|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   "Sprememba" priimka
27.1.2007 13:24:08   
Anonimen
Ker ne morem biti na Družinski zakonodaji anonimna, pišem tukaj.

Ali lahko otroku dodam še svoj priimek, ker z bivšim partnerjem nimava istega priimka? Se pravi-otrok ima njegov priimek, zdaj bi pa dodala še svojega. Rabim zato njegovo strinjanje? In kam naj to sploh grem urejat?

  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: "Sprememba" priimka
27.1.2007 13:29:57   
Anonimen
Na občino se gre oz. tam kjer urejaš za osebne dokumente.Ja lahko ima še tvoj priimek zraven

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: "Sprememba" priimka
27.1.2007 13:42:42   
Anonimen
Pa oče se mora strinjat.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: "Sprememba" priimka
27.1.2007 13:49:09   
plenicka
Saj so ti že odgovorile predhodnice, to urejaš na občini in sicer oba starša morata podpisati odločbo, s to odločbo pa greš na oddelek, kjer urejaš osebne izkaznice.  Srečno!

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno. (Mali princ)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: "Sprememba" priimka
27.1.2007 14:14:58   
Anonimen
Kaj pa če se na novo poročiš in želiš otroku "dodati" še ta priimek? In itak se oče ne strinja? Saj očetov priimek še vedno ostane, zakaj bi potem moralo biti njegovo soglasje?

(odgovor članu plenicka)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: "Sprememba" priimka
27.1.2007 16:05:31   
kofetek2010
moj sin je imel oba priimka (od rojstva naprej) in ko sva se s sinovim očetom poročila sva morala oba podpisat vlogo za spremembo priimka, saj sva mu odstanila moj dekliški priimek

to vlogo sva oddala na UE na oddelku za matične zadeve in nato sva po pošti dobila dopis v katerem je bilo navedeno, da imava 14 dni časa za pritožbo in da šele po tem času ima sin spremenjen priimek - torej lahko šele takrat urejaš dokumente (npr. nov rojstni list, Pl, OI...) user posted image  


sama brez vednosti očeta ne boš morala nič spreminjat user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: "Sprememba" priimka
29.1.2007 13:34:48   
madela
Imam enak primer.S partnerjem sva šla narazen in jaz sem želela,da ima otrok moj priimek ali pa kar oba,ampak popolnoma nič nisem mogla storiti brez njegovega dovoljenja.Pa sem pisala na ministrstvo,saj on hčerke niti pozna ne več,saj je že velika punca on jo pa je videl pri enem letu nazadnje.Pa tudi plačuje ne zanjo,vglavnem nič...Pa sem dobila vse skupaj zavrnjeno,z nekimi čudnimi pojasnili,zakaj ne dovolijo spremembe priimka.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: "Sprememba" priimka
29.1.2007 14:06:43   
sazi
Na žalsot je tako, da se morata res strinjat oba starša, pa četudi otrok obdrži očetov priimek in se maminega samo doda in kljub temu, da oče z otrokom sploh nima stikov. Poznam tak primer, ko si je prijateljica šele pri 18ih šla sama spremeniti priimek - njen oče ni privolil, čeprav je niti poznati ni hoteluser posted image

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: "Sprememba" priimka
29.1.2007 14:33:55   
madela
A ni to beda,da imsta mladoletni otrok in pa starš pri katerem otrok živi manj pravic,kot pa starš,ki je odsoten in ga boli....,kaj se dogaja z njegovim otrokom.
Žalostno,ja...pa kaj moreš!

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: "Sprememba" priimka
29.1.2007 14:36:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: madela

Imam enak primer.S partnerjem sva šla narazen in jaz sem želela,da ima otrok moj priimek ali pa kar oba,ampak popolnoma nič nisem mogla storiti brez njegovega dovoljenja.Pa sem pisala na ministrstvo,saj on hčerke niti pozna ne več,saj je že velika punca on jo pa je videl pri enem letu nazadnje.Pa tudi plačuje ne zanjo,vglavnem nič...Pa sem dobila vse skupaj zavrnjeno,z nekimi čudnimi pojasnili,zakaj ne dovolijo spremembe priimka.



Pri moji sestri je bilo pa v podobnem primeru tako, da so ga (očeta) mislim da dvakrat vabili na razgovor (s Centra), in ker ni reagiral, so smatrali, da se s spremembo strinja.

(odgovor članu madela)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: "Sprememba" priimka
29.1.2007 23:02:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jana73
sama brez vednosti očeta ne boš morala nič spreminjat

Lahko. Vendar samo v primeru, če je oče otroka neznan, pokojni ali pa neznano kje. Slednje dokazuješ z odločbo inšpektorja za stalna bivališča, prijavo na policijski postaji in potrdilom CSD-ja.

Točno to sedaj jaz počnem.

(odgovor članu kofetek2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?