|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   talno gretje da ali ne
16.2.2009 16:41:06   
pupe
Kakšne imate izkušnje z talnim gretjem? Tisti ki ga imate , ste zadovoljni in je res da se porabi več olja za kurjavo kot pri klasičnem gretju na radiatorje?
Z mojim se ravno odločava ali bi ga dala....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: talno gretje da ali ne
16.2.2009 16:52:45   
April
ja

(odgovor članu pupe)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: talno gretje da ali ne
16.2.2009 16:54:25   
melanija
Jaz bi dala talno gretje samo v kopalnico in nikamor drugam. Ga imamo v kuhinji in ga nikoli ne vklopimo, ker mene, pa nono, ki je z nami bolijo noge. Nam postanejo take težke. Sem govorila z tistimi ki imajo talno gretje in nekateri imajo isti problem, pa jaz nimam drugače problemov z ožiljem.

Za kopalnico pa je super, ker greš noter, se umiješ in greš, v kuhinji pa se več časa zadržuješ, kuhaš in meni to ne odgovarja.

Svakinja ima tudi kuhinjo z jedilnico s talnim gretjem, njej je super, ko pa grem jaz k njej, moram dati noge na stol, ker enostavno ne prenesem tega (ne gleda čudno, ker ve).

(odgovor članu pupe)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: talno gretje da ali ne
16.2.2009 16:58:10   
Mišni
Moja tašča ima in glede na to, da hiša ni podkletena, je to res skoraj nujno. Drugače pa jaz ne čutim prav toplote po nogah, edino mraz ni, ne zebe te v noge.
Je pa tudi ona rekla, da ja, da menda to ni dobro za žile in da zato ljudje v kuhinjah, kjer se veliko stoji, tega nimajo.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: talno gretje da ali ne
16.2.2009 16:59:20   
pupe
midva ga bi dala po celi hiši, razen kleti


(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: talno gretje da ali ne
16.2.2009 17:19:49   
Hope2
Imamo v predsobi, v kopalnicah in WC-jih, na hodniku ter v kuhinji/dnevni. V sobah nimamo in ne pogrešamo, vse drugje bi pogrešali

(odgovor članu pupe)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: talno gretje da ali ne
16.2.2009 18:00:42   
Anja25
Ja noge bolijo tiste, ki s talnim gretjem pretiravajo.
Če to zadevo uporabljaš, da so tla mlačna (ne mrzla) je to super zadeva, normalno pa da ne smejo biti tla topla, pol te pa res lahko noge bolijo ja.
No pri nas imamo TG in je super zadeva. Olja pa porabiš manj, ker ko je enkrat segreto, dalj časa ohranja toploto kot radiator.

Tako, da talno gretje obvezno.

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: talno gretje da ali ne
16.2.2009 19:04:48   
Kliki
Nisem brala zgoraj.
Jast bi ga dala samo v kopalnico, v ostale prostore pa ne.
Mi smo ga imeli na šihtu kjer sem bila sedem ur na nogah sm mislila da mi bodo odpadle tako so me bolele zaradi gretja iz tal.

(odgovor članu Anja25)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: talno gretje da ali ne
16.2.2009 19:20:50   
Anonimen
jaz pa predlagam, da se pogovorite s kakšnim pametnim centralerjem, ker tole kar pišete je čista bedarija.

1. to zaradi krčnih žil in bolečih nog: to je možno samo pri visoko temperaturnem sistemu, ko v radiatorje spuščaš cca. 80°C, pri nizko temperaturnem sistemu pa spuščaš v talno cca. 40°C. Upam, da ste opazili kakšna razlika je v temperaturi.

Fora je v tem, da če imaš radiatorje in talno imaš visokotemperaturni sistem in tudi v talno spuščaš 80°C. To je pa preveč za talno gretje, ker tud čutiš kako so tla topla in to je škodljivo za žile. Pri nizkotemperaturnem pa ne čutiš, da bi bila tla topla, ampak samo niso mrzla.

Tako da jaz ti predlagam dve stvari: ali samo radiatorje in talno samo po kopalnici ali pa talno povsod brez radiatorjev. Midva sva se odločila za zadnje in nama ni žal! user posted image

(odgovor članu Kliki)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: talno gretje da ali ne
16.2.2009 19:25:34   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Imamo v predsobi, v kopalnicah in WC-jih, na hodniku ter v kuhinji/dnevni. V sobah nimamo in ne pogrešamo, vse drugje bi pogrešali


enako. z razliko, da ga mi v sobah FUL POGREŠAMOuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: talno gretje da ali ne
16.2.2009 19:53:20   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana suzi
pa talno povsod brez radiatorjev.

No, za tole se je jaz čisto iz praktičnih razlogov ne bi odločila. Kam bi pa naslonila svojo rit, ko bi prišla iz dolgega sprehoda po mrazu? Kam bbi ap dala sušiti kuhinjske krpe, pa brisače user posted image Kje bi pa malemu zvečer grela cote, ko tako uživa, ko mu po kopanju oblečem topli bodi in pižamo...

_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: talno gretje da ali ne
16.2.2009 22:52:36   
sazi
Tudi pri nas talno povsod brez radiatorjev.

Kot je že ena razlagala - če te noge bolijo in se preveč čuti gretje s tal, je sistem narobe narejen ali pa se napačno uporablja. Pri ustreznem talnem gretju ne čutiš, da toplota prihaja s tal, le tla niso mrzla - topla pa sploh ne.

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana suzi
pa talno povsod brez radiatorjev.

No, za tole se je jaz čisto iz praktičnih razlogov ne bi odločila. Kam bi pa naslonila svojo rit, ko bi prišla iz dolgega sprehoda po mrazu? Kam bbi ap dala sušiti kuhinjske krpe, pa brisače user posted image Kje bi pa malemu zvečer grela cote, ko tako uživa, ko mu po kopanju oblečem topli bodi in pižamo...

No, imamo 2  radiatorja; in to "lestvi" na elektriko v obeh kopalnicah - ravno za sušenje in gretje brisač. Kuhinjskih krp pa že sedaj ne sušim na radiatorju.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: talno gretje da ali ne
17.2.2009 7:27:01   
kepica
IZVIRNO SPOROČILO: Anja25

Ja noge bolijo tiste, ki s talnim gretjem pretiravajo.
Če to zadevo uporabljaš, da so tla mlačna (ne mrzla) je to super zadeva, normalno pa da ne smejo biti tla topla, pol te pa res lahko noge bolijo ja.
No pri nas imamo TG in je super zadeva. Olja pa porabiš manj, ker ko je enkrat segreto, dalj časa ohranja toploto kot radiator.

Tako, da talno gretje obvezno.


se podpišemuser posted image

(odgovor članu Anja25)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: talno gretje da ali ne
17.2.2009 8:04:52   
melanija
Naj povem, da ima svakinja novo talno gretje staro 3 leta, ne pretirava, ker temperaturo uravnava mož, ker ona tega ne zna, imajo nizko temperaturo, toliko da lahko zaznaš da so tla malo topla. Vendar mene to še vedno moti in me noge bolijo. Kaj je to tako čudno.
Smo si pač različni. Ne mi pa govorit da je to čista neumnost, ker vem kako je pri meni in točno vem kdo ima talno, če kam gremo - isto se mi je zgodilo v vrtcu, pa nisem vedela da imajo talno, ker smo šle samo na dan odprtih vrat - in to niti ni bil vrtec v katerega  želim vpisat hčer., noge sem po 2 urah imela kot da bi cel dan delala na nogah, postopavala,...
Pač na moje izkušnje ga v kuhinji ne bi dala.

(odgovor članu kepica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: talno gretje da ali ne
17.2.2009 8:21:42   
alička
Tudi moje noge ne prenašaja talnega gretja. V hiši prijateljev imam po obisku vedno zatečene noge, pa so njihova tla smo rahlo ogrevana - ne topla/ne mrzla.
Doma ga imamo samo v kopalnici in je zakon, ker je dober občutek, ko stopiš bos na tla.

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: talno gretje da ali ne
17.2.2009 9:00:33   
lonja
Mi imamo v naši novi hišici talno gretje povsod, ogrevano s toplotno črpalko in je super user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: talno gretje da ali ne
17.2.2009 9:09:26   
t5t6
Mi ga imamo po celi hiši, smo zelo zadovoljni. Imamo tudi nekaj priključkov za radiatorje ampak mislilm, da jih za enkrat ne bomo postavili. Jaz v noge ne čutim neprijetne toplote, ko primem tla niso topla ampak mlačna vseeno pa je ozračje toplo.

(odgovor članu lonja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: talno gretje da ali ne
17.2.2009 9:19:42   
tralala
Mi imamo električno talno gretje samo v kopalnici in pride račun za elektriko pozimi ok. 20€ dražji. Je pa lepo imeti topla tla v kopalnici...

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: talno gretje da ali ne
17.2.2009 9:23:01   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana suzi


Tako da jaz ti predlagam dve stvari: ali samo radiatorje in talno samo po kopalnici ali pa talno povsod brez radiatorjev. Midva sva se odločila za zadnje in nama ni žal! user posted image


tako imava midva v načrtu, povsod samo talno.

Sem pa res pregledala vse mogoče strani zaradi krčnih žil in sem zdaj pomirjena. Je točno tako kot je napisala Skuštrana Suzi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: talno gretje da ali ne
17.2.2009 9:34:15   
Anonimen
Meni je pa žal, da nisva dala povsod talnega v kombinaciji z radiatorji (ločen sistem) ... samo talnega pa ne bi nikoli imela, ker sem velikokrat pri prijateljih, ki imata samo talno in mene pri njima nonstop zebe, pa če imata onadva ravno tako kot midva na 21°C naštimano user posted image ... saj vem, se nelogično sliši, samo je res.

(odgovor članu Olivija)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: talno gretje da ali ne
17.2.2009 10:03:36   
kaya2007
midva imava talno gretje samo ponekod in mi je prekleto žal, da ga nisva res povsod dala (se nam je mudilo user posted image )..že zaradi otroka, ki je ves čas na tleh.
imava pa prijatelje, ki ga moja po celi hiši, brez radiatorjev in imajo fino toplo, ampak pomoje imajo še kakšen dodaten sistem user posted image
torej, talno gretje JA user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: talno gretje da ali ne
17.2.2009 10:41:04   
t5t6
Samo če imaš talno prav narejeno nebi bilo potrebno dogrevati, ker bi moglo biti dovolj toplo. Seveda je odvisno tudi od izolacije hiše. No mi smo bili pred izvedbo malček v dvomih zato smo naredili na ločen sistem še radiatorje, ki pa jih res ni potrebno postavit. Tudi, ko gremo smučat v KG imamo app v novi hiši kjer imajo samo talno, meni je tam celo prevroče in jih vedno prosim da znižajo temperaturo.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: talno gretje da ali ne
17.2.2009 11:40:53   
ALWAYS LARA
v anši hiši mamo samo talno brez enga radiatorja in je super. noge nič ne bolijo, ker tla niso vroča ampak temperirana, v prostoru je čist druga toplota kot od radiatorjev, zrak ni suh. noge bolijo tam, kjer je centralna narobe narjena in ljudje notr šopajo tako vročo vodo kot za radiatorje.

mokrih cun in brisač ne sušim nikjer ampak jih dam oprat, ker se mi enostavno gravža sušit svinske cune pa jih ponovno uporabit..bljak!

končno enkrat imam hišo v kateri me nikoli ne zebe v noge pa copatov skorajda ne uporabljam!

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: talno gretje da ali ne
17.2.2009 17:56:05   
AnBan
IZVIRNO SPOROČILO: melanija

Jaz bi dala talno gretje samo v kopalnico in nikamor drugam. Ga imamo v kuhinji in ga nikoli ne vklopimo, ker mene, pa nono, ki je z nami bolijo noge. Nam postanejo take težke. Sem govorila z tistimi ki imajo talno gretje in nekateri imajo isti problem, pa jaz nimam drugače problemov z ožiljem.

Za kopalnico pa je super, ker greš noter, se umiješ in greš, v kuhinji pa se več časa zadržuješ, kuhaš in meni to ne odgovarja.

Svakinja ima tudi kuhinjo z jedilnico s talnim gretjem, njej je super, ko pa grem jaz k njej, moram dati noge na stol, ker enostavno ne prenesem tega (ne gleda čudno, ker ve).


Če je talno prav in dobro izvedeno naj tega problema ne bi bilo. Do zdaj sem slišala že mnogo ljudi, ki so to jmrali. In kaj smo na koncu ugotovili - da v sistem spuščajo pretoplo vodo. Tudi do 35 in več. Zato da imajo v prostoru toliko toplo da so lahko v kratkih rokavih sredi zime.
Normalno je tam nekje 27 do max. 30. Pri tem bo temperatura prostora med 21 in 23, lahko tudi malo več. Ampak občutka pekočih nog ne bo.
Lahko pa da imajo NT sistem in zjeban mešalni ventil.

< Sporočilo je popravil AnBan -- 17.2.2009 17:59:04 >

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: talno gretje da ali ne
17.2.2009 21:33:02   
ursi
Tudi jaz si želim, da bi nekoč imela v hiši talno in me zanima predvsem naslednje : recimo, da je hiša shlajena na nekje 15 stopinj. Koliko časa morte kurit tisti, ki imate samo talno, da se ogreje na približno 23°C?

(odgovor članu AnBan)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?