|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   "Pojdite rodit!"
9.8.2006 16:25:50   
Tia27
Danes sem imela posvetovalnico, pdp imam 26.08 in me pregleda in mi reče, da sem odprta 3 cm in da naj grem kar v porodnišnico danes al pa jutri rodit!Alo?Me je skoraj kap, sem rekla, a kr tko rodit al kaj, ker popadkov še nič nimam, pa je rekla ja.Sem raje šla kr mal domov in sedaj čakam da se začne kaj dogajat, ampak razen par špikov sem ter tja se ne dogaja nič.Sem ji povedala glede rumenozelenega izcedka in mi je nožnico sprala z antiseptično tekočino, da je baje zdaj vse pripravljen.Punce mene bo kar pobral, me je kar strah, kr naenkrat sem pred porodom, držte pesti, če se ne javim, sem v porodnišnici in rojevam, a je imela katera podobne izkušnje?LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: "Pojdite rodit!"
9.8.2006 16:26:58   
x_srečka_x
Držim pesti in čim lažji porod user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Tia27)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: "Pojdite rodit!"
9.8.2006 16:31:45   
Jančika_
Ja, mene je dva dni pred rokom G poslal v porodnišnico, češ da sem malo odprta in je vse mehko in prehodno, pa da me naj dajo na CTG in povejo, če bi me dali rodit. Tam so mi rekli, če hočem, da mi sprožijo, pa sem rekla, da grem še malo domov posedat in čakat, saj sem doma za vogalom porodnišnice. So rekli, ok, mogoče se vidimo že čez dve uri. Rodila sem pa štiri dni kasneje, torej dva dni čez rok.

Punca, rodila boš - če ne danes, pa jutri; ali pa čez en tedenuser posted image .

(odgovor članu Tia27)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: "Pojdite rodit!"
9.8.2006 16:42:06   
Tia27
Jančika?Alo?Ne me hecatuser posted image Jaz sem že čist iz sebe, alo alo, ne vem kaj bo, bom šla jutr zjutri v porodnišnico pa bo kar bo.LP

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: "Pojdite rodit!"
9.8.2006 18:21:54   
Anonimen
A ni vseeno, če še malo počakaš? No ja, kaj pa vem. Jaz sem bila 3 cm odprta po dveh dneh in dveh nočeh v porodni, po 10 urah umetnih popadkov. No, kakorkoli, držim pesti, da bo šlo hitro. Uf, še malo, pa boš mamica.

(odgovor članu Tia27)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: "Pojdite rodit!"
9.8.2006 19:23:09   
CatJa
Tia, mogoče se bo pa začelo kar samo od sebe. Pri meni je bilo tako, da mi je ginekologinja (sicer tri dni po roku) naročila, da če se ponoči nič ne bo zgodilo, naj grem zjutraj v porodnišnico, da mi sprožijo porod. Potem se je pa malček odločil, da se bo kar sam najavil sred noči user posted image

Čim lažji porod ti želim!

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Tia27)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: "Pojdite rodit!"
9.8.2006 20:05:10   
Urša
Jst sm bla odprta 3 cm dober teden pred porodom-so me dal na opazovanje na oddelek in ker se ni nič dogajalo, sem šla lepo domov še za en teden...
Kadarkoli te bo že zagrabilo-srečno!user posted image  

_____________________________

Osrečujejo me zakladki Nika, Jaka in mali Izak:-)

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: "Pojdite rodit!"
9.8.2006 21:49:23   
Anonimen
Tia SREČNO
Upam,da bo porod potekal hitro in manj boleče
Tia,naj te ne bo strah,odvrži vse strahove,saj bo porod potem težji.

(odgovor članu x_srečka_x)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: "Pojdite rodit!"
10.8.2006 5:46:53   
mammy26
Jaz sem bila odprta 4 cm 4 tedne prej. Vsa zadeva pa se je začala in končala na rok. Torej brez panike. Ko bo, bo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: "Pojdite rodit!"
10.8.2006 9:06:29   
asso
Kot ti prvijo ostale, ko bo čas bo...

Jaz sem imela lažne popadke na 10 min. in to kar močne, da ko je g. videla rezultate CTG-ja mi je rekla: "Ženske s takšnimi popadki so v porodni sobi" - no jaz sem takšne popadke imela tudi mesec dni prej. Ko me je pregledala mi je rekla, da sem 4 cm odprta in da bom verjetno kar kmalu rodila (v roku nekaj dni).
Ni me poslala v porodnišnico.
Doma se mi je po pregledu izluščil čep in čez 6 dni so se začeli pravi popadki tako, da sem šla rodit.
Brez panike, ko začnejo popadki pejdi v porodnišnico. Ni ti treba takoj tekat tam, ker če si 3 cm odprta to ne pomeni še nič....

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu mammy26)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
10.8.2006 11:38:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu asso)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: "Pojdite rodit!"
10.8.2006 17:37:01   
Anonimen
ja, jz sem bila tudi 14 dni pred PDP že 3 cm odprta, pa potožila sem o zelenkastem izcedku..Dva ginekologa sta glave skupi vtaknila, nakar je prišla še ena tretja ginekologinja, so tuhtali, gledali v monitor....in so rekli: "Gospa, kar v porodno".....AAAA, kaj, prosim?! A lahko pridem jutri nazaj, ...ker bi šla danes na razprodaje..."Gospa, v porodno, smo rekli. Danes greste rodit!"  A kar?! Pa danes?! A kar tako?! Sej sem še 14 pred PDP...nimam popadkov...?!...No, pa sem šla, direktno v porodno.  Porod je bil induciran, ker je bilo vse "zrelo", plodovnica zelenkasta, otrokov pulz se je že malo umirjal, malo se jim ni zdelo OK, da še nimam nobenih popadkov, glede na to, da je bilo vse tako zrelo, tako da bi verjetno itak rodila še isti dan. Zdej, če nisi danes že šla rodit; če se otroku dobro godi v maternici (da ima OK utripe in gibe) bi jaz na tvojem mestu še malo počakala. Jz osebno, sem bila zaradi induciranega poroda "prikrajšana" za prave popadke, sploh ne vem kako se porod zares začne. Po drugi strani sem pa zaradi sproženega poroda (+EA) tako super brez bolečin rodila, da bi takoj šla še enkrat rodit na tak način.
Želim ti lep in hiter porod, pa kakorkoli že bo!

Poročaj!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: "Pojdite rodit!"
11.8.2006 8:01:24   
SaaS
Pri prvem sem se jaz zelo počasi odpirala. Raje ne govorim.

Pri drugem pa sem na pregledu pri g 1 teden pred rokom, rekla da že čutim popadke na 3ure. Me je pogledal in videl, da sem odprta 4cm. Je rekel, da grem lahko kar direkt od njega v porodnišnico in bodo pospešili porod ali pa še počakam, da bodo popadki pogostejši in se potem odpravim rodit.

Jaz sem kar počakala in namesto v porodnišnico šla vmes še na eno porcijo sladoleda user posted image , ker potem tega nekaj časa nisem mogla pričakovat...
Čez nekaj ur so se popadki začeli stopnjevati in zvečer sem že cartala mojega sončka.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?