|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem

Dojenčki rastejo med spanjem

Helena Mlakar, 31.5.2011
Rezultati študij, ki so jih opravili ameriški strokovnjaki v Atlanti, so dokazali to, kar babice in dedki trdijo že dolgo. Dojenčki rastejo med spanjem, torej se prebujajo vedno večji.

image
/11


Starši želijo za svojega dojenčka najboljše. Mali dojenčki naj bi le jedli in spali, a včasih ni tako. Jočejo, imajo kolike, ne morejo spati. Starši se trudijo, da bi jih uspavali, počutijo se nemočne z jokajočim dojenčkom na rokah in se jim oddahne, ko ta končno zapre oči ter mirno spi zdravilen spanec.


»Pomagati želimo staršem, da se ne bi počutili nemočni. Pravijo namreč, da jim je najtežji del starševstva prav to, da imajo včasih občutek, da ne znajo potolažiti svojega dojenčka, da ne znajo zadovoljiti njihove potrebe po spanju,« je povedala dr. Michelle Lampe.


Tudi zato so se odločili za študijo o spanju dojenčkov. Poiskali so 32 družin, ki so imele dojenčka. Ti so morali pisati dnevnik razvoja in obnašanja njihovega dojenčka skozi ves dan več dni.

Z raziskavo pa so prišli do ugotovitve, da dojenčki dejansko rastejo takrat, ko spijo. Z dolžino spanja pa je povezano tudi pridobivanje teže. Raziskava je pokazala tudi, da dečki spijo dlje časa kot deklice.


»Dečki čez dan spijo dlje časa skupaj, deklice pa večkrat po manj minut,« je povedala dr. Michelle Lampe. Dodala je še, da je popolnoma normalno, da včasih starši svojega dojenčka ne morejo potolažiti. Tudi dojenčki so včasih boljše, včasih pa slabše razpoloženi in dan ni enak dnevu.

 

Preberi še:

Spanje dojenčka

Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
14
Seks po porodu: Ste vedeli?
Približno šest tednov po porodu, ko se konča čišča, naj bi par spet lahko pričel s spolnimi odnosi. Moški seveda nekolik...
10
Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...
8
Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
8



Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...
Prihod iz porodnišnice: z obiski raje poča...
Ko se rodi nov član družine je povsem razumljivo, da se ga vsi bližnji veselijo in ga/jo želijo čim prej videti. Hitenje...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?