|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Štrudelj iz kupljenega listnatega testa, pomoč!
23.8.2009 21:24:56   
Ekaz
Sicer ne velikokarat, pa vendar sem že eneparkrat probala naredit štrudelj. Kupim listnato testno. Ko je pečen, je testo vedno trdo, se kar lomi, lahko celo prešteješ vsako plast - kaj naredite, da je testo na koncu povsem mehko in se kar zlije z nadevom. S čim namažete in kdaj? Ali je kakšna druga skrivnost?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Štrudelj iz kupljenega listnatega testa, ...
23.8.2009 21:29:56   
Tanja55
A kupiš testo v kosu ali v lističih? Ker jaz kupujem tega v kosu, 2 sta pakirana skupaj in ko dam zadevo v pekač, tik preden dam zadevo pečt,  na štrudel dam kose masla, cca. 4 male košče na vsak kos štrudla.

Testo v lističih se meni vedno lomi, oz. odstopa od nadeva in ga uporabljam za burek, kjer je veliko maščobe ali pa za štruklje kjer se testo skuha.


(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Štrudelj iz kupljenega listnatega testa, ...
23.8.2009 21:34:54   
hrabra miška
Jaz ga delam po receptu moje sosede. Ona ga zanalašč speče da je hrustljav,četudi je doma narejeno testo. Ko je štrudelj pečen ga vzame iz pečice,polije z vodo in sladkorjem(1,5dl vode in 6 žlic sladkorja kuha da rata gosta tekočina), pokrije z srebrnim papirjem in pusti 10 minut. Štrudelj je res odličen,jaz ga od takrat skoz delam tako. Jabolk za v nadev ne sladkam,ker mi je drugače presladko.

_____________________________

Pazite na svoje otročke kot na zaklad.
Vsak je drugačen,vsak je edinstven.

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Štrudelj iz kupljenega listnatega testa, ...
23.8.2009 21:36:01   
Ekaz
Jaz kupim v lističih. Ne vem, ene šest listov je notri, takšnih čisto tankih. Je tega v kosu treba valjat?

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Štrudelj iz kupljenega listnatega testa, ...
23.8.2009 21:40:47   
hel32
Ekaz, ta v kosu se valja.
Drugač pa jaz vedno testo namažem z jajcem, žvrkljanim, in je dokaj mehko, ko je pečeno, ga pa pokrijem z folijo.
Ali pa polij po pečenju z sladko vodo. Mislim, da tako skoraj mora biti mehko.
Pa dober tek!

_____________________________

TJAŠA 11.8.1998 3050gr,52cm
MARKO LUKAS 6.9.2009, 3830gr, 51cm
MAJA LUCIJA 9.2.2011, 3800gr, 52cm

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Štrudelj iz kupljenega listnatega testa, ...
23.8.2009 21:42:03   
Anonimen
A ti kupiš listnato ali vlečeno testo? Ker listnatega v lističih še nisem zasledila, vlečenaga pa ... v glavnem da je testo mehko, jaz vedno, ko je štrudelj pečen, ga pokrijem s čisto rahlpo vlažnim srvetom. in je vedno lepo mehko, ker trdega ne maram.

(odgovor članu Ekaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Štrudelj iz kupljenega listnatega testa, ...
23.8.2009 21:45:56   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

A ti kupiš listnato ali vlečeno testo? Ker listnatega v lističih še nisem zasledila, vlečenaga pa ... v glavnem da je testo mehko, jaz vedno, ko je štrudelj pečen, ga pokrijem s čisto rahlpo vlažnim srvetom. in je vedno lepo mehko, ker trdega ne maram.


Jaz tudi mislim, da ni vsem jasno kakšno je listnato in kakšno vlečeno testo.

Listnato je vedno pakirano v kosu in ga pol razvaljaš, je pa pol, ko je pečeno v plasteh. No ponavadi sta dva kosa listnatega.

Vlečeno je pa že takoj v listih. Pečjak ga ima celo na roli. drugače ga pa prodajajo še od Hokus, pa verjetno še kakšnega proizvajalca. To testo je bolj prijmerno za burek, pa baklavo,... čeprav eni tudi štrudlje delajo s tem testom. meni pa ni dobro z vlečenim, je boljši štrudelj z listnatim.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Štrudelj iz kupljenega listnatega testa, ...
23.8.2009 21:47:36   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

A ti kupiš listnato ali vlečeno testo? Ker listnatega v lističih še nisem zasledila, vlečenaga pa ... v glavnem da je testo mehko, jaz vedno, ko je štrudelj pečen, ga pokrijem s čisto rahlpo vlažnim srvetom. in je vedno lepo mehko, ker trdega ne maram.

Štrudelj pri nas vedno delamo iz vlečenega testa, si ne predstavljam iz listnatega user posted image
Listnatega uporabim za kremne rezine.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Štrudelj iz kupljenega listnatega testa, ...
23.8.2009 21:48:22   
Ekaz
Ja, ko tole berem, sem ugotovila, da ne vem veliko. Sedaj mi je malo bolj jasno.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
23.8.2009 21:49:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Štrudelj iz kupljenega listnatega testa, ...
23.8.2009 21:53:17   
Tanja55
Ja, sej zato je blo pa moje vprašanje takoj če uporablja tega v lističih ali v kosu...ker je razlika in kot sem napisala testo v lističih (vlečeno) uporabljam za burek, ker daš veliko več maščobe in zato testo ne poka, medtem ko za štrudelj tega ne počnem, da ni premastno. Nikoli ga tud ne polivam s smetano ali sladkano vodo, samo maslo dodaj pred pečenjem pa bo super.

Kakšna je razlika med testi pa še v sliki:
KLIK
KLIK

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Štrudelj iz kupljenega listnatega testa, ...
23.8.2009 22:05:39   
Anonimen
Men je pa ravno iz vlečenega testa štrudelj user posted image , ker je bolj trdo pa lomljivo. Listnato testo je pa zakon ... ga tut samo narežem, pomažem s stepenim jajcem, potresem s solko in spečem in pride to fantastčen prigrizek za k naprimer pivu. Rugače pa tudi lisnato testo prodajajo vsaj v Lidlu in v Sparu v rolici zvito in ga je treba potem samo malo z valarjem popravit.

(odgovor članu Tanja55)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Štrudelj iz kupljenega listnatega testa, ...
23.8.2009 22:06:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55
Kakšna je razlika med testi pa še v sliki:
KLIK
KLIK


V sestavinah, načinu priprave in namenu ...

(odgovor članu Tanja55)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Štrudelj iz kupljenega listnatega testa, ...
23.8.2009 22:24:00   
Spark
Meni je sodelavka povedala kako ona speče jabolčni zavitek iz vlečenega testa, in da je tak dober. Ne vem kako bi se obnesel če bi delala s skuto, ali bi bil tudi tako sočen.
Raztopiš kar nekaj margarine, približno polovico tiste male kocke Rama. Nato pa zmočiš kuhinjsko krpo. Gor položiš en list testa, in ga dobro namočiš s stopljeno margarino. Nato daš gor jabčke in še eno žlico kisle smetane daš gor. Zarolaš in daš na protvan. Nadaljuješ. postopek, da porabiš vse liste, nato pa pečt. Ko se speče ga malo zaliješ z vodo. In je ok. Meni, ki mi je bilo testo vedno trdo, je sedaj uspelo, da je užitno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Štrudelj iz kupljenega listnatega testa, ...
24.8.2009 11:27:48   
timoteja
Jaz ga delam navadno iz kupljenega vlečenega testa. Pred pričetkom stopim pribl. 100 dag masla ali margarine, in vsako "plahto" testa preden ga navedavm in zvijem, premažem s to stopljeno margarino / maslom. Če delam pa iz listnatega testa, pa nič ne premažem, ker je že tako ali tako v testu dovolj maščob. Samo povrhu pa oba premažem z raztopljenim M. ali M.

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Štrudelj iz kupljenega listnatega testa, ...
5.9.2009 15:47:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ekaz

Sicer ne velikokarat, pa vendar sem že eneparkrat probala naredit štrudelj. Kupim listnato testno. Ko je pečen, je testo vedno trdo, se kar lomi, lahko celo prešteješ vsako plast - kaj naredite, da je testo na koncu povsem mehko in se kar zlije z nadevom. S čim namažete in kdaj? Ali je kakšna druga skrivnost?


Vedno kupim listnatega, tistega v kosih, ko sta pakirana po dva, ker naredim vedno veliko file. Sem enkrat probala iz tistih lističev, jih nkjer ni blo oz. mi je vsa fila ven pogledala user posted image
Namažem pa vedno, predno dam v pečico s stopljeno margarino, predn dam pa v pečico, pa pečico obvezn prej mal segrejem. Sicer se ne zlije z nadevom, vendar je skorja rahla. Pečem ga pa postopoma, najprej segrejem pečico in potem stopnjujem temperaturo, ker drugač bi bila tud moja skorja čist trda, če bi dala takoj do fula temperaturo.

(odgovor članu Ekaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Štrudelj iz kupljenega listnatega testa, ...
5.9.2009 15:52:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Spark

Meni je sodelavka povedala kako ona speče jabolčni zavitek iz vlečenega testa, in da je tak dober. Ne vem kako bi se obnesel če bi delala s skuto, ali bi bil tudi tako sočen.
Raztopiš kar nekaj margarine, približno polovico tiste male kocke Rama. Nato pa zmočiš kuhinjsko krpo. Gor položiš en list testa, in ga dobro namočiš s stopljeno margarino. Nato daš gor jabčke in še eno žlico kisle smetane daš gor. Zarolaš in daš na protvan. Nadaljuješ. postopek, da porabiš vse liste, nato pa pečt. Ko se speče ga malo zaliješ z vodo. In je ok. Meni, ki mi je bilo testo vedno trdo, je sedaj uspelo, da je užitno.



Sama v štrudelj "zmečem" jabke/borovnice, jajce, kislo smetano, cimet, mal sladkorja, rozine, skuto, kar tisto Mercatorjevo, ker je bolj tekoča, mal limonine lupine naribam, vanilin sladkor, da mi fila ne teče iz testa ven, pa na en del testa posujem malo drobtin, ampak res malo, toliko, da popije sok, zavijem, na koncu stopljena margarina čez testo in to je to.

(odgovor članu Spark)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Štrudelj iz kupljenega listnatega testa, ...
6.9.2009 13:51:44   
muška
jaz ga pravkar pečem in to iz kupljenega vlečenega testa.

testo dam na mokro krpo in ga čisto na tanko premažem z oljem, posujem polovico testa z nadevom , zavijem in dam pečt. Po vrhu ga premažem spet z par kapljicami olja in se nič ne lomi.

pa ne zdaj mislit, da vse skupaj zalivam z oljem in da je potem mastno. Nope, samo čisto na tini mini se namaže, pa peki papir spodaj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Štrudelj iz kupljenega listnatega testa, ...
8.9.2009 13:11:31   
TopsiT
muška jaz delam tudi tako. Edina razlika je, da jaz po vrhu ne z oljem, ampak med peko namažem s kislo smetano. Sem ravno ta vikend naredila iz kupljenega vlečenega testa in je bil super mehek.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Štrudelj iz kupljenega listnatega testa, ...
23.9.2009 12:11:38   
tamiflu
pri Hoferu pa se dobi listnato testo v roli, v hladilniku ga majo in stane 79 centov.Preverjeno dobro. Je žel epo razvaljano, tak da lahko samo nadevaš gor nadev, pa tak ponavljaš, kolikor pač želiš.

< Sporočilo je popravil tamiflu -- 23.9.2009 12:15:08 >

(odgovor članu TopsiT)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Štrudelj iz kupljenega listnatega testa, ...
2.10.2009 17:41:14   
punci
jz vedno uporabljam vlečeno testo iz Spara. ko pa imam štrudelj pečen, ga vzamem iz pečice in zavije, še vročega v srebrno folijo in ga takega pustim dokler ni hladen. Našim je tak štrudelj dober, medtem ko pa ga jaz recimo viddet ne morem z onim listnatim testom. Sto ludi sto čudi user posted image

(odgovor članu tamiflu)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Štrudelj iz kupljenega listnatega testa, ...
4.10.2009 17:20:55   
corfu
ko je pečen ga polijem z mlekom, ki se ves popolnoma vpije, štrudelj je mljask

_____________________________

Uživaj življenje...

(odgovor članu punci)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako pripraviti velikonočne dobrote za naj...
Pred vrati je velika noč, praznik barvanih jajčk, šunke, potice/kruha, hrena in drugih dobrot. Kaj lahko pripravimo tudi...
3 enostavni in drugačni recepti za velikon...
photo
Velika noč lahko postane obred, ki si ga podarimo drug drugemu za druženje in skupno ustvarjanje. Skupno pospravljanje s...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?