|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   študentka-brez prihodkov
29.4.2009 11:20:22   
emsika
Pozdravljeni!

jaz tudi imam eno vprašanje, in upam da mi bo lahko katera odgovorila.. in sicer: sem študentka, brez mesečnega prihodka, danes sem bila na socialni in mi je rekla, da mi prej kot po porodu ne pripada ničesar ... mene pa zanima, če se prijavim na zavod, ko bom imela vse izpite in ne več statusa študenta, ali potem dobiš kaj pomoči ali kako je s tem narejeno? upam, da še ima katera podoben primer, in mi bo znala pomagati.

hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: študentka-brez prihodkov
29.4.2009 11:25:18   
water lily
Ko ne boš imela statusa se lahko prijaviš na zavod. Če z partnerjem ne presegata cenzusa ti bo potem pripadala socialna pomoč. Po rojstvu pa v vsakem primeru dobiš nadomestilo. Kaj pa kakšno lažje delo prek ŠŠ?

(odgovor članu emsika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: študentka-brez prihodkov
29.4.2009 11:27:39   
emsika
ja, sej spremljam, samo šs nudi samo pomoč v gostilni, tam pa vem, da bi mogla nositi ni da ni... mislim, da bom ubrala možnost, da naredim izpit in se prijavim na zavod, moj partner pa ne zasluži več kot 450 € mesečno, tk da ne vem...

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: študentka-brez prihodkov
29.4.2009 11:29:42   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: emsika

ja, sej spremljam, samo šs nudi samo pomoč v gostilni, tam pa vem, da bi mogla nositi ni da ni... mislim, da bom ubrala možnost, da naredim izpit in se prijavim na zavod, moj partner pa ne zasluži več kot 450 € mesečno, tk da ne vem...


Ja ne vem no, na take stvari je treba pa malo prej misliti, preden se gre delati otroke. Sori za direktnost.

(odgovor članu emsika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: študentka-brez prihodkov
29.4.2009 11:31:35   
emsika
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: emsika

ja, sej spremljam, samo šs nudi samo pomoč v gostilni, tam pa vem, da bi mogla nositi ni da ni... mislim, da bom ubrala možnost, da naredim izpit in se prijavim na zavod, moj partner pa ne zasluži več kot 450 € mesečno, tk da ne vem...


Ja ne vem no, na take stvari je treba pa malo prej misliti, preden se gre delati otroke. Sori za direktnost.


hvala bogu da si ti popolna, in da si načrtovala nosečnost!!!!

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: študentka-brez prihodkov
29.4.2009 11:32:57   
water lily
Ne vem sicer od kje si, ampak v ljubljani je zadnje čase ogromno študentskega dela. Ker firme ne zaposljujejo, ampak jemljejo študente - recesija kao. Pa preden si zanosila tudi nisi delala nič preko ŠŠ?

Ne vem pa koliko je cenzus za dva družinska člana. Pomoje okoli 400€user posted image


< Sporočilo je popravil water lily -- 29.4.2009 11:35:22 >

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: študentka-brez prihodkov
29.4.2009 11:35:41   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: emsika

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: emsika

ja, sej spremljam, samo šs nudi samo pomoč v gostilni, tam pa vem, da bi mogla nositi ni da ni... mislim, da bom ubrala možnost, da naredim izpit in se prijavim na zavod, moj partner pa ne zasluži več kot 450 € mesečno, tk da ne vem...


Ja ne vem no, na take stvari je treba pa malo prej misliti, preden se gre delati otroke. Sori za direktnost.


hvala bogu da si ti popolna, in da si načrtovala nosečnost!!!!


za to, da načrtuješ, pa res ne rabiš biti popoln. Daleč od tega. Prej je treba malo zdrave pameti uporabiti.

(odgovor članu emsika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: študentka-brez prihodkov
29.4.2009 11:37:51   
ROŽICI
volga sorry ampak se mi zdi da ni nimaš pavice nekoga obsojat kako in kdaj bo mela otroka!
včasih pač misliš da bo šlo.tebi je lahko če nisi v tej situaciji, maš srečo.



_____________________________

življenje je eno samo.zato uživajte...

(odgovor članu emsika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: študentka-brez prihodkov
29.4.2009 11:39:28   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: emsika

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: emsika

ja, sej spremljam, samo šs nudi samo pomoč v gostilni, tam pa vem, da bi mogla nositi ni da ni... mislim, da bom ubrala možnost, da naredim izpit in se prijavim na zavod, moj partner pa ne zasluži več kot 450 € mesečno, tk da ne vem...


Ja ne vem no, na take stvari je treba pa malo prej misliti, preden se gre delati otroke. Sori za direktnost.


hvala bogu da si ti popolna, in da si načrtovala nosečnost!!!!


za to, da načrtuješ, pa res ne rabiš biti popoln. Daleč od tega. Prej je treba malo zdrave pameti uporabiti.


al pa olajgumicouser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
29.4.2009 11:41:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: študentka-brez prihodkov
29.4.2009 11:41:52   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: emsika

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: emsika

ja, sej spremljam, samo šs nudi samo pomoč v gostilni, tam pa vem, da bi mogla nositi ni da ni... mislim, da bom ubrala možnost, da naredim izpit in se prijavim na zavod, moj partner pa ne zasluži več kot 450 € mesečno, tk da ne vem...


Ja ne vem no, na take stvari je treba pa malo prej misliti, preden se gre delati otroke. Sori za direktnost.


hvala bogu da si ti popolna, in da si načrtovala nosečnost!!!!


za to, da načrtuješ, pa res ne rabiš biti popoln. Daleč od tega. Prej je treba malo zdrave pameti uporabiti.


Ja, načrtuješ in pridno študiraš in podiplomsko odštudiraš in ne dobiš službe in iščeš in čakaš ... in končno maš vse, stanovanje in službo in tko krasno si si značrtoval...zdej si pa krepko čez 30 in se trudiš zanosit in ne gre in ne gre...kaj pa zdej?

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: študentka-brez prihodkov
29.4.2009 11:44:30   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

zdej si pa krepko čez 30 in se trudiš zanosit in ne gre in ne gre...kaj pa zdej?



jaz sem šla na umetno.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
29.4.2009 11:46:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: študentka-brez prihodkov
29.4.2009 11:46:56   
Tanja55
emsika, dej poglej natančno po RR forumu, še včeraj sem nekje brala isto zadevo in odgovore pa zdej ne najdem in nimam časa iskat. Ampak mislim, da je blo rečeno, da ti pripada eno dodatno študijsko leto in po moje, glede na situacijo zaposlovanja, se ti bolj splača bit še študentka, sploh če še nisi 26 (tud glede zavarovanja itd.). Vsekakor se pozanimaj kaj bi blo za tvojo situacijo najbolj primerno, tud maš možnost odpret s.p.  O tem se je že pisalo na RR, mal prebrskaj.

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: študentka-brez prihodkov
29.4.2009 11:47:04   
Volga
Vseeno me ne bo nihče nikoli prepričal, da je pametno, ko si brez dohodkov, brez socialne varnosti, partner s 450 evri na mesec, delati na otroku. Sori, meni to ne potegne. In ljudje, ki imajo otroke, potem pa jamrajo (Tednik, Preverjeno, ne vem kaj še vse), tudi ne. Pa nisi zdaj mišljena direkt ti, emsli, ampak NA SPLOŠNO. Se pa to SPLOŠNO v tem trenutku, posredno, za moje pojme, tiče tudi tebe.

Amen.

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: študentka-brez prihodkov
29.4.2009 11:47:34   
Anonimen
se ti bolj "splača" obdržati status, ker ti potem pripada štipendija. cenzus pa tvoj z plačo 450eur že presega, če se ne motim :

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/denarnePomoci.asp

jaz sem obdržala status, dokler je šlo. je pa res, da sem sama ves čas delala preko šs v pisarni. ko mi je potekel status iz zavoda nisem dobila nič. sem se pa HB po enem mesecu zaposlila.

(odgovor članu ROŽICI)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: študentka-brez prihodkov
29.4.2009 11:50:07   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija

IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

zdej si pa krepko čez 30 in se trudiš zanosit in ne gre in ne gre...kaj pa zdej?



jaz sem šla na umetno.


hahahaha.... a to je tvoj nasvet za mlade punce


ne, za stare punce.
mlade imajo druge probleme.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: študentka-brez prihodkov
29.4.2009 11:52:44   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: emsika

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: emsika

ja, sej spremljam, samo šs nudi samo pomoč v gostilni, tam pa vem, da bi mogla nositi ni da ni... mislim, da bom ubrala možnost, da naredim izpit in se prijavim na zavod, moj partner pa ne zasluži več kot 450 € mesečno, tk da ne vem...


Ja ne vem no, na take stvari je treba pa malo prej misliti, preden se gre delati otroke. Sori za direktnost.


hvala bogu da si ti popolna, in da si načrtovala nosečnost!!!!


za to, da načrtuješ, pa res ne rabiš biti popoln. Daleč od tega. Prej je treba malo zdrave pameti uporabiti.


Ja, načrtuješ in pridno študiraš in podiplomsko odštudiraš in ne dobiš službe in iščeš in čakaš ... in končno maš vse, stanovanje in službo in tko krasno si si značrtoval...zdej si pa krepko čez 30 in se trudiš zanosit in ne gre in ne gre...kaj pa zdej?



No no.....če pri 30ih doštudiraš pa nisi glih nekaj priden a neuser posted image
Službo se išče pred podiplomcem, to je idiotizem delat podiplomca brez da sploh kdaj opravljaš delo za katerega "se učiš". S tem da imaš če delaš sproti prek ŠŠ recimo, pa študiraš oz. si absolvent, veliko šanso da te zaposlijo če si se izkazal prej. Stanovanja ne rabiš svojega, so najemniška. Neplodne so tudi punce pri 20ih. Ni potrebno imeti vse, ko se odločiš za otroka. Ni potrebno niti službe imeti, če ima partner dohodke. Imeti je pa potrebno osnovo. Ker otroke naj bi imeli odrasli odgovorni ljudje. K odraslosti in odgovornosti pa spada tudi zmožnost skrbeti zase in za otroka. Namerno narediti otroka, navkljub temu da niti zase nisi zmožen sam poskrbeti je pa neodgovorno in sebično. Če se pa zalomi.....pa pač vsa ta teorija pade v vodo. Ampak da gre pa človek namerno v to, pa še misli da je to največ kar lahko naredi.....

V glavnem......če je možno si podaljšaj status(predvidevam da si absolventka?). Prijavi skupno gospodinjstvo s partnerjem. Zaprosi za štipendijo. Pa poglej za kakšno službo prek ŠŠ. Recimo anketiranje vedno iščejo, vnos podatkov v rač. je tudi zelo iskano in niti približno težko delo, inštrukcije če kaj obvladaš.....

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: študentka-brez prihodkov
29.4.2009 12:30:33   
emsika
IZVIRNO SPOROČILO: water lily

Ne vem sicer od kje si, ampak v ljubljani je zadnje čase ogromno študentskega dela. Ker firme ne zaposljujejo, ampak jemljejo študente - recesija kao. Pa preden si zanosila tudi nisi delala nič preko ŠŠ?

Ne vem pa koliko je cenzus za dva družinska člana. Pomoje okoli 400€user posted image



nisem iz ljubljane, tam vem da je ogromno dela, samo tule pri nas ga je malo...

volga če nimaš odgovora za mene, pol bodi raje tiho in preskoči to temo...boljše za tebe in za ostale, ki berejo..

drugim pa hvala za odgovore, bom raje šla kam drugam vprašat, ker me takile odgovori  samo živcirajo, in nič drugega...

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: študentka-brez prihodkov
29.4.2009 13:22:00   
moci
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Vseeno me ne bo nihče nikoli prepričal, da je pametno, ko si brez dohodkov, brez socialne varnosti, partner s 450 evri na mesec, delati na otroku. Sori, meni to ne potegne. In ljudje, ki imajo otroke, potem pa jamrajo (Tednik, Preverjeno, ne vem kaj še vse), tudi ne. Pa nisi zdaj mišljena direkt ti, emsli, ampak NA SPLOŠNO. Se pa to SPLOŠNO v tem trenutku, posredno, za moje pojme, tiče tudi tebe.

Amen.

saj vem, da ne smem. ampak bom vseeno napisala, da se strinjam.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: študentka-brez prihodkov
29.4.2009 13:38:33   
dejzi
IZVIRNO SPOROČILO: moci

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Vseeno me ne bo nihče nikoli prepričal, da je pametno, ko si brez dohodkov, brez socialne varnosti, partner s 450 evri na mesec, delati na otroku. Sori, meni to ne potegne. In ljudje, ki imajo otroke, potem pa jamrajo (Tednik, Preverjeno, ne vem kaj še vse), tudi ne. Pa nisi zdaj mišljena direkt ti, emsli, ampak NA SPLOŠNO. Se pa to SPLOŠNO v tem trenutku, posredno, za moje pojme, tiče tudi tebe.

Amen.

saj vem, da ne smem. ampak bom vseeno napisala, da se strinjam.



Še en star pregovor, ki se je v tem primeru izkazal za pravilnega:

"Ničesar človek ne dela tako nepremišljeno kot svoje potomce."


_____________________________

Rea * 02.08.2008
Nia * 19.08.2011

(odgovor članu moci)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: študentka-brez prihodkov
29.4.2009 14:43:51   
ssevin
Ma kaj pa vem...danes si, jutri te ni..danes imaš, jutri nimaš...ali pa danes nimaš, pa jutri imaš.ppppphhheeeeeeeee.....

< Sporočilo je popravil ssevin -- 29.4.2009 14:44:15 >

(odgovor članu dejzi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: študentka-brez prihodkov
29.4.2009 14:45:46   
Daschi
ne vem no, ampak, da bi zdaj odločali, kdo je primeren za to, da ima otroke in kdo ne, tega jaz ne bi, no ...

lahko pa povem bodoči mamici, da ni konec sveta, da se bo vse uredilo, če bo le vztrajala.

Tudi jaz sem bila brez službe, ko sem imela prvega otroka, mož je delal za zelo malo denarja. pa sva vseeno imela otroka in vetse kaj ... čez dve leti pa še enega, pa stvari niso kazale prav nič dobro.

A povem še nekaj? Danes imava štiri otroke, mož ima narejen magisterij, jaz delam dve službi in skupaj zasluživa krepko čez slovensko povprečje.

_____________________________

Naj nikoli ne izdam otrokovega zaupanja, zadušim njegovega upanja ali uničim njegovih sanj.
(M. Wright - Edelman)

(odgovor članu dejzi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: študentka-brez prihodkov
29.4.2009 14:48:15   
ssevin
IZVIRNO SPOROČILO: Daschi

ne vem no, ampak, da bi zdaj odločali, kdo je primeren za to, da ima otroke in kdo ne, tega jaz ne bi, no ...

lahko pa povem bodoči mamici, da ni konec sveta, da se bo vse uredilo, če bo le vztrajala.

Tudi jaz sem bila brez službe, ko sem imela prvega otroka, mož je delal za zelo malo denarja. pa sva vseeno imela otroka in vetse kaj ... čez dve leti pa še enega, pa stvari niso kazale prav nič dobro.

A povem še nekaj? Danes imava štiri otroke, mož ima narejen magisterij, jaz delam dve službi in skupaj zasluživa krepko čez slovensko povprečje.



Ma ja..koliko bi dejansko bilo ljudi na svetu, če bi se rojevali samo "načrtovani" otroci staršev, kateri ima vsaj en službo za nedol.čas??eh...

(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: študentka-brez prihodkov
29.4.2009 14:49:02   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Vseeno me ne bo nihče nikoli prepričal, da je pametno, ko si brez dohodkov, brez socialne varnosti, partner s 450 evri na mesec, delati na otroku. Sori, meni to ne potegne. In ljudje, ki imajo otroke, potem pa jamrajo (Tednik, Preverjeno, ne vem kaj še vse), tudi ne. Pa nisi zdaj mišljena direkt ti, emsli, ampak NA SPLOŠNO. Se pa to SPLOŠNO v tem trenutku, posredno, za moje pojme, tiče tudi tebe.

Amen.


MA ne no.user posted image Je pa ja jasno, da bi mogla država poskrbet za naše otroke. Država bi mogla dat fajn porodniško, pa fenomenalen otroški dodatek, pa tu pa tam bi mogla še kakšnih 100 e za žepnino namaknit, kajne. Je pa ja čist logično da je 450€ pljunek v morje, ko imaš otroka. In potem nastopi 'država nam ne da dovolj, da bi imeli otroke'. Sej če bi država dala, bi se imeli otroci superuser posted image .

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?