|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   +,kako naprej?
23.7.2008 6:36:53   
Natka85
Dobro jutro!
bedim ze od pete ure zjutaj,nisem mogla spat ker sem kar naprej mislila na test.nardila sem ga in pokazal se je jasen +.dva dni nazaj je bil še bled,danes zjutraj pa je + viden že z aviona. res sem vesela...s fantom sma delala na user posted image  pol leta in zdaj nama je uspelo.
sem vesela in hkrati prestrasena kako naprej.
punce svetujte mi kako naprej.kaj morm najprej storiti?na kaj morm paziti?

lp natka85
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: +,kako naprej?
23.7.2008 6:39:20   
Natka85
še nekaj...
trenutno živim v kranju,ginekologa pa imam na štajerskem.a je boljše da si ginekologa poiščem v kranju?koga priporočate?

(odgovor članu Natka85)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: +,kako naprej?
23.7.2008 6:47:50   
jernejav
Čestitke!!!user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Natka85)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: +,kako naprej?
23.7.2008 7:23:37   
janapan
Bravo......sprosti se , uživaj, časa preden se rodi user posted image  imaš še veliko....ni ti treba v enem dnevu rešit vse (kupit voziček, zbrat ime, ipd.)...Ginekologa boš po novem obiskovala vsak mesec, tako da ti priporočam, da si ga izbereš nekje kjer ti bo bolj prikladno...

(odgovor članu jernejav)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: +,kako naprej?
23.7.2008 7:45:24   
NATAŠI
IZVIRNO SPOROČILO: Natka85

še nekaj...
trenutno živim v kranju,ginekologa pa imam na štajerskem.a je boljše da si ginekologa poiščem v kranju?koga priporočate?



najprej čestitke user posted image  user posted image

ti svetujem absolutno da si G najdeš bližje tebi, ker saj sedaj boš imela pregled na 4 tedne potem pa pogosteje in ti bo precej od rok zato kar veselo poišči G ... Potem ti pa svetujem za naprej da počni tisto kot prej, oz. delaj to kar se počutiš da lahko. .. ne pretiravaj ampak čisto se pa tud ne "poleni" ker nisi bolana ampak noseča ..zato ti želim srečno in zdravo nosečnost  user posted image user posted image



(odgovor članu Natka85)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: +,kako naprej?
23.7.2008 7:45:40   
rija
na nič posebnega ne rabiš pazit.

razen na to, da boš čimbolj sproščena in se ne boš sekirala za vsako figo.

pa čestitkeuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Natka85)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: +,kako naprej?
23.7.2008 9:01:00   
kristinaj
najprej se malo sprosti, spusti se na realna tla, da bosta čez slabih 9m imela user posted image ...... bravo, čestitke...user posted image user posted image user posted image
in pokliči svojega ginekologa, (tistega ki si boš izbrala) ker te čaka prvi pregled in uz, kjer boš tudi videla svojo pikico in ti bo g potrdila nosečnost. mogoče te čaka kaj slabosti, lahko tudi ne, meni je slabelo po 1,5m vsega 4 dni, prvo 3mesečje boš zelo zaspana, je pa zato drugo 3mesečje nabito z energijo

potem boš na predlede hodila 1x na mesec, vmes pa uživaj, ker bo to najlepši čas v tvojem življenju, pred tistim, ki prihaja...potem je še lepše.....

v zadnjih 2m, se boš pa začela pripravljat na prihod novega člana, zbirala boš informacije, obiskovala boš-bosta materinsko šolo, na globoko praznjenje denarnice se boš tudi morala privadit, zato poskusi čimveč dobiti od drugih itd......

za prvič je to dovolj...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Natka85)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: +,kako naprej?
23.7.2008 11:18:05   
blackcoffee
..se pridružujem čestitkam! user posted image
Spomnim se, kako vesela sem bila prve dni, potem pa sta se čez noč vame prikradla strah in panika. To je povsem normalno. Sploh pri meni, ko sem v 35. letu. Prej lagodno življenje z minimalno obveznostmi... je bil kar šok; in misel, da bo takega življenja na neki način konec.
kaj ti svetujem? morda to, da pozitivno razmišljaš in da si čim več sama s seboj. opazuj se.
no, zdaj v prvem trimesečju ne bo nič posebnega - razen tega, da se bo za tvoje telo začela hormonska revolucija.  user posted image To je bilo zame grozno obdobje. Prsa so me bolela in bradavice pekle, da se mi je mešalo. Prav čutila sem, kako mi jih vleče narazen.. uf... pa sem preživela. Ampak to je vse relativno.. odvisno od posameznice. Nekatere sploh nimajo nobenih problemov.
Nadalje: spremljale so me tudi slabosti in z njimi povezano bruhanje, ki je trajalo do 15. tedna. potem pa, kot bi odrezal spremenjeno počutje. Zdaj sem v 5. mesecu in lahko rečem, da je nosečnost nekaj najlepšega. Mislim, da se bolje  počutim, kot sem se kdaj koli v življenju pred nosečnostjo.. user posted image
..in malo mi je kar žal, da nimam že kakih 5 otrok. user posted image
aja pa še to..  kar se meni osebno zdi pomembno.. zdaj ko sem v tem obdobju, bi si želela, da bi mesec trajal vsaj 3 mesece.. tako lepo je in zdi se mi, da bo tole lepo obdobje kar naenkrat minilo in naenkrat bo napočil dan, ko bo treba na porod. Zato ti svetujem, bodi pozorna na to, kar se dogaja s telesom.. na pokajoče balončke in metuljčke v trebuhu od 15 tedna naprej.. potem te bo presenetila kakšna salta ali preval.. za prvič kar malo srhljivo, ko se navadiš da nosiš živo bitje v sebi pa prav lepo.

Lepo nosečnost ti želim in vse dobro!


(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: +,kako naprej?
23.7.2008 11:56:45   
5ra_28
Čestitke tudi od mene user posted image .

Glede na to, da sta delala na tem, odvrzi strah in bodita vesela. Ja, poišči si G v tvoji bližini, naroči se na prvi pregled, ti bodo sami povedali, kdaj to bo, ne rabiš ti skbet.
Živi normalno in zdravo (hrana, cigareti...če si kadila, zdaj nehaj itd). Ostalo pa boš vse spoznala ob pravem času. Vse o nasvetih, prehrani itd. Vsega ne jemlji preresno, ker smo noseče, ne bolane in včasih bi nam najraje  vse prepovedali! user posted image  Ja, kako pa so včasih rojevale, ko še ni bilo toliko nasvetov in predvsem interneta.

Ti le uživaj in skupaj se veselita!



_____________________________

Končno smo trije:)

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: +,kako naprej?
23.7.2008 12:00:21   
5ra_28
Ja, še to... slabost je pri vsaki drugačna. Jaz sem jo imela le 3 tedne, pa zraven normalni apetituser posted image . To vzami v zakup. Na hormone, ki bodo v tvojem telesu noreli, pa se boš itak navadila. Zdaj smo ful občutljive in ah in sploh drugačne. Jaz se lahk zjočem za vsaki figo user posted image , pa se v isti minuti že sama sebi smejim. user posted image   

_____________________________

Končno smo trije:)

(odgovor članu 5ra_28)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: +,kako naprej?
23.7.2008 12:06:41   
mojsoncek
Najprej od veselja zavriskaj, potem pa poklici ginekologinjo, da ti da datum za prvi pregled (ki bo verjetno med 8. in 10. tednom).
Potem pa se sprosti in zacni uzivati v nosecnosti, pa naj bo na zacetku malo lazje ali tezje (slabosti ipd).

Cestitam! Pa lepo nosecnost...


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu 5ra_28)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: +,kako naprej?
23.7.2008 12:33:17   
Nika v službi
Čestitke!

Če do zdaj še nisi jemala folne, stopi do prve lekarne in prosi za tabletke Tifol.

Lepo nosečnost in čim manj slabosti.

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: +,kako naprej?
23.7.2008 12:49:49   
Rožica82
čestitke zauser posted image  pa uživaj maskimalno, ker bo še prehitro konec user posted image  čarobnih mesecev

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: +,kako naprej?
24.7.2008 13:37:04   
acitak
čestitke user posted image

brez panike...normalno živi naprej, brez sekiranja za vsako figo, mal boš mogla pazit pri prehrani, težkih stvari nosit in dvigovat strogo prepovedano, kot je ''nika v službi'' napisala, jemlji folno, Tifol ali pa Elevit(te jaz jemljem), drugače pa kako vprašanje zastavi na forumu in ti bomo zmeraj svetovale...

user posted image

_____________________________

12.01.2009 se nama je pridružil Niko
20.12.2011 pa se nam je pridružila Mia

(odgovor članu Rožica82)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: +,kako naprej?
24.7.2008 18:50:49   
benika
user posted image user posted image user posted image user posted image za +. Sedaj se umiri in pokliči svojo G za pregled. Kar se tiče menjave...če ti vsakomesečna pot do Štajerske ni odveč, potem svojo G obdrži. V nasprotnem primeru ti preglagam, da si G poiščeš bližje domu. V KR imaš kar nekaj fajnih G.

Sama sem tudi iz KR, zato mi lahko pišeš tudi na ZS, če te kaj konkretnega zanima.

lp in srečno

(odgovor članu acitak)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: +,kako naprej?
24.7.2008 18:53:24   
spps
iskrene čestitkeuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kdor čaka ,dočaka?

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: +,kako naprej?
25.7.2008 6:55:15   
Natka85
hvala za čestitke...
po dveh dneh sem končno dojela kaj se mi dogaja in nisem več tako prestrašena.
zanima me,če je normalno da me špika spodaj?skoraj tako kot včasih ko sem dobla user posted image
glede folne-imam centramed mami.je je bolje da tifol nabavim?

lp

(odgovor članu spps)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: +,kako naprej?
25.7.2008 9:07:50   
5ra_28
No, lepo da nisi več prestrašena. Glede špikanja...Še večkrat te bo, ker bo maternica začela rast in se vse tam noter raztegovat in premikat. Če bodo pa bolečine takšne, da se ti zdi, da te preveč boli, pa lahko greš na pregled. Mogoče boš bolj pozorno na to pikanje, ki ga mogoče sploh ne bi opazila, če ne bi vedela da si noseča. Saj se nosečke dostikrat prestrašimo za vsako figo in premik tam noter. user posted image
Teh tablet, ki si jih omenila, ne poznam. Če ti jih je predlagal/a G, potem jih obdrži. Jaz sem tiudi jemala najprej Tifol, pa mi je svetovala, naj začnem jemat Elevit. Imajo 1x več folne kisline, pa lahko jih jemlješ celo nosečnost.  

_____________________________

Končno smo trije:)

(odgovor članu Natka85)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: +,kako naprej?
25.7.2008 9:24:40   
Freycha
jaz sem imela ginekologa v LJ, sedaj živim pa v MB, pa sem še najprej mislila, da se bom vozila v LJ, pa sem si premislila in sem si najdla odlično (celo boljšo kot v LJ) ginekologinjo v MB. Meni se ni bilo za voziti.

Sicer pa pokliči ginekologa (lahko svojega, lahko pa že "novega". Načeloma te morajo vzeti, če si noseča) in se zmeni za prvi pregled..... potem ti bo pa že G naprej povedala kak in kaj.

Srečno!

(odgovor članu 5ra_28)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: +,kako naprej?
25.7.2008 12:18:01   
VRTNICA84
Iskrene čestitke user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

Misli čim bolj pozitivno in se ne obremenjuj z ničemer!!!!!! Ter misli na to, da bote čez 9 mesecev trije!

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: +,kako naprej?
25.7.2008 16:48:53   
andrejkam
user posted image čestitamuser posted image
Meni je bila nosečnost nekaj najlepšega, enako želim tudi tebi.
Ti samo uživaj, pa počasi kako revijo ali knjigo prelistaj, da boš vedela, kaj lahko pričakuješ. Jaz sem imela knjigico Nosečnost od tedna do tedna, kjer ti za vsak teden piše, kaj se dogaja, zraven pa lahko zapisuješ, kako se počutiš ... Fajn nasveti, pa še lep spomin na nosečnost boš imela (kdaj prve brce, kolcanje ... lepe stvari).
Srečnouser posted image

(odgovor članu VRTNICA84)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: +,kako naprej?
26.7.2008 11:18:29   
ključek
iskrene čestitke, draga srečka user posted image !!!! naj bo teh user posted image  mesecev nekaj najlepšega, uživaj, pazi na malo štručko in nase in se lepo imej!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Natka85)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: +,kako naprej?
26.7.2008 15:09:24   
mirelca
IZVIRNO SPOROČILO: Natka85

še nekaj...
trenutno živim v kranju,ginekologa pa imam na štajerskem.a je boljše da si ginekologa poiščem v kranju?koga priporočate?



Hej, jaz sem imela isti problem: ginekolog v mb, jaz pa v ng...user posted image   Ja nekajkrat sem še sicer obiskala tistega v mb, tak da je mojo nosečnost v bistvu na začetku nadzoroval on, pol sem pa okoli 19. tedna prenesla svojo kartoteko v ng. Zadovoljena sem pa z obema ginekologoma, tak da se nimam kaj pritoževat...user posted image

(odgovor članu Natka85)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Prepovedana opravila za nosečnice
Čeprav so nosečke nagnjene k temu, da morajo pred porodom do potankosti urediti svoje gnezdece, je priporočljivo, da se ...
Prihaja Baby Expo sejem za nosečke in bodo...
Nosečke in mamice pozor! Rezervirajte si datum 13. april. V Ljubljano prihaja že drugi Baby Expo, sejem za bodoče in mla...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?