|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   'bel' biskvit za torto
9.8.2011 11:44:49   
hrchy
hej pekarice... zamislila sem si torto, za katero rabim cimbolj bel (svetel) biskvit oz. plate, da se bom lahko igrala z barvnimi efekti. Idealka bi bila torta a la Pavlova, ampak snezene plate se razmocijo, ce so v plasteh... Tako da pliz, ce ima kaksna kaksno idejo, kako se lotiti biskvita, da bo svetel in rahel, let me know!

hvala vnaprej!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 'bel' biskvit za torto
9.8.2011 12:34:33   
PinaNina
A se boš takole igrala:  mavrične barve user posted image

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ''bel'' biskvit za torto
9.8.2011 12:35:17   
mateyka
tukaj je beli biskvt od potratne potice:
http://www.kulinarika.net/recepti/14283/sladice/potratna-potica/

tale je pa res zelo bel, samo ni "klasičen" biskvit:
http://www.kulinarika.net/recepti/10267/sladice/rafaelo-rezine/
user posted image

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ''bel'' biskvit za torto
9.8.2011 13:37:45   
hrchy
PinaNina, ne grem v take pisane ekstreme, moja bo bolj elegantna... samo bela in rdeca, ampak ne vem, ce bo slo...

Mateyka, hvala, biskvit iz tega drugega recepta sem uporabila zadnjic, pa se mi zdi prevec gost in trd, ni prav simpaticen. Tisti prvi pa mislim, da je prav tako zapecen po vrhu, pa tudi ne bo zgledal tako, kot zelim... user posted image


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ''''bel'''' biskvit za torto
9.8.2011 13:46:42   
mateyka
kaj pa tole?

Beli biskvit:
3 jajca
2 žlici sladkorja
3,5 dag bele čokolade
4 žlice moke

Rumenjake s sladkorjem penasto vmešamo, dodamo ohlajeno ter raztopljeno belo čokolado. Beljake stepemo v trd sneg. Rumenjakom dodamo moko in stepene beljake. Narahlo premešamo. Pečemo v ogreti pečici na 180 stopinjah 12 minut.

beli biskvit od tega recepta
user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 9.8.2011 13:47:31 >

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ''''bel'''' biskvit za torto
9.8.2011 13:57:49   
PinaNina
Zakaj ti ne bi šlo ?
Rdeča ali kupiš barvo v pasti ali si pomagaš s sokom rdeče pese, ekstraktom jagode in še kaj bi se našlo .

Le poskusit je potrebno.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ''''bel'''' biskvit za torto
9.8.2011 14:46:35   
hrchy
PInaNina, narobe si me razumela, vem da se da biskvit obarvat, samo jaz ga nocem, zelim belega ali cimsvetlejsega... da bo torta cim bolj bela in imela samo nekaj rdecih poudarkov.user posted image

Mateyka, tale z belo cokolado se mi zdi kar slasten, ampak spet ima jajca noter... nic, verjetno bom morala poiskat jajca s cim bolj bledim rumenjakom...

(odgovor članu PinaNina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ''''bel'''' biskvit za torto
9.8.2011 14:58:07   
mateyka
nisem še videla biskvita brez jajc..

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ''''bel'''' biskvit za torto
9.8.2011 15:10:18   
hrchy
user posted image saj jaz tud ne...

ampak takoj ko so jajca, je biskvit rumenkast... ma saj vem, da iscem nemogoce in se bom mogla verjetno kar sprijaznit z rumeno belo torto... Moj pravi, da bomo luc na malo manj privili, pa se ne bo tako mocno videlo... user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ''''bel'''' biskvit za torto
9.8.2011 15:18:20   
mateyka
škoda ker bo elegantna - kiss my lil booty bi morala met gor (zarad jajc - če bo kdo vprašal zakaj je rumenkasta) user posted image

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ''''bel'''' biskvit za torto
9.8.2011 15:21:34   
Pia*
Sicer ne vem kako si si zamislila a da bi pa tisti del,ki naj bi bil bele barve premazala s smetano pa ne bi šlo?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ''''bel'''' biskvit za torto
9.8.2011 15:28:49   
hrchy
ma ja, kiss my lil booty, saj jo ne delam zase :)

takole bi imela - s cimbolj belim biskvitom, da je lepo, ko se prereze...
TORTA

ampak ta iz tega recepta je ful gost in tezek biskvit, pa iscem alternative...

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ''''bel'''' biskvit za torto
9.8.2011 15:28:55   
pety78
Jaz bi dala v biskvit več beljakov kot rumenjakov. Če kupiš ena mercatorjeva poceni jajca, garantiram, da ne bo rumen biskvit. user posted image
Drugače bi pa mogoče še malo pomagala bela živilska barva v prahu.


_____________________________



(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ''''bel'''' biskvit za torto
9.8.2011 15:30:51   
pety78
Eh, glede na tvoj link zadostujejo poceni jajca. user posted image Sem mislila, da bi res imela bel, snežen biskvit, pa je tudi ta tvoj rahlo rumenkast. 

_____________________________



(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ''''''''bel'''''''' biskvit za torto
9.8.2011 15:32:30   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: pety78
Drugače bi pa mogoče še malo pomagala bela živilska barva v prahu.


to sem tud jaz razmišljala da bi predlagala, samo nisem fen živilskih barv..

p.s. hrchy, pa veš da ta fotka samo zgleda zelo svetla? sigurno je rumen biskvit user posted image


< Sporočilo je popravil mateyka -- 9.8.2011 15:34:02 >

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''...
9.8.2011 15:35:42   
mateyka
http://www.recipetips.com/recipe-cards/t--3700/white-chocolate-raspberry-muffins.asp

zelo malo jajc - ful bele barve
user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 9.8.2011 15:38:56 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ''''bel'''' biskvit za torto
9.8.2011 15:37:58   
PinaNina
Ups, sem zgleda res narobe razumela.


Pravimo, da namesto jajc dodaš sojino mleko. Tako bi lahko prišla do bolj bele barve.

Evo tole sem našla na netu za v pomoč :

angel food cake = angel cake Notes: This is an airy white sponge cake made without egg yolks or any fat. It gets its volume from stiffly beaten egg whites, and it's normally baked in a tube pan. Many bakeries sell it ready-made. It will keep its shape better if you cut it with a serrated knife. Substitutes: sponge cake OR génoise OR pound cake

evo in še recept za biskvit brez rumenajkov : http://www.foodandwine.com/recipes/lane-cake

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ''''''''''''''''bel'''''''''''''''' biskv...
9.8.2011 15:40:58   
mateyka
ja, samo ona ne bi biskvit iz samih beljakov - če sem jaz prav razumela (mogoče pa tudi jaz bluzim) user posted image

ker recept z beljaki (biskvit) je tak - klasika:
4 beljaki
ščep soli
nekaj kapljic limoninega soka (se da tud brez)
4 žlice sladkorja v prahu
60g moke
žlička olja
žlička pecilnega

narediš sneg (dodaš ščep soli), nato vmešaš limonin sok in sladkor, nato počasi dodaš olje, moko in pecilni prašek. vse to rahlo zmešaš in daš v pekač na peki papir. pečeš cca 10-12 min na 180C.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 9.8.2011 15:46:05 >

(odgovor članu PinaNina)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ''''''''''''''''bel'''''''''''''''' biskv...
9.8.2011 21:12:07   
Lantea
Kaj pa če bi bil biskvit rdeč, pa krema bela?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ''''''''''''''''bel'''''''''''''''' biskv...
10.8.2011 0:20:18   
hrchy
ma ja, saj vam je vsem jasno, akj bi rada... men je pa tud, da je tud tist biskvit na sliki rumenkast... user posted image
amapk a ne bi bilo lepo, ce bi bil cist bel in samo malo rdece barve vmes...?

enivej, Mateyka in ostale, ce ste ze delale ta biskvit samo z beljaki... kako zagotovit, da rata res rahel???

(odgovor članu Lantea)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ''''''''''''''''''''''''''''''''bel''''''...
10.8.2011 0:56:19   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: hrchy
enivej, Mateyka in ostale, ce ste ze delale ta biskvit samo z beljaki... kako zagotovit, da rata res rahel???


(pri meni) tako da dam pecilni not in da dam nekaj žlic (kolikor je pač ima recept) presejane moke not. s tem je v bistvu ful podoben navadnemu biskvitu, samo rumenjakov ni not (in ni tako kompakten kot biskvit samo z jajci in sladkorjem).. lahko daš tudi mlete olupljene mandeljne not (so dovolj svetli in tudi sladki - majo pa specifičen okus in to je treba upoštevat ko sestavljaš okuse v torti),

me pa mika narest tak biskvit z belo čokolado - to bi blo treba sprobat/stestirat.. mogoče bi bilo zanimivo uporabit naribano čokolado namesto stopljene?

hmm, kaj pa če bi dala riževo moko? baje da da poseben okus - a kdo ve kak? user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 10.8.2011 1:00:38 >

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''...
10.8.2011 1:09:53   
mateyka
aja, jaz pečem obvezno na peki papirju (polagam z njim, namestim in potem odstranim), ker če ne se vse zlomi, ker je mehko. jaz pečem vsako ploščo posebej (ja, vem, lenuh) - doza od treh rumenjakov pride ravno prav.
npr. ta doza je za eno plato, tortni model 26cm:
3 beljaki (sneg)
ščep soli
2 žlice sladkorja v prahu
3 žlice kokosa
3 žlice moke
2 žlici kakava Nesquick
1 žličko pecilnega praška

< Sporočilo je popravil mateyka -- 10.8.2011 1:10:17 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ''bel'' biskvit za torto
10.8.2011 18:07:21   
hrchy
OK, sem se odlocila, bom poskusila z receptom od Mateyke, samo z beljaki. Itak pa bom zacela s torto ze par dni prej, tako da se zmeraj lahko naredim normalnega jajcnega, ce mi ta ne bo vsec.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ''''''''bel'''''''' biskvit za torto
10.8.2011 18:32:07   
mateyka
hrchy, tale zgornji recept ima notri kakav in je temen beljakov biskvit (sem ga delala za torto od tamale).
teli so brez kakava:
(jaz bi razpolovila količine in spekla dve plošči pri teh receptih)

1.
6 beljakov
6 žlic sladkorja v prahu
6 žlic mletih mandeljnov
2 žlici olja
3 žlice moke
Beljake stepi v trdi sneg, po žlicah počasi dodajaj sladkor, mlete mandeljne, olje in moko.

2.
7 beljakov
17dag sladkorja
14dag moke
7dag masla ali margarine
sok in naribana lupinica 1 limone
Iz beljakov naredi sneg, pocasi primesaj sladkor, moko, stopljeno maslo, sok in lupinico limone.

3. (tale količina je po moje za eno ploščo..)
4 beljaki
4 žlice sladkorja
4 žlice moke
1 žlica olja
Za beli biskvit beljake stepemo v sneg in dodamo sladkor, olje in ter rahlo primešamo moko.

za katerokoli varianto v vsakem primeru preseji moko preden jo dodaš snegu. pekla bi jih pa na cirka 12 minut na 200C (vsaj moja pečica se tako obnaša da je za tortni biskvit tako najboljši rezultat - ker plošče so le tanjše od navadnega biskvitnega peciva in kakor sem že rekla, sem prelena da bi zganjala komedije z rezanjem tortnih plošč in jih prelagala ko zmešana user posted image ).

p.s. pri vsakem receptu lahko dodaš pol žličke pecilnega praška, mu ne bo škodilo user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 10.8.2011 18:35:42 >

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ''''''''bel'''''''' biskvit za torto
11.8.2011 22:04:44   
mateyka
hrchy, a lahko potem prosim pošlješ/prilimaš fotko, da vidim kako zgleda? me res zanima user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako iz kuhinjskih ostankov ustvariti rast...
Tale priročnik Naj zraste spet bi moral biti v vsaki družinski kuhinji! Zakaj, preverite v članku.
Gluten oziroma žitarice uvajajte postopoma
Marsikateri starš je v dilemi, kako zgodaj lahko žita, ki vsebujejo gluten ponudi svojemu otroku, ki se na gosto hrano š...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?