|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   uvajanje sadja
7.10.2010 13:16:07   
ozzi
Zanima me uvajanje sadja.  danes bi mu poskušala dati banano. Jo mislim le pretlačit z vilico in mu jo ponudit. zanima me ali naj jo #razredčim# s svojim mlekom al ne? namreč jabolko sem mu že skuhala, jo spasirala in zredčila s svojim mlekom. Itak  je potem pojedel samo sokec. Dam mu pa z žličko. A vi tudi tako?user posted image
smo pa stari 4,5 meseca in se polno dojima vendar vseeno mu že malčo ponujam- ko se mi da pripravljat. Saj je dojka bolj komotuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: uvajanje sadja
7.10.2010 13:26:07   
mini86
zakaj mu pa že sedaj ponujaš če polno dojiš..user posted image
ja samo pretlači in ne dodajaj svojega mleka not


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu ozzi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: uvajanje sadja
7.10.2010 13:51:07   
ozzi
je že krepko čez 7 kg in pa tudi me radovedno gleda ko jem-tako da mu čisto mall že dam, ma saj sem mu dala le jabolkouser posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: uvajanje sadja
7.10.2010 13:58:00   
divans1
Mi smo tudi že počasi začeli z uvajanjem, smo bili včeraj stari 5 mesecev in kaže zanimanje za hrano, fruteke zlo rad je, pa doma pripravljene sadne kašice, sam zelenjave pa ne....user posted image bomo še probavali...

(odgovor članu ozzi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: uvajanje sadja
7.10.2010 13:59:28   
ozzi
Pa tudi samo skuhaš in spasiraš sadje al dodaš še svoje mleko?

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: uvajanje sadja
7.10.2010 14:00:46   
mini86
pa doma pripravljene sadne kašice, sam zelenjave pa ne....user posted image


zato se ponavadi začne iz zelenjavo ker je sadje sladkastega okusa in seveda imajo rajši to koker pa zelenjavo


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: uvajanje sadja
7.10.2010 14:02:07   
mini86
js sm mislm da samo dva dni dodajala mleko-samo si nism stiskala svojega...
to je zaradi bolj domačega okusa potem pa nič več..


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: uvajanje sadja
7.10.2010 14:03:43   
divans1
Sadni kašici npr. iz jabolk nisem nič dodala svojega mleka, pa tudi še polno dojim.

Sej vem, da jim je sadje boljš ker je sladko itak, sej sm mu čist mal dala, zdj pa že tretji dan probavam krompir in korenček, pa ne gre, se tako kremži, sej je res čist brez okusa...user posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: uvajanje sadja
7.10.2010 14:08:11   
mini86
js sm sicer začela z dodajanjem GH pri 6,1 mesecu..začela sem samo iz korenčkom,potem kolerabo, cvetačo(k se mu je dvigovala)..no in potem sem začela hitro dajati krompir, polento, riž (ki ga še sedaj ne mara) in ker je biu že tok star sem mu dodala malo parmezana, topljeni sirček, kislo smetano..za boljši okus pač..
je pa uvajanje oz dodajanje za nekatere doooolg proces zato ne obupej..počasi..se ti pa nikamor ne mudi sploh če polno dojiš..pa čim kasneje začni iz kupljenimi kašicami ker se rado zgodi da potem zavrnejo domačo hrano-poznam več primerov in so imeli kar težave..


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: uvajanje sadja
7.10.2010 14:11:28   
divans1
Pa lahko malo kisle smetane... ?

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: uvajanje sadja
7.10.2010 14:15:05   
mini86
kaj naj ti rečem..če mu boš dala malo ne bo umru ane..pri tej starosti se je pa še ne priporoča..tako da je vse odvisno od tebe in tvoje odločitve..
a ni bolš da počakaš do 6 meseca in maš pol veliko dodatkov na voljo s katerimi izboljšaš okus..user posted image


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: uvajanje sadja
7.10.2010 14:18:39   
divans1
Ja itak, sej to sem za kasneje mislila, ne za zdej.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: uvajanje sadja
7.10.2010 14:19:34   
mini86
no za kasneje pa lahko mal več kot samo malouser posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: uvajanje sadja
7.10.2010 17:11:27   
divans1
Kaj pa še lahko od začimb po 6. mesecu, razen sira, kisle smetane, deviškega olja...?

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: uvajanje sadja
7.10.2010 19:46:21   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Kaj pa še lahko od začimb po 6. mesecu, razen sira, kisle smetane, deviškega olja...?


Jaz mu pri 6. mesecih še nisem dajala masla, kisle smetane ipd. v kašice ampak malo kasneje, okoli 7. meseca. Začimbe sem pa tudi že kmalu začela uporabljat, verjetno tudi okoli 7. meseca. Kar mešanico provansalskih začimb - seveda ne toliko, kot bi dala zase, ampak le toliko, da je bil polnejši okus.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: uvajanje sadja
7.10.2010 19:47:35   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Sadni kašici npr. iz jabolk nisem nič dodala svojega mleka, pa tudi še polno dojim.

Sej vem, da jim je sadje boljš ker je sladko itak, sej sm mu čist mal dala, zdj pa že tretji dan probavam krompir in korenček, pa ne gre, se tako kremži, sej je res čist brez okusa...user posted image



Mogoče samo še ni popolnoma pripravljen na GH... Pač ponujaj, lahko pa bo eden tistih, ki ne marajo preveč zelenjave...

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 7.10.2010 19:48:37 >

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: uvajanje sadja
8.10.2010 13:12:51   
mini86
no sj u bistvu če pomislm ane..tud nism takoj pr 6. mesecih dajala..tud okol 7 začela z začimbami pa dodatki..
k uvajat sem začela ko je biu star 6 mescov in en teden pol pa da je sprobu zelenjavo in je blo hitr 7. mesecev..hitro mine pa se mi je zdel da sm že takoj dajala skoruser posted image


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: uvajanje sadja
8.10.2010 20:49:45   
biga
Moja 7-mesečna punčka pa sadja ne mara. Sva začeli z zelenjavo, skoraj vso ima rada, veliko poje, sadje ji pa ne gre. Samo ji ga ne sladkam, kot mi marsikdo svetuje. Morda ga bo sprejela pozneje. Drugače sem ji pa dala jabolko, hruško, banano, slivo, kombinacije naštetega, a poje bore malo.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: uvajanje sadja
15.10.2010 7:28:42   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: biga
Moja 7-mesečna punčka pa sadja ne mara. Sva začeli z zelenjavo, skoraj vso ima rada, veliko poje, sadje ji pa ne gre. Samo ji ga ne sladkam, kot mi marsikdo svetuje. Morda ga bo sprejela pozneje. Drugače sem ji pa dala jabolko, hruško, banano, slivo, kombinacije naštetega, a poje bore malo.


a tudi kompota ne mara? ker je bolj podoben kuhani hrani kot surovo sadje..

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: uvajanje sadja
15.10.2010 7:37:52   
Pupa83
biga-a pa si probala dati kakšen nariban keks/skuto/jogurt med sadje?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: uvajanje sadja
15.10.2010 15:02:20   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Pupa83
biga-a pa si probala dati kakšen nariban keks/skuto/jogurt med sadje?


mmmmm, nam nam user posted image

(odgovor članu Pupa83)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: uvajanje sadja
18.10.2010 13:00:50   
divans1
Zanima me, kdaj mu lahko skuham suho sadje, recimo marelice ali rozine... pa mu naredim kašico še iz kakšnega svežega sadja, pa mu zmešam recimo v ajdovo kašo? A mu lahko to dam po 6. mesecu?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: uvajanje sadja
18.10.2010 13:05:07   
lananai
Uh, punce, če bi jst samo dojila, sploh ne bi pomislila na dodajanje GH pred šestim mesecem. Je toliko bolj komot dojit! user posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: uvajanje sadja
18.10.2010 13:08:31   
mini86
IZVIRNO SPOROČILO: lananai

Uh, punce, če bi jst samo dojila, sploh ne bi pomislila na dodajanje GH pred šestim mesecem. Je toliko bolj komot dojit! user posted image


js pred 6. mesecev tud nisem pomislila na GH


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: uvajanje sadja
18.10.2010 20:51:18   
izgubljena_ovcka
Haha, ja no, jaz sem GH uvedla na brzino ravno zaradi dojenja! Materino mleko je hitro prebavljivo kot sam user posted image  in naš bi s svojo kilažo kar naprej na meni visel. user posted image  Sedaj pri 6,5m si pa le privoščim aerobiko in kakšen kofe brez njega medtem ko ga ati lepo nafila s skutko in sadjem! user posted image

Je pa res, da se je pa lepo "pošlepat" z dojenjem, sploh če si kje na poti in ni nikjer za dobit hrane ali pa če se kakšen izletek malo zavleče...

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




sladoled
matejavs

Kakšna oblika sladoleda ti je všeč ?

na kepico (63%)

točen na avtomatu (29%)

ne jem sladoleda (8%)


Število vseh glasov: 345

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!