|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   se vsaka krvavitev konca s ss - izkusnje
20.11.2012 18:34:06   
ta*mala
Pozdravljene.
Glede na datum zadnje m naj bi bila nekje v 5. tednu nosecnosti... ves cas je bilo vse ok...nobenih tezav razen obcutljivih josk...danes sem pa kar naenkrat zacela krvavet...poklicala g, ki me je takoj vzel na pregled. rekel je sicer da gre za izcedek oz. da je krvavitev blaga in da je zaenkrat videti vse na svojem mestu...predpisal mi je Dabroston in spazmex in bolnisko, pocitek...naslednji pregled cez en teden....

zanima me, ce ima katera podobno izkusnjo in kako so se stvari iztekle...? Po koliko casa se je krvavitev koncala?

upam da ni vse tako crno kot izgleda....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: se vsaka krvavitev konca s ss - izkusnje
20.11.2012 18:45:11   
Katy78
Jaz sem v 1. nosečnosti krvavela od nekje 8. tedna dalje in so se krvavitve umirile šele po 20. tednu. Vzroka niso ugotovili, je pa tudi mene G dal na bolniško vendar mi je potem komisija po 1 mesecu ni podaljšala. Srečno!

(odgovor članu ta*mala)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: se vsaka krvavitev konca s ss - izkusnje
20.11.2012 19:07:25   
babylove
Ne.

(odgovor članu ta*mala)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: se vsaka krvavitev konca s ss - izkusnje
20.11.2012 21:49:40   
ronja
Ne, 50-50 je. Pri meni je celo dejansko tudi tako bilo - krvavela sem v 4ih od 5ih nosečnosti, 2 sta se dobro končali in 2 sta bili ss. Če je vse na svojem mestu, sploh če ni to neka huda krvavitev, potem ni razloga za paniko, meni prvič g. niti bolniške ni dala, niti na pregled me ni vzela, ker pravi tako kot P., da itak nimaš kaj naredit, če je ss, tako da... (ja, je bila mal hecna...) Skratka: lepo optimistično naprej:). Lahko se ti krvavitve pojavljajo ves čas, pa na koncu lepo rodiš, lahko je pa enkrat takoj ss, ni pravila.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ta*mala)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
20.11.2012 23:40:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: se vsaka krvavitev konca s ss - izkusnje
21.11.2012 7:22:09   
ta*mala
Hvala punce... jaz imam zdaj rjavkast izcedek tko viden samo na papirju...upam da se ta cim prej izgine....in da bo ok....sem bla pa tko zmesana da sploh nisem vprasala g kako strogo je to pocivanje...a da skoz lezim al pac bolj v smislu da sem doma pa tko na easy

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: se vsaka krvavitev konca s ss - izkusnje
22.11.2012 10:19:03   
Anonimen
dr. Pušenjak pravi:

Počivanje in ležanje žal popolnoma nič ne prispeva k boljšemu izidu nosečnosti. Tudi če ne boste nič počivali, bo izid popolnoma enak, morda še boljši, ker s počivanjem izgubljate mišično maso. Enako velja za dvigovanje.

(odgovor članu ta*mala)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: se vsaka krvavitev konca s ss - izkusnje
22.11.2012 21:16:24   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

dr. Pušenjak pravi:

Počivanje in ležanje žal popolnoma nič ne prispeva k boljšemu izidu nosečnosti. Tudi če ne boste nič počivali, bo izid popolnoma enak, morda še boljši, ker s počivanjem izgubljate mišično maso. Enako velja za dvigovanje.


To se najbrž nanaša na neko določeno situacijo, stanje nosečnosti... nikakor pa ne velja na splošno.

Jaz sem v 12 tednu močno zakrvavela - kar vlilo se je iz mene. Na urgenci so potrdili le, da je zaenkrat s plodom vse ok, zato ne bodo še čistili, da pa gre po vsej verjetnosti za SS in da slabo kaže.

Naslednji dan sem bila pri ginekologinji v porodnišnici, ki je ugotovila odstopanje posteljice (ogromen retroplacenalni hematom) Območje odstopanje je bilo tako veliko kot plodek. Povedala mi je, da so možnosti, da se "prime nazaj" sicer majhne, da pa lahko pomaga le strogo ležanje. In pri meni se je obneslo. Dva meseca sem res strogo ležala, hematom se je počasi manjšal in uspela sem donositi krasno deklico.

Torej ne nekih izjav zdravnika posploševat. Tako je dr. Pušenjak odgovoril na en konkreten primer, ki pa je pri vsaki pacienki najbrž drugačen...

ta*mala drži se in ne izgubi upanja user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: se vsaka krvavitev konca s ss - izkusnje
22.11.2012 23:50:56   
Anonimen
Gre za odgovor v tej temi: http://med.over.net/forum5/read.php?19,8245566 .

Ampak Pušenjaka precej dolge že berem in vem, da je njegovo SPLOŠNO mnenje takšno, da v prvih tednih itak nimaš kaj in da niti ležanje niti razni dabrostoni žal ne pomagajo, če se ima za zgodit najhujše. Pravi tudi, da dvigovanje ne povzroča splava (sicer ne bi rabili UPN). Vsi ti ukrepi so zgolj za "boljše počutje" nosečnice.
Pa saj če hodiš, zarodek ne bo kar padel iz maternice ven, kot se tudi ne bo nič bolje prijel, če boš ležala.

(odgovor članu kajajaka)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: se vsaka krvavitev konca s ss - izkusnje
23.11.2012 7:55:05   
ta*mala
Sem prebrala tudi nekaj mnenj Pušenjaka in načeloma vem, kakšno je njegovo mnenje...

Meni je G rekel, da gre za krvav izcedek, ker če tko pogledam res ni kar lilo, verjetno bi blo za vse skupaj dovolj en dnevni vložek... ampak če si prvič user posted image valda ne veš in se ustrašiš kaj se dogaja... Najbolj me je blo strah, da bi šlo za kakšno IMN, kakršne sreče sem... sploh če preveč bereš forume in veš vse kar gre lahko narobe... Glede tablet je rekel, da jih je dal zato, da se krvavitev ustavi, da če misli it naprej, bo itak šlo, ne glede na tablete. Je pa res boljši občutek, prav tako s počivanjem... saj ne da zdaj cel dan ležim in gledam u luft, ampak pač pazim da so ti dnevi čim bolj u easy, tudi kar se stresa tiče pa da ne delam nič fizično težkega... vem pa da itak se bo zgodilo, kar se misli... vseeno človek tuhta a se ta dan počutim isto kot prej, je vse isto, če ni pa panika, kaj se dogaja... ampak kaj več,kot da upoštevam to,kar so mi naročili itak ne morem... in pa čakam do srede, da vidmo, če je še vse tam, kjer mora biti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: se vsaka krvavitev konca s ss - izkusnje
23.11.2012 15:10:32   
ronja
podpis pod kajojaka, enak primer. Samo da te moram na žalost popravit, g. P. dejansko vedno tako misli in tudi tako deluje... žal. Vendar je edini tu in v svetu, ki tako misli;). Dejansko če imaš rano na gori, ti tudi rečejo, da ne premikaj tega dela, da se lahko normalno zarase nazaj in ti povijejo, da se bo lahko. V maternici ni kaj dosti drugače
Ne, zarodek ne pade kar tako ven, vendar če ornk dviguješ, lahko potrgaš ovoje z naprezanjem (se mi je zgodilo), res pa so bile to kar kile (11 kil je mela tamala, pa še kakih 5-10 kil ruzak (sem tovorila nazaj članke), pa 3 štuk, pa bicikel, pa k babici, pa v službo, pa fascikli sem in tja)... pa je enkrat šlo čez rob. In pri meni je bilo tako, da če nisem ležala, me je bolelo za znoret - tako kot katerakoli druga rana. Bolelo je tako kot ko se ti tkivo trga, enako kot če se urežeš in potem vlečeš oba dela narazen. Čisto ista bolečina, vedela sem,na katerem delu je strgano, ne bi mogla vedet, če me ne bi bolelo, ne?... Tak da... ni čisto vse za verjet g. p;).

Če je pa manjša krvavitev in ni sicer nič narobe, se pa ni za sekirat, takrat sem tudi jaz veselo kolesarila dalje;) Vseeno pa ne bi tega drugim priporočala;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: se vsaka krvavitev konca s ss - izkusnje
25.11.2012 17:20:12   
ta*mala
punce, kaj pa pomeni ce so med rjavim izcedkom tudi kepice strjene stare krvi? Pa vceraj je bil tudi en kos temno rdece sluzi...najbrz nic kaj dobrega...ane?

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: se vsaka krvavitev konca s ss - izkusnje
26.11.2012 10:27:02   
GregUr
ta*mala čist te razumem kako se počutiš. user posted image sicer si post napisala že včeraj popoldne, ampak vseeno, upam, da si letela na urgenco... jst vem da bi. pa naj tam povejo kako in kaj.
a se je na UZ vidla pikica v maternici, al je blo še prekmal?
jst nebi čakala, res ne. sploh zarad tega, ker maš izcedek kljub dabrostonu. to naj nebi blo. lahk da maš kak hematomček na MV... pejt na urgenco, al pa poklič G pa naj te pogleda, pa da te pomiri user posted image verjamem da bo vse tko kot more bit! user posted image

(odgovor članu ta*mala)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: se vsaka krvavitev konca s ss - izkusnje
26.11.2012 12:23:46   
ronja
Najmanj dobra je sveža kri. Če so strdki, se je lahko kri strdila pač že nekje not, kjer je bila rana - če je rana v nožnici, potem se to lahko zgodi in to je najmanj nevarno oz. sploh ni nevarno. Nevarne so zadeve ki so višje gor in če se ss sam sčisti, potem mislim da ne more it brez sveže krvi, kot pri m., ker se mora vsa sluznica zamenjat. Če se sluznica lušči, pa seveda ni glih dober znak. vseeno imaš še vedno 50% šans, dokler je otrok živ, da ne bo ss:). Meni je pri L. kri lila v res hudem curku - sem šla na wc in se je slišalo kot da lulam... pa je preživela. Je imela hudimano srečo sicer, amapk se zgodi:)
Pokliči h g., ki ti bo povedal kako in kaj. Naredit dejansko nimajo kaj, edino pogledajo lahko, ali je plodek še živ. Ti želim, da donosiš zdravega otročička:)

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ta*mala)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: se vsaka krvavitev konca s ss - izkusnje
26.11.2012 12:38:52   
ta*mala
Hvala tudi za tvojo izkušnjo, Ronja... ampak mislim da iz tega ne bo nič kaj dobrega... sem bila firbčna in sem mogla naredit še en test first sign, ki sem ga imela doma, pa ni pokazal druge črtice... sicer ni bil jutranji urin ampak vseeno bi po mojem mnenju moral pokazat... tko da mene upanje nekako vsako min bolj zapušča...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: se vsaka krvavitev konca s ss - izkusnje
26.11.2012 12:49:32   
Tippi
Ta.mala jaz sem z mislimi s tabo, da gre krvavitev mimo in da se v sredo vidi mali pikec na UZ user posted image

(odgovor članu ta*mala)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: se vsaka krvavitev konca s ss - izkusnje
26.11.2012 13:09:55   
ronja
sem bila firbčna in sem mogla naredit še en test first sign, ki sem ga imela doma, pa ni pokazal druge črtice...

Potem je verjetno res ss, ker se je nivo hormona že znižal, da ga test ne zazna več. Nivo hormona hsg namreč najprej narašča in zdaj bi ti ga najverjetneje moral pokazat že v navadnem urinu...

Da pa te malo potolažim: odmre 1/3 zardokov, za nekatere niti ne vemo (če štejemo še tiste, naj bi bilo celo 1/2), tako je bilo tudi nekoč, samo vedele niso, pa povedat tudi niso upale, tudi če so vedele. In ko odmrejo tako mladi zarodki, to pomeni, da je šlo nekaj narobe pri podovjevanju, nekje se je nekaj napačno podvojilo, pa je bila napaka tam, kjer je velik problem (na začetku je skoraj vsaka napaka usodna, kasneje pa vedno manj). Kaj je tu dobrega? Da je bil problem v njem, zarodku, ne v tebi. NI problem, da ti ne bi mogla donosit otroka, da bi ga tvoje telo zavračalo ali kaj takega. Torej naslednjič si lahko brez skrbi, ni veliko verjetnosti, da bi se ti ponavljalo:) Pa tudi če bi imela še kak ss, ni to alarm, da ne bi mogla met otrok - sama sem mela 2 ss in imam 3 otroke - kar ok razmerje, če tako pogledaš;). Tako da - korajža velja, če ne bo ta mesec, bosta pa naredila še enega čez nekaj časa (baje je 1 mesec fajn met premora vmes).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ta*mala)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: se vsaka krvavitev konca s ss - izkusnje
26.11.2012 13:19:05   
ta*mala
ja sj pravim, jaz ravno nimam veliko upanja... krvi še vedno ni, so pa še vedno ene čudne kepice ne vem česa... tko da bom počakala do srede, ko imam itak pregled, da pove, pri čem sem...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?