|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   soja, leča, čičerika v 90D
3.1.2006 12:22:28   
taška30
Tiste, ki ste bolj podrobno preštudirale, kam spadajo naštete zadeve? Vem, da imajo ogromno beljakovin, v vegi prehrani 'nadomeščajo' živalske beljakovine. Po drugi strani pa so podobne fižolu.user posted image  Naj jih jemljem kot meso ali zgolj kot zelenjavno prilogo?
Torej, v kateri dan naj jih uvrstim?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: soja, leča, čičerika v 90D
3.1.2006 13:30:14   
Anonimen
Definitivno k beljakovinam. Pa tudi fižol, če misliš na luščen fižol. Sem spada tudi grah.
K zelenjavi gre stročji fižol.

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: soja, leča, čičerika v 90D
3.1.2006 13:33:49   
Anonimen
Čičerika, fižol (v zrnju) in leča gredo po moje k škrobu. Fižol 100-posto, pa ješprenj tudi, tako da po moje tudi leča in čičerika (saj to sta stročnici, a ne?).
Soja pa menda vsebuje tretjino beljakovin, tretjino OH in tretjino še nečesa druhega in zato ni primerna za to dieto.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: soja, leča, čičerika v 90D
3.1.2006 13:34:02   
Anonimen
U, Selena, dobro si naštudirala user posted image  Čeprav sem jaz sojine polpete jedla s krompirjem, ne vem zakaj, ampak smo tako pogruntale user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: soja, leča, čičerika v 90D
3.1.2006 14:47:38   
Anonimen
No, vidiš, da nimam pojma.
Jaz sem šla malo po logiki - stročnice so pa ja beljakovine.
Bho. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: soja, leča, čičerika v 90D
3.1.2006 15:25:35   
Anonimen
Splišni ima seveda prav:

DAN 2 - ŠKROBNI DAN

Kaj spada pod škrob:

Riž, fižol, grah, koruza, soja, leča, čičerika, krompir ...
je kompleksen ogljikov hidrat, ki sodi v skupino polisaharidov. Rastline tvorijo škrob in ga skladiščijo kot rezervno hrano. Ko pojemo škrob, ga telo razgradi v glukozo, vir energije.
KOSILO:
Za kosilo je potrebno jesti škrob. Primeri jedilnikov:
1. pasulj (brez mesa), dodajte kos kruha in zelenjavo (lahko kuhano - korenček, ohrovt, brokoli, ... ali pa neomejeno količino sveže zelenjave - solata, paprika, zelje, ...)
2. pečen (v pečici, ne ocvrt) ali kuhan krompir, kos kruha, zelenjava
3. kuhan ali popečen riž, solata, kos kruha, voda
4. mrzla mešanica fižola, koruze in graha (brez jajc ali drugih beljakovin), začinjena, kozarec vode ali nesladkanega čaja, kos kruha

Ob vsakem jedilniku na koncu pride še čista juha (zelenjavna ali goveja, kokošja, gobova, brez rezancev, fritatov ali drugih nezelenjavnih dodatkov). Juho je potrebno popiti na koncu, ker se prebavlja dlje kot ostala hrana.

VEČERJA:

Za večerjo pojeste polovico tega kar ste pojedli za kosilo! Obvezno je da pojeste samo polovico in nič več.
OPOZORILO: na rižu, krompirju ali pasulju začinite z soljo, poprom, vegeto, origanom, pelati ali ketchapom. Po okusu seveda, vendar naj bodo začimbe prisotne saj so dobre za vaše telo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?