|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   2. porod in popadki
2.1.2010 14:39:22   
memole80
Pozdravljene!

Tiste, ki imate 2 ali več otrok, zanima me, kdaj o se pojavili popadki (koliko ur pred porodom). Pri prvi nosečnosti sem prvič začutila popadke 2 dni pred porodom. Je možno, da se popadki pojavijo isti dan poroda?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 2. porod in popadki
2.1.2010 14:44:05   
Alex01
Jaz sem drugič rodila po skoraj osmih letih od prvega poroda. Ob polnoči sem začutila prvi popadek, do tretje ure zjutraj so bili na 20 minut, od tretje naprej na 5 minut. Sin je pa rojen par minut pred deseto dopoldan.
Tko je bilo pri meni, sigurn je pa pri vsaki drugačeuser posted image

(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 2. porod in popadki
2.1.2010 14:46:32   
memole80
IZVIRNO SPOROČILO: Alex01

Jaz sem drugič rodila po skoraj osmih letih od prvega poroda. Ob polnoči sem začutila prvi popadek, do tretje ure zjutraj so bili na 20 minut, od tretje naprej na 5 minut. Sin je pa rojen par minut pred deseto dopoldan.
Tko je bilo pri meni, sigurn je pa pri vsaki drugačeuser posted image



Ja, ja, vsekakr je pri vsaki drugače. Že nekaj dni se malce "čudno" počutim, jutri pa imam rok, tako da samo čakam.....se pa bojim, da bo treba še čakati.

Se spomneš če so bili popadki drugačni?

(odgovor članu Alex01)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 2. porod in popadki
2.1.2010 14:46:43   
Teni_
Pri meni je bilo obakrat hitro.

1. nisem imela svojih popadkov in sem dobila umetne. 2. me je popadek zbudil okoli pol 3, ampak je bilo tako, da sem še razmišljala, če gre za res, rodila sem ob 4:17, komaj da sem pravočasno prišla v porodnišnico.

(odgovor članu Alex01)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 2. porod in popadki
2.1.2010 14:51:15   
memole80
IZVIRNO SPOROČILO: Teni RR

Pri meni je bilo obakrat hitro.

1. nisem imela svojih popadkov in sem dobila umetne. 2. me je popadek zbudil okoli pol 3, ampak je bilo tako, da sem še razmišljala, če gre za res, rodila sem ob 4:17, komaj da sem pravočasno prišla v porodnišnico.




A res???? Ojej, srečnica. :) Ja, jaz sem prvič imela umetne popadke in me je tako trgalo, da sem mislila, da se mi bo zmešalo. Kaj drugič si tudi imela umetne popadke?

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 2. porod in popadki
2.1.2010 15:09:28   
zmajaz
Jaz sem tudi 1. dobila popadke že 3 dni pred porodom, pa so se potem nehali in ptoem spet začeli ... rodila sem potem samo s svojimi popadki - so že ti bili ubijalski.

2. mi je pa opolnoči samo naenkrat začela odtekati voda, brez vsakih popadkov. Na poti v porodnišnico so se potem popadki začeli, ratali so tudi dosti močni, vendar so bili preporedki, zato so mi potem zjutraj ob 8h dali še umetne zraven, potem je bilo pa v 1 uri konec. Pri meni sta bila 1. in 2. porod povsem različna. Pri 1. so mi bili popadki nevzdržni, iztis mi je bil pa olajšanje, pri drugem sem pa popadke dosti lažje prenašala, pa mi je bil iztis problem.

(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 2. porod in popadki
2.1.2010 15:48:01   
Jančika_
Drugič in tretjič sem rodila eno uro po prvem popadku. Tretjič pravzaprav še malo manj kot eno uro.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 2. porod in popadki
2.1.2010 16:05:40   
žarnica
1. mi je odtekla voda. Ob 15h sem bila v porodnišnici, popadki so se začeli šele po 18h, rodila 20.10h.

2. mi je spet odtekla voda. V porodnišnico prišla ob 18.30h, popadki se začeli po 20h, ob 21.49h rodila.

upam,da bo tretjič vsaj približno tako.user posted image

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 2. porod in popadki
2.1.2010 17:41:46   
Anonimen
1. ob po 1 ih predrli mehur, brez naravnih popadkov. ov 13ih so mi dali umetne, rodila 18:17

2. popadke dobila okoli 22ih zvecer, rodila ob 5:38

3.popadke dobila ob 23, rodila 9:34


ce hoces pospesit, pejta ma 1 urno voznjo z avtom po makadamu. pri meni je delovalo drugic in tretjicuser posted image obakrat sem naslednje jutro rodila.

(odgovor članu žarnica)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 2. porod in popadki
2.1.2010 21:16:07   
SaaS
Pri prvem mi je odtekla voda in potem sem dobila umetne popadke, ker moji "niso šli nikamor"... Skratka dolg porod.

Pri drugem me je kakšnih pet, šest dni prej že začelo zvijati, dvakrat na dan, po treh dneh sem dojela, da so to verjetno popadkiuser posted image . Noč pred porodom pa so se začeli gostiti in ob 16h sem se odpravila v porodnišnico. Ob 19.30 sem rodila s svojimi popadki, hiter porod.

Pri tretjem, pa mi je spet odtekala voda, tokrat počasneje, ne vse naenkrat. Da je šlo hitreje s popadki, so mi spet dodali umetne in potem je šlo zelo hitro, podobno kot pri drugem, saj sem se hitro odpirala, v primerjavi s prvič, ko mi je tudi odtekla voda brez popadkov.

Res je bil vsak porod lažji in manj boleč.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 2. porod in popadki
2.1.2010 21:19:52   
Teni_
IZVIRNO SPOROČILO: memole80

IZVIRNO SPOROČILO: Teni RR

Pri meni je bilo obakrat hitro.

1. nisem imela svojih popadkov in sem dobila umetne. 2. me je popadek zbudil okoli pol 3, ampak je bilo tako, da sem še razmišljala, če gre za res, rodila sem ob 4:17, komaj da sem pravočasno prišla v porodnišnico.




A res???? Ojej, srečnica. :) Ja, jaz sem prvič imela umetne popadke in me je tako trgalo, da sem mislila, da se mi bo zmešalo. Kaj drugič si tudi imela umetne popadke?


Malo sem heco napisala.

Pri prvem porodu sem imela umetne, porod trajal eno uro.

Drugi porod naravni popadki (to je ta pri katerem sem komaj pravočasno prišla v porodnišnico.

(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 2. porod in popadki
2.1.2010 23:00:55   
Anonimen
pri prvem porodu so mi 3 dni po pdpju sprožili umetne popadke.
pri drugem porodu sem 2 dni po pdpju na ctgju imela blage popadke, ki pa jih nisem čutila. in so me poslali rodit, ker sem bila 3 cm odprta. med čakanjem na porodno sobo so se pojavili malo močnejši popadki,... trajalo kakšni 2 uri do začetka rojevanja, s tem, da so mi dodali še umetne, ker so bili moji popadki vseeno prešibki za "hitro" odpiranje.

sem pa kakšen teden, dva pred porodom imela neke bolečine, ki pa jih nisem znala opredeliti... obakrat.

(odgovor članu memole80)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 2. porod in popadki
3.1.2010 11:29:25   
soncnica 3
Meni je pri prvem porodu ob 3-eh začela odtekat voda, prvi popadki okoli 5-ih, rodila sem ob 13-ih.

Kako bo pa drugič, bom p avidela čez pol leta.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 2. porod in popadki
3.1.2010 13:33:47   
izgubljena_ovcka
Prvič odteklo malo vode ob sedmih zjutraj, zatem takoj od šuba popadki začenši z 10 minutnim intervalom, rodila ob dveh. V porodni sobi sem bila od cca devetih. Upam, da bo v drugo tudi tako, poročam aprila! user posted image

(odgovor članu soncnica 3)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 2. porod in popadki
3.1.2010 13:36:29   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: memole80

Pozdravljene!

Tiste, ki imate 2 ali več otrok, zanima me, kdaj o se pojavili popadki (koliko ur pred porodom). Pri prvi nosečnosti sem prvič začutila popadke 2 dni pred porodom. Je možno, da se popadki pojavijo isti dan poroda?


Jaz sem pa redko slišala, da se ne bi user posted image Meni so se v prvo začeli ob 6h, čist znosni, ob 8.30 hudi in ob 10h sem rodila... Pričakujem, da bo zdaj v drugo še hitreje (predvsem pa upam lažje) vse skupaj.


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 2. porod in popadki
3.1.2010 14:04:27   
eva1
Prvič sem imela CR(napovedan), drugič mi je doma odtekla voda ob 8h, ob 11h dobila umetne popadke ker svojih nisem mela, rodila zvečer ob pol desetih! Tretjič se je začelo doma ponoči okoli 1h..nič resnega, sem imela prej velikokrat prej lažne popadke, tko da najprej sploh nisem to resno jemala...sem vmes komot zaspala ni neki ful bolelo...pol sem začela mal na uro gledat, pa je blo na 15 minut na 3, na 5, 10, 15...uglavnem čist zmešano, pša sem šla nazaja spat.ob 6h je šel moj v službo, sem rekla da so itak lažni, da ni panike..ob 8h pa sem se šla stuširat, pa sem vidla ful ene krvave sluzi, kr tekla je ta sluz vn..pa sva šla za vsak slučaj v LJ...na CTG-ju niti enega popadka..sem rekla možu sej sva itak brezveze tle..pol pa me pregledajo pa 7 cm odprta ob 11.30 sem bla v porodni 8cm odprta, vmes šla še lulat mal pohodila, pol so predrli mehur pa smo že pritiskali..ob pol enih rodila...vse z mojimi popadki, nič redni niso bili niti na koncu ne...čist na izi..a pri drugi so bli umetni od vsega user posted image zato sem do konca mislila, da to ni to..še v porodni ko je babca rekla če rabim proti bolečinam, sem jo sam pogledala kao..a za toleuser posted image ...pa je bil tretji konkreten dečko(4240g, 54cm, pa obseg glave 38.5)


< Sporočilo je popravil eva1 -- 3.1.2010 14:06:17 >

(odgovor članu soncnica 3)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 2. porod in popadki
3.1.2010 14:49:45   
slovenka
madonca eva1 imaš srečo user posted image Meni pa je babica s hodnika govorila, naj bom tiho, da me še nič ne boli, meni se je pa mešalo, čez 1 uro me je šele ena pogledala in rekla, da sem čisto na koncu... user posted image

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 2. porod in popadki
3.1.2010 20:23:07   
memole80
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Prvič sem imela CR(napovedan), drugič mi je doma odtekla voda ob 8h, ob 11h dobila umetne popadke ker svojih nisem mela, rodila zvečer ob pol desetih! Tretjič se je začelo doma ponoči okoli 1h..nič resnega, sem imela prej velikokrat prej lažne popadke, tko da najprej sploh nisem to resno jemala...sem vmes komot zaspala ni neki ful bolelo...pol sem začela mal na uro gledat, pa je blo na 15 minut na 3, na 5, 10, 15...uglavnem čist zmešano, pša sem šla nazaja spat.ob 6h je šel moj v službo, sem rekla da so itak lažni, da ni panike..ob 8h pa sem se šla stuširat, pa sem vidla ful ene krvave sluzi, kr tekla je ta sluz vn..pa sva šla za vsak slučaj v LJ...na CTG-ju niti enega popadka..sem rekla možu sej sva itak brezveze tle..pol pa me pregledajo pa 7 cm odprta ob 11.30 sem bla v porodni 8cm odprta, vmes šla še lulat mal pohodila, pol so predrli mehur pa smo že pritiskali..ob pol enih rodila...vse z mojimi popadki, nič redni niso bili niti na koncu ne...čist na izi..a pri drugi so bli umetni od vsega user posted image zato sem do konca mislila, da to ni to..še v porodni ko je babca rekla če rabim proti bolečinam, sem jo sam pogledala kao..a za toleuser posted image ...pa je bil tretji konkreten dečko(4240g, 54cm, pa obseg glave 38.5)



E ja, blagor tebi. Mene so umetni popadki trgali......

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 2. porod in popadki
3.1.2010 20:33:07   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: memole80

IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Prvič sem imela CR(napovedan), drugič mi je doma odtekla voda ob 8h, ob 11h dobila umetne popadke ker svojih nisem mela, rodila zvečer ob pol desetih! Tretjič se je začelo doma ponoči okoli 1h..nič resnega, sem imela prej velikokrat prej lažne popadke, tko da najprej sploh nisem to resno jemala...sem vmes komot zaspala ni neki ful bolelo...pol sem začela mal na uro gledat, pa je blo na 15 minut na 3, na 5, 10, 15...uglavnem čist zmešano, pša sem šla nazaja spat.ob 6h je šel moj v službo, sem rekla da so itak lažni, da ni panike..ob 8h pa sem se šla stuširat, pa sem vidla ful ene krvave sluzi, kr tekla je ta sluz vn..pa sva šla za vsak slučaj v LJ...na CTG-ju niti enega popadka..sem rekla možu sej sva itak brezveze tle..pol pa me pregledajo pa 7 cm odprta ob 11.30 sem bla v porodni 8cm odprta, vmes šla še lulat mal pohodila, pol so predrli mehur pa smo že pritiskali..ob pol enih rodila...vse z mojimi popadki, nič redni niso bili niti na koncu ne...čist na izi..a pri drugi so bli umetni od vsega user posted image zato sem do konca mislila, da to ni to..še v porodni ko je babca rekla če rabim proti bolečinam, sem jo sam pogledala kao..a za toleuser posted image ...pa je bil tretji konkreten dečko(4240g, 54cm, pa obseg glave 38.5)



E ja, blagor tebi. Mene so umetni popadki trgali......


mogoč sem malo čudno napisala..ja sej tudi pri meni so bli umetni groza, od groze..zato sem sedaj pri tretjem otroku do konca mislila da to še ni to, ker sem rodila samo z svojimi popadki ki so bli v primerjavi z umetnimi čist na izi...sej ne rečem, pol sam iztis ni bil lih prijeten..ampak da bi pa rekla, da je porod ne vem kako bolel, pa ne..sem pričakovala ful hujšo bolečino!

(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 2. porod in popadki
3.1.2010 21:33:16   
aprilčica07
Glede umetnih popadkov, res so hudičevi in v prvo sem jih kasirala, ampak takoj po prejetju (v dobre pol ure) tudi rodila. V drugo pa je šlo brez, začelo ščipat okoli poldne, ob 15 15 je bla pa pupa že rojena, skratka v drugo je blo res hitro in dosti dosti lažje:)

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 2. porod in popadki
4.1.2010 9:58:40   
memole80
IZVIRNO SPOROČILO: aprilčica07

Glede umetnih popadkov, res so hudičevi in v prvo sem jih kasirala, ampak takoj po prejetju (v dobre pol ure) tudi rodila. V drugo pa je šlo brez, začelo ščipat okoli poldne, ob 15 15 je bla pa pupa že rojena, skratka v drugo je blo res hitro in dosti dosti lažje:)


To je pa lepo slišati. Jaz pri prvem porodu niti dihati nisem mogla, ker me je tako "potiskalo" dol. Vseeno je čas zelo zelo hitro minil in sploh ne morem verjeti, da sem bila v porodni sobi 2 uri. Je pa tudi odvisno od osebja pri porodu. Ko nisem mogla več in sem vprašala koliko še manjka, so mi odgovorili:"Bo še danes"! Hja, sem si mislila....glede na to, da je bila ura 17:15 ni bilo ravno vzpodbudno. Lahko bi rekli, da manjka še par popadkov, da bi mi dali malo volje ali da vidijo laske, pa niso. V glavnem, čez 10 minut sem potem rodila.

Kaj me pa čaka tokrat ne morem vedeti. Nekaj se sicer pripravlja. Upam, da čimprej rešim, to čakanje res ubija....

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 2. porod in popadki
4.1.2010 10:19:03   
Alex01
Jaz sem prvič začutila popadke že 24 ur predno sem rodilauser posted image . V nedeljo zjutraj, bili so trije popadki na 20 minut, potem pa konec. Pa spet ob 17 h, potem pa sem se okrog 20h odpravila v porodnišnico. So me dali na oddelek, ob 2h zjutraj pa v porodno. Ker moji popadki niso bili redni, sem dobila umetne. Mali je bil rojen 7.37, imel pa je 4520g in 57 cm. Po pravici, niti se ne spominjam dobro poroda, malo zato, ker je res že osem let od takrat, pa zaradi bolečin. Res sem kar težko po porodu prišla k sebi. Pa še posteljica se ni odluščila, tako, da so me morali takoj po porosu ščistiti pod narkozo. In šivi se me tako boleli

Drugi porod - čisto duga zgodba.6 dni čez rok, res sem si želela, da bi se ćim prej začelo. S svojimi popadki, brez enega šiva user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , mali je imel 4380g in 57 cm. Ko da ne bi rodila. Par dni so me bolele medenične kosti in to je bilo to. Spominjam se celega poroda, krasne babice so bile ob meni, res, vse super. Pa tudi sama sem se psihično pripravila dosti bolje kot prvič Prvič ne veš kako zgleda. Vsak popadek sem predihala posebej, potem počivala in se nisem nič obremenjevala kakšen bo naslednji popadek.

Obakrat brez EA



(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
4.1.2010 10:35:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Alex01)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 2. porod in popadki
4.1.2010 11:28:49   
memole80
IZVIRNO SPOROČILO: Alex01

Jaz sem prvič začutila popadke že 24 ur predno sem rodilauser posted image . V nedeljo zjutraj, bili so trije popadki na 20 minut, potem pa konec. Pa spet ob 17 h, potem pa sem se okrog 20h odpravila v porodnišnico. So me dali na oddelek, ob 2h zjutraj pa v porodno. Ker moji popadki niso bili redni, sem dobila umetne. Mali je bil rojen 7.37, imel pa je 4520g in 57 cm. Po pravici, niti se ne spominjam dobro poroda, malo zato, ker je res že osem let od takrat, pa zaradi bolečin. Res sem kar težko po porodu prišla k sebi. Pa še posteljica se ni odluščila, tako, da so me morali takoj po porosu ščistiti pod narkozo. In šivi se me tako boleli

Drugi porod - čisto duga zgodba.6 dni čez rok, res sem si želela, da bi se ćim prej začelo. S svojimi popadki, brez enega šiva user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , mali je imel 4380g in 57 cm. Ko da ne bi rodila. Par dni so me bolele medenične kosti in to je bilo to. Spominjam se celega poroda, krasne babice so bile ob meni, res, vse super. Pa tudi sama sem se psihično pripravila dosti bolje kot prvič Prvič ne veš kako zgleda. Vsak popadek sem predihala posebej, potem počivala in se nisem nič obremenjevala kakšen bo naslednji popadek.

Obakrat brez EA


Jaz tudi se nisem obremenjevala kakšen bo naslednji popadek, ker šele ko sem predihala in prišla k sebi, je bil že drugi. :)

Tudi jaz bom rodila že drugič brez EA. Sem mnenja, da so naše none in mame vse rodile brez EA in ne vidim razloga zakaj tudi mi ne bi. Verjamem pa, da če katera ne prenese bolečine, potem je bolje, da se odloči za EA.



(odgovor članu Alex01)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 2. porod in popadki
4.1.2010 11:31:41   
memole80
IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA

Rodila 3x in vedno malce drugače.
Prvič: ob 22.00 driska in zvijanje v želodcu. Čez noč nič posebnega. Kot se je kasneje izkazalo mi je vmes počasi odtekla voda, vendar tega nisem vedela. Pravi poapdki so se začeli naslednje jutro okoli 7.00. Rodila ob 10.30.

Drugič: rahli popadki pričeli okoli dveh ponoči, proti jutru izginili. Dopoldan se je pojavil sem pa tja kakšen. Okoli dveh popoldan so se pojavili intenzivnejši in ob 15.20 rodila.

Tretjič: nekaj čez polnoč odtekla voda, nič popadkov... Šla okoli pol četrte v porodnišnico...še vedno nič popadkov. Ob pol desetih mi dali umetne. Rodila nekaj minut čez enajsto.

Skratka vsakič malce drugače, prvič in drugič so me v porodno pripeljali na vozičku, ker drugače bi jim rodila na hodniku user posted image , tretjič sem šla v porodno kot da grem v trgovino po štruco kruha. Sami porodi pa so se mi zdeli vedno več ali manj enako boleči. Morda je bilo tretje toliko bolje, ker je bil čas popadkov, pa čeprav umetnih zelo kratek.


Hja, vsaka ima svojo zgodbo. Jaz se bojim, da bi dobila popadke kar naenkrat. Že dve noči me malo zvija, pa špika. Pri prvi nosečnosti sem 2 dni prej imela blage popadke in nisem vedela ali je to to, naslednji dan pa sem imela celo noč. Pustimo se presenetiti. Nekaj je sigurno: ven mora iti in konec. user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?