|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ss v 16 tednu s tabletko
30.5.2010 15:41:54   
pikicamala
pred 14 dnevi sem imela ss, ki so mi ga sprožili s tabletko. abrazija potem ni bila potrebna. mi pa niso nič rekli kako dolgo moram počivat, kaj moram paziti,...
ima katera izkušnje s tem? po netu sem malo gledala, vendar so vse imele takšen način splava prej (manj tednov).
kakršenkoli nasvet bi mi prav prišel, ker mi v bolnici niso nič rekli.
hvala! lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ss v 16 tednu s tabletko
31.5.2010 16:35:51   
Kratka
hm, zanimivo, da so te kar tako brez napotkov pustili domov. Glede na to, da je preteklo že 14 dni in če nimaš več krvavitve, potem se ti ni več treba tako strogo pazit. Kdaj imaš pregled pri G? Glede na to, da nisi imela abrazije, ti v bistvu sploh ne bi znala svetovati glede spolnih odnosov. Midva sva čakala, da je minilo 6 tednov, sem pa imela abrazijo in splav v 19. tednu. Sicer sva verjetno malo pretiravala, ampak ti vseeno svetujem, da počakaš 4 tedne, da bo ziher.
V kateri porodnišnici si pa bila?

P.s. prejmi moje sožalje ob izgubi pikice :(


_____________________________

od 10.12.09 najina pupa spančka med angelčki :(

(odgovor članu pikicamala)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ss v 16 tednu s tabletko
31.5.2010 16:37:19   
Kratka
hm, zanimivo, da so te kar tako brez napotkov pustili domov. Glede na to, da je preteklo že 14 dni in če nimaš več krvavitve, potem se ti ni več treba tako strogo pazit. Kdaj imaš pregled pri G? Glede na to, da nisi imela abrazije, ti v bistvu sploh ne bi znala svetovati glede spolnih odnosov. Midva sva čakala, da je minilo 6 tednov, sem pa imela abrazijo in splav v 19. tednu. Sicer sva verjetno malo pretiravala, ampak ti vseeno svetujem, da počakaš 4 tedne, da bo ziher.
V kateri porodnišnici si pa bila?

P.s. prejmi moje sožalje ob izgubi pikice :(

_____________________________

od 10.12.09 najina pupa spančka med angelčki :(

(odgovor članu pikicamala)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ss v 16 tednu s tabletko
31.5.2010 16:38:24   
Kratka
hm, zanimivo, da so te kar tako brez napotkov pustili domov. Glede na to, da je preteklo že 14 dni in če nimaš več krvavitve, potem se ti ni več treba tako strogo pazit. Kdaj imaš pregled pri G? Glede na to, da nisi imela abrazije, ti v bistvu sploh ne bi znala svetovati glede spolnih odnosov. Midva sva čakala, da je minilo 6 tednov, sem pa imela abrazijo in splav v 19. tednu. Sicer sva verjetno malo pretiravala, ampak ti vseeno svetujem, da počakaš 4 tedne, da bo ziher.
V kateri porodnišnici si pa bila?

P.s. prejmi moje sožalje ob izgubi pikice :(

_____________________________

od 10.12.09 najina pupa spančka med angelčki :(

(odgovor članu pikicamala)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ss v 16 tednu s tabletko
31.5.2010 16:39:13   
mimi81
Čudno, da ti niso nič povedali. Jaz sem imela splav v 20. tednu z abrazijo, če imaš službo, dobiš 3 tedne bolniške (malo se paziš, da ne dviguješ težkih predmetov), odsvetovali so mi 4 tedne spolnih odnosov (ki sem jih komaj preživela, ampak sem se prav potrudila) - zaradi večje možnosti infekcije.

Sicer pa user posted image zate.

(odgovor članu Kratka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ss v 16 tednu s tabletko
31.5.2010 16:39:37   
Kratka
se opravičujem, da je toliko postov naklofalo ???

(odgovor članu Kratka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ss v 16 tednu s tabletko
31.5.2010 19:03:58   
pikicamala
hvala vama!user posted image bila sem v ljubljani na ginekološki kliniki. ful so bili vsi prijazni! samo edino kar so pa rekli je -  10 dni počitka. sem bila pa preveč zmedena, da bi kaj spraševala. UZ imam čez en mesec (6 tednov po splavu). ker nisem zelo krvavela abrazija ni bila potrebna. vsaj to! mogoče kaj vesta o kopanju? rada bi šla čez vikend na morje. samo bom verjetno prestavila za kak teden.
kaj so vama povedali vzrok za ss? kakšna je situacija pri vama zdaj? jaz čakam na izvide iz genetike. je pa to moj drugi ss. prvi je bil v 8 tednu - ampak verjetno zaradi pregrade, ki so mi jo odstranili decembra.
lep pozdrav!

(odgovor članu Kratka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ss v 16 tednu s tabletko
31.5.2010 19:10:19   
pajkica2
Meni so odsvetovali kopanje (tudi v bani) in spolne odnose do pregleda pri ginekologu. Na pregledu pa mi je rekla da naj raje počakam še do konca prve menstruacije, da bo šele po menstruaciji tako zaprto da bo maternica varna pred okužbami.

(odgovor članu pikicamala)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ss v 16 tednu s tabletko
31.5.2010 21:42:15   
jekica
Jaz sem imela ss s tabletko v 8. tednu, pa so mi rekli, da naj grem na UZ čez 14 dni k svoji G. Ker se je vse ščistilo, je moja G rekla, da ni nobenih ovir in da lahko takoj poiskusiva znova. V bolnici sem tudi vprašala glede spolnih odnosov in so mi rekli, da dokler je krvavitev odsvetujejo, drugače pa lahko vse normalno. Je pa res, da sem imela ss dosti prej.

Veliko sreče za naprej.

(odgovor članu pajkica2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ss v 16 tednu s tabletko
1.6.2010 20:10:28   
Kratka
po ss v drugem trimesečju, se je treba bolj paziti, kot če bi imela splav prej. Ti svetujem, da še počakaš s kopanjem. Jaz sem se res ful pazila do pregleda pri G oz. do prve M, pa še krvavela sem non stop. Veš, bolje da se zazihraš, kot pa da je kaj narobe. Meni ni žal, da sem se tako dolgo pazila. Počakaj na prvo M oz. na pregled.

Tudi jaz sem ležala v Lj porodnišnici. Res so zelo prijazni. Imam zelo pozitivne izkušnje z nekaterimi sestrami in bratcem.
Vprašala si kakšna je sedaj situacija...jaz nisem imela ss, ampak upn zaradi kompleksne srčne napake. Še vedno čakam na izvide z genetike, pa je že skoraj pol leta mimo.  Kaj so pa tebi rekli, kaj je bil razlog ss?



_____________________________

od 10.12.09 najina pupa spančka med angelčki :(

(odgovor članu jekica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ss v 16 tednu s tabletko
1.6.2010 20:15:13   
luan
IZVIRNO SPOROČILO: Kratka

.

Tudi jaz sem ležala v Lj porodnišnici. Res so zelo prijazni. Imam zelo pozitivne izkušnje z nekaterimi sestrami in bratcem.
Vprašala si kakšna je sedaj situacija...jaz nisem imela ss, ampak upn zaradi kompleksne srčne napake. Še vedno čakam na izvide z genetike, pa je že skoraj pol leta mimo.  Kaj so pa tebi rekli, kaj je bil razlog ss?




Jaz sem imela izvid v dveh mesecih, res pa je da sem kar nekajkrat telefonsko težila.Saj drugače kar odlagajo.

< Sporočilo je popravil luan -- 1.6.2010 20:16:55 >

(odgovor članu Kratka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ss v 16 tednu s tabletko
1.6.2010 21:07:38   
Kratka
luan, ja vem, da je treba klicat in tečnarit. Meni je sam genetik rekel, da naj počakam tri mesece in če ne bo izvide, naj pokličem, pa kar nisem še klicala...se sicer malo bojim izvida, ker je velika možnost, da je punčka imela dedno napako, to pa bi me pošteno potrlo...pa kar odlašam in odlašam user posted image

_____________________________

od 10.12.09 najina pupa spančka med angelčki :(

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ss v 16 tednu s tabletko
2.6.2010 9:47:49   
pikicamala
meni je pri pregledu ginekolog rekel, da se to pač dogaja, da ponavadi ne odkrijejo razloga.
na genetiki so rekli, da traja vsaj 1 mesec. me je tako strah kaj bodo ugotovili!
luan - kaj vse pa povejo izvidi iz genetike? (če lahko poveš) so jih poslali tebi ali tvoji G?

(odgovor članu Kratka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Prvi razred
Admin

Kdaj je najboljše za otroka, da gre v prvi razred?

še pred 6. letom (15%)

pri dopolnjenih 6 letih (43%)

pri dopolnjenih 7 letih (42%)


Število vseh glasov: 144

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!