|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   štipendija
23.10.2009 23:08:21   
2srcka
Tiste ki imate otroka in ste študentke te rste zaprosile za štipendijo...zanima me ali ste prejele dodatek če imaš otroka?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: štipendija
23.10.2009 23:12:08   
zoja10
kolikor vem ne obstaja noben dodatek če imaš otroka,..
prednost je samo v tem da se partnerjeva plača deli na 3 člane, zato imaš večjo možnost da dobiš štipendijo kot če si pri starših(če sta oba zaposlena seveda),..

LP

(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: štipendija
24.10.2009 13:35:33   
2srcka
Ja seveda, sem budala. Sem si na hitro prebrala razpis....kolegica pa je trdila da dobiš kao en dodatek?

(odgovor članu zoja10)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: štipendija
24.10.2009 13:52:01   
zoja10
ja če imaš otroka ki potrebuja posebno nego...
Sem se tudi jaz ko sm lani izpolnjevala zmotla in me je na csd-ju popravla.
lpuser posted image

(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: štipendija
24.10.2009 13:55:53   
Felicita
vem da pr zoisovi si nekoč kot mamica z otrokm dobila dodatek, nekih 50% osnovne štipendije, samo tega očitno ni več, pomoje od novega zakona naprej.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu zoja10)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: štipendija
26.10.2009 14:24:37   
Anonimen
mene pa zanima kako je z vračanjem štipendije...namreč letos sem diplomirala in sem se sedaj jeseni vpisala še na nov študij-torej sem spet v prvem letniku. Rok imam marca. Torej če ne narediš letnika se štipendija vrača ali kaj, ker res ne vem, kajti štipendije nisem dobivala nikoli.

(odgovor članu Felicita)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: štipendija
27.10.2009 13:02:10   
2srcka
Kolikor jaz vem je tako. Če ne narediš letnika oz. ne izpolnjuješ pogoje za vpis v višji letnik štipendijo vračaš. Če imaš štipendijo vsa leta študija in diplome ne nareš v 2. letih vračaš štipendijo samo za zadnji letnik, torej letnik absolventa. Vsaj bilo je tako, ker je kolega mogel vračati.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: štipendija
27.10.2009 13:11:55   
valentinčica30
Če boš prejemala štipendijo potem je ne boš rabla vračt če ne boš naredila letnik in še dobivaš jo lahko naslednje leto, ker pač letnika nisi naredila zaradi materinstva. Preberi si pogoje. Skratka, letos jo dobivaš normalno, naslednje leto zaprosiš za mirovanje statusa na faksu, nekaka porodniška, vložiš vlogo za štipendijo z nvedbo oz. dopisom, da si rodila, rojstni list, in zaprosiš za ponovno štipendijo. Če maš kako vprašanje lahk kontaktiraš na ZS

(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: štipendija
27.10.2009 13:46:58   
2srcka
Upss, spregledala da si noseča....torej ne vračaš.

(odgovor članu valentinčica30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: štipendija
28.10.2009 13:11:01   
Anonimen
ja noseča, nosečauser posted image
skratka zanimalo me je sledeče. Zaenkrat sem prijavljena na domačem naslovu. Fant ima že službo, jaz sem letos diplomirala in se zaradi nosečnosti vpisala redno na še en faks, saj še nisem stara 26 let. Vpisala sem se prdvsem zaradi statusa, zato nimam kakšnega namena do konca izdelati še en faks.
No, zanima pa me, ali je bolje zame, da se z mojim fantom in potem z rojenimuser posted image prijavimo na isti naslov, kjer bomo dejansko tudi živeli-ker se potem samo njegova plača deli na tri, če bi bila jaz doma pa bi se v bistvu štela plača od moje mami in atija. To sprašujem zaradi cenzusa pri štipendijah.
Torej drugo vprašanje -sicer mi je valentinčica30 že odgovorila, samo da bom še bolj za zihruser posted image je pa:
Jaz imam rok 18. Marca prihodnje leto. Do takrat pač hodim na faks in naredim kolikor bom pač lahko vsaj da bom blizu pogojev za ponavljanje. Ko se user posted image rodi, oddam za štipendijo in recimo da jo dobim. Potem ta 1. letnik ponavljam, in prav tako dobivam štipendijo? Do kdaj? Verjetno do izteka porodniške marca 2011?

(odgovor članu 2srcka)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: štipendija
28.10.2009 16:39:17   
2srcka
Men neki ni logičn...Sestra je avgusta rodila. Prijavila se je na njegov naslov. Za štipendijo je dala njegove dohodke, pri zavarovanju pa je imela problem, ker se ni mogla zavarovati po partnerju, ker ni na njegovem naslovu prijavljena najmanj 2.leti. Zavarovati se je morala po mami....?! Ne vem, ne razumem....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: štipendija
28.10.2009 16:58:52   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: nosecka24
Potem ta 1. letnik ponavljam, in prav tako dobivam štipendijo? Do kdaj? Verjetno do izteka porodniške marca 2011?


Kolikor vem, v nobenem primeru ne moreš dobivati štipendije 2 leti za ISTI letnik. Zaradi nosečnosti se lahko kvečjemu izogneš temu, da bi jo morala vračati, 2 leti pa je ne boš dobivala za 1. letnik. Ko boš rodila, boš 1 leto prejemala starševski dodatek (trenutno je to cca. 193 eur mesečno).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: štipendija
28.10.2009 17:35:36   
2srcka
Jaz sem jo za drugi letnik dobila dvakrat. Prvič normalno, drugič sem zaprosila za mirovanje statusa zaradi materinstva (to je dodatno leto ki ti pripada za vsakega rojenega otroka, ne vem pa če ti tudi štipendija pripada za vsakega otroka). V tem primeru ti štipendija pripada,  ne glede na to ali si jo že prejemal za isti letnik ali ne. V absolventu jo lahko prejemaš samo enkrat v vsakem primeru. Če pa si tretji letnik je pa odvisno, na nekaterih faksih ne moreš koristiti dodatno leto tretjega letnika zaradi materinstva in lahko vpišeš samo absolventa (recimo upravna).

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: štipendija
28.10.2009 18:15:50   
Spiria
Če ti štipendija miruje (zamrznitev), potem ne prejemaš mesečno izplačil, ampak samo ohranjaš pravico do štripendije.

Je pa seveda odvisno, o kateri štripendiji tukaj govorimo - kadrovski, socialni...??

(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: štipendija
28.10.2009 18:23:03   
2srcka
Pardon, sem napačno napisala. Sem šla zdajle prav brskat da dobim prošnjo katero sem takrat pisala na faks. Prosila sem za podaljšanje statusa zaradi materinstva in dobila odobre, zaprosila za štipendijo in jo dobila.

(odgovor članu Spiria)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: štipendija
28.10.2009 18:36:56   
Anonimen
jaz bi itak zaprosila za štipendijo potem ko se otrok rodi, seveda za dobo enega leta potem, ker sedaj nimam štipendije in je nisem nikoli imela, ker smo doma zmeraj presegali cenzus.

(odgovor članu 2srcka)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: štipendija
29.10.2009 0:12:09   
mojca345
mogoče si še sešteješ, če bi dobivala socialko, če bi se ti to bolje izšlo, kot štipendija... potem dobiš še nekaj za otroka...

_____________________________

Hanika, čakava TE. Tvoja starša.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: štipendija
29.10.2009 1:07:26   
_srečnica_
mogoče bo kateri pomagalo...jaz sem študentka 4. letnika. v 3. letniku sem zanosila in sem po rojstvu zaprosila za državno štipendijo. dobivam osnovo, ki je okoli 55 evrov in pa dodatek, zaradi majhnega dohodka družine, ki znasa tudi okoli 55 evrov. torej skupaj dobivam 110 evrov štipendije. kot mati študentka sem prav tako upravičena do starševskega nadomestila, ki je 188 evrov mesečno. oddala sem tudi vlogo za otroški dodatek, katerega so mi izračunalo na 110 evrov. ker pa partner dobiva420 evrov plače, bom dala še vlogo za socialno pomoč, ki pa je v MB
SAMSKA OSEBA 226,80 EUR DRUŽINA   prva odrasla oseba 226,80 EUR zakonec oz. izvenzakonski partner 158,76 EUR otrok, ki so ga starši dolžni preživljati 68,04 EUR povečanje za enostarševsko družino 68,04 EUR

(odgovor članu mojca345)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: štipendija
29.10.2009 13:11:43   
2srcka
IZVIRNO SPOROČILO: _srečnica_

mogoče bo kateri pomagalo...jaz sem študentka 4. letnika. v 3. letniku sem zanosila in sem po rojstvu zaprosila za državno štipendijo. dobivam osnovo, ki je okoli 55 evrov in pa dodatek, zaradi majhnega dohodka družine, ki znasa tudi okoli 55 evrov. torej skupaj dobivam 110 evrov štipendije. kot mati študentka sem prav tako upravičena do starševskega nadomestila, ki je 188 evrov mesečno. oddala sem tudi vlogo za otroški dodatek, katerega so mi izračunalo na 110 evrov. ker pa partner dobiva420 evrov plače, bom dala še vlogo za socialno pomoč, ki pa je v MB
SAMSKA OSEBA 226,80 EUR DRUŽINA   prva odrasla oseba 226,80 EUR zakonec oz. izvenzakonski partner 158,76 EUR otrok, ki so ga starši dolžni preživljati 68,04 EUR povečanje za enostarševsko družino 68,04 EUR


Jaz jaz sem isto, samo številke so bile druge. Sem pa štipendijo dobila dvakrat za isti letnik.

Za socialno pa nisem zaprosila, ker jo verjento ne bi dobila,pravijo da jo redki dobijo, jaz ne poznam nikogar....

(odgovor članu _srečnica_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: štipendija
30.10.2009 22:11:23   
zoja10
IZVIRNO SPOROČILO: nosecka24

ja noseča, nosečauser posted image
skratka zanimalo me je sledeče. Zaenkrat sem prijavljena na domačem naslovu. Fant ima že službo, jaz sem letos diplomirala in se zaradi nosečnosti vpisala redno na še en faks, saj še nisem stara 26 let. Vpisala sem se prdvsem zaradi statusa, zato nimam kakšnega namena do konca izdelati še en faks.
No, zanima pa me, ali je bolje zame, da se z mojim fantom in potem z rojenimuser posted image prijavimo na isti naslov, kjer bomo dejansko tudi živeli-ker se potem samo njegova plača deli na tri, če bi bila jaz doma pa bi se v bistvu štela plača od moje mami in atija. To sprašujem zaradi cenzusa pri štipendijah.
Torej drugo vprašanje -sicer mi je valentinčica30 že odgovorila, samo da bom še bolj za zihruser posted image je pa:
Jaz imam rok 18. Marca prihodnje leto. Do takrat pač hodim na faks in naredim kolikor bom pač lahko vsaj da bom blizu pogojev za ponavljanje. Ko se user posted image rodi, oddam za štipendijo in recimo da jo dobim. Potem ta 1. letnik ponavljam, in prav tako dobivam štipendijo? Do kdaj? Verjetno do izteka porodniške marca 2011?



Samo v vednost, ni ti treba bit prijavljen na istem naslovu,...
Jaz sem prjavljeno doma moj dragi in tamala pa pr njemu doma, pase ne glede na to gledajo SAMO njegovi dohodki user posted image , ko enkrat rodiš ne gledajo več staršev...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: štipendija
31.10.2009 14:57:57   
frutolina

IZVIRNO SPOROČILO: martand

Tiste ki imate otroka in ste študentke te rste zaprosile za štipendijo...zanima me ali ste prejele dodatek če imaš otroka?


nobenga dodatka ni user posted image

(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: štipendija
31.10.2009 15:00:29   
frutolina

IZVIRNO SPOROČILO: _srečnica_

mogoče bo kateri pomagalo...jaz sem študentka 4. letnika. v 3. letniku sem zanosila in sem po rojstvu zaprosila za državno štipendijo. dobivam osnovo, ki je okoli 55 evrov in pa dodatek, zaradi majhnega dohodka družine, ki znasa tudi okoli 55 evrov. torej skupaj dobivam 110 evrov štipendije. kot mati študentka sem prav tako upravičena do starševskega nadomestila, ki je 188 evrov mesečno. oddala sem tudi vlogo za otroški dodatek, katerega so mi izračunalo na 110 evrov. ker pa partner dobiva420 evrov plače, bom dala še vlogo za socialno pomoč, ki pa je v MB
SAMSKA OSEBA 226,80 EUR DRUŽINA   prva odrasla oseba 226,80 EUR zakonec oz. izvenzakonski partner 158,76 EUR otrok, ki so ga starši dolžni preživljati 68,04 EUR povečanje za enostarševsko družino 68,04 EUR



Hm ,mislim da ne boš upravičena do socialne user posted image . Ker se tudi starševsko nadomestilo šteje kot prihodek in potem presežete. Povprašaj na CS.

(odgovor članu _srečnica_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: štipendija
31.10.2009 15:03:34   
frutolina

IZVIRNO SPOROČILO: nosecka24

ja
Jaz imam rok 18. Marca prihodnje leto. Do takrat pač hodim na faks in naredim kolikor bom pač lahko vsaj da bom blizu pogojev za ponavljanje. Ko se user posted image rodi, oddam za štipendijo in recimo da jo dobim. Potem ta 1. letnik ponavljam, in prav tako dobivam štipendijo? Do kdaj? Verjetno do izteka porodniške marca 2011?



Ko rodiš oddaš vlogo. Če ne presegaš cenzusa ti pripade štipendija. To dobivaš do konca šolskega leta (torej do oktobra). Potem če ponavljaš (in še zmeraj izpolnjuješ cenzus) štipendijo spet dobiš in spet ti pripada celo šolsko leto. Če pa se vmes kaj spremeni (poteče porodniška in se zaposliš) pa moraš to javiti na pristojni CS v 8 dneh.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: štipendija
31.10.2009 15:11:35   
lilip
IZVIRNO SPOROČILO: nosecka24

Vpisala sem se prdvsem zaradi statusa, zato nimam kakšnega namena do konca izdelati še en faks.
............

Potem ta 1. letnik ponavljam, in prav tako dobivam štipendijo? Do kdaj? Verjetno do izteka porodniške marca 2011?



Kaj sploh ne nameravaš dokončati tega faxa? Potem boš morala vračati štipendijo. Al sem narobe razumela?!

Za ponavljajoči letnik zaradi materinstva pa dobiš štipendijo, dobivaš jo dokler ne diplomiraš, razem če se vam vmes drastično povečajo dohodki, če pa ne boš diplomirala, boš morala vračati vsak cent.

Lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: štipendija
2.11.2009 17:22:10   
katra55
IZVIRNO SPOROČILO: nosecka24

ja noseča, nosečauser posted image
skratka zanimalo me je sledeče. Zaenkrat sem prijavljena na domačem naslovu. Fant ima že službo, jaz sem letos diplomirala in se zaradi nosečnosti vpisala redno na še en faks, saj še nisem stara 26 let. Vpisala sem se prdvsem zaradi statusa, zato nimam kakšnega namena do konca izdelati še en faks.
No, zanima pa me, ali je bolje zame, da se z mojim fantom in potem z rojenimuser posted image prijavimo na isti naslov, kjer bomo dejansko tudi živeli-ker se potem samo njegova plača deli na tri, če bi bila jaz doma pa bi se v bistvu štela plača od moje mami in atija. To sprašujem zaradi cenzusa pri štipendijah.
Torej drugo vprašanje -sicer mi je valentinčica30 že odgovorila, samo da bom še bolj za zihruser posted image je pa:
Jaz imam rok 18. Marca prihodnje leto. Do takrat pač hodim na faks in naredim kolikor bom pač lahko vsaj da bom blizu pogojev za ponavljanje. Ko se user posted image rodi, oddam za štipendijo in recimo da jo dobim. Potem ta 1. letnik ponavljam, in prav tako dobivam štipendijo? Do kdaj? Verjetno do izteka porodniške marca 2011?



Glej, če ne nameravaš dokončati faksa, potem raje ne zaprosi za štipendijo, ker jo boš morala vračati, ne glede na to ali imaš otroka ali ne. Jaz sem rodila v času študija, pa je bil edini privilegij, kar se štipendije tiče, da so mi vračanje odložili za eno leto.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?