|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
5.9.2006 22:11:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vrtec in kriza doma
5.9.2006 22:18:00   
Anonimen
Nalin, če mene vprašaš, bo itak zbolel, tako da bo tole zdajle trajalo par dni. Potem boste doma, potem boste špli v vrtec in jovo na novo. Ampak jaz sem res pesimist s temi malimi otroci in vrtcem. Bo kakšna optimistka kaj bolj veselega povedala.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vrtec in kriza doma
5.9.2006 22:20:58   
Marogica
Računaj kakšen teden, potem pa bo ugotovil, da je tako lušno med prijateljčki. Mamo pa ima lahko popoldan. Saj je brihten fantek, kaj kmalu bo ugotovil, kaj mu je manjkalo-družba sovrstnikov

Ti pa user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
5.9.2006 22:23:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
5.9.2006 22:27:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vrtec in kriza doma
5.9.2006 23:15:16   
mala maja
Nalin, če mene vprašaš, bo itak zbolel, tako da bo tole zdajle trajalo par dni. Potem boste doma, potem boste špli v vrtec in jovo na novo. Ampak jaz sem res pesimist s temi malimi otroci in vrtcem. Bo kakšna optimistka kaj bolj veselega povedala.


user posted image user posted image user posted image  ja ja res bo naš je zaradi stresa že ves smrkav in kašlja, v soboto je celo imel vročino.

Sicer pa šalo na stran. naš je prav tak in me že skrbi kaj bo jutri ker do konca tedna mora tam tudi spati v Pon. rem nazaj delat in  bo moral biti do teh v vrtcu. Spal pa že ni da ne pomnim. Naš še spati več noče iz zaspančka se je prelevil v nočnega zombija. spi samo dokler sem jaz zraven, čim vdignem rito pa je tud on pokonci.user posted image

pa poročaj kako je bilo. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
5.9.2006 23:24:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mala maja)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vrtec in kriza doma
5.9.2006 23:36:31   
bobek05
1. dan v vrtcu smo mi imeli malo krizo, ker ko sta z atijom prišla tja, ga je mali tudi ignoriral, pa je šel.. sva mislila, da bo ok... po 2h urah sva šla ponj in vzgojiteljica je rekla, da je vmes 2x jokal, ampak da ni bilo hujšega.. redno je začel tulit, ko je videl mene (ko sva prišla ponj) in še potem ko sva prišla domov in sem ga dala spat je v spanju hlipal... me je srček bolel od žalosti user posted image

2. dan sem jaz šla z nim v vrtec, ker se pri atiju po 1. dnevu pol dneva ni hotel cartat... bila sem ves čas z njim, po zajtrku (ob 9.30) pa sem ga vzela domov, ker je bil že zelo utrujen (zbudil se je ob 6h) - je bil čisto ok, na hipe malo tečko, pa malo je k meni silil, meni nosil igrače in knjigice, ampak se je znal tudi vklopit

3. dan (danes) je šel z njim v vrtec spet ati (ker jaz nisem mogla) in je ves čas hodil not in ven, bral časopis, ga opazoval od daleč, ampak če je videl, da ga mali išče, se je vrnil v učilnico... uspelo mu je celo po zajtrku malega uspavat in mali je spal 1,5 h (sem bila ful presenečena! - ampak ne zato, ker je tak dolgo spal, ampak zato, ker je sploh zaspal in ker ves tisti živžav ni motil).. potem ko se je zbudil, so šli malo ven in se je lepo igral in po kosilu je ati šel ponj... in je bilo v bistvu danes že kar ok... jutri grem spet jaz z njim in bomo probali, da ga bo ena izmed vzgojiteljic uspavala...

ne vem, kakšen nasvet naj ti dam... mi smo ugotovili, da naš rabi malo po malo in ne vsega naenkrat (da bi ga npr. kar tam pustili)... tvoj otrok verjetno jokca, ker še prebavlja vse novo in šok.. saj se bo navadil...

naš je tudi v petek začel smrkat in še zdaj malo kašlja in mu teče iz noska, ampak sumiva da bolj zaradi zobkov (da mu je padel imunski sistem) kot pa da bi kaj pobral v vrtcu, čeprav nikoli ne veš - večina otrok v vrtcu je bolj ali manj ves čas smrkavih (vsaj 1. leto), ampak baje, da dokler otrok nima vročine ali driske ali kaj podobnega, da je še ok...

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vrtec in kriza doma
5.9.2006 23:38:59   
lelaval
Mogoče je res grdo rečeno, ampak je resnično: vsi so imeli krize in so se privadili.
Prvi teden lahko računaš na krize, potem pa bo vedno raje hodil v vrtec, saj mu bo zanimiva družba vrstnikov, pa vsak dan bo kaj novega, potem pa se bojo že počasi začeli pripravljat na Dedka Mraza - tisti čas pa je itak najlepše v vrtcu.
Pa, da te ne strašim preveč: moja starejša hčerka je celo prvo leto ful jokala vsako jutro in govorila, da ne bo šla več v vrtec (ob vstopu je bila stara 3,5) leta, sin (2 leti) pa je ful rad hodil. Ampak jaz sem bila - kot je napisala Splišni - optimist in ko je bila večja, že domov ni več hotela. user posted image

Aja - pa pripravi se, da bo dosti bolan - vsaj to prvo leto.
Želim vam čim lepših in nestresnih trenutkov v vrtcu.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
6.9.2006 0:11:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vrtec in kriza doma
6.9.2006 8:22:56   
petra + zoja
Nalin,
se ti pridružujem,
Zoja ima tako krizo, da v vrtcu joka, doma joka ( celo popolcdan, občutljiva, razdražljiva) in se mi na trenutke zdi, da se mi bo zmešalo.user posted image user posted image user posted image user posted image
Danes, ko sem jo peljala v vrtec, je že v avtu začela tako jokatuser posted image user posted image user posted image user posted image , da je bila groza (mami pridna bom, nikoli več ne bom nagajala, prosim, prosim ne v vrtec), govorila mi je take besede, da sem se jaz sama tako jokala, ker nisem mogla vzdržat.
sicer jo pustimo sedaj v vrtcu do 12 ampak kaj pa naslednji teden, ko bo mogla biti tam do 15:30 ure. Jaz nisem ravno optimist, zato mislim, da te krize ne bo konec, in da bo trajalo dlje kot en teden.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vrtec in kriza doma
6.9.2006 8:30:24   
viv_
Evo, ena bolj optimistična user posted image

nalin - v vrtcu tako ali tako spijo, zato ga popoldne ne dajat še enkrat spat, pa bo zvečer lažje zaspal.

Vse ostale - nisem brala - ampak, kot sem že 100x napisala. Pri nas je bila cela drama... Jok v vrtcu, jok doma... Samo da sem šla ven iz sobe je bil jok, otrok povsem spremenjen... skratka katastrofa. To je trajalo 2 tedna. Potem je zbolela. In ko je šla nazaj v vrtec je bilo vse OK. Nobenega joka več, vsa vesela, zadovoljna... In sedaj je to ena najbolj veselih in pri vzgojiteljicah najbolj priljubljenih vrtičkark! Kar pogumno, vse bo OK!

(odgovor članu petra + zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
6.9.2006 8:38:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu petra + zoja)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vrtec in kriza doma
6.9.2006 9:22:48   
piščanc
naš mališan gre rad v vrtec in težko iz njega (so tok zanimivi tobogani in avtomobilčki). res pa je, da je zvečer veliko prej zaspan in utrujen. pač to je sprememba in veliko več se mu dogaja. če je šel prej spat normalno ob 21h, sta zdaj že oba v postelji pred osmo in takoj zaspita.

počakaj, da se navadi na nov ritem, mogoče mu je res preveč spanja. pa seveda spremembe. čimprej uvedi normlen ritem, da ne bo preveč sprememb.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vrtec in kriza doma
6.9.2006 9:56:06   
Grascakinja
Nekaj časa bo malo bolj sitkan, več crkljanja potrebuje, občutek varnosti in tako naprej... po 14 dneh bo verjetno počasi minilo. Potem zna bit še kaka kriza po prvi bolezni, ampak se vse unese. Samo lepo ga cartaj in razumi, da je to velika sprememba zanj. Nekaj časa pač traja, da se prilagodi. Večinoma so se še vsi. user posted image
Naša nadobudnica po 3m vrtca sama odkoraka v igralnico in se več ne sekira, al sem tam, al ne... skratka čist uživa, zvečer pa pade v posteljo totalno zmatrana in zaspi brez problema. Pa smo na začetku tudi slabo spali in se več zbujali ponoči.... skratka, še mal potrpet, pa bo!

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
6.9.2006 13:25:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Grascakinja)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vrtec in kriza doma
6.9.2006 13:31:05   
Anonimen
To, da vmes, ko te ni bilo, ni jokal in da se je pustil vzgojiteljicam pocrkljat, je že dober znak, da se bo unesel.
Ker moj se je skozi jokal in tudi prijeti se ni pustil nobeni oziroma si ga tudi nobena ni kaj preveč ni mar vzela. Samo nekaj so ga ogovarjale, on pa se je drz skozi bolj. Izgleda, da bo, Nalin. Zdaj sem že malo bolj opzimistična.
Kar se pa spanja tiče, so pa pri nas imeli posteljice z ograjicami. Sicer pa so gotovo vsi, ali pa skoraj vsi, doma navajeni na drugačno uspavanje, kot je v vrtcu, pa vseeno tam vsi spijo. Saj ko je enkrat toliko utrujen, ko mu res manjka spanja, zaspi. Če je še moj Tibor nehal štrajkat s spanjem, ko ni mogel več ... potem bo tudi tvoj, boš videla.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
6.9.2006 13:35:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vrtec in kriza doma
6.9.2006 13:38:21   
Anonimen
Ja, Nalin, ampak to se mu bo nabiralo. Prvi dan mu bo še ratalo tečkat in okoili šarit, drugi dan mogoče še tudi, tretji ali pa četrti dan pa se mu bo teh ur že toliko nabralo (tudi če jih bo doma vsaj malo notri prinesel), da mu ne bo več ratalo in bo zaspal. Upam, da bo moja prognoza pravilna.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
6.9.2006 13:41:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vrtec in kriza doma
6.9.2006 13:44:17   
Marogica
Nalin, Splišni ima kar prav. Če povem naš primer, kar se spanja tiče. Brin je navajen zaspati sam, v svoji sobici, v miru. V jaslih pa sigurno ni ne mira(vsaj ne naenkrat), tudi prostor je skupen. Prvi dan je spal nekje 20 min-najprej ni mogel zaspati, potem pa so ga drugi otroci zbudili. Vsaki dan se je spanje v jaslih podaljšalo in sedaj spi ca 1-1,5 ure-odvisno od njega. Včasih pridemo prej po njega, pa eni otročki že malicajo, druge previjajo, eden ali dva pa spita na ležalnikih kot ubita. V tem kaosuuser posted image

Saj bo, kot vedno rečem, si starši delamo več skrbi in dosti bolj kompliciramo kot pa otročki.

Pa še nekaj. Nikoli mu ne pokaži, da ti je hudo, ko ga oddaš v vrtec, otroček bo to takoj izkoristil, ker bo to čutil. Oddaj ga, nasvidenje, potem pa se zaradi mene zjoči v avtu. Če otrok vidi, da ga mama v jasli pelje brezskrbno, z nasmehom, ve, da tam ni nič hudega, saj drugače se mamica ja ne bi smejala in bila dobre volje, ali ne?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vrtec in kriza doma
6.9.2006 13:44:25   
viv_
Ma v vrtcu potem kar vsi spijo... Ne vem kako, ampak spijo. Imajo pa za tamale posteljice z ograjcami. Pa tudi, tisti ležalnik je 15 cm nad tlemi, tudi če dol pade... Nabasani so pa tako eden zraven drugega, da nima kam past user posted image  

Brez skrbi, Nalin, vse bo OK.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vrtec in kriza doma
6.9.2006 14:22:41   
rainbow
Ojla, tudi mi v času uvajanja;

marogica, imaš prav!! Jaz kar oddam babo (ki se začne ful cartat pri meni, čim prideva v igralnico), lupčka, adijo in čao. Bolj se obiraš, slabše je, pa tudi še kakšen otroček se spomni na svojo mamico, ki je že šla in pol spet jok in cel kaos.

Bolezni pa itak pridejo, samo čakam, kdaj bo kakšna vročina; ta starejša že nekaj smrka; tudi tako se kaže otrokova stiska oz. stres ob spremembah.

Vsem želim uspešno prilagoditev v vrtecuser posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
6.9.2006 15:03:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rainbow)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vrtec in kriza doma
7.9.2006 12:05:34   
Grascakinja
Pri nas imajo pa za tamalčke debele blazine na tleh in vsi tam spančkajo, ki so premali za ležalnike in bi lahko dol padli. In tako se 3 otročki skupaj z našo vred crkljajo na tej blazini in z veseljem spijo skupaj. Mogoče bi lahko to predlagala tudi v vašem vrtcu.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Mama, otroci so bili mirni, dokler nisi pr...
Si že kdaj slišala od svojega partnerja: Otroci so bili ves dan dobri in poslušni, a ko so te zagledali, so se začeli je...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?