|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   težave s piškoti :))
17.12.2009 19:12:45   
kaya2007
sem se spravila končno pečt..in mi je testo ratalo fantastično (naredila sem kao neke vrste speculaas), težave pa imam pri pečenju, in sicer ne zadanem prave debeline ali kaj user posted image če naredim piškot full tanek, je čisto trd, če naredim debelejšega, se mi zdi pa da je surov na sredini user posted image kaj je narobe?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
17.12.2009 19:18:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kaya2007)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: težave s piškoti :))
17.12.2009 20:05:41   
ribica.
ali pa jih peči na par minut dlje, pri nižji temperaturi.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: težave s piškoti :))
17.12.2009 20:42:54   
kaya2007
ja, mogoče sem ga pa res prezgodaj poskusila, mož pravi, da so čisto ok..bom počakala par dni, pa da vidim kaj se bo zgodilo user posted image

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: težave s piškoti :))
17.12.2009 21:33:40   
Anonimen
Ok, da ne odpiram nove teme, se bom kar tule prislonila ... Namreč mi bomo letos za božička dajali domače piškote (cimetove zvezdice po vsej vrjetnosti) ... pa ker zdej nisem nikoli tako za en dogodek pekla, ampak samo ko se mi je sprdnilo, zdej ne vem kolk prej moram jaz to začet pečt oz. drugače koliko prej lahko cimetove zvezdice naredim, da bodo do božiča še ok za okrog talat, ker nebi rada 23. cel dan po kuhinji bluzila.

(odgovor članu kaya2007)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: težave s piškoti :))
17.12.2009 21:36:39   
kaya2007
ne bom pametovala, ampak za te cimetove zvezdice je mal morje receptov..sem na kulinariki opazile, da jih nekatere sploh ne pečejo, ampak samo posušijo..drugače bi jih pa na tvojem mestu naredila enkrat čez vikend, piškoti so baje dobri itak šele čez par dni user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: težave s piškoti :))
17.12.2009 21:39:51   
Anonimen
Duš, sej res božič je že drug teden .... aaaaa ... čist prehitro user posted image ... bom potem res ta vikend vsaj probno varianto naredila.
Mi mogoče priporočaš še kake druge piškote, da so dobri?

(odgovor članu kaya2007)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: težave s piškoti :))
18.12.2009 8:15:44   
ribica.
jaz delam vsako leto medenjake in so res zelo fini mehki. če katero zanima lahko dam recept.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: težave s piškoti :))
18.12.2009 8:29:42   
Ulla80
jaz delam vsako leto medenjake in so res zelo fini mehki. če katero zanima lahko dam recept.


no dej.


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: težave s piškoti :))
18.12.2009 21:32:47   
ribica.
Joj sori, toel je mal dolgo trajalo, da sem se odzvala, sem čist pozabla. Recept pa je sledeč:

1kg moke (pol ostre, pol gladke)
250g margarine
4jajca
2 žlici sode bikarbone
230g sladkorja
5 žlic medu,
2 žlički cimeta
1 žlička mletih klinčkov
1 žlica olja
50 g grobo mletih mandljev

glazura:
120g sladkorja v prahu
pol beljaka
sok pol limone

priprava:
sladkor, med, cimet, klinčke in margarino dobro prevremo in ohladimo(jaz pazim na vrstni red, sladkorja ne dam najprej ker mi je medtem ko sem odmerjala druge sestavine, karameliziral, zato svetujem najprej margarino).
Ostale sestavine damo v drugo posodo in prelijemo z ohlajenim prevretkom ki smo ga naredili najprej.
Dobro premešamo. Zmes pride taka še kr pocasta oz ne presuha. To postavimo v hladilnik čez noč.
Jaz delam maso vedno zvečer, potem pa naslednji dopoldan pečem medenjake.

Pečemo na 180 stopinj cca 10 min oz odvisno kako vam peče pečica, moji so res hitro pečeni, saj se po barvi vidi.
Ko so ohlajeni jih premažemo z glazuro. Ko nekaj časa počivajo v škatli, so še boljši. Mehki so pa že takoj.

Jaz ponavadi delam naenkrat samo polovico mase

NAJPOMEMBNEJŠE NAVODILO! Ta recept je prepisan iz originalnega recepta, ampak medenjaki so dobri samo, če delaš iz polovice mase EDINO MEDU DAŠ TOLIKO KOT ZA CELO MASO!!! 5 konkretnih žlic zabašite iz kozarca, pa ne morete falit!

Pa dober tek!

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: težave s piškoti :))
18.12.2009 21:41:29   
Ulla80
se pravi pol kg moke,2 jajci itd. user posted image pa pet žlic medu?

mogoč jih res probam narest, zdej za božička....a je važno kak je med?


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: težave s piškoti :))
18.12.2009 21:45:41   
ribica.
ja točno tako, vse ostale sestavine daš na pol, samo medu daš kljub temu 5 žlic. IN to res tako da zabašeš iz kozarca, da mal dol teče, to je ena žlica, kot bi reku kopasto, čeprav pri medu ni kopasto ampak pač teče. Jaz pri medu sploh ne kompliciram, kar imam, dam not. Vedno ratajo. Edino prvič so bli kr neki, trdi, ker sem delala po original receptu.

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: težave s piškoti :))
18.12.2009 21:50:53   
Ulla80
probamuser posted image tenks.

_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
19.12.2009 14:27:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kaya2007)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: težave s piškoti :))
19.12.2009 19:50:10   
tosja
user posted image user posted image



Cimetove zvezdice

Sestavine: 250 g moke 150 g masla 150 g sladkorja 1 jajce ščep soli

Arome: 1 žlička cimeta / ! žlička vanilijeve esence /1 žlička mletih lešnikov, mandljev ali orehov

Priprava: Maslo in sladkor penasto umešamo. Dodamo jajce, presejano moko in sol. Maso razdelimo na dva dela in vsakemu posebej dodamo želeno aromo - npr. v eno polovico cimet, v drugo pa vanilijevo esenco. Obe kepi zavijemo v plastično folijo in damo v hladilnik za eno uro. Pečico ogrejemo na 210 stopinj Celzija. Testo sploščimo in razvaljamo na 1 cm debelo plast. Z modelčki izrežemo zvezdice in jih na peki papirju pečemo 15 minut, da lepo pozlatijo.

Na koncu jih ohlajene posipamo s sladkorjem v prahu ali do polovice pomočimo v stopljeno čokolado.

pa še en...

CIMETOVE ZVEZDICE Z OREHI


Sestavine: 25 dag orehovih jedrc, 25 dag mandljev, približno 25 dag sladkorja v prahu, 3 sveži beljaki, 1 zavitek vaniljevega sladkorja, mleti cimet, sol. Orehe in mandlje zmeljemo. Presejemo 25 dag sladkorja v prahu. Beljake in ščepec soli stepemo v trd sneg, nato pa postopno dodamo še sladkor v prahu. Približno sedem žlic snega prihranimo, preostalega pa zmešamo z mletimi orehi in mandeljni. Vmešamo vaniljev sladkor in dve žlički cimeta. Delovno površino potresemo s sladkorjem v prahu ter testo razvaljamo centimeter debelo. Z modelčkom izrežemo zvezdice in jih zložimo na pekač, obložen s pekipapirjem. Namažemo jih s preostalim snegom in pečemo 20 minut v pečici (150 st. C.).

user posted image


...pa še...user posted image


COOKIJI


90 g masla
80 g sladkorja
1 jajce
175 g moke
malo pecilnega praška
60 g zmletih orehov
100 g čokoladnih koščkov
Iz vseh sestavin razen čokolade zamesimo testo.

Na koncu dodamo čokoladne koščke, ki jih v testo vmešamo z žlico (lahko tudi z rokami, samo paziti je treba, da se ne stopijo). Oblikujemo cookije.

Pečemo pri 180 stopinjah 10-15 minut.

SKALCE

170 g margarine
190 g sladkorja
2 jajci
1 rumenjak
1 pecilni prašek
500 g moke
2-3 žlice mleka
80 g orehovih jedrc
40 g jedilne čokolade
maščoba in moka za pekač

namesto čokolade lahko damo rozine

Margarino s sladkorjem, jajcema in rumenjakom penasto zmešamo. Dodamo mleko, debelo narezane orehe, moko s pecilnim praškom in grobo nasekljano čokolado. Rahlo zmešamo in z dvema vilicama oblikujemo na pomaščenem in rahlo z moko potresenem pekaču robate kupčke.
V pečici jih spečemo pri 180 stopinjah približno v 20. minutah.

MASLENI KEKSI


25 dag masla
30 dag moke
12 dag sladkorja v prahu
1/2 pecilnega praška
Vse sestavine skupaj zgnetemo v testo. Iz mase oblikujemo kroglice, ki jih polagamo na pekač, obložen s peki papirjem. Pečemo jih 10 minut. Po želji kroglice pred peko pritisnemo z vilico. Ko so keksi pečeni počakamo, da se ohladijo. Polovico piškota namočimo v že naprej pripravljeno stopljeno čokolado ter jih namočimo v kokosu. Pa dober tek!

PIS
ANI TRIKOTNIKI


ko nimamo veliko časa, pa še enostavno je


150 g keksov (npr. Petit)
200 g mletih orehov
200 g žele bonbonov
125 g sladkorja v prahu
120 g margarine
Margarino in sladkor stopimo. Pustimo, da se malo ohladi, nato v to zmes dodamo kekse, ki smo jih prej na drobno zdrobili ali zmleli, mlete orehe ter na majhne kocke narezane žele bonbone. Vse skupaj dobro zgnetemo in oblikujemo v trikotnik.

SNEŽINKE


100 g sladkorja v prahu
250 g margarine ali masla
120 g moke
250 g gustina
1–2 vanilina
nekaj zmletega ali zdrobljenega janeža
Naredi testo, ki naj na hladnem pokrito počiva 30 – 60 minut. Nato oblikuj kot češnja velike kroglice in vsako pritisni z vilicami, da postane ploščata. Peci na 200°C in še tople potresi s sladkorjem v prahu.

VANILI ROGLJIČKI

30dag ostre moke
10dad mletih orehov
15dag margarine
2žlici mleka
5dag sladkorja
2vanili sladkorja
Vse zgneteš v voljno testo in oblikuješ rogljičke,pečeš na 200 stopinjah 10 minut oziroma do svetlo zlate barve,še vroče povaljaš v sladkorju v prahu.

KOKOSOVI ROGLJIČKI

30dag gladke moke
20dag kokosa
2jajci
25dag margarine
12dag sladkorja
1vanili sladkor
pol pecilnega praška

Vse zgneteš in oblikuješ rogljičke,pečeš na 200 stopinjah 10 minut oziroma do lepe svetlo zlate barve.

< Sporočilo je popravil tosja -- 19.12.2009 20:04:20 >


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: težave s piškoti :))
19.12.2009 19:51:32   
Anonimen
Jaz bim cimetove zvezdice po temle receptu naredila: http://www.gurman.eu/recepti.php?S=6&Article=120&L=1 ... mandljiso že zmleti, samo še tamala zaspi ...

(odgovor članu tosja)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: težave s piškoti :))
19.12.2009 20:01:27   
tosja
Ti so tud fuuuuuuuuuul dobri

Jogurtovi piškoti
Recept je zelo enostaven, hiter in čeprav morda na prvi pogled ni videti tako – jih niti ni težko narediti. ——————————— Potrebujemo: 35 dag margarine
1 pecilni prašek
60 dag moke
navadni jogurt (180 g)
sladkor v prahu za posip (če želite, jaz ga ne dam)
marelična marmelada za nadev Margarino zdrobimo v moki, v katero smo pred tem vmešali vrečko pecilnega praška. Dodamo cel navadni jogurt in pregnetemo da postane kepa testa (jaz sem uporabila mešalnik, je pa treba kar nekaj časa miksati, da se margarina lepo zmehča), ki naj počiva pol ure (jaz sem kar takoj začela delat, pa je bilo ravno tako ok). Kepo sem razdelila na manjše kupčke, da je lažje valjati. Razvaljamo vsak kos posebej, izrežemo kroge, jih nadevamo s trdo marmelado (uporabila sem mamino domačo slivovo marmelado, ker mi je všeč ker je rahlo kisla, da ni presladko vse skupaj), prepognemo in stisnemo z vilico. Pečene povaljamo v sladkorju v prahu, jaz jih nisem, ker mi je ta recept všeč ravno zaradi tega ker ni nikjer sladkorja user posted image Dober tek user posted image


...sicer niso piškoti...user posted image nekaj sočnega user posted image

SOČNA MINI ROLADA  

Za testo: 75 g sladkorja 80 g mehke bele moke 3 jajca user posted image Iz beljakov stepemo sneg, ki mu dodajamo sladkor in mešamo,  da postane zelo trd, nato dodajamo rumenjake, še malce premešamo in nato narahlo vmešamo še moko. Maso porazdelimo po peki papirju in pečemo 8 minut na 180 stopinj. Jaz vzamem biskvit iz pladnja ter ga še po vrhnji strani pokrijem s peki papirjem, nato pa še z mokro kuhinjsko krpo, da se ohladi in ne izsuši. Za kremo: 100 g masla 30 g piškotnih drobtin 30 g zmletih orehov 100 g marmelade (najbolje jagodne) 70 g stopljene jedilne čokolade 1 žlica ruma sladkorna voda z rumom za navlažitev biskvita Penasto vmešamo maslo, mu primešamo stopljeno skoraj ohlajeno čokolado, nato še marmelado , drobtine, orehe in rum. Ohlajeni biskvit po dolžini prerežemo(naredimo dve roladi), ga poljubno navlažimo in ga namažemo s kremo ter s peki papirjem trdno zvijemo, damo v štirioglat model, obtežimo in pustimo čez noč, da se lepo oblikuje. Nato ga odvijemo, tanko premažemo z vročo marelično marmelado in posujemo s sladkorjem v prahu. Če želimo še lepši in boljši izgled, potem damo na začetek daljših robov biskvita marcipan ali pa naredimo belo črto s kremo iz 50g bele čokolade in 50 g smetane (to zavremo in ohladimo) in 50 g margarnine ali masla ter  vse skupaj kremasto vmešamo, nadevamo v brizgo in naredimo željeno debelo črto na prejšnji nadev in vse skupaj tesno zavijemo.Tega sem se poslužila tudi jaz in pride prav lepo. Te mini roladice lahko postrežete tudi v okrasnih papirčkih, so zelo mamljive.


< Sporočilo je popravil tosja -- 19.12.2009 20:08:57 >


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: težave s piškoti :))
21.12.2009 11:48:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Jaz bim cimetove zvezdice po temle receptu naredila: http://www.gurman.eu/recepti.php?S=6&Article=120&L=1 ... mandljiso že zmleti, samo še tamala zaspi ...


Sem naredila tele zvezdice in so jako dobre ... samo je ogromno dela z njimi pa premalo jih je za 9 škatljic zapolnit ... tako da zdaj iščem kak recept za kake bolj simpel in dobre piškote za zraven dat ... najraje bi kaj čokoladnega zraven dala ... ima katera kak dober in preverjen recept?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: težave s piškoti :))
21.12.2009 20:54:55   
slomak
živjo,

sm dons brskala po receptih tukaj gor, zato vam sporočam da sem ravnokar spekla drugo rundo teh cimtovih zvezdic in so mi super ratale... hvala...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: težave s piškoti :))
22.12.2009 7:05:27   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Jaz bim cimetove zvezdice po temle receptu naredila: http://www.gurman.eu/recepti.php?S=6&Article=120&L=1 ... mandljiso že zmleti, samo še tamala zaspi ...


Sem naredila tele zvezdice in so jako dobre ... samo je ogromno dela z njimi pa premalo jih je za 9 škatljic zapolnit ... tako da zdaj iščem kak recept za kake bolj simpel in dobre piškote za zraven dat ... najraje bi kaj čokoladnega zraven dala ... ima katera kak dober in preverjen recept?



Dišavni piškoti (so š čokolado, reavno pravšnji za božično vzdušje in enostavni

Recept napišem, ko bo mali boljše voljeuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: težave s piškoti :))
23.12.2009 9:02:50   
Hope2
Dišavni piškoti

100g rozin ali nasekljanih suhih marelic (mi prisegamona mareliceuser posted image )
4 žlice svežega pomarančnega soka
250g moke
1žličko pecilnega
1žličko cimeta
1žličko ingverja
1žličko pimenta
1/5 žličke muškatnega oreška (mletega)
2 žlici kakava (čimbolj temenga)
100g čokolade na kockice narezane (mi prisegamo na lindtovo s pomarančo, ker da poseben okus in aromo)

naribana lupina pomaranče in limone
150g masla
100g sladkorja v prahu (lahko tudi v kristalu)
1 vanili
ščepec soli
2 jajci


Rozine ali marelice namočimo v pomarančni sok. Moko zmešamo z začimbami, s pecilnim, kakavom, čokolado, limonino in pomarančno lupino. Vse lepo premešaš.

Maslo, sladkor, vanili, sol penasto zmešaš, dodaš jajca, zmiksaš. Vmešaš rozine s sokom in moko z začimbami. Z žlico zagrabiš maso in jo daješ ne pekač, peki papir dobrodošel. Med peko se malo razlezejo (odvisno kako trdo oz mehko maso narediš). Če je preveč trdo, dam malo mleka ali sladke smetane.


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 23.12.2009 9:03:44 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: težave s piškoti :))
23.12.2009 9:26:29   
kaya2007
u meni so pa super videti tele mini rulade user posted image bom poskusila, tele dni sploh nisem imela časa kaj v pečico datuser posted image

drugače sem pa jaz delala speculaase po receptu, ki je na kulinariki (napisala ga je ena punca, ki živi na nizozemskem)
pa saj sploh niso slabi, sem potem dobila ene kupljene, pa so bili precej podobni..mogoče imam preveč v glavi tiste naše spekulase od kraša ali koga že.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: težave s piškoti :))
23.12.2009 13:43:05   
Hope2
Pozabila sem še na glazuro.Namočiš jih polovico v stopljeno čokolado ali p ajih cele premažeš

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: težave s piškoti :))
23.12.2009 19:39:28   
Ulla80
ribica nardila dons in so ratali superuser posted image user posted image user posted image user posted image res so fajni, taki rahli in mehkiuser posted image sem pa delala iz cele kile moke itd, pa 8 res nabasanih žlic medu....sem hotla 10 dat, sam mi ga je zmanjkalouser posted image res mega receptuser posted image

user posted image




_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: težave s piškoti :))
24.12.2009 6:44:16   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

ribica nardila dons in so ratali superuser posted image user posted image user posted image user posted image res so fajni, taki rahli in mehkiuser posted image sem pa delala iz cele kile moke itd, pa 8 res nabasanih žlic medu....sem hotla 10 dat, sam mi ga je zmanjkalouser posted image res mega receptuser posted image





Se strinjam. Noro dobri medenjaki. Sem jih jaz tudi včeraj delala. Maso sem naredila ob 13.00, zvečer ob 19.00 pa spekla in so vseeno dobri, mehki. Njami, eni najboljšihuser posted image user posted image , od zdaj še samo te medenjake pečemo.

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





4 preprosti recepti za zdrav domač sladoled
video
Sladoled obožujemo odrasli, nad njim pa so še posebej navdušeni naši malčki. Poiskali smo nekaj zdravih različic prepros...
Kako pripraviti popolno pokovko?
photo
Se tudi vi sprašujete, zakaj so 'kokice' v kinu vedno tako okusne, doma pripravljena pokovka pa se kar nekako ne more pr...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?