|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   življenjska odločitev
8.7.2010 9:08:56   
darja.mark
Sem že na čveku postavila vprašanje pa bom še tukaj. Več vas prebere, več šans imam za kak odgovor več :)

No tkole gre: z mojim sva trenutno v najemu a ker nam je stanovanje že mal premajhno bi se preselili v večjega. Najemnine večjih so kar visoke, v bistvu tukaj ko smo mi trenutno mamo ful nizko najemnino. Že tolk velka stanovanja majo višjo.

Pa sva zdej v dilemi, kaj narestuser posted image
Dobim lahko 30.000 eur, moj bi dobil hipotekarnega kredita tam okoli 80.000. Se pravi da mava skupaj okoli 110.000 eur. Zdaj se pa nekako ne moreva odločit kaj bi. A bi kupila zemljo pa gor postavila montažno hišo (tole ne vem če bi blo dovolj denarja glede na to da so baje papirji kot so gradbeno in priklop priključkov dost dragi), al bi raje kupila stanovanje (čeprav si hiške oba zelo želiva), mava pa tut možnost kupit na Dolenjske eno hišo ki je čist v razsulu in bi jo pač podrla pa montažno gor dala (prednsot tega je da je na tej parceli že hiša, torej ne bi rabila priklopa el. in vodovoda, ni treba gradbenega dovoljenja le dovoljenje za nadomestno gradnjo,...) samo me pa malo moti da je daleč od Lj, kjer sva oba odraščala, tukaj sva navajena, pa še službe mava oba tukaj. Se pravi da če bi šla tja bi dala dost za bencin na mesec.

Mesečno sva omejena da najemnino plus stroški plačujeva okoli 600 eur. Vse kar je več ne bi zmogla. Torej tut če bi vzela hipoteko bi morala vzeti tolko da bi lahko odplačevala obrok, stroške ter bencin (zato je čim bližje Lj najboljša izbira).

Res ne vem kaj nej naredive to packava sem in tja že kar nekaj časa mater da se tkole zaserješ se zaštihaš za cel lajf in če ti gre vse na knap je res dilema kaj narest.

Kaj bi ve naredile na mojem mestu? Ok, hiško bi oba rada mela vendar veva da želje so eno, zmožnosti pa drugo. Torej itak se bova zadovoljila tut z nečim kar niso pač sanje, samo da sva na svojem pa bova srečna.

Če ima katera še kako idejo kako stvar obrnit da bo ratalo nekaj bo tut zelo dobrodošlo :)



_____________________________

Ustvarjanje je zakon :)

https://www.facebook.com/pages/Darja-Ustvarja/261668923903669
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: življenjska odločitev
8.7.2010 9:44:03   
naja17
Nisem odraščala v hiši, tako da me tudi nikoli ni mikala.

Midva sva kupila stanovanje, brat je začel graditi hišo. V tem času sem ugotovila, da bi defintivno ponovno naredila isto. Bratu je zaradi te hiše na koncu z živci, z babo sta bla skos neki v lase, ko so se vselili, otroci niso meli nobenega vselja, sta bli že čist nesrečni ob vselitvi.... Hišo imata oddaljeno toliko, da morta lih za vsako stvar v avto, vseeno pa ne ravno v čistem okolju, ker je blizu tovarna....
Midva sva kupila stanovanje cca 90m2, z velikim balkonom in enim manjšim... Prenovila, kupila novo kuhinjo, kopalnico, ostalo štukava počasi... Vselila sva se z veseljem, naredila žurko, obiski z veseljem prihajajo k nama, posedimo na najini kjut terasi, vsakič ko kdo pride, odkrije nekaj novega...

Finančno:
- nakup stanovanja 105.000
- prenova 20.000

Končni rezultat: srečna, lepo urejeno, nič nama ne manjka, tudi v hladilniku ne, vedno sva kje naokoli...

Dobro razmisli koliko vama res pomeni hiška!

Želim vama pametno in predvsem srečno odločitev!

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: življenjska odločitev
8.7.2010 10:01:58   
darja.mark
Kje sta pa dobila tako velko stanovanje za tako 'malo' denarja user posted image

_____________________________

Ustvarjanje je zakon :)

https://www.facebook.com/pages/Darja-Ustvarja/261668923903669

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: življenjska odločitev
8.7.2010 10:04:20   
vesna_b
no, jaz bi hiško oz gremo v jeseni rihtat papirje. bo pa na Dolenjskem :) in bo isto, nadomestna gradnja

o vajini hiški na Dolenjskem - če imata službe v Lj, bosta dobivala potne stroške oz po moje bi mogla tud delodajalca o tem obvestit, ker eni plačujejo sam do določenega števila kilometrov. hm... zakaj, kako, ne vem
je pa res, da bi se kmalu naveličala vožnje. večina ljudi se je naveliča.

premisli, kaj je vam bolj pomembno, kaj vam je bolj všeč. ker če bi raje hiško, pa boste šli v stanovanje, ti bo kmalu žal.
kaj pa če bi še malo pogledala - pa bi probala najt kako parcelo kje bližje? če vama Lj toliko pomeni. jaz sem se je že med študijem naveličala oz mi čisto ustrezajo občani enodnevnio obiski.

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: življenjska odločitev
8.7.2010 10:12:44   
sobra
V vajinem primeru bi jaz raje vzela stanovanje.

Boš imela manj skrbi. Okol bajte je pa skoz neki za delat.
Sama sem Ljubljančanka, vendar smo se preselili v Domžale v stanovanje. Lahko rečem samo zakon user posted image . Mlada občina, ki ima čisto vse, v Ljubljani si pa v 10-ih minutah. Pa tukaj se da dobit tud kakšno ugodno stanovanje.
Tudi sama imam enkrat željo imet hiško, mogoče čez 10 let, bomo videliuser posted image .

No kakorkoli se bosta odločila, SREČNO!

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: življenjska odločitev
8.7.2010 10:13:45   
naja17
IZVIRNO SPOROČILO: darja.mark

Kje sta pa dobila tako velko stanovanje za tako 'malo' denarja user posted image


user posted image  Malo ja user posted image ... Ne v LJ, na gorenjskem user posted image ....

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: življenjska odločitev
8.7.2010 10:42:17   
Sunny Morning
Če si hiše ne moreta trenutno privoščit, počakajta in zdaj kupita stanovanje.Saj ga lahko čez 10 let ravno tako prodata.

Midva imava stanovanje in si tudi želiva hiško, enkrat ampak trenutno finančno ne dopušča in ne rineva z glavo v zid.


_____________________________

06.01.2008 se nama je rodila princeska Neja!

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: življenjska odločitev
8.7.2010 10:44:47   
water lily
Za 110jurjev razmišljaš da bi v lj. kupila zemljo+postavla hiško gor?
Predlagam da mal prečekiraš cene zemljišč zazidljivih, prišteješ še denar za dokumentacijo(plus čas ki traja  da jo urediš), prišeteješ še temeljno ploščo za montažno hišo, pa vse priključke, pa prišteješ še montažno hiško, pa še opremo. Pa ti bo hmal jasno da če bi bili skromni bi to tvojo vsoto rabila potrojit da bi imela denar za vse to. Se oproščam, ampak ni ravno realno no....
Midva si tudi želiva hiško(pa ne v lj.), pa se zavedava da nama ne znese. Pred leti sva kupila stanovanje, glih za glih, ga prenovila, kredit sva letos predčasno odplačala, tako da mogoče enkrat....nikoli ne veš kaj se zgodi v naslednjih letih....ampak z glavo skozi zid pa ni ravno pametno lezt.
Nama pa nič ne manjka v stanovanju. Prou lušno ne. Itak čez vikend kam gremo, med tednom pa šele zvečer prideva. Tk da hiše niti neb mogla neki hudo koristituser posted image

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: življenjska odločitev
8.7.2010 10:47:06   
*miska.mcc*
darja, jaz bi na vajinem mestu iskala malo starejso, se vedno dokaj dobro in takoj vseljivo hisico. do 30-40 km iz lj, blizu avtoceste.

pac, da je hisa tolko pri sebi, da se lahko v roku enega meseca vselite.

po mojem se da za 100.000 € dobit kar solidno hisko.

tako sva mi2 naredila.  novo zidat ni prislo v postev, ker sva bila v najemniskem stanovanju in nama ne bi nikakor zneslo.

najemnina+kredit za zemjlo+zidanje hiše. ni bilo druge variante.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Sunny Morning)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: življenjska odločitev
8.7.2010 10:49:11   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

darja, jaz bi na vajinem mestu iskala malo starejso, se vedno dokaj dobro in takoj vseljivo hisico. do 30-40 km iz lj, blizu avtoceste.

pac, da je hisa tolko pri sebi, da se lahko v roku enega meseca vselite.

po mojem se da za 100.000 € dobit kar solidno hisko.

tako sva mi2 naredila.  novo zidat ni prislo v postev, ker sva bila v najemniskem stanovanju in nama ne bi nikakor zneslo.

najemnina+kredit za zemjlo+zidanje hiše. ni bilo druge variante.



Jaz sem 50km iz ljubljane, 10km od avtoceste, hiše stare nevseljive (za prenovo) so od 100jurjev naprej.(pa še to po cenkanju, v oglasih so od 140jurjev naprej)
Jih gledava že 2leti, na oglede hodiva, čakava če bo kaj padlo......


< Sporočilo je popravil water lily -- 8.7.2010 10:50:14 >

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: življenjska odločitev
8.7.2010 10:51:05   
*miska.mcc*
o, ti mater WL....
pol se je pa v 4ih letih to groooozno podrazilo. nisem na tekočem, priznam.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: življenjska odločitev
8.7.2010 10:51:06   
vesna_b
v končni fazi - mamo tud z Dolenjske do Lj zdej avtocesto, pa... si v pol ure gor, tako da...

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: življenjska odločitev
8.7.2010 10:53:41   
*miska.mcc*
mi2 sva dala 4 leta nazaj 10 miljonov sit. stara hiška, zidana iz kamna. ima nova vrata in okna. ampak vseljiva. meni se je groooozno mudilo preselit se, tako, da nisva niti enega žeblja zabila predno smo se preselili. zdaj pa počaaaasi rihtamo.

_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: življenjska odločitev
8.7.2010 10:56:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: darja.mark
... mava pa tut možnost kupit na Dolenjske eno hišo ki je čist v razsulu in bi jo pač podrla pa montažno gor dala (prednsot tega je da je na tej parceli že hiša, torej ne bi rabila priklopa el. in vodovoda, ni treba gradbenega dovoljenja le dovoljenje za nadomestno gradnjo,...)

Da ne bo kakega presenečenja po tem, če se za to odločita ...  nadomestne gradnje ni več in seveda rabiš GD in to celo dvojni: Za rušitev obstoječega objekta in za gradnjo novega ...

(odgovor članu darja.mark)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: življenjska odločitev
8.7.2010 10:57:39   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

mi2 sva dala 4 leta nazaj 10 miljonov sit. stara hiška, zidana iz kamna. ima nova vrata in okna. ampak vseljiva. meni se je groooozno mudilo preselit se, tako, da nisva niti enega žeblja zabila predno smo se preselili. zdaj pa počaaaasi rihtamo.


Ja ampak uro vožnje iz lj.user posted image
No ti povem ena hiša "v tvojih koncih", komej da še skup stoji....70jurju hočjo za njouser posted image ....je šel brat gledat. Sej ne veš al bi se smejal al jokal.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: življenjska odločitev
8.7.2010 10:58:59   
*miska.mcc*
otika, saj ne misliva nic podirat in nic dozidovat. spodaj imamo kuhinjo z jedilnico, dnevno sobo, veliiiiko otrosko, kjer sta fanta , spalnico in tinimini kopalnico.
obnovit morava samo drugo ploščo (štukadut-leseno), zgoraj naredit 4 dobe in kopalnico, v prvem stuku menjat okna(zgoraj so se stara), in fasado.

hisa bo ostala taka, kot je.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: življenjska odločitev
8.7.2010 11:00:23   
*miska.mcc*
ja, do lj je pa res dobro uro. samo mi2 nisva bila nikoli vezana na lj. tako, da za mene to ne igra vloge....70.000 € za podrtijo?????user posted image

_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: življenjska odločitev
8.7.2010 11:06:08   
darja.mark
Tega da vsi papirji in vse kar spada zraven se tut mi2 dobro zavedala in nikakor ne bova rinla z glavo skozi zid ker kar se tega tiče sva oba taka da bova sanje dala na stran ker veva da niso realne oz. nisva zmožna tolko dinarčkov zbrat :(.

Ma ja cene so kar visoke, glede potnih stroškov je pa tko da jaz jih ne dobim. Na plačilni lsiti mam prikazana pa malco tut, sam to je samo prikazano. Plače dobim tolko kolikor ur nardim. Tko pač je, take it or leave it user posted image . Moj edino dobi za prevoz. Bi pa tut jaz rajši šla mal ven iz Lj, grosuplje in vrhnika sta mi všeč, tut Domžale, sam ko je sra*** da če parcelo kupiš te paperji ful pridejo. Če kupiva neko podrto hiško bo pa takoj cena že višja in nama bo zmanjkalo. Sej možnost kupit sedaj stanovanje in mogoče kdaj kasneje hiško sva tut pogledala, verjetno bova mogla nekako tako narest.
če bi našla hiško ko je starejša, je ne bi mogla nič renovirat al karkoli ker sva omejena na 600 eur mesečno. Teh 600 eur mora biti za kredit, stroške in bencin do službe. Torej, če greva dlje iz Lj, gre s tem tut več bencina in manj ostane za mesečni obrok kredita. In s tem vzameva manjši kredit in pač manj šans za kej ustreznega najdet. Zato sva tako vezana na lokacijo čim bližje LJ. Ker bližje bova, manj bo šlo za benz, več bo za kredit ostalo.

_____________________________

Ustvarjanje je zakon :)

https://www.facebook.com/pages/Darja-Ustvarja/261668923903669

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: življenjska odločitev
8.7.2010 13:14:59   
Metuljček Cekinček
Midva sva z možem bila v malo drugačni situaciji, ker sva imela v lasti stanovanje, ko sva se odločala za nakup hiše in sva si lahko privoščila večjo investicijo kot vidva. Tako da v vajinem primeru odsvetujem gradnjo, ker stroški pri gradnji pa res grejo v nebo. Mislim, da ti bo to potrdil vsak, ki je gradil hišo (razen tistih, ki so večino stvari naredili sami - kar meni še zdaj ni jasno, kako je to izvedljivo, če imaš redno službo).

Lokacija pa je spet odvisna od tvoje situacije. Če razmišljaš o tem, da bi sčasoma začela delati od doma ali pa boš sčasoma šla na svoje, potem je hiša na Dolenjskem odlična rešitev. Vsakodnevna vožnja pa zna biti precej utrujajoča, pa še manj časa imaš za otroke, ker ga veliko porabiš za vožnjo.

Kar se tiče parcel v Ljubljani in okolici pa ti iz lastnih izkušenj lahko povem, da je to misija nemogoče (če nimaš kakšnih prijateljev ali sorodnikov, ki bi ti po zmerni ceni prodali parcelo). Cene zazidljivih parcel v Ljubljani in okolici so enake cenam hiš na ključ v Prekmurju. Nisem prepričana, da bi bilo 110.000 € dovolj za parcelo.

Jaz nakup oziroma gradnjo hiše ne obžalujem kljub temu, da smo sedaj z denarjem malce bolj na tesno. Če pa ne bi imela "prihrankov" v obliki stanovanja, pa se skoraj gotovo ne bi odločila za gradnjo.

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: življenjska odločitev
8.7.2010 15:58:26   
jakaracman
A imaš denarja 30 kredita, 30 našparano 80 mož kredit.Za to pa dobiš 2,5 sobno stanovanje v Lj.Važno je, da se znebiš metanja denarja skozi okno- najemnine in, da si čimbližje službi.Mogoče je res iz Nm 35 min vendar je to do vpadnice, potem moraš pa še prigurat do službe in jaz si definitivno ne želim zgubljati 2 uri dnevno na cesti.Pred leti je bil v časopisu krasen čalnek kako daleč se ti splača iti glede cena stanovanja in stroški, ki so z tem povezani pri vsakodnevni vožji v službo.Razdalja je bila do 25 km ostalo se ne izplača.
Gradnja pa pri tebi sedaj odpade, po mojem mnenju, če želiš še živeti in ne samo gurati za zidove.

< Sporočilo je popravil jakaracman -- 8.7.2010 15:59:56 >

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: življenjska odločitev
8.7.2010 17:02:26   
darja.mark
Jap, Jakaracman se kr nekak strinjam s tabo glede kilometrine od službe pa do doma.

Ne da bi kredit oba vzela ni šans, ker sem jaz zaposlena za določen čas. Pa tut če bi bla sposobna vzet kredit ne bi blo smisla ker bi oba mela kredit in nisva tolk sposobna plačevat obrokov. Najin obrok za kredit bi lahko bil tam nekje, kaj pa vem , največ 450 ali 500 eur s tem da bi bila v Lj, kar pa ne bova dobila za tako malo denarja. Se pravi bo treba it ven iz Lj kar je pa več bencina na mesec in s tem posledično tut nezmožnost plačevanja tako velkega obroka za kredit. Na razpolago mava 600 eur (to je za stroške, kredit in pa bencin). Mogoče malo več, ampak raje računam manj kot več. Tko da bo šlo zelo na tesno karkoli bova pač vzela. Sej kredita bi moj lahko vzel več, ker si lahko v službi dvigne plačo za tolk časa da je pol sposoben dobit več, sam kaj nama pomaga tolk velik kredit če bo pa pol obrok previsok :(

_____________________________

Ustvarjanje je zakon :)

https://www.facebook.com/pages/Darja-Ustvarja/261668923903669

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: življenjska odločitev
8.7.2010 17:41:32   
jakaracman
Ja sej ampak sem slišala, recimo tudi 2 sobno stanovanje dobiš za 120000 in to na VIču, malo glejta in sprašujta.Pa srečno.Največ zgubljaš z najemnino.

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: življenjska odločitev
9.7.2010 14:28:33   
sazi
Za cca 100.000 EUR lahko v Ljubljani dobiš manjše starejše 2-sobno stanovanje ali pa v okolici Ljubljane trisobno stanovanje. Upoštevati moraš, da so oglaševane cene višje od prodajnih. Ponavadi se da še kar spogajat za ceno - sploh za nekatra stanovanja, ki se po previsoki ceni prodajajo že dalj časa.

V tvojem primeru bi bilo mogoče fajn rešitev, da zdaj kupite nekaj še sprejemljivega za čim manj denarja (da lahko ob manjšem hipotekarnem kreditu potem še kaj prošparate zraven). Kolikor razumem, si zaposlena za določen čas. S tega vidika, ti gre potem v prihodnosti lahko tudi bolje kot zdaj in se potem lahko kasneje odločite za hišo/večje/novejše stanovanje.

Se pa oglašujejo tudi hiše za precej nizko ceno, samo so verjetno v precej slabem stanju, s tem pa tudi stroški življenja v njih večji. Se pa po mojem, ker so hiše ponavadi težje prodajljive, da tudi za ceno še bolj pogajat kot pri stanovanjih.

Pa če kupite svojo nepremičnino, lahko (vsaj po trenutni zakonodaji) upaš na subvencijo za mlade družine, ki jo lahko prejemaš do 8 let 300 EUR na leto na družinskega člana, pa če iz Ljubljane in imaš hipotekarni kredit, tudi vrtca plačuješ za 1 razred manj (seveda vse našteto, če izpolnjujete pogoje glede starosti otrok in višine dohodkov).

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: življenjska odločitev
9.7.2010 17:37:23   
soncek.djukelica
jaz bi na vajinem mestu sledila svojim željam! naredita si hišo, ker bosta čez leta obžalovala, ker si jo nista!

avtoceste so narejene, poznam gospo, ki se je leta v vlakom vozila iz trebnjega v ljubljano; poznam ljudi, ki se iz postojne vozijo v ljubljano! pa iz celja v ljubljano... razdalje niso več problem, ker je AC!

in poznam ljudi, ki so prej živeli v ljubljani in so šli živet v svoje hiše zunaj ljubljane, pa ne v okoliške kraje!

skratka, tudi ti uživaj, kjerkoli boste pristali!

le dober si preštudirajta, če bo vama finančno se izšlo!


< Sporočilo je popravil soncek.djukelica -- 9.7.2010 17:38:34 >

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: življenjska odločitev
12.7.2010 21:12:01   
koala.cek
čisto vsak je razred zase.

meni osebno veliko pomeni, da se ne vozim v službo vsak dan po eno uro. v eno smer. da imam blizu vrtec, šolo, trgovino, zdravnika,...intd. imam raje dvosobno stanovanje v ljubljani, kot vilo z bazenom in teniškim igriščem v prekmurju, ker kaj pa mi pomaga taka vila, če nimam časa zanjo ? razen seveda če zamenjam službo.

sicer pa ne vem, ali se sploh da dobiti dvosobno stanovanje v Ljubljani za 100k ? bi ga prav rada videla. da o parceli in hiši sploh ne govorim. še v okolici ljubljane za tak denar ne dobiš nič pametnega.

(odgovor članu soncek.djukelica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?