|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   `druga´ mama
28.7.2006 23:09:30   
sanasan
mene pa zanima, tiste/e, ki ste živeli z mačehami ali očimi, kaj vam je bilo všeč oziroma kaj ne, kaj ste pogrešali, kaj vam je manjkalo, kaj ste si želeli v zvezi z obnašanjem tega drugega starša...

midva se sicer zelo dobro razumeva, ampak se kljub temu vedno sprašujem, ali sem prav ravnala, ali bi lahko kaj naredila bolje... pogosto se počutim pod pritiskom, ker ga ne bi rada še jaz razočarala oz.da bi se počutil zapuščenega... pogosto se mi zdi, da nikakor ne morem zapolniti neke praznine, ker ga je mama večkrat zapustila, sedaj pa je še mož vso skrb zanj prepustil meni, kar mi sploh ni težko....ampak včasih se mi zdi, da mu tega ne morem čisto nadoknaditi... zdi se mi pa bolje odkar ima sestrico, ki jo ima zelo rad...kot da je v njej in njeni ljubezni našel neko tolažbo, kot da ga ima šele sedaj nekdo neskončno rad...
joj, to me včasih res tako mori, čeprav je že drugim nekajkrat rekel, da je najraje z nama...
ali ima katera podobne izkušnje?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: `druga´ mama
28.7.2006 23:58:20   
Gina
Kar solze sem dobila v oči, ko sem tisti tvoj prejšnji post prebrala, o mami, ki ga je zapustila. Res je to tako zelo lepo, če nekdo sprejme otroka in ga ima za svojega Mislim da ga posvoji v duši. Po moje je fantu zdaj na nek način lažje, ker je še na drug načindobil družino. Hčerka vaju je še bolj povezala. Sestrica je vendarle krvno sorodstvo in najbrž se počuti zdaj še bolj tvojega. A veš, vidva se gotovo najbolj zavedata, da je velik privilegij, da sta se smela spoznati in da sta en drugemu to kar sta. Zelo sem vesela za vaju in želim vama, da se imata vedno tako zelo rada. Prepričana sem, da delaš vse ok. Ne dvomi v njegovo ljubezen, pa tudi on ne bo v tvojo. Ne dvomi v to, kar delaš, pa tudi on ne bo. Čist simpl je to. Kako lepo, da obstajajo še taki ljudje, ki otroke, ki jih niso sami rodili, v svoji duši posvojijo.  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: `druga´ mama
29.7.2006 9:41:06   
Anonimen
Delim Ginino mnenje. Samo še nekaj bi dodala, kar opažam zadnje čase. Telesni stik je pomemben. Pomembno je, da ga objameš, mu daš kakšnega lubčka, ga pocrkljaš. Se mi zdi, da nam je včasih to malo tuje in težko pri otroku, ki ni tvoj, ampak sem prišla do tega, da je to zelo, zelo pomembno. Poleg ljubezni seveda, ki  jo čutiš, če jo čutiš. Brez tega sevedane gre. Ampak poskusi ga pripraviti do tega, počasi, da ga boš lahko objela, stisnila k sebi, potolažila, pocrkljala kar tako.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: `druga´ mama
29.7.2006 13:56:00   
mama54
.............in večkrat na dan mu mimogrede reči,"rada te imam".Posebno zvečer ko gre spat.Veliko sreče in ljubezni vam želim.

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: `druga´ mama
1.8.2006 22:24:25   
sanasan
hvala vam za vašo podporo in nasvete.
ja, splišni, glede dotikov imaš pa prav... žal ni vedno lahko (še posebej zanj), ker se še vedno včasih počuti razdvojenega med mamo in mano... z mamo ima namreč še vedno stike...na začetku je delala kar velike scene, ker mož dela pogosto zvečer in sem ga jaz dajala spati...in ker je imel pogosto nočne more, me je prosil, če lahko spi pri meni oz.da sem jaz pri njem v sobi dokler ne zaspi.... predstavljaj si otroka, ki nikoli ni imel mame v pravem pomenu besede in ko potem nekdo drug skrbi zanj, je ona proti (kljub temu, da ni smel biti pri njej, ker ga ni želela,ker je vedela, da moj mož trpi, ko vidi trpeti sina!!!)...bogve, kaj vse je govorila malemu...mislim, da si sploh ne znamo predstavljati, kako grozno mora biti otroku, koe je tako razdvojen, saj sva se midva že od začetka zelo dobro razumela...kar nekaj časa je trajalo, da sem ga prepričala, da se njemu ni treba meni opravičevati za dejanja svoje mame...uh, še bi lahko pisala o tem...za celo knjigo je tega in še več razmišljanj...
ja, ti dotiki so zelo pomembni...ker sem vedela, da je razdvojen, sem začela z bolj prijeteljskimi trepljanji, objemi čez ramo, pobožanju za lahko noč...je pa super, da ima sestrico...zdi se mi, da je vse lažje... fajn se mu zdi, ker pogosto omenjam, da ima njega najraje, pa objemi in poljubčki za lahko noč, pa za v šolo, pa kar tako...

(odgovor članu mama54)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: `druga´ mama
1.8.2006 22:40:46   
sanasan
joj, gina, veš ni vedno tako lahko, ker se vedno najde kdo, ki želi drek mešat...in kdo, ki drugemu ne privošči sreče...
na nas še vedno  nekateri malo čudno gledajo, ker se tako dobro razumemo... so mi že rekli, da ne razumejo, zakaj se tako trudim zanj, ko vendar ni moj (starši njegovih sošolcev!!!)...v šoli in v okolici je bil pogosto tarča nagajanj, v šoli mu je šlo težko...skratka, čeprav se je moj mož zelo trudil, je bilo videti kot da je otrok zanemarjan, pa moj mož mu nekako ni znal pomagati, se potegniti zanj, mu dvigniti samozavest in zavedanje, da je vreden ljubezni... v tem času sem v živo spoznala, kako radi se ljudje spravijo na šibkejše, celo tisti, ki naj bi jih varovali in učiliuser posted image  
jaz se požvižgam na to, ampak otroci so pa zelo občutljivi... kaj vse ne prijavijo ljudje....ko sem ga enkrat peljala k psihologinji, je njega pred mano ena medicinska sestra vprašala 'ja, zakaj te pa mama ni pripeljala?' ....pa ta ženska točno ve, kakšna je situacija, da živi z nami, da mama ni ne psihično ne finančno sposobna skrbeti zanj.... meni je pa žal na misel prišlo samo (ker je bila še tamala z nama) 'ker ga je sestrica želela'...

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: `druga´ mama
1.8.2006 22:47:35   
sanasan
joj, vmes sem nekaj dodajala...tisto, da se požvižgam na to, mislim, na to, kaj SI MISLIJO drugi...

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
1.8.2006 22:47:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sanasan)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: `druga´ mama
1.8.2006 23:24:35   
sanasan
Radha, ja, saj jaz bi z veseljem rekla, da je moj, ampak ne vem, če bi bilo njemu ravno prav... sedaj ponavadi kar rečem, da je naš! on že od malega išče 'mamo', pa je žal, bolj on svoji biološki mami 'mama' kot obratno.... ona ima hude težave sama s sabo in z okolico, 'ne vidi' lastnega sina in njegovih potreb, ker ne uspe poskrbeti niti zase...ni zlobna, ampak ni sposobna... on to nekako dojema in se počuti odgovornega zanjo...kup stvari je tu... sedaj s psihologinjo delava na tem, da ne bi več sprejemal odgovornosti za njena dejanja, da loči med sabo in njo, da nista ena in ista oseba...

sem pa včasih kar žalostna in ne vem, kako bi mu pomagala (no, med šolo sem včasih malo pretiravala, da se mora še učiti) ko bi npr.včasih  bil raje z nami, pa gre k mami, da ona ne bi bila samauser posted image    saj, če je z njo vse ok, se imata lepo, ampak če ima pa ona krizo pa začne vpiti in metati stvari naokoli....user posted image

sem pa vesela, ker fant na splošno zelo dobro napreduje in se je po rojstvu sestrice kar razcveteluser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
2.8.2006 11:04:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sanasan)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: `druga´ mama
2.8.2006 11:12:34   
sanasan
sem prepričana, da ji bo lep zgled, zelo lepo in rad skrbi zanjo in se super razumeta...
včasih se mi zdi, da je v njej našel neko 'zatočišče', nekaj česar prej ni dobil pri starših ali kje drugje...ne znam natanko razložiti, vidim pa, da je ob njej zelo srečen in seveda obratnouser posted image
zanjo je pa on itak zakon! ko pride iz vrtca, anjprej leti gledat, če je v sobi...včasih jo uspe pomiriti le on
upam, da bo vedno tako!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: `druga´ mama
2.8.2006 11:46:28   
Anonimen
Jaz sem otrok ločenih staršev, ko sem bila jaz stara 4 leta in bratec v maminem trebuhu nas je biološki zapustil, si našel drugo in se z njo poročil in imata enega otroka.Do takrat je bil dober oče, z prihodom moje mačehe pa se je vse spremenilo, ni prihajal na obiske, ko je le prišel se mu je vedno mudilo, nikoli ni pozabil mami povedat da koliko ga z bratom staneva, nekaj let sem še hodila za vikende k njim, vendar sčasoma skoz manj, ker se mi je upiralo.Videla sem novo družino in sem se v njej počutila kot tujec, tudi oče mi je postal tuj.Ko je še nehal plačevati za naju in je bilo treba po sodiščih hodit (takrat sem bila že veliko starejša) sva prekinila stike in jih še danes nimava.Lahko bi še veliko pisala, pa to res ni prostor za to.

Ko sem bila stara 10 let, je mama spoznala drugega moškega, prav tako ločenca z dvema otrokoma (ločen na željo bivše žene), kmalu smo se spoznali, hodli skupaj na počitnice, k njemu smo vsi trije hodili čez vikende, vzel naju je takoj za del moje mame, nikoli ni želel da bi bila "ženska brez kufrov zraven".Kmalu sta se poročila, preselili smo se k njemu, rodila se je še moja sestra (polsestra, vendar ne gledam na njo kot pol, moja je cela).Tudi njemu so skoz metali polena, da je še dva froca zraven dobil, da itak nisva njegova....pa je vedno odvrnil, da sva njegova čisto enako kot vsi ostali.Tudi moja mama je sprejela njegove, čeprav živijo pri svoji mami.
Čez kako leto sva z bratom spremenila priimek v očimov, tako da smo se znotraj ene družine vsi enako pisali in ljudje so sčasoma nehali z pripombami.Zanimivo, da je kdo kdaj pripomnil, da sem očimu podobna.Sicer pa ga že od nekdaj kličeva oče, ker nama to tudi je.On je tisti, ki je bil vedno na voljo, naju vozil okoli, še danes, ko sva že krepko polniletna nama finančno pomaga in nikoli nisva slišala iz njegovih ust, da nisva njegova ipd.
Zame je oče tisti, ki zate čustveno in materijalno skrbi, ne pa en darovalec semena, ki se je že zdavnaj potuhnil in čakal dan, da neham študirat, da ne rabi več plačevati.
Kadar me kdo vpraša po očetu, se na biološkega niti ne spomnim več.Jaz vedno na veliko povem o očimu.
Celo moj brat je povedal na naboru za vojsko vse bolezni očima in se šele doma spomnil, da je mogoče nekaj narobe povedal.In se smejal zraven.Oče je zate tisti, do katerega tako čutiš, ne pa nekdo, ki te je naredil.To je najlažji del.....

Delaj tako, kot so ti že punce svetovale, rada ga imej, poskušaj nanj gledat kot na svojega in se tako tudi obnašaj.In naj nikoli, ampak res nikoli ne sliši iz tvojih ust, da tako ali tako ni tvoj.To zareže kot nož globoko.Vseeno pa glej, da ohraniš neko mejo, da nebo postal razvajenček, ki dobi vse, samo zato, ker je ostal brez mame.Tudi moj očim, je vzel svojo vlogo resno, toliko kot naju je razvajal, naju je tudi grajal.Predvsem pa ne delaj razlik med njim in svojim otrokom.Otroci smo za to zelo dovzetni in vse opazimo.

Generalno pa mislim, da delaš zelo lepo delo, marsikdo ne zmore sprejeti partnerjevega otroka tako, kot si ga tiuser posted image .

(odgovor članu sanasan)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?