|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   priprava špinače/ blitve
25.8.2009 13:15:56   
brina_3
Kot že naslov pove, me zanima, kako same pripravite špinačo? Ponavadi skuha mami,danes pa bom kosilo kuhala jaz in se mi je "zaluštalo" špinače, vendar ne v listih :)

Hvala lepa že vnaprej user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: priprava špinače/ blitve
25.8.2009 13:17:57   
blaža
kaj maš zmrznjeno al svežo?

Če je sveža jo skuhaš v slanem kropu. ko je kuhana jo precediš in na deski sesekljaš.

Pol jo daš v drugo posodo, ji dodaš strok česna in zaliješ z mešanico mleka in malček mokce. ko se gosti je pripracljeno. Po potrebi dodatno soliš.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu brina_3)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: priprava špinače/ blitve
25.8.2009 13:18:54   
blaža
Če je zmrznjena jo samo odtzališ in nardiš tisto z česnom, mleko in moko. lahko dodaš tudi malo masla al pa olivnega.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: priprava špinače/ blitve
25.8.2009 13:22:38   
brina_3
najlepša ti hvala :) drugače imam svežo

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
25.8.2009 13:50:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu brina_3)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: priprava špinače/ blitve
5.9.2009 15:38:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: brina_3

Kot že naslov pove, me zanima, kako same pripravite špinačo? Ponavadi skuha mami,danes pa bom kosilo kuhala jaz in se mi je "zaluštalo" špinače, vendar ne v listih :)

Hvala lepa že vnaprej user posted image


Sicer je tole že mim, ko si rabla. Sama špinačo pripravim isto kot solato, jo vržem za 5 min v vroč krop. Potem jo dam na puter, dodam 1/2 jušne kocke in mal tenstam (5-10 min), zalivam z mlekom. Čez ene 15 min dam česen, peteršilj, mal popra, 10 min tenstam, dodam mal moke, zalijem z mal mleka, da se zgosti, odstavim in dodam kislo smetano.

(odgovor članu brina_3)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: priprava špinače/ blitve
5.9.2009 15:44:28   
sonček33
pripravim isto kot solato,

Repka, katero solato si imela v mislih.

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: priprava špinače/ blitve
5.9.2009 15:52:53   
Anonimen
Aja, natrebim isto kot solato, to sem imela v mislih.

(odgovor članu sonček33)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: priprava špinače/ blitve
5.9.2009 16:00:02   
Anonimen
Kaj pa kej zraven špinače ve pripravljate?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: priprava špinače/ blitve
5.9.2009 16:08:23   
sonček33
pire, jajčka, hrenavke, sojine polpete,

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu brina_3)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: priprava špinače/ blitve
5.9.2009 16:31:15   
Felicita
midva sva ravnokar pojedla špinačo s pirejem in hrenovkami... njam user posted image

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: priprava špinače/ blitve
5.9.2009 21:37:14   
pupca
jaz pa blitvo skuham  in jo  ocedim.v ponvi stopim maslo ,dodam malo drobtin in  zmiksano blitvo.nato zalijem z mlekom in  posolim .tako kuham še par minut in je gotovo.tako pripravjeno je meni najboljša  in otrokom.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: priprava špinače/ blitve
5.9.2009 21:39:48   
tailor
zdušim z česnom dodam maslo in na koncu še smetano,muškatni oreškek,sol.


(odgovor članu pupca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: priprava špinače/ blitve
27.9.2009 12:10:54   
Sandra*
Razpustiš maslo, dodaš strt česen da zadiši, malo pomokaš, ko se moka lepo razpusti mal zaliješ z vodo (še bol z vodo v kateri se je kuhala špinača), dodaš špinačo in jo zmiksaš s paličnim in mal pokuhaš, soliš, mal muškatnega oreščka, na koncu pa umešaš še kakšno žlico kisle smetane. Njami!!!

(odgovor članu tailor)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: priprava špinače/ blitve
1.10.2009 12:54:44   
marty5
Jaz pa okuhano in seseklano šinačo dodam v ponev, kjer sem na maslu popražila drobtine in zalila z mlekom. Malo pokuham in po želji dodam česen.

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: priprava špinače/ blitve
2.10.2009 9:59:41   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Repka

IZVIRNO SPOROČILO: brina_3

Kot že naslov pove, me zanima, kako same pripravite špinačo? Ponavadi skuha mami,danes pa bom kosilo kuhala jaz in se mi je "zaluštalo" špinače, vendar ne v listih :)

Hvala lepa že vnaprej user posted image


Sicer je tole že mim, ko si rabla. Sama špinačo pripravim isto kot solato, jo vržem za 5 min v vroč krop. Potem jo dam na puter, dodam 1/2 jušne kocke in mal tenstam (5-10 min), zalivam z mlekom. Čez ene 15 min dam česen, peteršilj, mal popra, 10 min tenstam, dodam mal moke, zalijem z mal mleka, da se zgosti, odstavim in dodam kislo smetano.


Madona kolk časa za eno ubogo špinačko, pol ureuser posted image .

Špinača je neki, kar je en, dva, tri kuhano. Vsaj zameuser posted image . Torej največ 5-8 minut, če je stara. Če pa je mlada špinača, jo dam v krop in takoj ven, torej par sekund. Ali pa kar svežo v ponev z maslom in tudi tako rabi kako minutko, pa še kako minutko z začimbami in dodatki.

Sicer pa najraje kupujem svežo mlado špinačo, porabimo pa jo za solate, k testeninam, k rižoti ali kot omako.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: priprava špinače/ blitve
3.10.2009 22:12:59   
tweety83
Evo recept za fino špinačo:
v kozico naliješ mleko in daš mehko moko - premešaš in dodaš zmiksano špinačo. Pustiš da vse skupaj zavreje,popraš in dodaš sveže stisnjen in s soljo zmečkan česen - pustiš da malo prevreje. Na koncu dodaš kislo smetano in seveda obvezen zraven je pire krompir.
Za prste obliznit. Nekateri imajo radi zraven na oko pečeno jajčko ali pa hrenovko.
Dober teeeek

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: priprava špinače/ blitve
3.10.2009 23:14:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Repka

IZVIRNO SPOROČILO: brina_3

Kot že naslov pove, me zanima, kako same pripravite špinačo? Ponavadi skuha mami,danes pa bom kosilo kuhala jaz in se mi je "zaluštalo" špinače, vendar ne v listih :)

Hvala lepa že vnaprej user posted image


Sicer je tole že mim, ko si rabla. Sama špinačo pripravim isto kot solato, jo vržem za 5 min v vroč krop. Potem jo dam na puter, dodam 1/2 jušne kocke in mal tenstam (5-10 min), zalivam z mlekom. Čez ene 15 min dam česen, peteršilj, mal popra, 10 min tenstam, dodam mal moke, zalijem z mal mleka, da se zgosti, odstavim in dodam kislo smetano.


Madona kolk časa za eno ubogo špinačko, pol ureuser posted image .

Špinača je neki, kar je en, dva, tri kuhano. Vsaj zameuser posted image . Torej največ 5-8 minut, če je stara. Če pa je mlada špinača, jo dam v krop in takoj ven, torej par sekund. Ali pa kar svežo v ponev z maslom in tudi tako rabi kako minutko, pa še kako minutko z začimbami in dodatki.

Sicer pa najraje kupujem svežo mlado špinačo, porabimo pa jo za solate, k testeninam, k rižoti ali kot omako.
a

Stvar okusa.

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Danes so na jedilniku šparglji
photo
Šparglji so znani po svojem zdravilnem učinku. Preverite kuharske trike, ki jih morate poznati pri pripravi jedi iz špar...
Kako pripraviti popolno pokovko?
photo
Se tudi vi sprašujete, zakaj so 'kokice' v kinu vedno tako okusne, doma pripravljena pokovka pa se kar nekako ne more pr...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?