hladi, ker hlajenje zmanjšuje nastajanje mleka

(odgovor članu pikicai)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: preveč mleka
31.12.2008 20:41:50   
pikicai
IZVIRNO SPOROČILO: melanija

Meni so odsvetovali črpanje tako pediatrinja, kot ena gospa, ki sem jo dobila na seznamuu v primeru težav z dojenjem.


verjetno je vsem zdravnikom vse za verjet.....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: preveč mleka
31.12.2008 20:45:49   
pikicai
melanija če še nisi mela mastitsa pol raje ne svetuj glede na svoje izkušnje.....vsaka ženska je drugačna.......js če ne ščrpam dobim bolečine takoj.....tko da.....mejčken je treba, pa včasih mal pohladit....eh preveč sm se razpisala....user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pikicai)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: preveč mleka
31.12.2008 20:52:10   
Vali 81
jaz sem imela podoben problem in sem si kupila  v baby centru prsne školjkice. silikonski nastavek daš na dojko in ko se ti gibaš ta nastavek masira dojko in se sprosti ven mleko, ki se nabira v plastični skodelici, ki jo nastaviš na ta nastavek. poglej si imajo tudi v spletni trgovini pod pripomočki za mamice.
pr meni je to super delovalo ker čene sem bila vsa mokra in dojke so mi hotele eksplodirat.

srečno v novem letu vsem skupaj

(odgovor članu pikicai)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: preveč mleka
31.12.2008 21:36:43   
nia5
Jaz sem si ga začela črpat že v porodnišnici, ker sem se bala da bi imela premalo mleka, saj sem ful hotla dojit. Nekje po enem mesecu sem si nabrala zalog za skrinjo in imela mleka za izvoz. Nato sem počasi črpala vedno manj, dokler se mi ni količina mleka uravnala s potrebami moje pupike. Moj nasvet je da si sčrpaj le toliko, da ti napetost popusti in po kakem dobrem tednu bi moralo bit ok.

(odgovor članu Vali 81)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: preveč mleka
1.1.2009 20:26:15   
saskija
Pišete da ni važno če daš preko 10 otrok- o pa še kako štejejo izkušnje verjele ali neuser posted image

Mastitis običajno nastane takrat, ko je mamica utrujena, izčrpana- verjetnost za zastoj je večja.

Svetovalke ti predlagajo, da dojko pod toplo vodo ali  toplim obkladkom zmasiraš in kar ročno iztisneš tisto kar je preveč ne pa ciljno črpat, ker bo mleka še več.

Seveda topli obkladki in ne mrzli, saj toplo vode širi in odpira, hladno krči. Zdravniki pa svetujejo hladne, ker roko na srce le redki vedo kaj je dojenjeuser posted image

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
1.1.2009 22:04:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu saskija)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: preveč mleka
3.1.2009 22:35:50   
neboglasnica
Naj ti "prilepim" moje izkušnjo, ki sem jo kar napisala in jo že večkrat posredovala naprej:


MASTITIS     Presneto dobro vem kaj je to, saj sem ga »dobila« pri prvi hčeri trikrat, pri drugi pa petkrat. Vsakokrat so mi v P govorili, da naj si po vsakem obroku stisnem, izbrizgam do konca dojko… In jaz sem ta navodila vestno izpolnjevala in pokasirala omenjeno težavo. Enkrat je bilo tako hudo, da vročina kljub antibiotikom ni in ni padla. G je svetoval, da naj najdem nekoga, ki bi ta čep potegnil ven. Mož, ki sicer ne prenese nič mlečnega, se je žrtvoval in potegnil iz moje dojke ogromen čep, po katerem mi je vročina padla tik tak. Pri drugi so me celo sprejeli nazaj v P. Skratka, cel čas bedarije. Meni ni pomagal ne vroč tuš, ne kapljice S… za v nos, ničesar.. Zdaj, pri tretjem mi je pa sestra v P svetovala, da naj podojim na eni dojki, na drugi pa pustim, da steče malo ven, kolikor steče, je dobro. Toliko, da sprostiš pritisk mleka. Tako, da smo že skoraj štiri tedne stari in jaz, trkam, brez mastitisa. Moje dojenje poteka takole: ga pristavim npr. na levo dojko, na desno si položim tetra plenico. Medtem ko mali vleče, se tam izceja mleko. Ko mali vmes zaspi, ga previjem in se dojiva še na isti dojki. Plenica na desni je ponavadi mokra. Ko konča s hranjenjem, iz dojke NE iztiskam ostalega mleka, ampak si nadenem modrček. Na začetku je bilo malce krize, takrat sem stopila pred dojenjem tudi pod tuš in smo speljali.   Pa vso srečo!!!



(odgovor članu katjuša79)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: preveč mleka
3.1.2009 22:41:36   
Doll
Saj ne smeš do konca izbrizgat mleko iz dojke.To vse tukaj ponavljajo.
Samo stinseš toliko da se težave končajo,torej bolečine,stiskanje v prseh itd.In to je prav.Ni pa prav pustit,ker se iz tega naredi vozel potem znotraj dojke in dobiš mastitis

(odgovor članu neboglasnica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: preveč mleka
4.1.2009 8:44:34   
Hope2
V porodnišnici sem dobila tako trde, vroče, boleče joške, da se mi je mešalo od bolečin, pa so mi pediatri in sestre svetovale nič črpanja, le topel tuš ali termofor na joške in masirat, ter pravilno iztiskat. To mi je zelo pomagalo. Ko sem prišla domov in se je občasno naval mleka še povečeval, predvsem, ko je malček podaljševal nočno spanje, pa sem si vzela pleničko in masirala mleko vanjo, ampak samo malček tolk da je samo steklo in potem samo od sebe nadaljevalo tečt. Največkrat in najbolje tik pred podojem, saj se tak šteje za en podoj. Več podojev, več stikanja, več črpanja pomeni več mleka.

Zdaj pri 1,5 mesecu sem dobila še M in ker sem se zbala, da izgubim mleko, sem ga pristavljala še pogosteje, tudi na pol ure in zdaj imam mleka spet nenormalno velik, le da k sreči niso joške nabite.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 4.1.2009 8:46:46 >

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: preveč mleka
4.1.2009 16:25:24   
lilija*
Ko je bila mala stara okol 10 dni sem imela naval mleka, vse me je tiščalo, ampak je tako ali tako samo teklo ven, že ko sem malo pogledaa, kaj šele ko je zajokalauser posted image  Nisem si stiskala, se je kar samo "uravnavalo"!

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?