|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Želiš imeti čisto svoj koledarček?
PRIJAVI se in prejemaj novičke s koristnimi, zanimivimi in zabavnimi vsebinami na svoj elektronski naslov.

Mami v 33. tednu



So gibi že počasnejši? Ko se jih boste navadile, boste z lahkoto ugotovile, ali malček premika roko, nogo, ali pa miga z ritko. Na male nevšečnosti, ki jih povzroča rastoči trebuh, pa ste se verjetno že navadile, zato jih ne bomo več posebej omenjali. Če bi vam začele močno zatekati noge ali obraz, temu pa bi se pridružilo še bruhanje in močni glavoboli, bolečine v žlički (pred očmi se vam lahko prikazujejo črne pike ali utripajoča svetloba), nikar ne odlašajte z obiskom pri zdravniku. Lahko, da gre za preeklampsijo, ki v nosečnosti pomeni resen zaplet! Simptomi so visok krvi pritisk, zatekanje in beljakovine v urinu. Če torej opazite naštete težave, pojdite takoj k zdravniku.

Čeprav se vam zdi, da ste že ena sama maternica, pa le-ta še vedno raste. Se sprašujete kam? Ker plod še vedno raste in pridobiva na teži, se še vedno viša tudi vaša teža. V povprečju nekaj manj kot pol kilograma na teden. Vendar tudi tokrat poudarjamo, da je na prvem mestu še vedno uravnotežena prehrana,  predvsem majhni (veliko verjetno niti ne morete pojesti, saj ima želodec že zelo malo prostora) in čez cel dan enakomerno razporejeni obroki. Če vam zmanjkuje idej, si lahko nekaj receptov preberete tukaj.

Čeprav imate občutek, da nikoli več ne boste mogli obleči svojih najljubših oblačil, to še zdaleč ne drži. Da boste čim hitreje zlezli vanje, se lahko zatečete k majhni zvijači. Že zdaj si napišite seznam želja in kdaj po porodu jih želite doseči. A ne pretiravajte. Poleg tega seznama dopišite še pomen uravnotežene prehrane tudi po porodu, gibanja (tega vam verjetno ne bo manjkalo, saj je z vozičkom enostavno nabirati kilometre) in ne pozabite na sebe in osnovno telesno nego, čeprav vam bo vsaj v prvih dneh zmanjkovalo časa, si ga le izborite. Že malo ličil bo naredilo čudež! Vse to si zapišite in po porodu postavite na vidno mesto.

Zdaj ste verjetno z mislimi že na porodniškem dopustu in v službi urejate še zadnje malenkosti. Če še niste uredili papirologije na Centru za socialno delo, je tudi že skrajni čas.


Preberite še


>>  Plod v 33. tednu
>>  Očka v 33. tednu




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?