|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   takoj po porodu
19.11.2007 11:21:28   
anči13
živjo punce!
mene pa zanima kako ste kaj skrbele zase po porodu? a res velja tisto 6 tednov nič tuširanja, 6 tednov ne las oprat, 6 tednov nič TV-ja, 6 tednov ne ven, iz porodnišnice obečena kot medo ib z ruto na glaviuser posted image ? a ste se tok časa pazile ali manj? ne predstavljam si,da sie 6 tednov ne bi stuširala in si oprala las.
sem imela borbo z mojo mamo,ki je rodila 20-30let nazaj in misli,da je še vedno tako kot včasih in sva se pošteno sporekli glede teh stvari.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: takoj po porodu
19.11.2007 11:22:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: anči13
6 tednov nič TV-ja

A se hecaš?! Crknem! user posted image

(odgovor članu anči13)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: takoj po porodu
19.11.2007 11:22:37   
Petraa
Kopaj se ali tuširaj,peri si glavo,glej tv,seksaj če ti paše in vem še kaj.
če ti kaj ne bo pasalo boš že videla.
če pa bi rada hodila po svetu smrdeče kot dihur pa kar naprejuser posted image

(odgovor članu anči13)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: takoj po porodu
19.11.2007 11:31:06   
kofetek2010
Tvoja mami pa je hecna! user posted image

Še dobro, da je tvoja in en moja! user posted image

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: takoj po porodu
19.11.2007 11:52:29   
lelaval
Še nisi rodila? Že v porodnišnici ti rečejo, da se lahko tuširaš, jaz sem si tudi glavo prala že v porodnišnici.
A misliš, da bi te mož še maral po 6 tednih netuširanja? user posted image user posted image

P brez TV-ja. Ne se hecat.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu anči13)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: takoj po porodu
19.11.2007 11:53:38   
lukec
Kaaaj? Šest tednov ne pod tuš. Saj se stuširaš vendar že v porodnišnici, drugače si sploh ne predstavljam! Kaj pa čišča, če se ne bi umivala, bi zadeve zgledale katastrofalnouser posted image .
Jz sem si tud lase umila že v porodnišnici, na sprehod smo šli po 10 dneh sredi januarja ...
Je pa dobro, da mamica počije kolikor se le da in se prve tedne posveča samo dojenčku, pri drugih stvareh pa na pomoč priskočijo drugi, če ta možnost sploh obstaja.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: takoj po porodu
19.11.2007 11:58:28   
mert
Poznam te napotke starih mam.
Vendar pa boš videla, že vporodnišnici te takoj pošljejo pod tuš in ena najboljših reči, ki ti takrat paše je tuš.
Priznam, da sem jaz kar pridno počivala, ker sem od večih strani slišala, da se to res splača, pa če tudi misliš, da ti ni nič. Težave se pokažejo kasneje - v starosti s kakšnim povešenim mehurjem in maternico, samo je že prepozno...
Kakšnih debelih knjig tudi nisem brala, ker mi ni pasalo zarado oči.
Torej, mamine napotke vzemi z veliko rezervo, vendar pa verjemi, da vse le ni za staro šaro.
Pa srečno!

(odgovor članu anči13)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: takoj po porodu
19.11.2007 12:11:08   
anči13
do poroda imam še 6 tednov.user posted image
če bi mami dala prav,ne bi spraševala kaj menite o tem. glede počivanja se popolnoma strinjam. ampak,da se ne bi tuširala pa to,to pa ne gre in tudi ne bo šlo. ja verjetno tudi možu ne bi bilo všeč,če bi spal zraven dihurčka.user posted image
žal se mamam ne da nič dopovedati,vsaj moji ne. in potem je vsa užaljena,ker je nočem poslušati.

(odgovor članu mert)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: takoj po porodu
19.11.2007 12:27:54   
fionaP
En mesec in pol je to, pa da se ne bi stuširala? Po porodu imaš šive, čiščo...  Ne stuširat? Ja, če želiš kakšno infekcijo staknit, je to kar pripravno... Kaj imajo lasje s porodom tudi ne vem. Seveda jih opereš, fene so pa menda tudi pred 20 ali 30 leti imeli.user posted image  TV? To mi tudi ni jasnouser posted image  Ne ven? A dojenček se bo sam sprehajal?
Edino, če mora biti tudi on hermetično zaprt en mesec in pol v stanovanjuuser posted image

Ne poslušaj takih zastarelih nasvetov, po zdravi (svoji) pameti se ravnaj in bo vse okej. Pa mami povej, da se je v teh nekaj desetletjih na srečo marsikaj spremenilo.user posted image user posted image

(odgovor članu anči13)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: takoj po porodu
19.11.2007 12:43:43   
aluš
Veš kaj, če te bo mama rihtala, potegni iz vsega skupaj samo tisto, kar tebi sede (npr. šest tednov ležanja, ona naj te pa pedena, pa kuha pa pospravlja itd.). Mogoče bo celo pogruntala, da bi tudi ti lahko kakšno stvar pred 6 tedni naredila, pa zato ne boš umrla. Res je hecna. Zato jo pa čim manj poslušaj, sploh pa ne sprašuj, če ti take "prijavlja". Pa upam da si na svojem, ker drugače te bo glava pekla še vse tedne po porodu, ne samo prvih  šest. Ker ima najbrž tudi za v naprej take pametne.

(odgovor članu fionaP)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: takoj po porodu
19.11.2007 13:04:06   
anči13
na srečo sem na svojem in me že zdaj kej ne rihta. sem pa pomslila kako bi bilo,če bi bila pri njej. NORO!!! hvala bogu imam možička,ki se popolnoma strinja z mano in je mnenja,da mama ful pretirava.

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: takoj po porodu
19.11.2007 13:28:14   
aluš
No, res hvala bogu. Ker ni vredna tista pomoč ki jo od take mame dobiš za vse kar moraš poslušat zraven. To pomeni, da lahko ob njenih nasvetih kimaš in se nasmihaš (bo najhitreje tema obdelana), misliš in narediš pa po svoje.

Lep porod, pa lepo vreme, ko boš z bebico doma, da ne boš res 6 tednov notri. Jaz sem namreč rodila konec decembra, tamali je imel nizko porodno težo, vremo je bilo super zimsko (vlaga, mraz, nič sončka) in dejansko sva bila en mesec noter. Sem kar trpela. Prvega sem pa peljala ven drugi dan ko sem prišla iz porodnišnice (bil pa je mesec maj).

(odgovor članu anči13)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: takoj po porodu
19.11.2007 13:29:36   
aluš
U, če imaš do poroda še šest tednov, bo pri vas tudi božiček al pa dedek mraz nosil. Fino.

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: takoj po porodu
19.11.2007 13:59:45   
anči13
sej se ne mislim kej preveč obremenjvati,bom že sproti videla kako bo,pa bo a ne ?
ja enkrat  decembra bo,lahko da že kej prej,ker nosim dvojčke.user posted image user posted image

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: takoj po porodu
19.11.2007 14:03:26   
san
jst sem se že naslednji dan po porodu (rodila sem obakrat zvečer) stuširala in oprala glavo.

(odgovor članu anči13)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: takoj po porodu
19.11.2007 14:04:35   
Anonimen
Z gledanjem TV res bolj zadržano, pa z branjem tudi, ker res ni dobro preveč oči obremenjevati. Porod le ni hec in je velik napor za žensko, skupaj z nosečnostjo. Tuširanje in pranje glave da, itak, morda je vačish to zato veljalo, ker stanovanja pač niso bila tako ogrevana in tako. Samo to pred 100 leti. Preveč napora tudi ni dobro. Recimo vsak dan prehoditi 50 stopnic. Ko ti bo to rekla, če ti bo, jo pa kar ubogaj, ker tovrstne posledice se pa res šele precej let poznajo.

Skratka ne vem, zakaj imamo take predsodke do vsega, kar na starejši pvoedo, vse pa le ni tako neumno, kot se zdi.

(odgovor članu anči13)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: takoj po porodu
19.11.2007 14:29:06   
poppi
Hojla,

če mami ne moreš tega dopovedat, pa poprosi sestro ali zdravnika/ca naj ji ti povejo, ko bo na obisku. Njim bo ziher verjela user posted image

Jaz si res ne predstavljam,da se ne bi tuširala ali prala glave toliko časa. Saj me je še babica poslala pod tuš direkt po porodu. Komaj sem hodila, on pa kot vojak me pošlje pod tuš, je stala pred mani s srajco v roki. Pol je pa še zavijala z očmi, ker nisem se hitro obrisala in svojih reči hitro pobrala ter rekla,da če bom še danes gotova. Ma če bi bila takrat sposobna, bi ji rekla par krepkih, pa sem bila raje tiho, ker nikoli ne veš kako ti lahko vrnejo nazaj user posted image

Glede TV-ja, pa kot se boš počutila. Pravijo ja, da naj ne bi obremenjevali oči po porodu, da naj bi tudi čim manj brale, bile za računalnikom..ampak kot sem omenila, po svojem občutku.

Pa čimmanj se sekiraj, uživaj v zadnjem mesecu nosečnosti, privošči si čas zase, za dragega in stvari, katere bodo po porodu zaradi časa morale malce počakat. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: takoj po porodu
19.11.2007 14:36:03   
monja79
Jaz sem tudi to poslušala od vseh teh starejših ljudiuser posted image .

Preden obtužujemo naše mame, če so čist zmešane, da nam kaj takega govorijo, bi rada napisala tole. Moramo se zavedati, da so včasih ženske rojevale v čisto drugačnih okoliščinah kot danes in da so tudi po porodu živele tudi v drugačnem okolju (težave z vodo, pa ni bilo tako toplo v prostorih itd, da ne naštevam). Seveda so tudi včasih morale poskrbet za osebno higieno, kopat pa ne zato, da se ne bi prehladile itd.

Žensko telo je s porodom izpostavljeno stresu in porod (četudi lahek) je napor. Po porodu pa še vse te hormonske spremembe in to. A danes je okolje v katerem bivamo in rojevamo bistveno drugačno, zato temu primerno drugačna tudi oskrba po porodu. Seveda se lahko tuširamo (celo priporočljivo je večkrat na dan), pa lase si tudi umijemo ... a še vedno je dobro popaziti nase in se izogibati naporom in prehladom, da si telo lažje opomore. Počivanje je pomembno tudi zato, da se prej čišča neha. Z branjem pa ... kakor komu paše. Sama sem prvi teden po porodu gledala TV in tudi brala, a ne veliko, ker mi ni pasalo in so me bolele oči.

Torej, kakor komu paše, a pazit je treba nase in na svoje telo, ker rezervnih delov še niuser posted image . Za naše mame pa - saj nam nič slabega nočejo, skrbi jih za nas (a ni to lepo) in samo malo so čas zgrešile. Pa če ste pametne punce, ne se pregovarjat, ampak se pustite v času po porodu kar najbolj razvajatuser posted image . Še prehitro mine.user posted image

(odgovor članu anči13)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: takoj po porodu
19.11.2007 14:48:04   
anči13
sem se odločila,da se sploh ne bom prerekala z njo.sej vsega ji pa tud ni treba vedeti,kaj in kako bo.ji bom pač dala prav,pol bom pa že videla kako in kaj. se strinjam,da se je mal že treba paziti,ampak pretiravat pa res ni treba in res so stvari povsem drugačne zdaj kot pa 30 let nazaj,ko so naše mame rojevale.

(odgovor članu monja79)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: takoj po porodu
19.11.2007 16:10:10   
jst86
no men je mami govorila istouser posted image . ko so me pripeljali na oddelek sem si ful želela tuša.ko sem sesrto vprašala če se res ne smem tuširat,me je sam butasto pogledala in rekla da se komot lahko.je priporočlivo večkrat se z mrzlo vodo umit zaradi šivov.edino rekla mi je naj počakam na naslednji dan,ker sem bila ful švoh po porodu.
glede TVja in branja pa sem se jst mal nazaj držala.po ene 5 tednih sem pa začela normalno gledat tv in brat.

(odgovor članu anči13)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: takoj po porodu
19.11.2007 17:47:38   
Sisy
mene pa zanima kje ste našle cajt za branje knjig in gledanje TV-ja takoj po porodu? user posted image   



_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu jst86)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
19.11.2007 19:59:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu anči13)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: takoj po porodu
19.11.2007 20:00:59   
Anonimen
Meni res ni pasalo brati....TV ja itak ne gledam.

Tuširala sem se pa petkrat na dan. In čutila sem tudi vsak prepih. Po moje pa je v tem nekaj resnice.

(odgovor članu anči13)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: takoj po porodu
19.11.2007 20:20:31   
pikecpokec
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

Meni res ni pasalo brati....TV ja itak ne gledam.

Tuširala sem se pa petkrat na dan. In čutila sem tudi vsak prepih. Po moje pa je v tem nekaj resnice.


Evo, pri meni isto! Brat pa TV gledat res ni priporočljivo, baje! Tuširaj se pa kokr ti paše. jaz sem se ene petkrat na dan, ker sem sama sebi smrdela ko pujs. ne vem, a sem tako smrdljivo švicala al kaj?!?


_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: takoj po porodu
19.11.2007 21:07:48   
Teja N
Haha tole me je spomnilo na mojo taščo, ki živi v isti hiši kot mi.

Ko sem prvič rodila, mi je tudi govorila, kako niti pod razno ne smem ven. Jaz pa umirala od potrebe po zraku, gibanju na prostem, sprehodu (bilo je konec oktobra).

Ko je mali enkrat zaspal, sem se oblekla v jakno, se zavila še v deko in šla malo posedet na balkon.
A lej ga vraga, ravno takrat sta mimo prišli tašča in njena mama in me dobesedno nagnali nazaj not, češ, kaj vendar delaš, ne smeš bit zunaj, boš dobila mastitis, pa pljučnico, bla bla bla...pa še podobne situacije so se dogajale.

Ženska po porodu res rabi veliko počitka, vendar rabi tudi biti na zraku.
 
Zato, ja lahko se tuširaš, pereš glavo, greš na sprehod. pazit se moraš približno tako kot prej, le upoštevaj, da si prve tedne po porodu malo bolj občutljiva.

Branje in TV tudi po občutku, jaz sem en čas gledala, ko sme pa opazila, da me hoče bolet glava ali oči, sem pa nehala in je bilo.


Čim lažji in lepši porod ti želim in zdrave otročičke!user posted image user posted image

_____________________________

Oglasno sporočilo:
Zakaj uporabljati nekaj umetnega, če pa je naravno toliko boljše?
www.aubrey.si
Strupi v otroških izdelkih

(odgovor članu pikecpokec)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?