|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Članek o nedonošenčkih - Jana, 14.8.2007
15.8.2007 8:51:51   
najci
Intervju z dr. Babnikom iz EINT LJ in zgodba naše Vesne.

http://shrani.si/files/vesnajana162yt.pdf

V članku je prišlo do napake. Vesna je ob prihodu domov res še potrebovala dodajanje kisika, toda le preko nosnih nastavkov oz.
brčic in ne preko respiratorja. Po dobrih dveh mesecih doma
pa smo se tudi brčic znebili user posted image  

< Sporočilo je popravil najci -- 15.8.2007 8:52:58 >


_____________________________

Naš zakladek se je rodil 4 mesece prezgodaj, zdaj pa nas vsak dan znova razveseljuje s svojimi nasmeški.
http://picasaweb.google.com/nadja.pogacar/Vesna
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Članek o nedonošenčkih - Jana, 14.8.2007
15.8.2007 9:04:08   
cicido
Bravo! Vem, kako je, ko ne ves, kaj in kako bo z otrockom. Nas Zan je bil rojen v 25t 5/7, tezak 770g in 33cm dolg. Domov sva prisla po treh nesecih, sedaj pa je ze zakljucil 1.razred devetletke.

(odgovor članu najci)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Članek o nedonošenčkih - Jana, 14.8.2007
15.8.2007 9:27:35   
user
Res je prava borka,naša Lara je bila težka 800g in 33 dolga(25 t).  Ravnokar sem prebrala članekuser posted image user posted image .

(odgovor članu cicido)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Članek o nedonošenčkih - Jana, 14.8.2007
15.8.2007 9:32:00   
user
Najci a si  ti kdaj živela na štajerskem koncu.

(odgovor članu user)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Članek o nedonošenčkih - Jana, 14.8.2007
15.8.2007 9:35:10   
bibyzan
Bravo Vesna in njena družina. Vem, kaj so vse prestajali. Naša Tjaši je rojena v 27 t 3/7  z borimi 755g in podobno zgodbo (sicer malo krajšo) smo tudi mi peživeli. Me pa ob branju takšnih zgodb vedno znova zlomiuser posted image user posted image user posted image user posted image , obenem pa sem vesela za te naše borceuser posted image user posted image . Moji spomini so še zelo sveži, domov sva prišli pred 14 dnevi s 1900g, sedaj ima 2320g (prava debeluška) in se imamo super. Kljub temu, da smo doma in rešeni (skoraj) vseh problemov, me je še včasih strah prihodnosti in morebitnih zapletov (hujših) v njenem motoričnem razvoju.
Pa mame je tak zmeraj strah za njihove user posted image , da sedijo, shodijo, gredo v vrtec, pa šola, pa prve ljubezni,......
Še enkrat bravo Vesnauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu user)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Članek o nedonošenčkih - Jana, 14.8.2007
15.8.2007 10:07:06   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Bravo mami, bravo Vesna, prava borka si!
Prebrala članek. In prvo, kar sem pomislila - to je enako kot če bi jaz sedaj šla rodit.user posted image

(odgovor članu bibyzan)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Članek o nedonošenčkih - Jana, 14.8.2007
15.8.2007 10:55:47   
Anonimen
Prebrala sem članek...in imam kar solzne oči!user posted image

Veliko ste prestali,ja.Žal mi je,da tudi Samotu ni uspelo,in zelo vesela sem,da je Vesna prava mala princeska.Upanje res vedno umre zadnje.In vam je uspelo.Vsekakor pogumna zgodba.

Sedaj pa le uživajte!In se še javite kaj...

user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu najci)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Članek o nedonošenčkih - Jana, 14.8.2007
15.8.2007 11:11:31   
cmokec
Skoraj nerazumljivo mi je, kako starši tako preizkušnjo preživite, ne da bi se vam zmešalo.

Čestitke Vesni za njen dobljeni boj, staršem pa vse moje spoštovanje, da ste prestali to trnovo pot. Naj vam bo sedaj in v prihodnje življenje postlano z rožicami.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Članek o nedonošenčkih - Jana, 14.8.2007
15.8.2007 12:35:05   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: cmokec

Skoraj nerazumljivo mi je, kako starši tako preizkušnjo preživite, ne da bi se vam zmešalo.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Cmokec, ne zameri mi, prosim, vendar se mi to zdi čisto nepotreben komentar. Odgovor imaš na dlani.......poglej VESNO.....njeno voljo do življenja, nasmeh in srečo, ki ji sije iz oči. Naši nedonošenčki so res borci, zato se "splača" vsakič pobrat, ko nas najbolj zlomi.

Pa brez zamere! 

< Sporočilo je popravil Noseckica -- 15.8.2007 12:46:41 >

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Članek o nedonošenčkih - Jana, 14.8.2007
15.8.2007 12:42:17   
Noseckica
 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Članek o nedonošenčkih - Jana, 14.8.2007
15.8.2007 13:00:14   
biba 78
Jaz sem ostala čisto brez besed. V meni se prepletajo najmočnejša čustva, žalostna sem, hkrati pa zelo vesela, Vesna je pravi mali sonček, mamici pa atiju pa vse pohvale, veliko sta ji pomogla, da je vajini pupi uspelo. Temu se reče iskrena ljubezen in vera v svojega otroka. user posted image user posted image user posted image

Pa vse pohvale osebju na EINT v LJ.user posted image

_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Članek o nedonošenčkih - Jana, 14.8.2007
15.8.2007 13:25:53   
žabica 24
Življenje pa piše resnično neverjetne zgodbe!!! Saj sploh ne vem kaj naj napišem... Sem še čisto pod vtisi članka...
Najprej iskrene sožalje ob izgubi sinčka. Mali angelček je zagotovo ves čas pazil na svojo sestrco
Čestitke Vesni, za vse kar je dosegla! Neverjetna borka, kaj vse je prestala!
Pa seveda vsaka čas mamici in atiju, za vse kar sta prestala!

Vsem skupaj vam želim veliko smeha, veselja, zdravja!

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Članek o nedonošenčkih - Jana, 14.8.2007
15.8.2007 13:29:48   
Anonimen
Res je prava borka. Tako kot vsi naši mali sončki. Še zdaj se spominjam kako smo se veselili vsakega uspeha moje hčerkice rojene v 29. tednu (1550 g).

Še dobro, da takrat nisem vedela vsega kar vem danes. Ker me je zdaj strah vsega bomo verjetno ostali kar pri enem otroku. Starši, ki imajo donošene zdrave otroke se sploh ne zavedajo, kako jim je bilo življenje olajšano.


(odgovor članu najci)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Članek o nedonošenčkih - Jana, 14.8.2007
15.8.2007 15:08:32   
Janeja
Najci, zdaj se pa spet jokam.

Malo od spominov, ki so mi spet privreli na dan, malo pa od sreče, ki jo občutim ob srečnem koncu vaše zgodbe. Mala Vesna je res vsem dokazala, da so naši nedonošenčki sposobni neverjetnih čudežev.

Čestitke za pogum in predvsem naslednjič donošenega in zdravega otročka. Saj prav razumem zadnji stavek, a ne?



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Članek o nedonošenčkih - Jana, 14.8.2007
15.8.2007 18:11:36   
Pinokio
Bravo Vesna in bravo mamica in očka, ker vem kaj ste prestajali.......................res je Samo čuval svojo malo sestrico...................želim vam veliko veliko srečnih trenutkov z angelčkom, ki je ostal z vami in, ki je postala res lepa damica!

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Članek o nedonošenčkih - Jana, 14.8.2007
15.8.2007 21:12:29   
anajmad
Res bravo Vesna ,še na tem forumu. Jst sem dala to 3x skozi in zelo boleče preživljam in mi je zelo hudo ob takšnih zgodbah,ker mi je res hudo.
Tavečjo Pio sem rodila konec 34.T ,mojega sinčka Vida sem rodila v 24.T in je potem čez dva dni nas zapustil,ravno jutri je njegov rojstni dan,zato sem še bolj čustvena.
In našo malo borko Ulo rojeno v 26.T. Potem veste,kaj vse sem morala preživljati vsa ta leta. Toda res je, ničesar bolj ne odtehta kot nasmeh otročka,ki si ga tako želel..

Jutri bom pa prižgala svečko za vašega Samota in mojega Vida.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu najci)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Članek o nedonošenčkih - Jana, 14.8.2007
15.8.2007 21:30:35   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: Noseckica

IZVIRNO SPOROČILO: cmokec

Skoraj nerazumljivo mi je, kako starši tako preizkušnjo preživite, ne da bi se vam zmešalo.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Cmokec, ne zameri mi, prosim, vendar se mi to zdi čisto nepotreben komentar. Odgovor imaš na dlani.......poglej VESNO.....njeno voljo do življenja, nasmeh in srečo, ki ji sije iz oči. Naši nedonošenčki so res borci, zato se "splača" vsakič pobrat, ko nas najbolj zlomi.

Pa brez zamere! 


Moram vam povedat punce, da sva se s CMOKEC zmenili kako in kaj okrog te izjave. Malo me je izdala moja trenutna preobčutljivost, ker sem pač sama mamica nedonošenke in je prišlo do nesporazuma.
Rada bi zbrisala tisto sporočilo, pa ga ne morem. 

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Članek o nedonošenčkih - Jana, 14.8.2007
15.8.2007 22:06:13   
eya
Meni pa ne odpre linka, škoda, pa bi rada prebrala Vesnino zgodbo. Glede na ostale poste vidim, da je prava borka in ji želim še naprej vse lepo!

Noseckica, ti se pa s tem vprašanjem o izbrisu obrni na moderatorko, Nalin RR.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Članek o nedonošenčkih - Jana, 14.8.2007
15.8.2007 22:55:29   
biba 78
Anajmad, tudi ti si občudovanja vredna. Toliko si prestala, toliko je bilo solz in bolečine, pa nisi nikoli obupala in vstrajala vedno, ter rodila tri krasne otročke. Zelo mi je žal za Videka, ampak vedi, da je vedno z vami, v vaših srcih. Z tvojima hčerama pa ti želim res zelo veliko lepih trenutkov.  Spoštujem te. Rada bi imela kanček tvojega poguma.

_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Članek o nedonošenčkih - Jana, 14.8.2007
16.8.2007 0:31:57   
* Mateja *
Kaj naj vam rečem,....
Vaša deklica je vse preživela, zato jo čaka bogato življenje, sigurno, je taprava borka!!!
Vidva pa...kapo dol, tok pa še mi nismo dali skozi, čeprav je bilo tudi pri nas al bo al nebo. Pa je blo, tako kot pri vas in še pri tolikih ki sodelujemo na tem forumu!!

Bravo za vse tri!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Članek o nedonošenčkih - Jana, 14.8.2007
30.8.2007 21:42:30   
najci
Hvala vsem skupaj za lepe misli in lepe želje! user posted image
Malo smo se potepali po morju, pa doma se nam je net sesul... Ampak zdaj smo vsi nazaj in sem z veseljem prebrala vse vaše komentarje.

Ja, staršem nedonošenčkov je zelo težko. Mislim, da prav vsakemu, ne glede na to, kakšne težave ima otroček. Težko je, ker lahko otročka samo gledaš v inkubatorju, se z njim pogovarjaš in ga malce pobožaš. Vse ostalo pa moraš prepustiti sestram in zdravnikom... in se ob vsem tem počutiš tako nemočnega... Ampak karkoli se že dogaja s tvojim otrokom, skupaj z njim zmoreš in preneseš vse!!! Ja, ti mali pikiji so tako zelo pogumni še za nas starše zraven, ne samo zase. Resno, Vesna je bila tista, ki mi je v najtežjih trenutkih s svojim pogledom povedala vse. In v tem pogledu je bilo vedno toliko volje in želje po življenju, da ob njemu nisem pomislila na nič drugega kot na novi dan, na novi boj...
In res - vse pohvale kolektivu EINT v ljubljanski porodnišnici. Spoštujem in cenim vse po vrsti, vse zdravnike, vse sestre in fizioterapevtke. Čeprav je bilo težko in bi lahko rekla, da se teh mesecev rajši ne spominjam, tega seveda ne pozabiš. EINT ima svoj kotiček v mojem spominu in ob misli nanje se mi kljub vsemu težkemu segreje srce, saj bo naša Vesna vedno malce tudi njihova... user posted image

Zdaj v našem življenju vsak dan sije sonček. In najprej vsako jutro zasije na Vesninem obrazu, v njenem nasmehu. 

_____________________________

Naš zakladek se je rodil 4 mesece prezgodaj, zdaj pa nas vsak dan znova razveseljuje s svojimi nasmeški.
http://picasaweb.google.com/nadja.pogacar/Vesna

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Članek o nedonošenčkih - Jana, 14.8.2007
30.8.2007 22:08:12   
Putka
Najci, čestitke za Vesno še od mene. Jaz sem vajino zgodbo spremljala preko skupne znanke Maje R., ki je tudi sama zdaj mamica. Si ne morem predstavljati, kako hudo mora biti tistih prvih nekaj mesecev. Potem sem Majo še večkrat povprašala, kako kaj soimenjakinja moje punčke, nedolgo pa sem te zasledila še na RR.

Vse dobro tvoji družinici še naprej.

(odgovor članu najci)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 nenavadnih značilnosti novorojenčkov
Preverite seznam desetih najbolj čudnih značilnosti novorojenčka, zaradi katerih pa vam kljub njihovi čudnosti ni treba ...
Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?