|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   smučanje
29.10.2006 8:24:12   
mala zirafa
Je katera od vas učila otroka smučat že pri 2 letih in pol?Kdaj je najprimernejši čas?Mi smo iz Kopra in nam je sneg malo odročen.Pa da se ne bi odpravljali zastonj bi rada vedela kako in kaj. Izkušnje na plan.
Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: smučanje
29.10.2006 8:47:01   
Anonimen
Pri nas je bilo tako: smo šli na sneg, dali gor pancarje, stopili v smuči, nakar poskusili malo hoditi. Začelo se je dretje, ker ni šlo enako kot brez smuči in je drselo, metanje po tleh, treba je bilo smuči odpeti, sledilo je igranje na snegu. In podobno tudi naslednje leto. Letos ne pričakujem bistvenih sprememb, čeprav upanje umira zadnje.user posted image

(odgovor članu mala zirafa)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: smučanje
29.10.2006 9:17:41   
Andra
Pravi čas je nekje okrog četrtega leta, vendar vsak po svoje. Eden lahko že pri treh letih, drugi pa še pri šestih ne bo pokazal nobenega zanimanja.
Edino pravilo - NIČ NA SILO!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: smučanje
29.10.2006 13:23:20   
facka
Mi smo imeli v vrtcu primer, ko je en Timov sotrpin smučal že pri dveh in pol. Mi smo ga lani dali za en teden na tečaj, vsak dan 3-4 urce, pri starosti 4,5 let in se je že prvi dan peljal po strmini sam. Ni pa uspeha, da ga sam doma učiš, ker nimaš prave avtoritete, pa kot pravi Splišni je samo jok, trmanje...
NAš je dobil full veselje v tistem tednu, tako da mislim, da smo pridobili enega smučarja še v familiji, še mamo bodo moral enkrat prepričat, al pa ji pripeljat kakega luštnega smučarskega učiteljauser posted image

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: smučanje
29.10.2006 14:12:41   
san
No pri nas sta oba začela z dvemi leti. Starejšo sem samo vlekla, pa po hribčku dol spuščala, pri malo manj kot treh je pa lepo že sama šla dol (je bila tudi dvakrat po dve uri z učiteljem smučanja, da jo je špico naučil). Tamal je pa že pri dveh se sam spuščal dol po hribčku, ker je tavelko videl in seveda je moral tud on. Mu je prav lepo šlo, je znal špičko sam držat. Vajeti pa nisem uporabljala (ker sem jaz na bordu), vidim pa, da je kar dosti staršev, ki z vajetmi z otroci smučajo - če imaš ti tudi smuče, je mogoče dobro probat.

lp s

(odgovor članu facka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: smučanje
29.10.2006 14:29:15   
kofetek2010
našega user posted image user posted image   smo pri 2 letih prvič postavili na smuči - šlo mu je prav fino, enih parkrat je bil le na otroškem poligonu, kasneje pa je že čist normalno smučal zraven naju, le kjer je bilo prestrmo ga je mož vzel med svoje noge in se tako odsmučal user posted image  

nato je pri treh in štirih še normalno smučal, pri petih smo mu najeli privat učiteljico in se je še več naučil - pri šestih smo imeli probleme... jok, da on tega ne zna in ne more, da ga bolijo noge, da se ne bo smučal... celo sezono smo imeli zasračkano... doma vse OK, pridemo na Krvavc in mulc se spomni, da se ne zna smučat - po moje je prvič začutil strah in nesigurnost user posted image  pri sedmih je šel kar v začetku sezone v tečaj (smo bili 14 dni na smučanju v BKK) in od takrat je mir user posted image  

tamala bo tud naslednje leto začela... samo še shodit mora prej user posted image



probajte pa boste videli - otroci so si zelo različni, saj veš eni prej drugi kasnej user posted image

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: smučanje
29.10.2006 20:20:49   
Veverička
Kakšne pa sploh so smučke in pancarji za take male pingvinčke? A čist normalne al kaj?user posted image   Se da to kje sposodit, da ne zapraviš ravno celega premoženja za samo eno sezono?
Ne me zdaj zmerjat prosim, ker sem totalni antitalent za smučanje, naš ati pa ne in mi je že lani rekel, da bo letos začel Blaža učit smučat (novembra bo star 2 leti). Jaz sem seveda mislila, da se mu meša, zdaj pa vidim, da eni dejansko res že smučajo pri taki starostiuser posted image

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: smučanje
30.10.2006 9:08:56   
mala zirafa
Hvala za odgovore.Naša bo februarja 2 leti in pol in bomo probali. Za en dan si bomo sposodili opremo.Mislim da morajo biti smučke 10cm krajše od otrokove višine.Vsaj tako sem na netu prebrala.Čeprav sem po poklicu dpl. vzgojiteljica in smo imeli celo kolokvij iz smučanja, se počtim v lastni koži pred dejstvom nemočna.Da bi jo vlekla z vajeti, bog ne daj ker se prevrnem nanjo.Moj mož je bolj spreten.
Kako pa izgleda poligon?Na netu sem brala, da lahko doma po zglancanem parketu vlečeš otroka s štrikom oz. palicami, da sipridobi občutek, pa še na toplem siuser posted image .
Tu na obali vzamejo v šolo smučanja samo od4-letnih otrok dalje.Je možno najeti učitelja za mlajše otroke?Mislim,imajo oni licenco za učenje malčkov?Kako je to?Ali ko opravijo tečaj lahko učijo male in velike otroke hkrati?
Če se dobro spomnim s faksa, so nas učili, da se na smuči postavlja tudi 2-letnike, samo brez palic in po mini klančku v plugu.
Je katera od vas z obale in ima izkušnje s tem?

(odgovor članu Veverička)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: smučanje
30.10.2006 9:48:19   
annflower
Letos februarja je bil star dve in pol in smo ga dali na smučke ,ker je hotel na vsak način,zato,ker bratec že smuča. Najbolj mu je bilo všeč na vlečnici, mislim,da je šel dol zato,da se bo čimprej peljal gor. Ampak se je pa zabaval.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: smučanje
31.10.2006 8:39:30   
mala zirafa
Upam da bo tudi pri nas tako.Ko ji govorim o smučanju se tega zelo veseli in če slučajno zasledimo reklamo na TV na kateri je kak smučar ji to takoj pokažem.Bomo videli kako bo v resniciuser posted image .

(odgovor članu annflower)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: smučanje
31.10.2006 22:29:20   
kofetek2010
tako majhnega otroka ti po vsej verjetnosti nihče ne bo želel učiti user posted image  

naš se je od začetka držal z obema rokama za smučarsko palico - palica je bila pravokotno na smuči in v višini otrokovega trebuščka in mu je pomagala držat ravnotežje, torej je bil pri smučanju med mojimi nogami in oba sva držala palico - pri tem je najbolj trpela moja hrbtenica user posted image  

zavedat se je potrebno, da mora imet otrok dovolj moči v nogah in kar konkretno stabilnost ter dovolj dobro razvito motoriko - naš je bil med težjimi dvoletniki, nogico je imel kar veliko, tako, da mu je bila oprema, ki smo mu jo kupili čist prav (smuči je imel najkrajše možne in ne samo 10 cm manjše od sebe) - saj se lahko zgodi, da ima otrok bolj suho nogo kot je sploh možno zapret pancar user posted image  


MB Pohorje ima v Areni krasne pogoje za te male smučarje, saj je dosti ravnine z majhnim naklonom user posted image

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: smučanje
31.10.2006 22:55:18   
Ro-La
mi bomo našega (februarja bo 3) to sezono postavili na taprave smuči, se mi je zdelo lani še prehitro, ker je ful suh in ne vem kak bi s težkimi pancarji sploh okrog hodil, kaj šele kakšne zavoje delaluser posted image ...upam, da nam letos uspe, se mi že fejst smučauser posted image

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: smučanje
1.11.2006 8:43:47   
mala zirafa
Ja, zdej ste mi pa dale mislit.Naj omenim da je zeloo nerodna, ni pa suhljata, lih taprava.Nart na nogi ima zelo drobno,kar bi predtavljajlo problem pri pancerjih.
Midva sva zagreta smučarja in bi jo rada videla čim prej na smučeh.Saj veste kako je to.
Ker smo iz Primorske, bomo šli kam bliže.Pohorje je predaleč za 1-dnevni športni dan.
Še nakja me zanima, ali se splača kombinezon raje druge roke kupit ali novega? In za punčke je bolj priporočjiv 2-delen?Ga ima katera za prodat št. 24-30 mesecev.Zelo bi bla vesela.

(odgovor članu Ro-La)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: smučanje
3.11.2006 16:32:50   
san
Glede smuč, za te male so najboljše tiste velikost 86 cm (mislim, da so to najmanjše) in seveda najmanjši pancarji, v kolikor nima velike noge (se mi zdi da je najmanjša št. pancarjev 24).
Smučajo pa otročki na špico (torej plug) in seveda brez palic. Noge naj ima malo pokrčene, v kolenih skupaj in prstke na nogah drži v špico, roke so naslonjene na kolena, oz roke držijo kolena. Tako vadita in se igrajta že kar doma, na suho, potem pa ji daj še smučke in pancarje gor in naj mal hodi po stanovanju (dobro je po kakšnem tepihu, da ne podrajsa po tleh in pravilno pozo naj tudi trenira zraven - naši je bilo to ful zabavno, doma v smučah hodit) tako, da občutek dobi.
Glede narta, tudi naša ima nizek nart, pa ni bilo problemov, pa še vsa suha in majhna je bila, ko je začela smučat.

Jana 73 kot bi našo zgodbo govorila, moja je tut mela pr 6 letih kar neke težave, pa da je pozabila kako se zavija in ne zna več smučat in je skoz sam na špico dol vozila, ko smo šli na smučanje, no pol jo je na srečo zadnji dan minil in potem je bilo zopet uredu.

LP,s.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: smučanje
5.11.2006 9:16:28   
mala zirafa
Hvala ti san za še en nasvet.Mi smo bolj na enodnevnih izletih tako da si bomo izposodili otroško opremo.V tem primeru je alo nerodno ja vadit doma.Edino če si izposodimo za vsaj 2 dni oz. vikend.Kako sem neučakana!Ali ve katera, kdaj so otvoritve smučišč?Se mi splača za prvič jo peljat na breg ki ni v sklopu smučišča, se pravi brezplačno?

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: smučanje
5.11.2006 20:57:04   
san
Ja, jaz sem jo kar po vrtu vlekla preden smo šli smučat, imamo tudi en mali hribček, ampak res mali in se je dol spuščalauser posted image
Tako da, če imate kje blizu kakšen zasnežen hribček je za probo to čisto dovolj.

Začetek smučarske sezone bo pa verjetno nekje začetek do sredine decembra, kdaj točno pa ne vem.

lp, s

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: smučanje
6.11.2006 7:55:47   
mala zirafa
Ja mislim da se bomo ob priliki odpravili kar na najbližj hrib, opremo pa dajo v izposojo v hervisu.Pa še kombinezon bom morala kupit.V hofferju ga  prodajajo.Ga je že katera videla in presodila, če se ga splača kupit?

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...
Pomlad je prebudila tudi klope
S pričetkom pomladi se prebujajo tudi na prvi pogled nedolžni klopi, ki prenašajo vse prej kot nedolžen virus klopnega m...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?