|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   teža ne gre dol
5.2.2009 18:05:37   
jonna
A je še kakšna taka nesrečnica kot jaz ali ste kar vse po porodu uspešno shujšale?
Med nosečnostjo sem se zredila za 18 kg. Porod mi je odnesel 7 kg in zdaj sem že 7 mesecev na isti teži, torej mi je ostalo 11 kg (še na nekaj podlage pred nosečnostjo). V materinski šoli so nam povedali, da gredo z dojenjem kilogrami hitro dol in to ne da bi se kaj dosti obremenjevali s prehrano, vsekakor pa za doječo mamico neko namerno hujšanje ni zdravo.
Pri meni pa se tehtnica ne premakne nikamor, pa sem 6 m polno dojila in dojim še zdaj. Pazim na prehrano, pa se nič ne pozna. user posted image user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: teža ne gre dol
5.2.2009 18:18:52   
Netopirčy81
Naj te potolažim, da nisi edina. Tudi meni je ostalo 10 kg, zdaj sem pa spet noseča in se bom s tem ukvarjala po drugi nosečnosti. Drgač je men še najbolj pomagala limfna drenaža, s katero sem (predn sm zvedla, da sem noseča)  po 5ih obiskih izgubila nekaj cm in 1,6 kg.

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu jonna)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: teža ne gre dol
5.2.2009 18:42:30   
kaja02
user posted image  sva že dve, men tud kg ne grejo nikamor, še 1kg sem pridobila zravn, pa sem 6m po porodu in še tud polno dojim. 1. je blo isto, sem kak let potem šla na dieto, pa mi je uspelo shujšat, pred to user posted image  sem se pa spet ful zredila, potem pa še 16kg med user posted image ; ma jaz se tolažim, da enkrat bo pa ja že šlo dol, pridem pa čist depresivna domov iz trgovine, ker si ne morem nič kupit, so mi napot zize, da o tazadnji ne govorim, je kot ena kanta , ma za user posted image

_____________________________

Kaja, 9.1.2002
Leja, 2.8.2008

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: teža ne gre dol
5.2.2009 18:47:32   
AnciM
gredo z dojenjem kilogrami hitro dol


Odvisno kako delujejo hormoni na tvoje telo. user posted image Enim kg izpuhtijo z dojenjem, enim gredo pa celo gor. Jaz sem na žalost med temi drugimi. user posted image   Na začetku je izgledalo, da bo šlo 1kg na mesec dol, pa se je že v 3 mesecu vse obrnilo v drugo smer in gre 1kg na mesec gor.

(odgovor članu jonna)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: teža ne gre dol
5.2.2009 19:44:19   
cmrucek
Tudi jaz sodim v ta razred... user posted image

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: teža ne gre dol
5.2.2009 19:45:45   
blaža
No jaz sem imela, ko sem rodila 65 kg, z dojenjem sem si pridelala še tri kilce.user posted image Tako, da sem pol imela 68 kg, pa sem se lotla po končanem dojenju ločevalne in je ratalo na 58.500guser posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu cmrucek)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: teža ne gre dol
5.2.2009 19:48:08   
lukec
Men so kilogrami res šli dol, zelo hitro, v treh tednih sem bila na teži pred porodom (zredila sem se 9 kg) ampak, ko sem začela z GH in z redkejšim dojenjem. No, ko je bil mali star 2 in pol sem tehtala toliko kot en dan pred porodomuser posted image . Ni blo druge kot ločevalnauser posted image .

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu cmrucek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: teža ne gre dol
5.2.2009 20:12:44   
end1
ja no meni je po prvem porodu z dojenjem šlo vse dol, brez da bi se pretirano pazla, zdaj po drugi gre tudi ampak pazim na prehrano in sicer tako, da jem štirkrta do petkrat na dan, nič kruha, malo testenin, nič sladkega in ful zelenjave in sadja, mam manj ko se jih mela ko sem zanosila.

(odgovor članu jonna)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: teža ne gre dol
5.2.2009 20:25:21   
kajajaka
Jaz sem tudi med tistimi, ki po porodu ne morejo shujšat, pa da ne vem kaj naredim...user posted image
Ampak punce... na račun velike riti in odvečnih kg smo dobile naše sončke!user posted image

Pa obline so tudi lahko seksi (spomnite se J.Lopez, Danica Lovenjak, Špela Grošelj...) Marsikdo se spotakne, da so debele (predvsem ženske), moški bi pa slinček rabili, ko jih gledajo... user posted image

Moj dragi se nič ne pritožuje, seks je super... smo srečna družinica in ne bom dovolila, da bi mi par kg preveč to pokvarilo, pa čeprav si po tihem želim biti paličnjak... user posted image

SKRATKA BODITE SREČNE V SVOJEM TELESU IN POČAKAJTE POMLAD, BOMO Z VOZIČKI ŠIBALE OKROG IN SHUJŠALE DO KOSTI...


"Pod mojim špehkom se skriva lepo, mišičasto telo, ki se bo nekoč opogumilo in prilezlo na plan" 

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: teža ne gre dol
5.2.2009 20:51:07   
Jančika_
Dokler sem dojila, ni šel dol niti gram. Pa sem veliko tekla in jedla normalne količine večinoma zdrave hrane. Ko sem nehala dojiti, sem se lotila "mojega" Montignaca in je šlo dol zelo hitro. Sem poskusila to med dojenjem, pa je takoj šlo po mleku. Obakrat se v nosečnosti nisem pretirano zredila (12 in 13 kil), pa si vseeno želim, da se naslednjič ne bi toliko (sanja svinja o koruziuser posted image ), ker mi ni bilo fajn nosit naokoli tistih nekaj kil viška po porodu (sem zelo majhna in se mi vsaka kila fejst pozna).

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: teža ne gre dol
6.2.2009 6:56:44   
mlinar
Tudi jaz  sem v tej skupini z odvečnimi kilogrami in se sprašujem kaj storiti z njimi da bi se jih končno rešila user posted image

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: teža ne gre dol
6.2.2009 9:01:42   
mam32
Tud jaz dva meseca po porodu nisem zgubila niti deke grrrrrrrrrrrr.
A mi zna ktera povedat, koliko časa po CR lahko začnem s trebušnjaki. Moj trebuh ne namreč tak, kot da sem še v šestem mesecu user posted image .
jonna, fajn da si odprla to temo. Sedaj vidim, da nisem edina, ki dojim, kilogrami pa kar ostajajo.

(odgovor članu mlinar)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: teža ne gre dol
6.2.2009 14:49:04   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: kaja02

user posted image  sva že dve, men tud kg ne grejo nikamor, še 1kg sem pridobila zravn, pa sem 6m po porodu in še tud polno dojim. 1. je blo isto, sem kak let potem šla na dieto, pa mi je uspelo shujšat, pred to user posted image  sem se pa spet ful zredila, potem pa še 16kg med user posted image ; ma jaz se tolažim, da enkrat bo pa ja že šlo dol, pridem pa čist depresivna domov iz trgovine, ker si ne morem nič kupit, so mi napot zize, da o tazadnji ne govorim, je kot ena kanta , ma za user posted image



user posted image , sorry ampak sem se do solz nasmejala (zadnjemu stavku), boga revica, saj bo šlo dol, če ne zdaj pa kasneje user posted image



_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu kaja02)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: teža ne gre dol
6.2.2009 14:52:51   
Petr_a
To je larifari da gredo z dojenjem kile dol.
sama pač nimam težav,ker imam dobre gene

(odgovor članu jonna)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: teža ne gre dol
10.2.2009 21:39:04   
Nastya
Še ena takšna, ki ji kg kar ne izginejo. Jaz sem se v user posted image  zredila za 12 kg. Po porodu mi jih je ostalo še 4 kg. Prve 4 mesece so mi res šli kg kar vidno dol, tako da sem pristala 3 kg pod svojo težo. A seveda veselja je bilo kmalu konec. Sedaj pa je moj user posted image  star sedem in pol, pa je mamica prigarala že spet na svojo težo pred nosečnostjo in še 2 kg več...poden...in sploh kako naj začnem in kaj naj začnem, da se bom do poletja oklesala..če bi pa želela svojo idealno težo, moram pa orenk plunt v roke in sklatit iz sebe 10 kg..Kako pa kaj dojenje vpliva na izgubo kg. pa ne vem, meni je zelo prve 4 mesece, zdaj pa še vedno dojim, pa ni ne duha in sluha o tem..

(odgovor članu jonna)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: teža ne gre dol
10.2.2009 22:59:37   
mamabranka
ŠE ENA TAKA. Tudi meni niso šle kile  dol z polnim dojenjem. Pri prvem sem se zredila za 18kg, po porodu sm jih imela še vedno 8kg več. Do druge zanositve sem pridobila še 3kg. Sem imela nosečniški diabetis pa sem se zredila v celi nosečnosti +3kg, po porodu -2kg (s porodom samo  -5kguser posted image ). No kile pa nočejo dol z dojenjem, pa kaj nej zdej. Mal manj bom jedla, za mleko pa se ne bojim, ker mi masaža dojkic dela čudežeuser posted image , moj pa tud zravn uživa.

_____________________________

Našemu Razgrajaču Eneju, se je na Miklavževo pridružil še en razgrajaček Vid.

(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: teža ne gre dol
11.2.2009 11:24:13   
pepa6
Jaz sem se zredila v nosečnosti za 25 kg. Ko sem rodila sem imela 6 kg manj, po 6 mesecih od poroda jih imam 22 kg manj, skupaj z tistimi 6 kg. Sam problem je v tem, da še moram dat dol 18 kg dol, ker ko nisem mogla zanosit sem se zatekala k k hrani. Drugač pa kak mesec telovadim, ni sicer niti 1 kg manj, so pa nastale mišice ampak vem da se bo prav začelo z izgubo teže po 3 mesecih. nimam pa nobene diete. dojim direktno ravno ne, si mleko izbrizgavam, tak da dvomim da kaj dojenje pripomore k izgubi teže.

(odgovor članu mamabranka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: teža ne gre dol
11.2.2009 18:50:11   
tatly
tudi jaz sem 5 mesecev po porodu in so se moji kg kar ostali nevem kak se jih znebituser posted image

_____________________________

1.9.2008 ob 10.02 se nama je pridruzila najina stella tezka 3140g in velika 50cm
5.5.2010 ob 6.10 se nam je pridruzila se nasa druga princeska anella tezka 3530g in velika 52cm

(odgovor članu pepa6)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: teža ne gre dol
11.2.2009 18:52:02   
Jelcy
Juhuuuu...nisem edina user posted image ....jaz sem se zredila 30 kg, 10 je slo po porodu dol, kasneje se 5 ker sem bila polna vode in pol se je ustavilo user posted image . Tako da sem imela 15 kg viska, z dojenjem sem se se bolj redila in zdaj 10 mesecev po porodu imam se 10 kg viska in res ne vem kako jih spravit dol?? Pravijo da bo slo samo od sebe, mocno dvomim!

(odgovor članu pepa6)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: teža ne gre dol
14.2.2009 21:59:03   
fitzgerald
jonna pa še nekatere, kot da bi sebe brala. Tudi jaz sem šla gor 18kg, s porodom sem izgubila 7 kg in v cca 2 tednih mimogrede še 2kg - kar me je blazno opogumilo in sem si mislila, ja super, vse tisto o dojenju in izgubljanju kilogramov je res, hura, saj bom po 6. mesecih prava manekenkauser posted image  - no potem je pa naenkrat kilaža obstala, pa šla še kak kg gor (skrataka 4. mesece ni bilo nobenega premika na bolje), no, kak mesec nazaj pa sem se sama začela počutit malo bolje (v fizičnem in psihičnem smislu se mi zdi, da nekako "okrevam") in začela malo (ma res malo, tako da ne vem, če se temu lahko zahvalim) telovadit, pa nič manj jest, in sem opazila, da sta šli dol še 2 kg in da se pozitiven trend nadaljuje (zdaj trkam na les user posted image ) Dojim še zmeraj, ampak zdaj bomo počasi začeli zmanjševati.

No, v glavnem, jaz mam občutek, da je zadeva bolj kot z dojenjem povezana s hormoni in geni, skratka, kot da bi telo nekako vedelo, da mora nekaj časa lepo držat tako bolj materinsko postavo, psiha pa želi tak bolj zapečkarski način življenja:), da bo dost mleka in bo za bebico lepo poskrbljeno...potem pa nekako spet pridemo k sebi (je pa čas očitno zelo različen od ženske do ženske) - uh, sem morda zdaj malo zabluzilauser posted image  ma, v glavnem, upam in verjamem, da bomo počasi prišle na zeleno vejo...


(odgovor članu jonna)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: teža ne gre dol
18.2.2009 21:51:02   
Marsy
Upam, da se boste še kaj vrnile na to temo, da mogoče tole preberete in najdete rešitev za svoje težave.

Klepetam bolj pri septembrčkih 2008 in ko so punce jamrale, da bi rade shujšale, se je razvila debata in precejšnje zanimanje.

Pred leti sem se aktivno ukvarjala s svetovanjem o zdravi prehrani, potem sem pa to opustila, ker sem se zaposlila. Sem tudi inštruktorica aerobike in pilatesa, tako da tudi glede tega dam kak nasvet.

No, punce so me dobesedno napadle z vprašanji in odgovarjati na vsak mail posebej mi je vzelo preveč časa - nisem zmogla.

Tako da sem napisala 2 članka; enega o prehrani, drugega o razstrupljanju telesa. Prej sem bolj osebno svetovala, zdaj pa sem nekako vse strnila v dobrih 10 strani, ki jih vsakemu toplo priporočam za prebrat. Je vzrok  marsikatere težave takoj jasen in sploh se mi zdi pomembno - da se zaveste, zakaj ne morete shujšati. In na nadaljna vprašanja bom pa laže pomagala odgovorit, kot če vsaki isto razlagam.

Torej, če vam manjka branja, se mi oglasite na mail: marsy@volja.net

_____________________________

Zajemite zdravje z veliko žlico!
www.zdravje-zabava.com

(odgovor članu fitzgerald)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: teža ne gre dol
19.2.2009 12:13:48   
pizamca
Jaz sem se v nosečnosti zredila za 16 kg! Ogromno, sploh pri mojih 160 cm, obseg trebuha je bil kar 105cm. Sicer sem bila že prej suhica, vedno sem se ukvarjala s športom, tako da niti ni bilo prevveč, ampak vseeno...
Po porodu je šlo takoj dol 5 kg, potem v naslednjih dveh mesecih sem izgubila še 3 kg. Polno dojenje mislim, da ni kaj dosti pripomoglo k temu. Potem dolgo časa nisem shujšala, rit in trebuh sta kar ostala, potem pa sem začela jesti manj junk fooda, pa zvečer sem pojedla čisto minimalno - kakšne hude shujševalne zaradi diete nisem mogla ukreniti. Ukvarjati sem se začela še z aerobiko - trikrat na teden po slabo uro.
Danes, 11m po porodu sem prišla na staro težo, vendar imam še vedno šlaufe okol trebuha - obup. Ker bo treba kmalu v službo mi je vse ozko in sem prav jezna.
V bistvu sem veliko delala, da sem prišla na to postavo, pa še to ni to, kar bi si želela. No, to je pač davek materinstva, vendar se ne dam. Za nl sem se zapustila in se ful nažirala,l pa bom videla, če bo pomagalo.
Tako, da z veliko dela še ni zajamčen uspeh, je pa vsaj malo bolje.

(odgovor članu Marsy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: teža ne gre dol
19.2.2009 19:37:37   
slovenka
Pri meni tudi ni držalo, da se z dojenjem kg samo topijo. Med user posted image sem dobila 13 kg, iz bolnice prišla s +6, potem je šlo pa kar počasi, sedaj že telovadim... Sem pa na +3 kg sedaj 7 mesecev po porodu. Mislim, da v enem letu bom na prejšnji teži. Potem bom eno leto to vzdrževala, potem pa spet user posted image  user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu jonna)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: teža ne gre dol
20.2.2009 22:11:47   
najsi
No da se še jaz pridružim klubu tistih, ki jim teža po porodu nikamor ni šla. Mene se je moja držala ko cek.
Med nosečnostjo sm se zredila za 25 kg, po porodu je šlo dol 11 kg, vse ostalo se me je držalo ko pribito.
In ker sem polno dojila sem sama pri sebi rekla, da dokler ne začnem uvajat gosto hrano, ne bom načrtno hujšala. To je blo do novega leta, malo pred tem je bil sine star 6 mesecev in sm si rekla, tak stara zdaj je pa zadni čas, da začneš. In sem.
Tak da sem že od novega leta na ločevalni dieti, ki se je bolj ali majn uspešno držim, izgubila sem do zdaj približno 9 kg, ob tem pa še vedno dojim in to 4 do 5 obrokov. Ker je pač moj sine strašni navdušenec nad zizo in se nikakor noče ločit od nje.
Ugotovila sem da kvaliteta mleka ni nič slabša in mi je sedaj samo še žal, da nisem prej začela, ker se datum do ponovnega nastopa službe nezadržno približuje.
Ja pa seveda ob vsem hujšanju še vsak dan vozičkam 2 uri ali več. To je pa tud edina telovadba, razen pospravljanja in ukvarjanja s tamalim.

< Sporočilo je popravil najsi -- 20.2.2009 22:12:56 >


_____________________________

naš čudež je privekal na svet 26.6.2008,ob 2:17 zjutraj. Na ta svet je prišel kot krepak fantek z imenom Oskar

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: teža ne gre dol
24.2.2009 13:10:35   
galek
Še ena se vam pridružuje v večnem boju s kilogrami.
med nosečnostjo sem se zredila 12 kg. T akoj s porodom sem jih zgubila 4 in v naslednjih dveh mesecih še 4 kguser posted image . Čez zimo pa sem pridelala nazaj 6 kguser posted image user posted image user posted image user posted image . Sedaj ko je naš sonček star 7. mes. dobim še dva kg pa grem lahko rodituser posted image user posted image user posted image .
Našega fata še kar dojim, dodajamo pa že tudi gosto hrano, zato resno premišljujem, da bi šla na ločevalno, po pustu seveda.
Upam da bom zbrala voljo, ker se poletje bliža 100 na uro in s tem kopalke.
Lep pozdrav sotrpinkam!

(odgovor članu najsi)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?