|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ultiva
13.2.2008 11:32:30   
tecka nosecka
Malo za informacijo, kako in kaj je z ultivo.

plusi

-  res je da ne cutis cisto nic

minusi

-  je kar nekajkrat mocnejsa kot morfij
-  pomeni da je tudi dosti mocnejsa kot epiduralna
-  povzroci lahko zastoj srca pri novorojencku


Mogoce bo sedaj nekaterim jasno zakaj je v tujini ne uporabljajo in se cudijo da pri nas to metodo prakticirajo kot novo in boljso kot je epiduralna. Pa mi naj zdaj se tisti ki so tak hudo pametni povejo zakaj je pri nas tako kot je. Pol pa govorite kako dobre metode so pri nas, ko pa se take tumarije izvajajo, ne pravim da je vse slabo ampak ni pa nic narobe ce si vzames zgled kdaj pri sosedih, pa mogoce kdaj kaj vprasas, ker to ni nic slabega.

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 15.2.2008 9:17:04 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ULTIVA
13.2.2008 11:52:13   
anita4
Glede na tvoje PLUSE in MINUSE , ti jaz lahko samo to povem da
-to da ne čutiš nič,to je bedarija ,to lahko govori nekdo ki je ni še sprobal.Vrjemi vrhunec popadka čutiš,vendar ni toliko močen
-da je močnejši kot morfij...ne vem če ker potem bi jaz morala že z stola dol padit ali pa celo zaspati..tako da ti tudi tukaj ne dam prav
-to da je dosti močnejši kot epidularna ....ma halo kje si to pobrala.A ne veš da je epidularna ena izmed najbolj rizičnih metod lajšanja bolečin.Poznam primer ki je bil ravno v tujini nosečka se je odločila za epidularno in ker strokovnost ni bila na višku so ji zadeli v živec.Hvala bogu se je potem dokaj vredu končala.
-to pa da lahko povzroči zastoj otokovega srčka..ne vem ozirroma katera metoda pa je popolnoma nerizična.Samo če vprašaš mene ki sem ultivo imela in se dosti dober pozanimala o njej , ne vem kako bi sploh prišlo do otrokovega srčka če se pa že prej razkroji tako da......

To pa da se lahko zgodi kaj pri bilo keteri obliki lajšanja bolečin bilokaj je pa rizik in vedno bo rizik ostal.

Edini rizik je v to , če je nosečka alergična na določena zdravila ki se pojavijo v ultivi.

V glavnem iz mojih izkušenj lahko samo priporočam puncam za ultivo in če vprašate mojega moža , ki je bil zraven bi tudi on vsaki priporočal, kajti razlika je velika.

Lep pozdrav


(odgovor članu tecka nosecka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ULTIVA
13.2.2008 13:14:54   
katka37
Tečka nosečka, imam sicer vse urejeno za ultivo, ker pa bo moj tretji porod, ne verjamem ravno preveč, da jo bom rabila.

Ampak ali res misliš, da so naši zdravniki takšni norčki, ki bi upali toliko tvegati, predvsem kar se tiče življenja novorojenčkov, da bi svetovali ultivo, če bi res bila tako nevarna? Dvomim. Takšno je pač moje mnenje. Pa ne zdaj misliti, da sem takšen strogi zagovornik ultive. Vseeno pa rada prisluhnem tistim, ki so jo že preizkusili.

Vsaka se naj odloči sama.

(odgovor članu anita4)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ULTIVA
13.2.2008 17:10:14   
TONČI.
Ampak ali res misliš, da so naši zdravniki takšni norčki, ki bi upali toliko tvegati, predvsem kar se tiče življenja novorojenčkov, da bi svetovali ultivo, če bi res bila tako nevarna?


Ne vem kakšna je ulitva, ampak...................... Zakaj hudirja potem ne nudijo v vseh P enakih sredstev proti bolečinam. Če pogledam samo Lj in KR, je čista razlika. V Lj. dobiš masko, v Kr so totalno proti. V Kr. je ulitva, so v Lj proti.

(odgovor članu katka37)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ULTIVA
13.2.2008 17:16:03   
tecka nosecka
Anita zgleda da si eno fazo izpustila.

KJE SE RAZKROJI?user posted image user posted image user posted image

CE PRIDE TEBI DO RECEPTORJEV ZA BOLECINO V MOZGANIH, POTEM PRIDE TUDI Z KRVNIM OBTOKOM TUDI KAM DRUGAM.

No pa se to prehaja direktno v posteljico.

Me pa prav zanima kdo te je pa kako informiral, ce so te sploh o vsem.

(odgovor članu TONČI.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ULTIVA
13.2.2008 17:20:13   
tecka nosecka
Katka

Ne da so nekateri so se vecji in pac delajo nekaj dokler se kaj ne zgodi, ko pa se pa itak vse potihne.
Tak da o tem ce smo poskusni zajcki ne bi raje, verjemi da smo dostikrat pa spolh ne vemo

(odgovor članu tecka nosecka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ULTIVA
13.2.2008 17:29:59   
krkatja
V smpc-ju (smpc=summary of main product characteristicks) Ultive piše:
"Rojevanje in porod
Varnost uporabe remifentanila med rojevanjem in porodom ni dokazana. Remifentanila se ne sme
uporabljati med porodom in carskim rezom, ker je znano, da prehaja skozi placento, ter da analogi
fentanila lahko pri otroku povzročijo depresijo dihanja."

Torej Ultiva še nima indikacije za lajšanje porodnih bolečin. Zato pa moraš podpisati izjavo, da si seznanjen s stranskimi učinki tega zdravila.

(odgovor članu tecka nosecka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ULTIVA
13.2.2008 18:21:39   
maja&m
Jaz sem pred 12 dnevi drugič rodila. Ker sem imela pri prvem porodu tako boleče in nekoristne popadke,sem se 99% odločila,da bom v drugo rodila z Ultivo. Je bilo drugič itak da čisto drugače kot prvič,ampak strah pred popadki je bil pa toliko večji. No in pridem jaz do porodne in sprašujem za Ultivo-da bi jo mela. Pa me babca vpraša zakaj? Ker jo hočem!!Pa mi jo je toplo odsvetovala. Rekla je,da so jo v celjski bol.uporabili le kakšnih 4x. Da to še ni preizkušeno....Pa mi je svetovala blagi opiat,ki ga dajo skoraj vsaki. Mislim da se mu reče Dalantin.Nekaj takega. Punce to je blo zakon. Prijelo mi je takoj.Popadke čutiš-bolečin pa NE!!!!In še preden mi je ta reč spustila,smo se že zdavnaj cartali.
Je pa res,da se mora vsaka sama odločit kaj bo storila. Pa dobro izbiro!!user posted image user posted image

(odgovor članu krkatja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ULTIVA
13.2.2008 18:26:47   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: krkatja

V smpc-ju (smpc=summary of main product characteristicks) Ultive piše:
"Rojevanje in porod
Varnost uporabe remifentanila med rojevanjem in porodom ni dokazana. Remifentanila se ne sme
uporabljati med porodom in carskim rezom, ker je znano, da prehaja skozi placento, ter da analogi
fentanila lahko pri otroku povzročijo depresijo dihanja."

Torej Ultiva še nima indikacije za lajšanje porodnih bolečin. Zato pa moraš podpisati izjavo, da si seznanjen s stranskimi učinki tega zdravila.



Se strinjam..

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu krkatja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ULTIVA
14.2.2008 13:26:38   
ablakos
jaz sem ena od tistih mamic ki je rodila z ultivo. popadke na 5 minut sem imela ob 22 uri. vse do 3 ponoči sem se mantrala, ko sem se končno odprla 4cm sem zaprosila za epiduralno a so me zavrnili. ponudili so mi ultivo. pri meni ni preveč delovalo. med popadki te vedno vpraša kako močno te boli , (od 1 do 10)jaz sem čutila 8-9. imela sem zelo pogosto tako mi je lahko ulovila vsak  drugi popadek.( v 2 minutah ti lahko vbrizga le 1*). porod ni tako hud. le popadke moraš preživet

(odgovor članu tecka nosecka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ULTIVA
14.2.2008 16:20:31   
sinskaT
Ali lahko iz zgoraj napisanega sklepam, da je EA nekako bolj primerna oblika lajšanja bolečine kot Ultiva, glede na to, da je že dobro preizkušena in mislim, da jo uporabljajo že kar lep čas - za ultivo sem zvedela šele tukaj na RR, pol leta nazaj user posted image

_____________________________

♪♫♪♫♫


(odgovor članu ablakos)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ULTIVA
14.2.2008 17:41:01   
saline
IZVIRNO SPOROČILO: tecka nosecka
minusi

-  je kar nekajkrat mocnejsa kot morfij
-  pomeni da je tudi dosti mocnejsa kot epiduralna
-  povzroci lahko zastoj srca pri novorojencku


Mogoce bo sedaj nekaterim jasno zakaj je v tujini ne uporabljajo in se cudijo da pri nas to metodo prakticirajo kot novo in boljso kot je epiduralna.


1. da je močnejša kot morfij, je res, se pa zato dozira v dosti manjših količinah, za katere ni nevarnosti, da povzročijo depresijo dihanja

2. pri novorojenčku bi lahko povzročila kvečjemu depresijo dihanja in ne prvotno zastoja srca (do tega lahko pride posledično po depr. dihanja, če otroka ne bi predihavali. Nevarnost za to pa obstaja le v primeru, če bi ultivo dajali tudi v pozni fazi poroda (beri: v fazi iztisa oz. tik pred njo). Otrok itak zadiha šele pozneje, ko je popkovnica že prerezana, pred tem pa dobiva kisik preko materine krvi.
Ultiva se pa itak neha dajati tik preden se otrok porodi. Ker ima ultrakratko delovanje, se do takrat, ko mora otrok zadihati, že zdavnaj razgradi.
Brez skrbi, da anesteziologi, ki to delajo, vedo, kaj delajo in ukinejo dajanje zdravila pravčasno.
 
3. Ultiva ima manjši negativni učinek na APGAR kot Dolantin, ki ga dobi skoraj vsaka, torej je bolj varno zdravilo, kar se tega tiče.

in nazadnje: ne vem , od kod ti podatek, da U. v tujini ne uporabljajo? Strokovna literatura pravi ravno obratno.user posted image

(odgovor članu tecka nosecka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ULTIVA
14.2.2008 18:00:20   
ablakos
ultiva ti nekje 50 % lajša bolečino, epiduralno pa 100 %.pri epiduralni lahko premikaš spodnji del telesa a ne čutiš bolečin. 10 min pred porodom prekinejo ultivo in rodiš naravno. jaz sem se pripravljala na epiduralno a žal iz tega ni bilo nič 

(odgovor članu sinskaT)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ULTIVA
8.7.2008 22:04:09   
bella02
Kmalu bom šla rodit in ker je bilo 1. kar hudo, se zanimam za Ultivo. Ker sem iz Lj in nimam namena hodit v Kranj, me zanima, če se da Ultivo dobit tudi v LJ. Nekaj časa nazaj vem, da je še niso imeli. Ima katera ta podatek?

(odgovor članu ablakos)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ULTIVA
9.7.2008 8:52:52   
gajka
Nam je ravno včeraj babica v P razlagala, da se jim je zgodilo, da je bila nosečnica od ultive čisto zadeta in se je porod vlekel in vlekel, ker nikakor niso mogli dobiti sodelovanja od nje, ker je bila ''odsotna'' in ni nič čutila... user posted image  Iz lastnih izkušenj se raje nagiba k EA, če že, sicer pa raje porod izpeljejo z blagimi opiati (kot je opisala maja&m), ker je porod hitrejši, lažji in bolj kontroliran.

(odgovor članu bella02)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ULTIVA
9.7.2008 9:12:07   
titi3
Jaz sem popolnoma strinjam, da je pri nas polno packarije, saj itak nihče nikoli ne odgovarja. Potrebno pa je preizkušat nova zdravila, a ne? Seveda brez, da bi mi vedeli.

Trenutno se zdravim v tujini in me je kar groza, ko se bom vrnila. Šele po zdravljenju izven Slo vidiš kaj pri nas delajo. Zdravniki so tu kar obračali z očmi glede mojiga prejšnjega zdravljenja. Da je pa potrebno dobre zdravnike pri nas iskati s povečevalnim steklom je totalno butasto.

Jaz nepreverjenih zdravil ne mislim uporabljat. Nekoč sem dobila zdravila, na katerih ni pisalo nekih točnih stranskih učinkov. V naši "specialni" farmacevtski družbi, ki je zdravilo izdelala mi učinkov niso hoteli povedati in so me naslovili na zdravnika. Haloooooooo!?

Punce pamet v roke in raje se nanašajte na preverjena zdravila in tehnike. Konec koncev se ne gre samo za nas, ampak tudi za našega otročka.


_____________________________

"A man can be destroyed but not defeated."

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ultiva
9.7.2008 14:41:38   
polona5
Nekaj informacij o ULTIVI iz Postojne http://www.bolnisnica-po.si/index.php?id=52 Lp

(odgovor članu tecka nosecka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ULTIVA
9.7.2008 14:49:36   
polona5
maja&m Dolantin je res samo opiat. V bistvu deluje tako, kot da si se ga fajn nažgal z alkoholom in tudi otročki so po njem, ko se rodijo, zaspani, slabše dihajo in rabijo kar en čas, da pridejo k sebi.
Še to -  v Izraelu 70% nosečnic rodi z EA. A po tej informaciji še mislite, da je Slovenija razvita dežela? Halo?
EA je edino sredstvo za lajšanje bolečin, ki ne vpliva na novorojenčka. In tiste, ki se EA bojite - kako pa mislite da operirajo vsa kolena v Valdoltri? Z lokalno anestezijio - to je poglobljena EA - tako nekako. Pa lep pozdrav.

(odgovor članu maja&m)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ULTIVA
9.7.2008 16:48:58   
titi3
Napake na gležnjih in zvite prste tudi operirajo z EA.

Groza je, da ne nudijo EA v vseh Slo bolnišnicah. Vsi plačujemo enako in vse bi morale imet pravico, da se odločimo zanjo, če želimo. Pol pa poznaš koga zelo visoko in ti jo naredijo tudi, če je običajno sploh ne delajo. user posted image

Mene so tu gledali kot, da bi prišla iz Bangladeša, ko sem rekla, da ne vem katero krvno skupino imam in da nimam izkaznice s temi podatki. Niso mogli verjet, da tega pri nas ne delajo. Skoraj bi klicali v Slovenijo! Pa vprašanje: "A niste vi tudi v EU?!"user posted image


_____________________________

"A man can be destroyed but not defeated."

(odgovor članu polona5)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ULTIVA
9.7.2008 17:42:49   
patricijap
Drage  user posted image ,

glede na to da so tudi  v strokovni literuturi in krogih različna mnenja, mislim da nima smisla da me "pametujemo" o tem kaj je bolj prav in kaj ne in se strašimo o tem kako je nekaj brez veze in nevarno nekaj pa oh in sploh.
Dejstvo je da vsak poseg ali zdravilo, opiat...ali karkoli že vpliva na naše  telo in telo otročka  tako + kot - . Tudi EP ni ravno tako nedolžna, saj je pri njej dokazano  večja možnost instrumentalnega dokončanja poroda (CR, ....). 
Pa sama nisem pristaš ne ene ne druge metode!

pa lepo user posted image  in kratek in čim manj boleč porod


(odgovor članu titi3)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ULTIVA
9.7.2008 18:48:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: titi3

Napake na gležnjih in zvite prste tudi operirajo z EA.

Groza je, da ne nudijo EA v vseh Slo bolnišnicah. Vsi plačujemo enako in vse bi morale imet pravico, da se odločimo zanjo, če želimo. Pol pa poznaš koga zelo visoko in ti jo naredijo tudi, če je običajno sploh ne delajo. user posted image

Mene so tu gledali kot, da bi prišla iz Bangladeša, ko sem rekla, da ne vem katero krvno skupino imam in da nimam izkaznice s temi podatki. Niso mogli verjet, da tega pri nas ne delajo. Skoraj bi klicali v Slovenijo! Pa vprašanje: "A niste vi tudi v EU?!"user posted image



samo majhen popravek če lahkouser posted image ...operirajo,  ne v EA ampak v SA( spinalni analgeziji)user posted image
Jst sem imela eno operacijo v spinalni, rodila pa sem z EAuser posted image

< Sporočilo je popravil poopsika -- 9.7.2008 18:52:14 >

(odgovor članu titi3)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ULTIVA
9.7.2008 19:07:31   
titi3
Poopsika hvala za popravek, ampak šlo je bolj za to, da sem hotela povedati, da bi lahko isti anastezisti naredili tudi EA.

V Šempeterski bolnišnici imajo osebje, ki bi lahko to naredila, ampak je ne delajo. Niti čez dan kot je možno v nekaterih bolnišnicah. Pa vsi enako plačujemo za zavarovanje. Samo žal živimo na Primorksem in ne v Lj ali Mb, pa še kje drugje.

_____________________________

"A man can be destroyed but not defeated."

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ULTIVA
9.7.2008 19:12:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: titi3

Poopsika hvala za popravek, ampak šlo je bolj za to, da sem hotela povedati, da bi lahko isti anastezisti naredili tudi EA.

V Šempeterski bolnišnici imajo osebje, ki bi lahko to naredila, ampak je ne delajo. Niti čez dan kot je možno v nekaterih bolnišnicah. Pa vsi enako plačujemo za zavarovanje. Samo žal živimo na Primorksem in ne v Lj ali Mb, pa še kje drugje.


ja, razumem.

Se pa strinjam s teboj, EA bi morala biti dostopna v vseh porodnišnicah po Sloveniji!!!!!!
Sramota, da jo je treba plačati ali pa preprosto imeti srečo in naleteti na prostega anesteziologa oz. kar je najhuje, da je niti ni možno dobiti. Vsaka ženska bi morala imeti možnost izbire.


(odgovor članu titi3)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ULTIVA
9.7.2008 19:37:29   
Tanayya29
Jaz sem imela epiduralno(hvala bogu za to),no sine pa se je zataknu,in so mi potem CR tudi dokončali z verjetno kar veliko povečano dozo epiduralne...
O zadetosti hmja,jaz sem bla zadeta po CR,ko so mi zaradi bolečin direkt v žilo vbrizgal,sej ne vem kaj...Sva se pa z cimro sam režali....

Sem se pa tudi jaz odločala med temi dvemi varjantami,itak pa ,ko so se začel ta ornk popadki,sm že vpila...epiduralno,mi je anasteziolog na posvetu pred porodom zaupal koliko omili bolečina Ultiva in koliko EA.

lp.


_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ULTIVA
9.7.2008 19:41:31   
Tanayya29
poopsika vidiš tudi rodili sva obe zEAuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

Mal izven teme,se opravičujem.


_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?