|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   transport psa
27.11.2012 17:37:13   
ticika
Zdravo,

zagledanega imamo enega kužka. Vsi v družini si ga želimo (no, ja mož malo manj) in smo o tem premislili, prebrali že kar nekaj člankov, nasvetov na kaj moramo biti pripravljeni. Zdaj pa se mi poraja drugo vprašanje in sicer prevoz psa v avtu. Imamo avto s 4 vrati, torej prtljažnik se ne odpre skupaj z steklom, na vrhu pa je še fiksna polica in ko zapreš prtljažnik notri ni svetlobe. Ali se lahko v takem prtljažniku vozi kuža v transporterju, oz. ali je bolje, da je pripet na zadnjih sedežih med dvema otroškima sedežema? Naj povem, da bi to bil kuža manjše rasti.

hvala za kakršnekoli nasvete.

_____________________________

Imam dva prekrasna sončka, ki mi sijeta in polepšata vsak dan.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: transport psa
27.11.2012 18:02:13   
Hope2
Pravilno pripet na zadnjem sedežu. Ni sploh kaj za razmišljat
Psu je lahko že sama vožnja stresna, nekateri, celo pa mladički v začetku nasploh bruhajo. In potem ga zapirat v popolno temo, kjer ni nobenga, sam samcat v temi v prtljažniku in ga premetavauser posted image . Pa vprašanje zračnosti v takem prtljažnikuuser posted image

(odgovor članu ticika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: transport psa
27.11.2012 18:14:13   
ticika
ja hvala, sem tud sama tako nakako prišla do takega zaključka, pa vseeno več glav več ve!

_____________________________

Imam dva prekrasna sončka, ki mi sijeta in polepšata vsak dan.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: transport psa
27.11.2012 18:56:41   
blaža
Pes mora bit v boksu po novem in ne več pripet kot je bil včasih. kazen je čez 100e,..V it, baje se ga še ima lahko pripetega, pri nas je pa kazen,..

Mi imamo tudi tak avto, pa ni panike. Nima pa nobenega stresa. smo ga počasi seznanli z boksom, ko smo ga kupli in se je privadil. Ne dela nobenih problemov. Gre sam noter, pol jaz zaprem in, ko se ustavimo oz ko ugasne motor avta, pa začne veselo lajat in želi, da ga spustimo.

največ se je vozil 2 uri, smo se pa v mes ustavili 2x, pa ga malo sprehodili, dali smo mu za pit,..

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu ticika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: transport psa
27.11.2012 22:20:25   
_martina
Jaz sem tudi za box, je tudi najbolj varno za psa.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: transport psa
28.11.2012 4:30:24   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Pes mora bit v boksu po novem in ne več pripet kot je bil včasih. kazen je čez 100e,..


Tega pa nisem vedela, se vidi da nismo več v slo. Od kdaj pa je ta zakon?
Sem takoj za box, če je avto za to primeren. Ampak v čisto zaprtem prtljažniku si ga pa sploh ne predstavljam. Pa ok, mali box še gre v kakšen prtljažnik, kaj pa če ima nekdo velikega psa ali srednjega psa, kak pa tisti pol spravi box v tak prtljažnik. Kaj si mora pol vsak kupit nov avto-karavana ali na 5 vrat? In če greš na dopust, ti več kot pol prtljažnika samo box zasedeuser posted image
Našega smo peljali na letališče s takim avtom. Imamo višavskega terierja, box po normativih primerno velik in box ni šel v prtljažnik.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: transport psa
28.11.2012 7:30:01   
Hope2
http://www.pasjatocka.info/odgovorno-lastnistvo/pes-v-avtomobilu/
http://www.motorevija.si/si/347/1427/Na_pocitnice_z_domacim_ljubljenckom.aspx

a je kje kaj novejšega, ker tukaj piše drugače, kot navaja blaža. Datumi so letošnji in piše, da po novi zakonodaji .....

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 28.11.2012 7:31:44 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: transport psa
28.11.2012 7:55:46   
limonca*
Kolikor vem mora biti pes v prtljažniku ločen z boksem ali mrežo, da ne more na zadnje sedeže. Ali pa na zadnjih sedežih pravilno pripet - se pravi oprsnica prav za ta namen in tisti "povodec", ki se pripne kot pas.
Nikakor pa ne dajajte psa v zaprt prtljažnik brez svetlobe!!

To, da mora biti pes v boksu skoraj ne verjamem, ker potem ga jaz ne morem peljati nikamor, ker ga niti v boks ne spravim.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: transport psa
28.11.2012 8:00:59   
Tutan
Jaz tudi prvič slišim, da je boks sedaj obvezen, pa se dosti ukvarjamo s kinologijo.
Sicer mi imamo bokse v avtomobilu, imamo karavana, ampak ko gremo na morje, je pes pripet na zadnjem sedežu z tako oprsnico (ma niso drage te oprsnice, cca 30€).

(odgovor članu limonca*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: transport psa
28.12.2012 20:10:18   
Sportni.ca
Boks ni obvezen, to prvič slišim. Mi ga imamo v prtljažniku, pripetega, na oprsnico.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?