|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Visoka greda
5.5.2008 12:20:34   
vianne
Rada bi izvedela čim več o posaditvi rastlin (zelenjava) na visoke grede. Kako se jo izdela sem že ugotovila vendar o posaditvi pa ni veliko napisanega.

Hvala za odgovore!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Visoka greda
5.5.2008 15:25:15   
gojska
a je kaj drugač, kot na normalni gredi ?

(odgovor članu vianne)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Visoka greda
5.5.2008 15:49:19   
Gina
A misliš gomilasto gredo, ali visoko, dvignjeno v zabojniku?

Lahko ti kvečjemu prepišem bistvo iz ene knjige, kjer natreh straneh opisuje gomilaste grede.
Na hrbtu rastejo visoke rastline (paradižnik....), naokrog pa rastline kot so zelena, por, zelje,... Jagode in krompir dobita grič zase. Prvi dve leti lahko na gomilasti gredi gojiš le rastline, ki sicer rastejo na prvem polju, ki porabijo veliko hranil, ker če posadiš nanjo rastline, ki same izkoriščajo dušik, lahko proizvajajo nitrate, kar ni ok za telo, če jih zaužiješ (to je v bistvu enako, kot ne smeš na pognojeno zemljo saditi grah, špinačo, in podobno...). Vrtnine, ki potrebujejo malo hranil, smejo rasti na gomili šele tretje leto.

Če nimaš gomile, ampak zaboj, moraš ob straneh zasaditi rastline, ki imajo vitice, da se ne bi zemlja ob straneh preveč izsušila (npr. kapucinko).

(odgovor članu gojska)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Visoka greda
5.5.2008 17:38:30   
vianne
gojska visoka greda je zelo primerna za majhne vrtove pa zaradi njene oblike ter izdelave naj bi bila količina zdravih pridelkov bolj obilna. V njeni notranjosti se izvajajo procesi razkrajanja pri katerih se sproščajo hranilne snovi za rastline. Zaradi toplote ki pri razkroju nastaja se podaljša čas rasti tako, da visoka greda lahko rodi tudi do 4 krat na leto. Zaradi izbočene oblike se tla hitreje ogrejejo, rastline dobijo več svetlobe in uprabna površina se poveča priblišno za tretjino.

Na spodnjem linku pa si lahko prebereš kako jo izdelamo
http://www.slonep.net/vrt.html?lev0=1&lev1=11〈=&lev2=118&lev3=1585

Gina  hvala za tele podatke, mi bodo prišli prav!!!


(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Visoka greda
2.2.2016 14:13:12   
vbrasa
Visoke grede lahko podaljšajo sezono, če poskrbimo za raskrojevanje.
Meni je tako gredo naredil Livoplast.user posted image
Jaz pa imam na voljo odličen odležan kravji in konjski gnoj.
http://www.urejanjedomainvrta.eu/vrtne-grede.html

Srečno Vlado

(odgovor članu vianne)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Visoka greda
11.2.2016 11:57:10   
noranate
Tudi sama se letos nagibam k postavitvi visoke grede, ki bi jo imela v jeseni pokrito, da bi imela kaj solatke...Ampak se mi zdijo tele izdelane kar drage...Sva se z možem odločila, da jo narediva kar sama, dile imava, ostalo pa sproti, načrt sem našla.... https://naturalportal.wordpress.com/2015/04/27/dvignjene-gredice-oziroma-visoke-grede-gredice-si/ Serčno!user posted image

(odgovor članu vbrasa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Visoka greda
3.6.2020 22:09:53   
decaprio123
Jaz ti predlagam da se obrneš na prfesionalce, kjer ti res vse obrazložijo. Jaz imam njihovo gredo že precej let in je res neuničljiva, priporočam nakup: https://eksenales.si/visoka-greda/

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?