|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem

Bolečine v ušesih: Naravna pomoč

Helena Primic, 14.9.2019
Preverite naravne pomočnike pri bolečinah v ušesih, s pomočjo katerih se boste morda uspeli izogniti antibiotični terapiji.

image
Bolečino v ušesih težko prenašamo odrasli, kaj šele dojenčki.
/11


Bolečino v ušesih težko prenašamo še odrasli, kaj šele otroci in dojenčki. Zato se je starši pri otrocih kar nekako bojimo. Še posebno, če se vnetja ušes ponavljajo in otrok na koncu pristane na antibiotikih.

Preverite, kako se lahko bolečine v ušesih lotite na naraven način ter se tako morda izognete ponovnemu vnetju in (še eni) antibiotični kuri.

 

Premeten česen

Česen je naravni antibiotik, vendar od antibiotikov veliko pametnejši in bolj premeten. Za razliko od antibiotikov se bakterij ne loti tako, da jih posnema in prekinja njihov obrambni mehanizem, zato se mu bakterije ne upirajo.

Z redno uporabo česna prav tako ni strahu, da bi bakterije mutirale in postale odporne proti zdravilu v česnu, zato je pri bolečinah v ušesih vsekakor smiselno na pomoč najprej poklicati česen.

Česnovo olje je tako zelo učinkovito tudi zato, ker njegovo delovanje seže prek bobniča.

 

Ko otrok že joče od bolečine v ušesih ...

Ko potrebujete hitro pomoč, v stiskalniku za česen stisnite vsaj tri stroke česna. Česnovo »meso« skozi gazo ali papirnato brisačo s čistimi prsti stisnite v kapalko za uho, pri čemer ne pričakujte veliko kapljic. Če boste uspeli iztisniti vsaj tri do pet kapljic, ste že zmagovalci, saj je takšno pridobivanje česnovega olja zares težko.

Kapljice nato nakapljajte otroku v uho in čez položite toplo tkanino, trak za ušesa ali kapo, vendar naj otrok vsaj nekaj minut ostane v položaju z ušesom navzgor, da česnovo olje ne izteče iz ušesa.

Če bolečine niso prehude in otrok lahko nekoliko počaka, lahko stisnjen česen za 15 minut namočite v olivno ali sezamovo olje ter nato precejeno in rahlo segreto olje (ki vsebuje česnovo olje, ki se je izločilo) nakapljate v uho.

Priporočljivo je tudi, da v naslednjih dneh otrok poje vsaj en strok surovega česna na dan, ki ga lahko narežete in pomešate z olivnim oljem ter namažete na kruh, če ga nikakor ne morete prepričati, da bi pojedel samega. Narezan česen lahko tudi zmešate z nekaj toplega medu in otroku »zdravilo iz medu« ponudite na žlico.

 

PREBERITE TUDI: Erika Brajnik svetuje - 5 pravil pravilnega moxanja otrok

 

Že vnaprej si pripravite česnovo zdravilo

Če ima otrok pogosto vnetja ušes, je dobro, da ste že vnaprej pripravljeni – izdelajte si »česnovo zdravilo«, ki vas bo čakalo pripravljeno v hladilniku.

Pet strokov česna na drobno nasekljajte ter jih položite v čist in manjši kozarec za vlaganje. Česen popolnoma prekrijte z olivnim oljem in ga pred prvo uporabo vsaj teden dni pustite v hladilniku.

Ko boste potrebovali zdravilo, nekaj olja precedite v stekleničko s kapalko, preostanek pa pustite v hladilniku. Pred uporabo stekleničko pogrejte – za nekaj minut jo položite v skledico tople vode, preostalega zdravila v hladilniku pa ne pozabite označiti z datumom, saj je priporočljivo, da ga porabite v treh mesecih, nato pa izdelate novega. 

 

Od kisa in eteričnih olj do vodke

Pri manjših bolečinah v ušesih se zelo dobro obnesejo tudi druge sestavine iz domače shrambe. V boleče uho lahko štirikrat dnevno nakapljate štiri kapljice raztopine iz dveh žlic jabolčnega kisa in dveh žlic tople vode.

Če nimate predsodkov do alkohola, vam lahko na pomoč priskoči tudi vodka, ki lajša bolečino in uničuje bakterije – tri kapljice vodke (ki mora biti na sobni temperaturi) nakapljajte v boleče uho.

Bolečine v ušesih uspešno odganjata tudi sezamovo in olivno olje, ki ju lahko ogreta nakapljate v boleče uho.

V boju proti ušesnim vnetjem pa sta se izkazali tudi eterični olji čajevca in mete, s katerimi pa morate ravnati zelo previdno. Najbolje je, da par kapljic eteričnega olja zmešate z olivnim oljem, zato da ga razredčite in šele potem nakapljate v boleče uho. Kapljico eteričnega olja lahko otroku namažete tudi po zunanji strani ušesa oziroma za ušesom, pri tem pa pazite, da koncentrirano eterično olje ne zaide v uho. Če je otrok mlajši od enega leta, eterično olje vedno zmešajte s primerno kremo, ki jo lahko skupaj s kapljico eteričnega olja nanesete v uho. Tukaj preverite, kako eterična olja varno uporabljati pri dojenčkih in otrocih!

 

PREBERITE TUDI: Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sistemu?

 

Na začetku poslabšanje ter vroče in pordelo uho

Pri uporabi naravnih zdravil za lajšanje bolečin v ušesih ne pozabite, da takoj po nanosu naravnega zdravila otrok po navadi začne še močneje jokati, saj se večinoma prvih nekaj minut bolečina celo krepi, kar dokazuje, da zdravilo deluje.

Prav tako lahko opazite, da postane uho vroče in rdeče, kar je še dodaten dokaz delovanja zdravila.

Sicer pa je po vsakem nanosu naravnega zdravila priporočljivo, da otrokovo uho pokrijete s toplo tkanino in poskušate otroka čim bolj pomiriti oziroma ga tolažiti. Po največ desetih minutah bolečina po navadi kot bi odrezal popusti in utrujen otrok olajšano zaspi.

Če bolečina vendarle ne pojenja, nikar ne omahujte in čim prej obiščite pediatra! 

Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Stike lahko omejuje izključno sodišče!
Varuh človekovih pravic starše opozarja, da lahko stike med starši in otroki omejuje izključno sodišče, četudi jih je ce...
20
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
4
Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...
4
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
4



Kako odpravimo temenca?
Temenca pravimo rumenkastim mastnim, lepljivim luskicam, ki se pojavijo v prvih treh mesecih življenja in skoraj ni novo...
3 najpogostejša vprašanja: Vročina pri doj...
Pri kakšni temperaturi lahko pri otroku govorimo o vročini? Kdaj otroka z vročino peljati k zdravniku? Kaj narediti ob p...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?